Kur keni nevojë për një VPS për uebfaqen tuaj të biznesit të vogël?

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Kur keni nevojë për një VPS për uebfaqen tuaj të biznesit të vogël?
0 9 мин.

vps hosting për faqet e internetit të biznesit të vogël


Ndërtimi i një faqe në internet për biznesin tuaj të vogël mund të jetë sfidues. Sidomos nëse sapo filloni dhe nuk keni ende një plan pritjeje. Gjithmonë është e vështirë të vendosni se cili ofrues pritës të zgjedhë dhe cili plan pritës ju nevojitet. Në këtë artikull unë do të shpjegoj cilat janë ndryshimet kryesore midis planeve të përbashkëta dhe VPS dhe gjithashtu do t’ju them kur ju nevojitet kur një server virtual është i nevojshëm për një faqe interneti biznesi.

Hosting falas për faqet e internetit të biznesit?

Nëse dëshironi të filloni një biznes në internet mund të krijoni një uebfaqe duke përdorur një host falas në internet ndërsa provoni skriptet e ndryshme, sistemet e menaxhimit të përmbajtjes (CMS), temat, shabllonet, shtojcat, prapashtesat, modulet, gjuhët e programimit dhe të tjera që lidhen me Internetin gjëra. Sidoqoftë, asnjëherë nuk duhet të përdorni hostim falas për prodhim. Ata janë të pasigurt dhe do të keni më shumë probleme sesa mund të përfitoni.

Biznes i Ndarë nga HDD

Pasi të keni provuar se si funksionon falas hosting, ju mund të blini një host të përbashkët të HDD Enterprise, ku në të vërtetë filloni faqen tuaj të biznesit dhe krijoni dizajnin dhe tiparet e përdorura nga klientët tuaj të mundshëm. Një host i përbashkët i biznesit HDD të biznesit zakonisht ju ofron mjaft hapësirë ​​në disk dhe gjerësi bande, domain shtesash, llogari emaili POP3 / IMAP, bazat e të dhënave dhe nënfushat me koston e disa dollarëve në muaj.

Pritës i përbashkët i biznesit SDD

Nëse faqja juaj e internetit fillon të ketë gjithnjë e më shumë vizitorë dhe klientë dhe nëse host-i juaj në internet po azhurnon paketat e tyre të pritjes në SSD nga HDD, ju patjetër që duhet të azhurnoni gjithashtu në një paketë pritëse SSD Premium / Business ku të merrni rreth 30 GB hapësirë ​​ruajtje hapësinore SSD, të pa matur bandwidth mujor, domenet e shtesave, llogaritë e postës elektronike, bazat e të dhënave, nënfushat dhe madje edhe një emër domain falas, me shtrirje të ndryshme si .eu, .com, .org etj. Kjo paketë zakonisht ka një kopje rezervë ditore me R1Soft, SpamExpert Filter, dhe një IP të dedikuar përfshin shpenzimet në 8 dollarë në muaj.

Pritëse HDD e biznesit VPS

Biznesi juaj i vogël po rritet gjithnjë e më shumë, kështu që azhurnimi juaj i rradhës është një pritës HDD VPS që kushton nga 6 në 50 $, në varësi të burimeve që ju nevojiten. Paketa e parë e pritjes VPS HDD ju ofron 1 GB RAM Burst, 512 MB RAM të garantuar, 1 core CPU me 2.1 GHZ, 25 depo hapësirash HDD, 1 IP të dedikuar, bandwidth mujor të pa matur, pult, Panel kontrolli Webuzo ndërkohë e fundit ju ofron 8 GM RAM Burst, 4 GB RAM i garantuar, 8 CPU thelbësore në 2.1 GHZ, 150 HDD hapësirë ​​ruajtje, 2 IP dedikuar, Bandwidth mujor i pa matur, dashboard dhe një panel kontrollues falas Webuzo. Në paketat VPS, ju gjithashtu merrni virtualizimi OpenVZ, akses të plotë Root, 99,99% të garantuar me kohë dhe aktivizim të menjëhershëm.

Biznes VPS SSD Pritës

VPS Paketat e pritjes SSD janë paketa premium VPS që i dedikohen biznesit të vogël, por të mirë-bërë me shumë trafik dhe klientëve që ofrojnë 300% më shumë shpejtësi dhe energji me kostot që fillojnë nga 8 $, deri në 70 $ në muaj. Paketat janë të njëjta me hostin VPS HDD (Hard Drive Disk), por të gjitha kanë SSD (Solid State Drive). Për më tepër, ju mund të blini një licencë cPanel, rezervë profesional R1Soft, IP shtesë të përkushtuar, mbështetje teknike teknike dhe një shërbim monitorimi për VPS-në tuaj.

VPS-i bazuar në cloud

Paketat përfundimtare të hostimit VPS janë ato me bazë cloud, që ju ndihmojnë të shkoni më tej në lidhje me burimet, kështu që pikat e mëdha nuk janë problem, as sulmet DDoS dhe as problemet e tjera të ngjashme. Zakonisht, ju paguani vetëm atë që përdorni në lidhje me një host VPS të mbështetur në cloud.

Kur keni nevojë për një VPS?

Padyshim, duhet të kuptoni që një host i përbashkët është i ndarë me përdoruesit e tjerë ashtu si ju, ndërkohë, një VPS (Virtual Private Server) është vetëm juaji dhe ju mund t’i përdorni burimet e tij ashtu siç dëshironi..

Gjithashtu, ju keni siguri më të mirë me hostin VPS sepse ju mund të vendosni programin tuaj të sigurisë dhe opsionet ndërkohë që kompania pritëse vendos edhe të tyren.

Me një host VPS, ju merrni më shumë bandwidth në mënyrë që të merrni më shumë vizitorë dhe ata nuk janë të irrituar nga ngarkimi i ngadaltë i faqes në internet. Nëse faqja juaj e internetit po rritet në popullaritet dhe shitjet e faqes tuaj në internet po rriten çdo muaj, sigurisht që keni nevojë për një host VPS për të menaxhuar të gjithë trafikun që po vjen.

Lexoni gjithashtu: Përfitimet e serverëve privatë virtualë

Një Virtual Private Server është një server fizik i ndarë në shumë servera virtualë secili me sasinë e vet të RAM dhe CPU shumë të popullarizuara për sitin e biznesit të vogël.

Zakonisht Serverët Virtual Private janë perfekte për dyqanet e tregtisë elektronike, komunitetet e forumeve, aplikacionet në rritje, stacionet radio online, pak rrjete sociale etj..

# 1 InMotion / Pritja më e mirë e biznesit

InMotion Hosting ofron një gamë të gjerë të planeve të pritjes së biznesit nga të përbashkëtat deri në VPS tek serverët e Dedikuar. Ndërmarrjet VPS planifikojnë të fillojnë nga 29,99 $ / muaj 

kontrolloni! »

VPS gjithashtu ofron shkallëzim, kosto të lirë në krahasim me një server të dedikuar dhe kursen kohën tuaj.

Kur blini një Virtual Private Server, duhet së pari të bëni një hulumtim për të gjetur kompaninë e duhur të mbajtjes së uebit që ka serverë të duhur, qendra të të dhënave, softuer, lidhje interneti, mbështetje dhe sipërmarrje. Të gjitha këto ndihmojnë për të përmirësuar shpejtësinë e internetit, kohën e ngarkimit, gjerësinë e bandës, ruajtjen, shkallëzimin, aksesin, teknologjinë dhe mbështetjen. Për të hulumtuar, edhe më shumë, mund të kujdeseni për statistikat e hollësishme të harduerit të hostit, vendndodhjen e serverëve dhe qendrave të të dhënave, nëse ata përdorin SSD në vend të HDD, ose, të paktën, SSH dhe nëse ata kanë një Rrjet të Dorëzimit të përmbajtjes (CDN) . Mos harroni të shihni nëse hostet përdorin LAMP STACK (Linux si Sistem operativ, Apache si Web Server, MySQL si bazë të dhënash, PHP si një aplikacion) dhe gjithashtu ju duhet të kujdeseni për ato që dëshironi të përdorni në VPS-në tuaj. të tilla si OS, serverat në internet, bazat e të dhënave dhe gjuhët e programimit.

Një host i VPS mund t’ju ndihmojë në Webmail, serverët tuaj të postës dhe emailet duke mos u bllokuar, ndaluar ose listuar në të zezë dhe duke pasur mundësinë për të dërguar një masë email nëse ju nevojitet. VPS mbështet protokolle të ndryshme të postës elektronike si POP (Protokolli i zyrës postare) dhe IMAP (Protokolli i hyrjes së mesazheve në internet).

Mos harroni se mund të instaloni programin tuaj antivirus dhe zbulimin e malware në VPS për të luftuar hakerat dhe sulmet shtesë me qëllim të keq.

Në fund, ju duhet të zgjidhni një zgjidhje VPS për faqen tuaj të biznesit të vogël ose një HDD, një SDD ose një Cloud-based sepse duhet të mbani të ardhurat dhe trafikun tuaj të optimizuar dhe gjithashtu duhet të filloni të rriteni edhe më shumë dhe të shkoni në hapin tjetër duke blerë një server të dedikuar për një faqe në internet të biznesit të madh!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector