5 Alternativa më e mirë e GoDaddy për Regjistrimin e Domainëve dhe Web Hosting

alternativat më të mira të zotit


Jo mjaft i kënaqur me trajtimin tuaj GoDaddy? Ndoshta është koha për të prerë karrem, dhe cila mënyrë më e mirë për ta bërë atë sesa të kalosh në një nga alternativat më të mira të GoDaddy? Lexoni rishikimet tona për 5 alternativat më të mira të GoDaddy dhe zgjidhni host-in e internetit që do t’ju japë zhurmën më të madhe për kokën tuaj.

GoDaddy ofron si host-Linux ashtu edhe Windows-based hosting përmes planeve të përbashkëta, VPS, të dedikuara dhe të menaxhuara me planin e pritjes me çmime duke filluar nga 3.99 $ / muaj. Me mbi 17 milion klientë në të gjithë botën dhe 71 milion emra domainesh të menaxhuar, GoDaddy është një nga regjistruesit e domain-ve me funksionimin më të gjatë dhe ofruesit e mbajtjes së uebit në industri.

GoDaddy është pa dyshim një korporatë e madhe e njohur për reklamimin e saj të guximshëm, çmime të lira fillestare dhe shërbime të larmishme në internet, por kjo nuk do të thotë se ato plotësojnë të gjitha nevojat në çdo kohë. Koha e gjatë e angazhimit, çështjet e ndërprerjes ose çështjet e përkrahjes së klientit mund ta bëjnë GoDaddy një hit ose miss për shumë klientë.

Për ata që nuk janë të sigurt nëse GoDaddy është zgjedhja e tyre më e mirë, këtu janë rekomandimet tona kryesore për alternativat më të mira të GoDaddy:

Hostgator

alternative alternative e zotitMe një gamë të larmishme shërbimesh në internet dhe opsione miqësore dhe premium të pritjes së programeve në internet, HostGator apelon për një audiencë të gjerë. Kompania është themeluar në vitin 2002, dhe sot ajo është pritja për ata që kërkojnë plane të lehtë për t’u përdorur, të përballueshme dhe me tipare të pasura të pasurive.

HostGator ofron si Linux dhe Windows hosting me planet e tyre të përbashkëta dhe të dedikuara të hostimit, ndërsa Plesk / cPanel & Licencat WHM / WHMCS përfshihen falas me të gjitha planet e tyre. Planet e hostGator-it të hostimit përfshijnë një garanci në kohën e duhur 99.9%, një garanci prej 45 ditësh për kthimin e parave, mjete falas për krijimin e faqes në internet, mjete falas për SEO, rezervime javore jashtë faqes, mbështetje 24/7 dhe më shumë.

Planet e përbashkëta të pritjes fillojnë me $ 3,95 / muaj, planet e pritjes së VPS fillojnë me 19.94 $ / muaj, planet e dedikuara të pritjes fillojnë me 119 $ / muaj, ndërsa planet për strehimin në cloud fillojnë me 4,95 $ / muaj.

Planet e organizimit të hostGator janë ndërtuar për performancën, larminë dhe shkallëzueshmërinë, duke i bërë ato një mundësi të mirë për këdo që kërkon shërbime të besueshme të pritjes për një afat të gjatë.

Bluehost

alternativa perëndeshë e kaltëroshMë të njohurit për planet e tyre të mbajtjes në qendër të WordPress, BlueHost është një tjetër pretendent i fortë për alternativën më të mirë të GoDaddy. Përveç hostimit të optimizuar me WordPress, paleta e pritjes e BlueHost përfshin hostimin në re, hostimin e VPS, hostimin e dedikuar dhe mbajtësin e shitësit.

Themimi për një plan themelor të përbashkët të pritjes fillon në 3,95 $ / muaj. Kjo përfshin një domen falas, instalim falas me 1 klik WordPress, mbështetje 24/7, 30 ditë garanci për kthimin e parave dhe mbi 150 dollarë kredi reklamuese. Disa nga paketat e saj të përbashkëta të pritjes vijnë me pritje, ruajtje dhe bandë të pakufizuar domain.

Planet e përballueshëm janë në dispozicion në të gjitha llojet e pritjes. BlueHost specializohet në hostet e Linux, duke ofruar një cPanel të zgjeruar, ruajtjen e SSD, në shkallëzimin e burimeve të fluturimeve, mbështetje për skriptet me burim të hapur, planet e optimizuara të e-commerce (SSL, karrocat e ndryshme të blerjeve të përfshira) dhe një mori freebies me vlerë (adresa IP falas, falas SSL, kreditë e marketingut, mbrojtja ndaj spamit, privatësia e domenit, kopjet rezervë, etj.).

Nga planet fleksibël të pritjes së programeve për shërbime elektronike të e-commerce, BlueHost mbulon të gjitha nevojat e rëndësishme të pritjes që profili i faqes suaj të internetit mund të kërkojë.

Pritja për lëvizje

alternativë pritëse për pritje të zotitTjetra në listën tonë të 5 alternativave më të mira të GoDaddy është InMotion Hosting, një ofrues i qendrës së biznesit të pritjes me shumë karakteristika të përparuara dhe paketa të larmishme pritjeje. Megjithëse InMotion nuk ofron disa plane të përbashkëta pritëse të dizajnuara për të gjitha aftësitë, një pjesë e konsiderueshme e paketave të tyre të pritjes u drejtohen profesionistëve ose përdoruesve të biznesit..

Pritja e InMotion është lansuar në vitin 2001 dhe ka qenë në pronësi të pavarur që nga ajo kohë. Planet e tyre të strehimit mbulojnë të gjitha llojet e rëndësishme të hostimit, duke përfshirë të përbashkëta, VPS, mbajtjen e WordPress, serverë të dedikuar dhe host hosting të shitësit. Ata specializohen në të gjithë SSD Linux hostet, duke ofruar licenca falas cPanel dhe WHMCS. Karakteristikat e tjera të ofruara me planet e tyre përfshijnë emrin e domain falas, backup falas të të dhënave dhe pamjet e drejtpërdrejta të shtetit, menaxhimin falas të serverit, aksesin e plotë me rrënjë, IP të dedikuar falas, mbrojtjen e malware, SSL falas, mbrojtjen DDoS, pajtueshmërinë PCI, etj..

Shumica e planeve mbulohen nga një garanci e kthimit të parave 90-ditore, përveç për serverët e dedikuar që vijnë me garancinë e kthimit të parave me 30 ditë të standardit të industrisë..

InMotion dallon përmes pritjes së shpejtë dhe të besueshme të shoqëruar me mbështetje të shpejtë të klientit, të disponueshëm 24/7 në chat live, email dhe telefon.

 iPage

alternative ipage godaddyiPage është një nga kompanitë më të vjetra të mbajtjes së faqeve në internet që kërkojnë një të kaluar që daton nga viti 1998. Platforma e tyre është shtëpi e mbi 1 milion faqeve të internetit, dhe paketat e tyre të strehimit mbulojnë nevojat themelore për më komplekse të pritjes.

iPage ka një nga çmimet më të ulëta të fillimit në industri për pritje të përbashkët, duke ofruar një plan të vetëm të pakufizuar duke filluar nga 1.99 $ / muaj. Plani është i mbushur me shumë gjëra të mira, duke përfshirë ndërtuesin e faqeve falas për tërheqje dhe rënie, 1000 shabllone falas, regjistrim falas të domain, mjetet CMS, mjetet e marketingut, serverët e balancuar të ngarkesës, mjetet e sigurisë dhe më shumë. Plani i përbashkët i pritjes i iPage vjen me vDeck, ndërsa paketat e tyre të përparuara të pritjes shfaqin cPanel.

VPS të iPage, serverët e optimizuar dhe WordPress të optimizuar dhe WordPress janë ndërtuar për fleksibilitet dhe shkallëzim, duke ofruar shumë burime, mbështetje nga 24 × 7 ekspertë dhe kosto mujore të parashikueshme.

NameCheap

namecheap alternative perëndiE pranishme në industri për pjesën më të mirë të një dekade, NameCheap ofron shërbime të ndryshme në internet që variojnë nga regjistrimi i emrit të domain-it deri tek mbajtja në internet. Platforma e tyre menaxhon mbi 7 milion fusha dhe numëron mbi 3 milion konsumatorë në të gjithë botën.

Mimet e përballueshme kanë qenë gjithmonë një nga pikat e shitjes së NameCheap, megjithatë, siguria, besueshmëria dhe pritja e fuqishme janë gjithashtu forca shtytëse të shërbimeve të tyre. Planet e përbashkëta të pritjes fillojnë nga $ 9,88 / vit, që është më pak se çmimi i një domeni. Plane të shumta VPS, të dedikuara dhe të shitësit të planeve të hostimit janë gjithashtu në dispozicion.

Për sa i përket karakteristikave, pritja e Emrit Emri vjen me emrin e domain falas. Uebfaqja në internet, zgjedhja e qendrës së të dhënave, zgjedhja e sistemit operativ, SLA 100% në kohë me disa plane, licencat cPanel dhe WHM, kopjet rezervë plotësuese, dhe më shumë.

Si një regjistrues domain i akredituar i ICANN, NameCheap ofron një mori shërbimesh të regjistrimit të domain (p.sh. Mbrojtja WhoisGuard), shërbime të sigurisë së uebit dhe shërbime të mbajtjes së faqes në internet, duke e bërë atë një ofrues komplekse shërbimesh në internet.

Wrap-Up

Nëse ju jeni një klient GoDaddy jo i kënaqur me shërbimet e tyre ose jeni thjesht në tregun e gjetjes së një ofruesi të besueshëm të pritjes që ofron edhe regjistrimin e domenit dhe shërbimet e shkallëzimit të hyrjes në internet, të gjitha kompanitë pritëse të listuara në 5 alternativat tona më të mira të GoDaddy ofrojnë të dy domain regjistrimi (disa madje ofrojnë një emër falas domain me planet e tyre) dhe disa pako pritjeje që variojnë nga opsionet më themelore të pritjes së përbashkët deri tek planet e përparuara të dedikuara dhe VPS.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map