5 Ofruesit më të mirë të hostimit për blogerët dhe dashamirët e WordPress

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… '5 Ofruesit më të mirë të hostimit për blogerët dhe dashamirët e WordPress
0 11 мин.

ofruesit më të mirë të pritjes së blogut


Duke fuqizuar 20% të faqeve të internetit në internet, WordPress është një nga platformat më të përdorura për Blogging. Shumica e blogerëve përdorin WordPress sepse është krijuar me qëllim për blogging, ai ka një kurbë të qetë të të mësuarit dhe është shumë i përshtatshëm dhe i shkallëzuar. Ai gjithashtu siguron të gjitha mjetet e nevojshme për Blogging. Duke ditur që WordPress është platforma e preferuar për blogela e shumë blogerëve, shumë ofrues të pritjes së pritjes kanë marrë vëmendje për nevojat e blogerëve dhe kanë gjëra të integruara, si instalimi me 1 klikim i WordPress dhe pritja e optimizuar për WordPress. Cilat janë 5 ofruesit më të mëdhenj të pritjes që blogerët i duan, dhe pse kanë tendencë të zgjedhin veçanërisht këta ofrues? Në këtë artikull, ne do të hedhim dritë mbi arsyen pse disa ofrues të pritjes kanë një sukses kaq të madh me blogerët.

Përmbledhje e Ofruesve më të Mirë të Pritjes për Blog

Le t’i hedhim një sy në 5 ofruesit e pritjes që marrin të gjithë dashurinë nga blogerët:

Bluehost

Vizitoni mikpritësin »

pritja më e mirë në blogBlueHost krenohet me pritjen e më shumë se 2 milion faqeve të internetit dhe duke ofruar një përvojë mbështetëse yjore. Planet në BlueHost vijnë me një garanci të kthimit të parave për 30 ditë kthim të plotë dhe mundësinë për të anulluar abonimin tuaj në çdo kohë pas periudhës fillestare 30-ditore dhe për të marrë një rimbursim pro-vlerësuar për periudhën e mbetur të pajtimit. Një arsye pse BlueHost është i dashur aq shumë nga klientët e tyre është sepse ato kanë shumë mundësi zgjedhjesh dhe plane pajtimesh për të gjitha llojet e nevojave, dhe përfshin instalimin me 1 klikim të WordPress për të marrë blogun tuaj në internet sa më shpejtë..

BlueHost ofron një pritje të përbashkët, host të dedikuar, hosting VPS, hosting WooCommerce dhe natyrisht host WordPress. Nëse përpjekjet tuaja për Blogim janë në fazën e tyre fillestare, BlueHost ka një nga planet më të përballueshme të pritjes së pritjes me një çmim fillestar sa 2.95 dollarë në muaj. Kjo përfshin 50 GB hapësirë ​​ruajtjeje, bandë të bandës së pa-matur dhe 1 domain të përfshirë. Kjo është më shumë sesa një ofertë bujare për blogerët me një buxhet.

Ata që mund të përballojnë ose duhet të investojnë më shumë në një plan pritjeje sepse blogu i tyre tashmë tërheq shumë trafik, mund të zgjedhin një hostim të optimizuar të WordPress, i cili fillon me 19,95 dollarë në muaj, mund të trajtojnë një trafik prej 100 milion vizitash në muaj , përfshin 30 GB ruajtje + 30 GB rezervë, 1 domain, dhe qershi në krye – SiteLock CDN dhe SiteLock Pro për rritjen e sigurisë dhe shpejtësisë. BlueHost ju jep të gjitha mjetet e nevojshme për të siguruar dhe përshpejtuar blogun tuaj në WordPress.

Pritja për lëvizje

Vizitoni mikpritësin »

pritje në blog të inovacionitInMotion është një tjetër preferuar për hostimin e WordPress. Ato përfshijnë plane pritëse për të gjitha llojet e nevojave me një fokus pak të veçantë në nevojat e biznesit. InMotion u lançua në vitin 2001 dhe ato kanë qenë në rritje të vazhdueshme që nga ajo kohë. Sot, ato ofrojnë një nga shërbimet më gjithëpërfshirëse të pritjes në internet në treg. Mjetet e tyre të mbajtjes së faqeve në internet, duke përfshirë mjetet e menaxhimit të llogarisë (cPanel, Softaculous), krijuesit e faqeve të internetit (BoldGrid, WordPress, B2evolution), eCommerce (PrestaShop, OpenCart) dhe mbështetja CMS (WordPress, Joomla, Drupal) e bëjnë atë një shërbim të fuqishëm të mbajtjes së faqes në internet.

InMotion siguron mbajtjen në internet të optimizuar me WordPress për të gjitha nivelet e aftësive nga blogerët deri tek bizneset e vogla, zhvilluesit dhe bizneset në rritje. Plani i hapjes së WordPress hosting fillon me 5.99 dollarë në muaj dhe përfshin domain falas, SSD falas për shpejtësi të ndezur, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, transferime falas në uebfaqe, WordPress, Joomla dhe PrestaShop të parainstaluara, garanci për kthimin e parave 90-ditore dhe kredi falas për reklama, rezervë dhe mbështetje të plotë.

Pritja e WordPress e InMotion gjithashtu përfshin një veçori vendase të redaktuesit të WordPress Drag and Drop për të organizuar me lehtësi përmbajtjen dhe median. Marrëveshja gjithashtu është ëmbëlsuar me tema falas në kategori të caktuara (p.sh. moda, fotografia) për t’ju bërë sa më shpejt të jetë e mundur. Bloggerët e WordPress do të zbulojnë që ky pritës i InMotion është optimizuar për WordPress në të gjitha aspektet e tij dhe bën të mundur që blogerët të fillojnë projektin e tyre në një hark kohor të shkurtër.

Hostgator

Vizitoni mikpritësin »

hostgator blog hostingHostGator është një tjetër ofrues i web hosting-it që renditet i lartë në mesin e preferencave të blogerëve dhe ka qenë në biznes për më shumë se një dekadë, që do të thotë se ata kanë grumbulluar një përvojë të madhe në biznesin e pritjes dhe i njohin problemet dhe rezultatet e krijimit të një suksesi shërbim pritës Planet në HostGator synojnë t’i përgjigjen çdo lloj nevoje të mbajtjes së faqeve në internet, prandaj, HostGator ka disa lloje të planeve të hostimit të rreshtuara siç janë hostimi i përbashkët, pritja në cloud, pritja e dedikuar, VPS dhe WordPress hosting.

Plani i mbajtjes së WordPress fillestar ka një çmim prej 5,95 $ në muaj dhe përfshin migracionin falas, 50 GB ruajtje, CDN globale, heqjen automatike të malware, Kredinë falas të Google AdWords, dhe mund të trajtojë 25,000 vizitorë mujorë. Serverët e tyre me densitet të ulët, arkitekturën e cloud, shtresat e shumta caching dhe CDN ofrojnë 2,5 herë më të shpejtë ngarkese. Ndërfaqja WordPress Cloud përqendrohet në përdorshmërinë dhe drejton proceset që lidhen me mbajtjen në internet.

Këto, të shoqëruara me auto-backup dhe një klik rikthen ndihmojnë përdoruesit të qëndrojnë në krye të menaxhimit të tyre të hostimit. Nëse keni nevojë për më shumë në drejtim të planeve të pritjes, ju mund të shikoni planet më të larta që vijnë me më shumë ose pakufizuar hapësirë ​​magazinimi dhe siguri të përparuar me çmime me të vërtetë të përballueshme.

WPEngine

Vizitoni mikpritësin »

hosting wpengine blogWPEngine është një ofrues i mbajtjes në internet që përqendrohet në ofrimin e shërbimeve të pritjes për faqet e internetit të WordPress. Ata shërbejnë mbi 50,000 klientë në 120 vende, dhe ofrojnë gjithçka që është e nevojshme për një pritje të shpejtë, të sigurt, të shkallëzuar të WordPress. Planet e WPEngine nuk janë më të lira në treg, megjithatë ekspertiza e tyre dhe teknologjia më e mirë në klasë e bëjnë atë një investim të vlefshëm, veçanërisht për blogerët që tashmë shohin trafik të rëndësishëm në bloget e tyre dhe të cilat parashikohen të rriten.

Plani më i lirë, Plani Personal, është 29 dollarë në muaj dhe vijnë me karakteristikat e mëposhtme: 1 instalim, 25k vizita në muaj, ruajtje lokale prej 10 GB, mbështetje bisede 24/7, LargeFS për ruajtjen dhe transferimin e të dhënave të pakufizuara, instalimet skenike dhe të transferueshme, siguria e shkallës së ndërmarrjes dhe garancia e kthimit të parave 60-ditore. Planet e niveleve më të larta përfshijnë gjithashtu CDN, WPE SSL, Mbështetje për SSL të Palës së tretë, GeoIP, mbështetje Multisite. WPEngine mund të mos jetë mjaft e përballueshme për blogerët që sapo fillojnë në këtë fushë, por është një mundësi e mirë pasi blog-u juaj të fillojë të tërheqë më shumë trafik dhe të ardhura. WPEngine është krijuar për qëllime për faqet e WordPress, dhe tregtohet për bloge më të mëdha që kanë nevojë për shkallëzim të përparuar dhe mjete sigurie.

ASmallOrange

asmallorange duke pritur në blogASmallOrange ka një ndërmarrje freskuese të re në internet duke ofruar plane për të gjitha llojet e faqeve të internetit në varësi të madhësisë (të vogël, të mesme, të madhe) ose të profilit (jo biznesi ose biznesi). Planet e tyre të dedikuara të hostimit janë ndërtuar për të përmbushur lloje të ndryshme të CPU (serverë të vetëm CPU kundrejt serverëve me shumë CPU), memorie dhe kërkesa të diskut. Plani i tyre i nivelit më të ulët i pritjes së përbashkët, Tiny, kushton vetëm 2.92 dollarë në muaj dhe është një nga planet më të përballueshme të pritjes në treg, dhe përfshin si vijon: Magazinimin 500MB, Bandwidth 5 GB, 1 faqe në internet, dhe 24/7 email dhe mbështetje chat live.

Planet e niveleve më të larta të ndarjes së niveleve më të larta përfshijnë fusha falas dhe pritjen për faqet e internetit të pakufizuara. Të gjitha planet e përbashkëta përfshijnë serverë të ngurtë të gjendjes për performancën 15x, panelin e kontrollit cPanel, serverët e optimizuar me WordPress, instaluesin e skripteteve Softaculous që blogu juaj të dalë dhe funksionon brenda pak minutash, ndërtues i faqes Weebly, 99,99% garanci në kohë dhe siguri e përmirësuar e faqes në internet. ASO është i dashur nga blogerët për larminë e planeve dhe çmimeve të përballueshme.

përfundim

Si bloger, ju keni shumë mundësi për sa i përket mbajtjes së faqeve në internet, kështu që ju mund të zgjidhni atë që plotëson më së miri buxhetin tuaj dhe kërkesat e pritjes. Shpresojmë, ne kemi arritur të fillojmë se cili ofrues i mbajtjes së faqes në internet duhet të konsideroni për mbajtjen e blogut tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector