5 Alternativat më të mira të Pritjes së InMotion – Web Hosting & Regjistrimi i Emrave të Domainit

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… '5 Alternativat më të mira të Pritjes së InMotion – Web Hosting & Regjistrimi i Emrave të Domainit
0 19 мин.

mirë-InMotion-hosting-alternativa


InMotion është një nga më të mirët në biznes, pa dyshim për të. Jo vetëm sepse ata mburren me një shërbim të qëndrueshëm dhe të shpejtë, së bashku me një mbështetje kompliment për klientët, por ato janë me të vërtetë një kompani që bën gjithçka për hir të klientit. Një gjë është e sigurt, ju patjetër do të merrni çdo vlerë të qindarkës nëse etiketoni së bashku me ta. Do të merrni gjithashtu shumë shërbime të dobishme falas, të tilla si ruajtja e SSD, kopjimi i rezervave, migracioni i faqeve, aplikacionet dhe më shumë.

InMotion është shtëpi për më shumë se 300,000 fusha dhe për arsye të mira. Serverët e tyre performojnë me të vërtetë mirë, duke mburrur 500 herë ngarkesë 500 milje sekondë mesatarisht dhe me një mesatare prej 99.98% në kohë gjatë gjithë një viti. Që do të thotë se çdo uebfaqe në serverin e tyre do të jetë vazhdimisht i disponueshëm me shpejtësi të lartë. Siç reklamohet në faqen e tyre të internetit, InMotion është lider në mbështetjen e klientëve dhe ata nuk do të bien në sy të kësaj deklarate. Nuk i marrin përfaqësuesit e tyre më shumë se 2-3 minuta për t’iu përgjigjur një pyetjeje në bisedën live.

Nuk e gjeta InMotion të binte në asgjë nga thelbi i shërbimit të tij, kjo është arsyeja pse është e arsyeshme që plani i tyre themelor i përbashkët i pritjes të kushtojë 3,99 dollarë në muaj. Ka shumë mundësi më të lira atje që ofrojnë shërbime të ngjashme me cilësi të lartë, të cilat unë do të shqyrtoj sot. Por është e rëndësishme të përmendim që asnjë nuk ofron një shërbim kaq të kualitetit të lartë në mënyrë të vazhdueshme siç bën InMotion. Ata madje lejojnë përdoruesit e rinj të provojnë shërbimet e tyre me një garanci të kthimit të parave 90 ditë. Ky është një dëshmi e besimit të tyre në faktin se ju nuk keni arsye t’i lini ato.

Në rast se po kërkoni diçka disa dollarë më të lirë ose thjesht doni të dini se cilat mundësi të tjera keni, këtu janë disa alternativa për InMotion që unë patjetër mund t’i rekomandoj. Unë nuk do të kaloj në të gjitha shërbimet e tyre, thjesht ato më të njohurat, në mënyrë që të jetë më e lehtë të mbështillni kokën rreth asaj që secila kompani ka për të ofruar.

Pritësi në internet
Pricemimi i Promo

hostgator alternativa më e mirë ipage3,95 $ / muaj
alternativa më e mirë ipage bluehost3,95 $ / muaj
ipage alternative ipage1.99 $ / muaj
a2hostimi i alternativës më të mirë të ipage$ 3.92 / muaj
alternativa më e mirë ipage godaddy2.99 $ / muaj

Në vazhdim do t’ju tregoj në detaje secilën kompani të mbajtjes së faqes në internet.

Hostgator

Vizitoni mikpritësin »

Hostgator-best-InMotion-alternativeHostGator është Moby Dick i biznesit të mbajtjes në internet. Nëse po e lexoni këtë dhe vizitoni YouTube herë pas here, do të shihni saktësisht pse. Ata janë gjithashtu një nga kompanitë më të mëdha të pritjes në internet në planet, duke pritur mbi 9 milion emra domenesh. HostGator është gjithashtu i partnerizuar me Linux dhe Cisco. Shtë gjithashtu e vështirë të hasësh një video që nuk të bën të shikosh një reklamë të HostGator para se të fillojë. HostGator shtyn shumë burime për të reklamuar veten dhe ka rreth e rrotull për më shumë se 10 vjet duke e bërë këtë. Ata nuk flasin vetëm për mbajtjen në internet të cilësisë, ata e ofrojnë atë. Që nga prezantimi i shërbimeve të tyre cloud, kjo kompani ka qenë një nga të preferuarat e mia.

Rezultatet e testit tim në planin Baby Cloud:

 • Uptime: 99.99%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 520 ms

Kjo është një ofertë e jashtëzakonshme që mund të përputhen me pak kompani të tjera. Në fakt, as që mendoj se do të merrni një shërbim kaq të fuqishëm për 3,95 dollarë në muaj. Ajo që i shton vlerës së saj është mbështetja e klientit të HostGator. Ata nuk ju bëjnë të prisni më shumë se 15 minuta për t’u përgjigjur dhe përfaqësuesit e tyre janë mjaft të ditur. Deri më tani, ata na folën në mënyrë miqësore dhe panë ndonjë problem.

Kur bëhet fjalë për sende falas, HostGator nuk bie shumë shpejt. Ata ofrojnë mjete të shkëlqyera sigurie, ju mbrojnë nga sulmet DDoS dhe ju ofrojnë një çertifikatë SSL për të përpunuar transaksionet e faqes në internet. Gjithashtu, nëse keni një uebsajt tashmë ekzistues diku tjetër, ata do ta migrojnë atë falas. Për ta përmbyllur të gjitha, cPanel i HostGator është shumë miqësor, që edhe nipi juaj 5 vjeç do të dijë të përdorë pas një kohe të shkurtër. Nëse nuk mund të vendosni se cili plan të zgjedhë, në udhëzimin tim të hollësishëm unë shpjegoj secilin plan të HostGator në veçanti.

Problemet e vetme me HostGator janë truket e çmimeve standarde të industrisë, të cilat kërkojnë që ju të bëni një abonim 2 vjeçar në mënyrë që të keni çmimet e tyre të reklamuara. Ju gjithashtu do të lejoni të bëni kopje rezervë të të dhënave tuaja me dorë, por do të duhet të paguani një shtesë prej 15,95 $ në vit, nëse dëshironi të keni kopje rezervë “të vërtetë”.

Bluehost

Vizitoni mikpritësin »

Bluehost-best-InMotion-alternativeBlueHost është një yll i shkëlqyeshëm midis fillestarëve, blogerëve dhe përdoruesve të WordPress në përgjithësi. Ka një popullaritet të madh, falë çmimeve të ulëta dhe mbështetjes së jashtëzakonshme për WordPress. Kjo siguron një arsye të fortë për WordPress.org që t’i ketë ato në mesin e 3 rekomandimeve të tyre të mbajtjes. Ata gjithashtu bëjnë mjaft mirë në aspektet thelbësore të një shërbimi pritës, duke ofruar kohëzgjatje të ngurta dhe ngarkesa të shpejta në faqe. Mbështetja e tyre për klientët lë shumë për të dëshiruar, sepse ata marrin rreth 40 minuta mesatarisht për t’u dhënë përdoruesve të tyre një përgjigje.

BlueHost tashmë është vendosur mjaft mirë në biznesin e mbajtjes në internet dhe ata e dinë që ata janë një destinacion kryesor për shumë fillestar atje. Arsyeja e parë për këtë është fakti që pothuajse çdo përdorues i WordPress di për ta dhe mbështetjen e tyre të fortë për sistemin. Arsyeja e dytë është fakti që plani i parë i tyre i përbashkët i pritjes së pritjes vjen me 2,95 $ / muaj. Këtu janë bazat e shërbimit të tyre më të njohur:

Rezultatet e testit tim në Planin Themelor të BlueHost:

 • Uptime: 99.98%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 530 milisekonda

Artikuj falas: një emër domain, integrimet e aplikacioneve, krijues faqesh, zvarritës dhe lëshues, mundësi të mira sigurie.

Kur bëhet fjalë për WordPress, pak kompani kanë sistemet e tyre të optimizuara aq mirë për të. Cila është arsyeja pse BlueHost ofron Hosted WordPress të Menaxhuar. Edhe pse nuk është lloji më i lirë i hostimit që mund të keni, me një çmim midis 19,99 $ / muaj dhe 49,99 $ / muaj, kërkon shumë peshë nga supet tuaja. Ju mund të jeni të sigurt se një grup ekspertësh po kujdesen për faqen tuaj në WordPress. Ata sigurohen që është vazhdimisht azhurnuar, e sigurt dhe mund të trajtojë çdo çështje që mund të lindë. Kompania merr përgjegjësi të plotë për sitin tuaj dhe punën e saj dhe gjithçka që duhet të bëni është ta përdorni.

Duke marrë parasysh gjithçka, BlueHost është jashtëzakonisht i lirë dhe ofron një shërbim të fortë, me një panel kontrolli të lehtë për t’u përdorur, duke e bërë atë të përsosur për fillestarët. Ata gjithashtu kanë shumë burime në internet nga të cilat mund të mësoni, por do të duhet të prisni pak nëse doni të kontaktoni mbështetjen e tyre të klientit. Ata gjithashtu nuk ofrojnë migrime falas në site dhe kërkojnë një abonim 3 vjeçar në mënyrë që t’ju lejojnë të keni çmimet e ulëta hyrëse. Nuk është bërë nga karamele dhe ylber, por BlueHost është një zgjedhje e mirë nëse po kërkoni të drejtoni një faqe WordPress sa më kosto të jetë e mundur.

iPage

Vizitoni mikpritësin »

iPage-best-InMotion-alternativeiPage ofron një nga shërbimet më të lira të pritjes. Me këtë, dua të them që ata janë jashtëzakonisht të lirë, duke ofruar plane pritëse nga 1.99 dollarë në muaj. Kompania është në pronësi të Endurance International Group që na ka sjellë shumë kompani të tjera pritëse si BlueHost, FatCow, VPSLink, JustHost, HostMonster etj. Ata janë një kompani masive që ngjall ndjenja të ndryshme tek klientët e tyre në të gjithë botën. Por, a ofron iPage ndonjë gjë të mirë përveç një shërbimi vërtet të lirë? Le të shohim.

Këtu janë rezultatet e testimit tim në planin thelbësor të përbashkët:

 • Uptime: 99.96%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 884 ms

Kjo nuk është më e mira atje, por është vërtet e lirë. Unë nuk prisja që ata të kishin një shërbim të mirë për klientët, por iPage më provoi të gabuar. Ato ofrojnë mbështetje të mirëfilltë përmes postës elektronike, bisedës live dhe telefonit, duke marrë rreth 20 minuta për t’u përgjigjur pyetjeve tona. Por ata kanë vlerësime të ndryshme në lidhje me këtë, kështu që është më mirë të dyfishoheni ato para se të blini në shërbimin e tyre. iPage ndezi pak pozitivitet brenda meje kur pashë që ata nuk i përdorin truket e çmimeve që përdorin ndërmarrjet e tjera. Edhe pse janë shumë të lirë, ata do t’ju japin çmimin e ulët prezantues me një abonim vetëm 12 muaj. Asgjë më e mirë se sa një etiketë çmimesh në front për t’ju bërë të besoni një markë.

Së bashku me këtë shërbim të mirë për një çmim të mirë, do të merrni edhe mundësi të përmirësuara të sigurisë. iPage është partnerizuar me SiteLock, një kompani e sigurisë në internet. Softueri i tyre ndihmon në parandalimin e prishjeve të sigurisë dhe do të skanojnë rregullisht faqen tuaj për malware. Ai gjithashtu do të heq softverin me qëllim të keq, në varësi të planit iPage që përdorni. Por masa më e madhe e sigurisë është krijimi i kopjeve rezervë të rregullt të faqes tuaj, e cila do të bëjë iPage për ju çdo ditë. Shumica e kompanive paguajnë shtesë për këtë shërbim, por iPage do ta ofrojë atë falas.

iPage gjithashtu integron dhe luan mirë me aplikacionet e palëve të treta si PayPal, Google Apps dhe platforma të ndryshme të tregtisë elektronike. Ata gjithashtu sigurojnë kredi bonus për reklama brenda Google AdWords, Yahoo! dhe Bing.

Edhe pse e gjithë kjo tingëllon mjaft mirë, iPage është gjithashtu e mbushur me surpriza negative, me të parën që nuk ka cPanel. Providerdo ofrues i pritjes ka cPanel, por iPage do të preferonte të punonte me një softuer më pak të njohur të quajtur vDeck. Ajo funksionon, por cPanel është akoma më miqësor se vDeck. Gjithashtu, kur iPage ju lejon të kurseni shumë para, ato do të marrin më shumë nga ju përfundimisht. Do të keni mundësi të regjistroheni për një shërbim shumë të lirë, por pasi të mbarojë periudha juaj, do t’ju kushtojë rreth 8 dollarë në muaj për të rinovuar planin tuaj – Kjo është një çmim i çmendur prej 350%! Pra, rezulton se iPage është goxha i ndërlikuar dhe do të ishit më mirë të përdorni një alternative tjetër.

A2Hosting

Vizitoni mikpritësin »

A2Hosting-best-InMotion-alternativeA2Hosting mund të mos jetë aq i popullarizuar sa BlueHost ose HostGator, por ato ofrojnë shërbim të vërtetë të mirë të pritjes. Ato ofrojnë një gamë të gjerë të planeve të hostimit, siç janë pritja e përbashkët në platformat Linux dhe Windows, planet e menaxhuara dhe të pa menaxhuara VPS, serverët e dedikuar, planet e hostimit të shitësit, regjistrimi i domenit dhe zgjidhje të tjera në internet. Plani i tyre më i lirë i pritjes është plani i përbashkët i Lite Linux, i cili fillon me 3.92 dollarë në muaj. Kjo vetëm ju lejon të keni një uebsajt të vetëm, kështu që unë rekomandoj të shkoni për planin Swift që nga fillimi.

Kam bërë disa hulumtime në A2Hosting dhe kam gjetur vlerësime kryesisht pozitive, por kam dashur të siguroj veten time. Kështu që bëra disa prova.

Rezultatet e provës sime në Planin e Shiftit të përbashkët (Linux):

 • Uptime: 99.97%
 • Shpejtësia e ngarkesës së faqes: 509ms

Koha e ngritjes dhe e ngarkimit të faqeve është e shkëlqyeshme. Ata gjithashtu kanë një mbështetje të mirë përmes emailit dhe bisedës live. Mbështetja telefonike është një lojë kamerierësh. Unë nuk do të shqetësoj duke u përpjekur t’i telefonoj ata për të marrë ndihmë. Thjesht nuk ia vlen të qëndroni në telefon për 20-25 minuta dhe të prisni dikë që të përgjigjet. Për pyetje më komplekse, thjesht shkruani një email.

Planet e tyre të përbashkëta janë të mira torfe në aspektin e veçorive. Siç u përmend më parë, unë nuk do të zgjidhja planin Lite, për shkak të kufizimit të numrit të faqes në internet. Secili plan i përbashkët përfshin ruajtje të pakufizuar RAID-10 dhe transferim të pakufizuar. Certifikata falas SSL përmes Encrypt e Let-it është gjithashtu një port i çdo plani të pritjes. CloudFlare falas CDN është përfshirë gjithashtu me të gjitha planet.

Nëse dëshironi të transferoni faqen tuaj të internetit nga InMotion në A2Hosting, ata do të migrojnë falas në faqen tuaj të internetit dhe llogarinë cPanel.

Garancia e kthimit të parave në çdo kohë është gjithashtu diçka unike në këtë kompani. Mbani në mend, që rimbursimi i plotë do të jepet vetëm brenda 30-ditësh pas regjistrimit.

A2Hosting është një ofrues i mirë i pritjes dhe një alternativë e shkëlqyeshme për InMotion.

GoDaddy

Vizitoni mikpritësin »

GoDaddy-best-InMotion-alternativeGoDaddy është një nga regjistruesit më të famshëm të domenit në botë që ofron shërbime të mbajtura të menaxhuara të WordPress. Ato ofrojnë zgjidhje të shpejtë, të sigurt dhe të menaxhuara plotësisht të WordPress që ju kursejnë shumë punë dhe djersë. Ju mund të merrni duart tuaja në planin e tyre të parë për $ 1,00 në muaj. Ata gjithashtu do t’ju japin një domain falas nëse regjistroheni në planin e tyre vjetor. Kështu që ia vlen të paktën t’i kontrollosh ato, megjithëse kam lexuar disa komente të shëmtuara, duke deklaruar se kompania ishte shumë më mirë disa vjet më parë. Por prapë doja ta shihja për veten time.

Këtu janë rezultatet e testimit tim në Planin e Ekonomisë së pritur të përbashkët:

 • Uptime: 99.04%
 • Shpejtësia e ngarkimit të faqes: 500 ms

Kohëzgjatja duket mjaft e besueshme, por mbani në mend se 99,04% në kohë do të thotë që faqja juaj në internet do të ulet për të paktën dy orë gjatë gjithë vitit. Uebfaqja juaj do të ruhet në Linux ose serverë të përbashkët të bazuar në Windows, në varësi të asaj që ju zgjidhni. Sepse ashtu si me çdo kompani tjetër hosting, serverët me bazë Windows janë më të shtrenjta.

Ata gjithashtu ofrojnë VPS hosting për 29,99 $ në muaj dhe një plan edhe më të mirë për 129 $. Ata gjithashtu do të shkojnë në milje ekstra dhe do të sigurojnë hostimin e menaxhuar të WordPress. Do të keni gjithashtu një ndërtues falas të faqes në internet që mund të përdorni për të ndërtuar një faqe në internet nga elementë tërheqës dhe rënie. Shërbimi i tyre për klientët duket mjaft i besueshëm, duke marrë rreth 10 minuta për t’iu përgjigjur një pyetjeje.

Në përgjithësi, GoDaddy duket se do të shkojë milje ekstra për të kënaqur klientët e tyre dhe për t’i sjellë ata shërbimin më të mirë të mundshëm të mbajtjes në internet.

përfundim

Megjithëse për mendimin tim, me të vërtetë nuk ia vlen të kaloni nga një llogari tashmë ekzistuese InMotion në ndonjë tjetër, por çdo kompani është e ndryshme. Nëse duhet të shkoni me diçka tjetër, HostGator do të ishte i pari juaj dhe BlueHost do të ishte opsioni juaj i dytë më i mirë për të punuar me të. Ndoshta GoDaddy ia vlen të provosh gjithashtu.

Shpresoj të keni kënaqur të lexoni përmes artikullit tonë dhe që ne ju kemi ndihmuar të mësoni diçka të re sot!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector