15 Uebfaqet më të mira për strehimin e imazheve falas

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… '15 Uebfaqet më të mira për strehimin e imazheve falas
0 19 мин.

best-free-image-hosting-faqet


Faqet e internetit të pritjes së imazheve ju lejojnë të ruani fotografi në internet dhe të përfitoni nga karakteristika të ndryshme si funksionimi i mediave sociale, ndryshimi i madhësisë dhe organizimi i fotove tuaja. Në përgjithësi, ato ofrojnë lidhje që mund të futni në faqen tuaj të internetit ose t’u dërgoni miqve. Në atë mënyrë, ju do të arrini të shfaqni fotot tuaja në faqen tuaj të internetit ndërsa përdorni hapësirën e ruajtjes së shërbimit – jo llogaritë tuaja të mbajtjes në internet. Shumica e platformave të pritjes së imazheve lejojnë përdoruesit të rendisin përmbajtjen e tyre.

Ju mund të bëni dosje, të shtoni etiketa dhe të modifikoni imazhet tuaja pa pasur nevojë të dilni nga faqja juaj e internetit. Pra, cilat janë faqet më të mira të pritjes së imazhit? Ju nuk keni pse të bëni punën e kërkimit sepse ne e kemi bërë atë për ju. Këtu janë 15 faqet e internetit të pritjes së fotografisë për t’u provuar.

0. SmugMug

smugmug-foto-hosting

SmugMug

SmugMug ofron shumë karakteristika që janë të ngjashme me ato të Flickr, sepse lejon fotografët të shfaqin fotot e tyre. Edhe pse faqja në internet nuk është një zgjedhje e mirë për njerëzit që dëshirojnë të ndajnë fotot e tyre në mediat sociale, ju mund t’i ndani fotot tuaja dhe pastaj t’i shikoni ato të përdoruesve të tjerë. Pasi të keni krijuar një llogari SmugMug, do të keni hapur faqen e internetit të fotografive të personalizueshme. Me uebfaqen e fotografive, do të keni një gamë të gjerë të modeleve, përveç mjeteve të integruara të redaktimit të fotografive, të cilat mund t’i përdorni për të ndryshuar modelet e dizajnit të ofruar. Dhe për shkak se faqja nuk ofron një llogari falas, është e përshtatshme për njerëzit që duan të shfaqin fotot e tyre dhe t’i shesin. Mimi i paketave varion nga 40 deri në 300 dollarë në vit.

1. Google Photos

Google photos-free-image-hosting

Fotografitë Google

Nëse doni të ngarkoni imazhe dhe foto me cilësi të lartë në një sasi më të madhe, duhet të vendosni për Google Photos. Platforma e mbajtjes së fotografive ofron një veçori automatike rezervë, që do të thotë që kurrë nuk do të shqetësoheni për humbjen e një fotografie. Ata gjithashtu ju lejojnë të organizoni dhe modifikoni imazhet tuaja në mënyrë që t’i identifikoni ato me kërkime vizuale.

Ndërsa vazhdoni të përdorni platformën, ajo do të njohë zakonet e fotove tuaja dhe do të fillojë t’i rendisë ato automatikisht për të zvogëluar punën manuale. Për të filluar përdorimin e platformës, hapni fotot.google.com ose instaloni aplikacionin Google Photos në pajisjen tuaj. Aplikacioni do të ngarkojë të gjitha fotot tuaja automatikisht dhe do t’i sinkronizojë ato me llogarinë tuaj të Google. Platforma ofron hapësirë ​​ruajtjeje të pakufizuar për foto. Ju mund të ngarkoni PNG, GIF, JPG dhe video në 1080P.

2. Imgur

Imgur-free-image-hosting

Imgur

Imgur lejon përdoruesit të ruajnë sa më shumë foto që dëshirojnë përherë. Ju nuk duhet të krijoni një llogari për t’i ruajtur ato, por nëse duhet të shtoni titra, të krijoni albume ose të ngarkoni fotot tuaja përmes bashkëngjitjeve të postës elektronike, do të duhet ta bëni atë. Uebsajti lejon lidhje të drejtpërdrejtë dhe ju do të merrni një lidhje për çdo imazh që ju ngarkoni në mënyrë që të mund ta vendosni në HTML ose ta postoni atë në media sociale dhe forume.

Procesi i ngarkimit është i lehtë – thjesht duhet të ngjitni fotografi në faqen e internetit, të futni URL-në ose ta zgjidhni atë nga kompjuteri juaj. Format e lejuar të skedarëve përfshijnë JPEG, JPG, TIF, PNG, GIF, APNG, BMP, XCF, PDF dhe GIF TIFF të Animated. Madhësia është e kufizuar në 200 MB për imazh.

3. Dropbox

Dropbox-free-image-photo-hosting

Dropbox

Dropbox lejon përdoruesit të ngarkojnë dhe ruajnë imazhe në formate të ndryshme. Pas ngarkimit të imazheve tuaja në objektin e ruajtjes pa cloud, do të merrni një lidhje të përbashkët për dosjen dhe skedarin individual. Sajti ofron kopje rezervë automatike, që është një përfitim për njerëzit që po planifikojnë të ngarkojnë shumë imazhe në një kohë.

Ju nuk mund të ndryshoni, ndryshoni përmasat ose ndryshoni fotot tuaja pasi të keni ngarkuar. Sidoqoftë, mund të bëni dosje dhe nën-dosje nëse doni të organizoni fotot tuaja në një mënyrë më të mirë. Do të merrni 3 GB ruajtje.

4. TinyPic

tinypic-free-image-hosting

Tinypic

TinyPic është një uebfaqe motra e Photobucket, që do të thotë se duhet të prisni shumë karakteristika të ngjashme. Sajti nuk kërkon që ju të bëni një llogari për të filluar ngarkimin e fotove. Prandaj, do të keni mundësi të ngarkoni fotot tuaja më shpejt dhe t’i ndani ato. Për të ngarkuar një imazh, ju vetëm duhet të zgjidhni atë, të shtoni etiketa dhe të vendosni madhësinë e duhur. Sajti do t’ju ofrojë lidhjen që ju nevojitet për të ndarë foton tuaj në mediat sociale ose përmes faqes tuaj të internetit.

Etiketat opsionale do t’i bëjnë fotografitë tuaja të dukshme për përdoruesit e TinyPic që i kërkojnë ato. Ju jeni të kufizuar në PNG, JPG, BMP dhe GIF nën masën 100MB. Ju gjithashtu mund të ngarkoni një video me gjatësi 5 minuta. Nëse një foto është mbi 1600 pixel në gjerësi dhe gjatësi, TinyPic do ta ndryshojë madhësinë e tij automatikisht. Ata fshijnë imazhet që njerëzit nuk i shikojnë për 90 ditë. Prandaj, nuk është një zgjedhje e mirë për njerëzit që duan të ruajnë imazhet e tyre përgjithmonë.

5. Përdorni.com

Përdorimi i-com-free-photo-hosting

Use.com

Një nga përfitimet e mëdha që ofron përdorimi është aftësia për të ngarkuar 100 foto në të njëjtën kohë. Prandaj, nëse po planifikoni të ngarkoni sasi të mëdha fotografish, faqja në internet është një mundësi më e mirë për ju. Pasi të keni ngarkuar një skedar imazhi, ai do të mbetet në faqen e internetit përgjithmonë dhe nuk do të kufizoheni në madhësinë e skedarit, ruajtjen ose gjerësinë e brezit. Për më tepër, nuk keni nevojë të bëni një llogari për të filluar procesin e ngarkimit.

Do të përfitoni nga një redaktues fotografish dhe resizer, dhe do të merrni mundësinë për të organizuar imazhet tuaja në albume. Ju mund t’i bëni imazhet tuaja private ose publike. Dhe për shkak se faqja e internetit nuk ofron lidhje të drejtpërdrejta me faqet e internetit, ju do të duhet të kopjoni URL-të e figurës drejtpërdrejt ose të përdorni butona të ndarjes sociale në faqen tuaj të internetit për të postuar çdo ngarkim në faqet tuaja të mediave sociale. Sajti mbështet skedarë GIF, BMP, JPG, TIF dhe PNG.

6. Flickr

flickr-free-photography-hosting

Flickr

Flickr është ndër uebfaqet e famshme për ndarjen e imazheve dhe fotove. Dhe, edhe pse ka kaluar shumë ndryshime që nga blerja e Yahoo, ai është akoma një zgjedhje e shkëlqyeshme për fotografët. Përveç shërbimeve falas të pritjes, faqja në internet ofron mjete redaktimi që mund të përdorni për të organizuar fotot tuaja në albume. Flickr është një faqe interneti e mediave sociale. Prandaj, ju do të jeni në gjendje të ndani fotografitë tuaja me të gjithë komunitetin.

Pasi të keni krijuar një llogari, do të gjeni shumë grupe me interesa dhe tema të ndryshme duke filluar nga fotografia bardh e zi e deri te moda dhe natyra. Ju mund të preferoni fotot e përdoruesve të tjerë ose të lini komentet tuaja.

Për privatësinë, faqja e internetit ju ofron një shans për të modifikuar cilësimet e intimitetit përpara se të ndani fotot tuaja. Për më tepër, ju mund të përdorni emailin tuaj, telefonin ose çdo aplikacion tjetër fotografik për të ngarkuar fotografi. Aplikacioni i ofruar celular është më i lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të kopjoni fotografi nga Dropbox, kompjuteri ose iPhoto.

7. 500px

500px-free-photo-hosting

500px

Nëse keni nevojë për një uebfaqe pritëse fotografish me veçori të rrjeteve sociale, 500px është një zgjedhje e mirë. Pavarësisht nëse jeni një amator ose një fotograf profesionist, mund të ndani punën tuaj, të komentoni fotografi të tjera dhe të ndiqni përdoruesit tuaj të preferuar. Ju mund të ngarkoni numrin e fotografive që dëshironi, por njerëzit e përdorin uebfaqen kryesisht për të shfaqur punën e tyre. Pasi të krijoni profilin tuaj, do të keni mundësi të shesni përdorimin e fotove tuaja përmes faqes së internetit. Sidoqoftë, nuk do të keni mundësi t’i lidhni fotografitë në faqen tuaj të internetit direkt ose t’i ndani ato në platformat e mediave sociale. Ata nuk lejojnë ngarkimin e mbi 20 fotove në javë – ju e bëni atë pasi të blini anëtarësinë vjetore të primit që do t’ju kushtojë 25 dollarë.

8. Pinterest

Pinterest-image-hosting

Pinterest

Pinterest është në të vërtetë një motor kërkimi për imazhe. Ka miliona imazhe të ngarkuara çdo ditë në Pinterest. Pak prej nesh do të përdorin këtë platformë për të ngarkuar dhe ruajtur imazhe, megjithatë është një platformë e shkëlqyeshme për të ruajtur imazhet tuaja. Në fakt, nëse jeni fotograf dhe doni të sjellni trafik në faqen tuaj të internetit, Pinterest është një platformë e shkëlqyeshme për të ngarkuar fotot tuaja të portofolit.

Madhësia maksimale e skedarit që mund të ngarkoni në Pinterest është 10MB, dhe ju lejohet të ngarkoni vetëm llojet e skedarëve PNG dhe JPEG. GIFS të animuar gjithashtu mund të ngarkohen, por kjo mund të mos funksionojë shumë mirë. Ju gjithashtu mund të ngarkoni video me madhësi deri në 2 GB. Gjatësia e një video mund të jetë ndërmjet 4 sekondave dhe 30 minutave. Vetëm mp4 dhe Mov janë llojet e skedarëve video të mbështetur në Pinterest.

9. FreeImageHosting.net

free-image-hosting-net-website

FreeImageHosting.net

Free Image Hosting është një tjetër faqe falas në internet që mund të përdorni për të ruajtur dhe shkëmbyer imazhet tuaja. Uebfaqja ofron shumë karakteristika që janë të ngjashme me ato të Imgur por nuk ofron paraqitje të ngjashme me trendin dhe komoditetin e një shkurtuesi hiperlidhjeje. Nëse reklamat e shumta në faqen e internetit nuk do t’ju shqetësojnë, mund të ngarkoni fotot dhe imazhet tuaja pa qenë e nevojshme të bëni një llogari.

Free Image Hosting do t’ju ofrojë një kod HTML që mund të përdorni për të hyrë në fotot tuaja për t’u shpërndarë. Ruajtja e figurës nuk është e përkohshme, që do të thotë se fotot tuaja do të qëndrojnë në faqen e internetit përgjithmonë, për sa kohë që ju përmbaheni kushteve të tyre të shërbimit. Disa njerëz zgjedhin faqen, sepse lejojnë ngarkimin e GIF-ve të animuara – mund të duken të shtrembëruara.

10.Mënyra postare

postimage-free-photo-hosting

PostImage

Faqja e lirë e pritjes së fotografive, PostImage, lejon përdoruesit të ruajnë fotot e tyre përgjithmonë pa krijuar një llogari. Ata gjithashtu ofrojnë një version të softuerit desktop. PostImage ju lejon të ngarkoni imazhe nën madhësinë 8MB dhe madje mund të përdorni URL-në e tyre për t’u ngarkuar.

Format e skedarëve të mbështetur janë JPG, PDF, GIF, PSD, TIFF, BMP dhe PNG. Do të keni mundësinë të krijoni një galeri dhe të shkëmbeni imazhet tuaja me miqtë. Filedo skedar individual vjen me lidhjen e tij unike të drejtpërdrejtë dhe ju mund t’i lidhni ato në faqen tuaj të internetit ose në faqet e mediave sociale. Ju mund të ndryshoni përmasat e imazheve menjëherë pas ngarkimit.

11. ImageShack

ImageShack-free-photography-hosting

ImageShack

ImageShack ofron një plan urbanistik që është shumë i ngjashëm me atë të Pinterest – nxjerr në pah vetëm fotot më të mira. Për të filluar ngarkimin e fotove tuaja, do të duhet të krijoni një llogari. Llogaria falas vjen me shumë karakteristika të dobishme. Për shembull, do të jeni në gjendje të riorganizoni të gjitha fotot dhe imazhet tuaja në albume. Faqja gjithashtu lejon shtimin e etiketave dhe gjurmimin e imazheve. Me fjalë të tjera, përdoruesit e tjerë do të zbulojnë punën tuaj të mirë lehtë.

Nëse dëshironi që të gjitha imazhet tuaja të mbeten private ose të mbeten të arritshme për një audiencë të veçantë, do të jeni në gjendje ta bëni atë. Ata ofrojnë një periudhë prove 30-ditore për versionin premium. Gjatë asaj periudhe, do të përfitoni nga shumë karakteristika si lidhja direkte, hapësira e pakufizuar, statistikat e figurave dhe filigranizimi. Me aplikacionet e ofruara në internet dhe celular, do të keni mundësi të ngarkoni fotot tuaja dhe pastaj t’i ndani me lehtësi. Mjetet e ofruara përfshijnë aplikacionin ShackIt që lejon ngarkimin më të shpejtë dhe Aplikacionin për ndryshimin e madhësisë, i cili ju lejon të korrni, ndryshoni madhësinë dhe ndryshoni lehtësisht imazhet tuaja.

12. ImageVenue

imagevenu-free-photo-hosting

ImageVenue

Ju mund të ngarkoni imazhet tuaja JPEG në ImageVenue. Nëse imazhet tuaja janë shumë të mëdha, faqja e internetit do t’i ndryshojë ato në madhësi dhe do të ruajë cilësinë e tyre pasi të ketë mbaruar procesi i ngarkimit. Sajti ruan cilësinë e imazheve dhe raportin e aspektit gjatë procesit të madhësisë. Nëse nuk dëshironi që ajo të ndryshojë madhësinë e imazheve tuaja, do t’ju duhet t’i kufizoni ato në madhësi 3MB.

Ato ofrojnë 3 GB kapacitet maksimal të ruajtjes në muaj për përdoruesit. Shërbimi i mbajtjes së imazheve ka qenë një zgjedhje e mirë për përdoruesit e bordit të mesazheve dhe blogerët që duhet të organizojnë dhe të ngarkojnë fotografi në sasi të mëdha dhe t’i ndajnë me përdoruesit e tjerë.

13. Imgbox

imgbox-free-image-hosting

Imgbox

Përveç mbajtjes së fotografive dhe imazheve tuaja, Imgbox gjithashtu do të lehtësojë procesin e ndarjes. Uebsajti siguron hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje, kohë të pakufizuar pritjeje dhe mundësi për të ngarkuar ndonjë imazh nën madhësinë 10MB. Përveç kësaj, tipari i ngarkuesit të figurave është më i lehtë për t’u përdorur dhe i shpejtë. Pasi të keni ngarkuar imazhet tuaja, mund t’i ndani ato përmes çdo faqe në internet të mediave sociale. Për të futur imazhet tuaja në faqen tuaj të internetit ose blogun, thjesht do të duhet të përdorni lidhjet direkte që faqja ofron për çdo foto.

Për më tepër, ju do të keni mundësinë e lejimit të përdoruesve të tjerë të Imgbox që të lokalizojnë dhe komentojnë imazhet. Në downside, opsionet për organizimin e fotove tuaja në faqe janë të kufizuara.

14. Facebook

facebook-image-hosting

Facebook

Shumica e njerëzve nuk e shohin Facebook-un si një uebfaqe falas për mbajtjen e imazheve. Në realitet, është ndër hostet më të mëdhenj të imazheve në dispozicion sot dhe ju mund të ngarkoni numrin e imazheve dhe fotove që dëshironi falas. Për më tepër, faqja e mediave sociale ofron një gamë të gjerë funksionaliteti për t’ju ndihmuar të organizoni, etiketoni dhe kategorizoni të gjitha imazhet tuaja. Nëse keni qenë duke përdorur uebfaqen, atëherë me siguri e dini se ato lejojnë organizimin e fotove dhe imazheve në galeri dhe albume.

Procesi i lëvizjes së fotografive më vonë mund të ketë kohë, por funksionet e ofruara të redaktimit do ta bëjnë riorganizimin më të lehtë. Facebook po ofron gjithashtu veçori të njohjes së fytyrës. Ata do të identifikojnë njerëzit në fotot tuaja dhe do t’i njoftojnë menjëherë kur ngarkimi ka mbaruar. Përndryshe, ju mund t’i bëni fotografitë tuaja private ose t’i ndani ato në profilin tuaj ose atë të mikut tuaj. Mos harroni se faqja do të tkurret fotot tuaja automatikisht pas ngarkimit.

15. Photobucket

Photobucket-free-image-hosting

Photobucket

Nëse keni nevojë për një faqe interneti miqësore për përdoruesit që mund të përdorni për të ruajtur fotot tuaja cilësore, atëherë Photobucket është një zgjedhje e mirë. Uebsajti lejon përdoruesit të blejnë ose krijojnë kopje të shtypura të fotografive në bibliotekën e tyre të madhe. Pas ngarkimit të fotografive tuaja në faqen e internetit, ju mund t’i ktheni ato në sende të dekorimit të shtëpisë, printime metalike, postera kanavacë, printime me kornizë ose printime të rregullta. Njerëzit që zgjedhin opsionin e llogarisë falas përfitojnë nga 10 GB gjerësi bande çdo muaj dhe 2 GB kapacitet ruajtjeje.

Sidoqoftë, uebfaqja siguron një strukturë të llogarisë pro për njerëzit që duan të organizojnë, ndajnë dhe ruajnë një numër të pakufizuar imazhesh dhe fotografish. Mund të ruani sa më shumë foto që dëshironi dhe t’i shtypni në formatin e tyre origjinal. Nëse nuk doni të shpenzoni para, mund të shkarkoni aplikacionin celular, i cili ofron 8 GB hapësirë ​​për ruajtje. Uebfaqja mbështet formatet e skedarëve BMP, GIF, JPEG, JPG dhe PNG.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector