Ku mund të merrni Shërbimin e Migracionit Falas në Uebfaqe?

shërbim falas për migracionin në internet


Në mënyrë ideale, nëse jeni të kënaqur me shërbimet e hostit tuaj në internet, nuk duhet të merreni me migracionin në uebfaqe. Ideale. Por shumë rrethana mund t’ju detyrojnë të doni të zhvendosni faqen tuaj te internetit në një host të ri. Dhe kur kjo të ndodhë, shërbimet e migrimit falas në uebfaqe janë një dhuratë hyjnore, veçanërisht nëse nuk keni aftësitë teknike për të migruar faqen tuaj në internet.

Zakonisht, pronarët e uebfaqeve vendosin të transferohen në një host tjetër kur nuk janë më të kënaqur me shërbimet e pritjes që ata marrin, qoftë për shkak se ata përjetojnë çështje të performancës ose janë të pakënaqur me mbështetjen e klientit, ose faqja e internetit e tyre tejkalon planin e pritjes në të cilin janë , dhe hosti i tyre nuk ka mundësi të azhurnimit në dispozicion. Migrimi falas në faqen e internetit në një host më të mirë mund të jetë një zgjidhje e lehtë për secilën nga këto çështje.

Por, ku mund të merrni shërbime të lira të migrimit në uebfaqe, nëse gjërat nuk duhet të përfshihen në hostin tuaj aktual? Artikulli ynë është këtu për t’ju drejtuar në drejtimin e duhur nëse ju, për çfarëdo arsye, duhet të lëvizni ushtrive.

Pra, nëse doni të zhvendosni faqen tuaj në një host të ri, por nuk keni aftësi teknike për të migruar faqen tuaj në internet, shikoni këto tre kompani të mbajtjes së faqeve në internet që ofrojnë shërbime të migrimit falas në uebfaqe:

Kompania pritëse
Pricemimi i Promo
Migrim falas

1shërbim më të mirë të migracionit falas në uebfaqe3.49 dollarë / muaj
2transferim falas në faqen e internetit të hostgatorit3,95 $ / muaj
3migrim falas në faqen e gjelbër3,95 $ / muaj

Pritja për lëvizje

Vizitoni sitin »

nxitje për migrim falas në uebfaqe

InMotion Hosting ofron plane pritëse të të gjitha SSD-bazuar në Linux për individë, profesionistë të IT-së ose biznese përmes niveleve të ndryshme të pritjes duke filluar nga pritjet e përbashkëta deri te serverët e veçantë të klasës tregtare.

Planet e strehimit në InMotion janë krijuar për të kënaqur një gamë të gjerë të kërkesave të hostimit të përqendruara në performancën, menaxhimin falas të serverit, një suitë të mjeteve të sigurisë falas (SSL falas, firewall personal, mbrojtje për hack, mbrojtje DDoS), të vendosura lehtë edhe pse një zvarritje falas dhe krijues i faqes së lëshuar, instalues ​​i një aplikacioni me 1 klik, emri i domain falas, kopjimi i të dhënave falas, një garanci për kthimin e parave 90-ditore dhe një garanci për kohën e duhur të rrjetit 99.99%.

Ndër veçoritë e ndryshme të mahnitshme të hostimit të ofruara me secilin plan, InMotion Hosting gjithashtu ofron një shërbim falas të migracionit në uebfaqe që është krijuar për ata që duan të ndryshojnë host-in e uebit dhe të lëvizin faqen e tyre në InMotion Hosting.

InMotion ofron një shërbim falas të transferimit të pa-joproduktive të internetit për deri në 3 bazat e të dhënave dhe / ose faqet e internetit. Për më shumë se 3 artikuj, InMotion ngarkon $ 10 / artikull, që është gjithashtu një marrëveshje e madhe.

Ju mund të përdorni shërbimin e transferimit falas të faqes në internet të InMotion, pavarësisht nga plani i pritjes që keni blerë dhe pavarësisht nga niveli juaj i aftësive.

Shërbimi i migracionit pa u shqetësuar i faqes në internet është krijuar për të siguruar që faqja juaj të zhvendoset në serverat e InMotion pa ndonjë humbje të të dhënave ose problemet e ndërprerjes, kështu që ju mund të filloni të shijoni shërbimet e hostit tuaj të ri sa më shpejt që të jetë e mundur.

Hostgator

Vizitoni sitin »

shërbim migracioni falas për uebfaqen hostgator

Një tjetër kompani e mbajtjes në internet që ofron shërbime falas për transferimin e faqes në internet është HostGator. Kjo kompani pritëse është një nga hostet më të njohura në internet për individë dhe biznese të vogla dhe të mesme, duke ofruar një përzgjedhje të gjerë të planeve të pritjes me tarifa të përballueshme.

Paketat e tyre të shumta të pritjes përfshijnë plane të bazuara në Windows dhe Linux njësoj. Pritja e përbashkët, pritja në cloud, hostimi i WordPress, VPS ose serverët e dedikuar përfaqësohen të gjitha përmes planeve të ndryshme që mburren me karakteristika si 99.9% në kohë, mbështetje 24/7 të klientit, garanci për kthimin e parave 45-ditore, shkallëzim të lehtë, panel kontrolli cPanel ose Plesk, instalimet me një klik, mjet tërheqës për krijimin dhe tërheqjen e faqeve, kopjime javore jashtë faqes, etj.

HostGator ka një shërbim të shkëlqyeshëm për transferim të faqes në internet që ofrohet falas në llogari të reja brenda 30 ditëve nga regjistrimi ose në llogaritë e reja të azhurnuara (transferime ndër server). Nëse kanë kaluar 30 ditë pasi të keni regjistruar një plan, ju prapë mund të kërkoni nga HostGator një vlerësim nëse doni të migroni faqen tuaj të internetit tek ata.

Uebfaqja e HostGator ka një faqe të detajuar në shërbimin e tyre të transferimit në faqen e internetit, duke ofruar informacion të thelluar në lidhje me numrin e transferimeve që ju keni të drejtë, formularin që duhet të plotësoni për të kërkuar një transferim falas të faqes, dhe mënyrat për të kontaktuar me mbështetja e klientit nëse nuk jeni të sigurt nëse kualifikoheni për transferime falas.

Numri i transferimeve falas të ofruara varet nga lloji i llogarisë së pritjes në të cilën jeni. Për shembull, llogaritë e përbashkëta të pritjes kualifikohen për një transferim të vetëm në sit, i cili mund të jetë një transferim manual ose një cPanel në transferimin cPanel. VPS dhe llogaritë e dedikuara të hostimit kualifikohen për transferime të pakufizuara të cPanel dhe deri në 10 transferime manuale për VPS, dhe deri në 100 transferime manuale me llogari të dedikuara.

GreenGeeks

Vizitoni sitin »

transferim falas në faqen e gjelbër

GreenGeeks është një mikpritës eko-miqësor në internet që vendos për të minimizuar ndikimin e tyre mjedisor duke kaluar në burimet e rinovueshme të energjisë, duke e futur përsëri në rrjet tri herë atë që konsumojnë.

Përveç qasjes së tyre të ndërgjegjshme për mjedisin ndaj mbajtjes në internet, GreenGeeks është një host i integruar në internet që ofron hoste të përbashkët, VPS, të dedikuar, shitës dhe WordPress. Karakteristikat e tyre të pritjes përfshijnë integrimin falas të Cloudflare CDN, disqet e ngurtë SSD, teknologjinë e ruajtjes së depozituar në shtëpi, skanimin e sigurisë në kohë reale, analizën e kërcënimeve të grumbulluara dhe monitorimin e sigurisë, përmirësimet e burimeve pa probleme, 99.9% në kohë, dhe një garanci 30-ditore për kthimin e parave.

Nëse doni të zhvendosni faqen tuaj në GreenGeeks, mund të regjistroheni për ndonjë nga planet e tyre dhe të shijoni falas shërbimin e tyre të transferimit të faqes në internet. Thjesht plotësoni formularin e kërkesës së tyre për migracionin, dhe ekipi i tyre i ekspertëve për migracionin në sit do të kujdeset për migrimin e faqes suaj të internetit për ju.

Në faqen e internetit të GreenGeeks, ju mund të gjeni detaje të plota në procesin e transferimit të faqes në internet, si dhe një listë të hosteve në internet që GreenGeeks kanë transferuar faqet e internetit nga.

Nëse host-i juaj i tanishëm nuk jeton më deri në pritjet tuaja ose thjesht po kërkoni të gjelbëroni, GreenGeeks do t’ju ndihmojë falas në procesin e ndryshimit të hosteve.

përfundim

Ndonjëherë, ofruesi juaj i web hosting nuk mund të jetë më i përshtatshëm për ju, që do të thotë se është koha për të gjetur një shtëpi të re për faqen tuaj të internetit. Sidoqoftë, transferimi i një faqe në internet në një ofrues të ri të pritjes së uebit është shpesh një sfidë e madhe për shumicën e klientëve, veçanërisht për ata që nuk kanë aftësi ta bëjnë këtë tranzicion vetë..

Për fat të mirë, hostet me reputacion në internet kanë gjetur një mënyrë për të shtuar transferimin e faqes në internet në listën e tyre të shërbimeve falas dhe për t’i ndihmuar klientët të lëvizin në një host më të mirë pa problem. GreenGeeks, HostGator dhe InMotion janë ndër hostet në internet që nuk paguajnë tarifa për transferimin e faqes në internet dhe janë të lumtur që ndërmarrin këtë detyrë për ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map