Ndërtoni një Uebfaqe me Investim minimal dhe Shisni atë Për Fitim

ndërtoni dhe shesni uebfaqe për fitim


Ka mijëra njerëz që fitojnë jetesën faqet e internetit që fluturojnë. Edhe pse është një treg i vështirë, një faqe e mirë e internetit do të shesë shpejt për një fitim të madh.

Shumica e fluturuesve të faqeve të reja nuk funksionojnë, sepse nuk dinë ta bëjnë atë nga fillimi në fund. Disa mund të kenë një ide të mirë, të tjerët mund të kenë një buxhet të madh, por nëse nuk dini si t’i kombinoni ato, nuk do të keni mundësi të krijoni një uebfaqe që shet. Sot, unë do të numëroj disa arsye pse ju duhet t’i konsideroni ndërtimin dhe fluturimin e faqeve të internetit, po ashtu do t’ju mësojë se si ta bëni atë në mënyrën e duhur.

Pse të ndërtoni një faqe në internet dhe ta shesin atë?

Ndërtimi i faqeve në internet për klientët është një mënyrë e shkëlqyeshme për të fituar para. Mund të ju sigurojë një të ardhur të qëndrueshme dhe afatgjatë nëse keni mjaft klientë. Do të kërkojë megjithatë shumë përpjekje dhe kohë për të gjetur klientë të rinj të mirëmbajnë faqen e internetit të klientit aktual dhe t’i mbështesin ata. Kjo është një punë me kohë të plotë.

Po sikur të keni një punë me kohë të plotë, por dëshironi të bëni para shtesë? Epo ju mund të provoni të ndërtoni një faqe në internet në kohën tuaj të lirë. Ndërtimi i një faqe në internet nga e para, duke përdorur një softuer të tillë si WordPress, nuk do të zgjasë shumë. Ju mund të merrni në internet brenda dy ditësh, me vetëm disa orë punë me një buxhet minimal.

Cili është investimi fillestar për të ndërtuar një faqe në internet?

Këtu po flasim për shpenzimet vjetore, ndërsa pritja dhe domeni blihen në një plan të paktën një vjeçar.

 • Plani i përbashkët i mbajtjes së faqes në internet do të kushtojë rreth 5 dollarë në muaj, pra 60 $ në vit
 • Tarifa për emrin e domain është rreth $ 10-15 / vit për një domen .com
 • WordPress – është softuer pa burim të hapur; përdorin atë me besim.
 • Tema premium për wordpress – shpenzim një herë 40-60 dollarë (por mund të përdorni edhe një falas)

Pra, për ta përmbledhur, do t’ju duhet një buxhet prej 100-120 $ për të marrë faqen tuaj në internet. Pas kësaj vjen pjesa ku krijoni dhe ngarkoni përmbajtjen. Nëse nuk jeni të mirë për të shkruar artikuj, ose nuk keni kohë për të krijuar përmbajtje, mund të transferoni nga kjo pjesë, megjithatë do t’ju kushtojë rreth $ 5- $ për artikull.

Si të krijoni një faqe në internet?

Asnjëherë nuk duhet të filloni një faqe në internet bazuar në një ide që tingëllon mirë. Nëse keni një ide, merrni kohën tuaj, bëni hulumtimin tuaj, analizoni tregun dhe konkurrencën, zbuloni nëse ka ndonjë kërkesë për një faqe të tillë të internetit. Pyetni mendimin e njerëzve në forume të ndryshme të webmasterit, por mos u tregoni atyre tërë idenë tuaj, sepse dikush mund ta vjedhë atë.

Pasi të bëhet hulumtimi juaj dhe të keni zgjedhur një vend fitimprurës, tani mund të filloni ndërtimin e faqes tuaj të internetit.

Hapi i parë është të merrni një ofrues të një web hosting. Mos shkoni me web hosting më të lirë që ju gjeni, në vend të kësaj zgjidhni një firmë pritëse që ofron shërbim të besueshëm dhe të përballueshëm. Ka ofrues të mbajtjes së faqeve në internet që ofrojnë një emër falas domain, si dhe kredi reklamuese. Ju mund të kurseni disa buxhet për zgjedhjen e një plani të pritjes që vjen me këto shpërblime. Nëse po ndërtoni faqen tuaj duke përdorur WordPress, duhet të zgjidhni një kompani pritëse që është e mirë në mbajtjen e WordPress dhe ofron mjet instalimi me 1 klik.

Ju duhet të përdorni WordPress për ndërtimin e faqes tuaj, për disa arsye:

 • Shtë i lirë për t’u përdorur dhe i thjeshtë për tu konfiguruar (nuk ka përvojë të nevojshme për të filluar)
 • Shtë e thjeshtë për të personalizuar dhe përshtatur funksionalitetin e saj me nevojat tuaja
 • Shtë shumë e njohur, kështu që blerësit tuaj të mundshëm tashmë mund të dinë ta përdorin atë

Pasi sistemi juaj të jetë gati, instaloni një temë falas ose premium WordPress, instaloni shtojcat që ju nevojiten. Këtu është një mësim që shpjegon se si të krijoni një faqe në internet me WordPress.

Tani mund të filloni të shtoni përmbajtje. Kjo është pjesa më konsumuese e kohës, sepse do t’ju duhet të shkruani artikuj unik dhe me cilësi të lartë. Nëse doni të shpejtoni gjërat, mund të transferoni nga një pjesë e krijimit të përmbajtjes; megjithatë kjo do të kërkojë një buxhet shtesë. Në varësi të përvojës së shkrimtarit dhe nivelit të shkrimit të një artikulli mund t’ju kushtojë midis 5 dhe 50 dollarë për pesëqind fjalë.

Whatfarë lloji të faqeve të internetit shet mirë?

Ngrohtë është një faktor shumë i rëndësishëm kur ndërtoni një faqe në internet. Zgjedhja e një kamare mund të jetë e vështirë. Gjithmonë duhet të kërkoni një temë të caktuar që ka një konkurrencë mesatare, por gjithsesi ka ca para në të. Nuk është e nevojshme të jesh ekspert në atë temë të veçantë, por duhet të kesh njohuri ose të gatshëm të mësosh më shumë. Përndryshe nuk do të jetë e mundur të shkruani përmbajtjen e nevojshme.

3 lloje të faqeve të internetit që me siguri do të shesin:

 • Uebfaqet e përmbajtjes
 • Uebfaqet e shitjeve të produkteve ose shërbimeve
 • Uebfaqet e Filialeve

Uebfaqet e përmbajtjes: këto janë faqet e internetit më të njohura. Në këtë kategori mund të përfshini bloge, faqet e internetit të lajmeve, forume, faqet e ndarjes së imazheve, etj. Këto uebfaqe zakonisht fitohen me para përmes hapësirës reklamuese të shitjes ose përmes Google Adsense.

Shitja e produkteve ose shërbimeve: këto uebfaqe zakonisht ndërtohen me një platformë ecommerce (është e mundur të krijosh një dyqan online me WordPress) dhe përqendrohet dhe shitet një lloj i caktuar shërbimesh ose produktesh. Këto lloje të uebfaqeve mund të mos shesin shumë mirë, sepse ato kërkojnë më shumë përpjekje dhe kohë për të drejtuar dhe mirëmbajtur. Megjithatë ka disa përjashtime si kjo:

faqe interneti qesharake për shitje

Koncepti i shitjes së parcelave qesharake të patateve në internet duket se është një ide e mirë biznesi, si dhe duket shumë fitimprurëse.

Ky djalë pretendon se faqja PotatoParcel.com është lançuar në maj, 2015 dhe tashmë ka gjeneruar mbi 40k dollarë të ardhura. Kanë mbetur 6 ditë deri në përfundimin e shitjes, dhe ankandi tashmë është me 16,000 dollarë. Fat të mirë për Alex! Mezi presim të shihni se si mbaron ky ankand.

Uebfaqet e Filialit: janë gjithashtu shumë të njohura. Këto lloje të faqeve të internetit janë shumë të ngjashme me faqet e internetit të përmbajtjes, megjithatë ato përqendrohen më shumë në krijimin e përmbajtjes rreth llojeve të caktuara të produkteve ose shërbimeve. Shumica e faqeve të internetit të rishikimit fitohen përmes shitjeve të filialeve.

Cila është vlera e faqes sime në internet?

Ndoshta kjo është pyetja më e rëndësishme që lind, kur shitet një faqe në internet. Për sa duhet ta shisni?

Kur jeni duke shitur një faqe në internet, ju gjithashtu do të shesni përmbajtjen, fushën, tërë idenë e biznesit që është pas saj. Një domen mund të vlejë më shumë, sesa vetë uebfaqja. Zakonisht faqet e internetit do të shesin për 10 deri 12 herë më shumë sesa fitimi që gjenerojnë brenda një muaji. Kështu që nëse faqja juaj në internet fiton 100 dollarë brenda një muaji, mund ta shisni atë për 1200 dollarë. Sigurisht që ky është vetëm një rregull i pashkruar, por mund të ju japë një referencë të mirë për llogaritjen e vlerës se sa vlera e faqes suaj të internetit.

Ku ta shes faqen time të internetit?

Ka shumë faqe në internet ku mund të shesësh pronën tënde në internet. Mënyra më e lirë është të postoni në forume në webmaster dhe ta vendosni faqen e internetit tuaj në shitje atje. Ju gjithashtu mund të dërgoni postë elektronike në konkursin tuaj, ata mund të jenë të interesuar për të blerë faqen tuaj në internet.

Mund të provoni edhe në faqet e internetit të ankandeve si p.sh. Flippa.com ose pyesni një ndërmjetës në Latonas.com për t’ju ndihmuar të shisni faqen tuaj. Këto shërbime megjithatë do t’ju kushtojnë para. Farëdo opsioni që ju zgjidhni për të shitur faqen tuaj, sigurohuni që pagesa të bëhet përmes një shërbimi ruajtje. Në këtë mënyrë mund të jeni i sigurt, se paratë do të vijnë.

Fjalët përfundimtare dhe rekomandimi

Nëse sapo jeni duke filluar me faqen në internet, duhet të dini se do të jetë një udhëtim i gjatë derisa të shisni faqen tuaj të parë. Pra, jini këmbëngulës dhe mos hiqni dorë lehtë. Unë vazhdimisht e përsëris veten, por është e rëndësishme të zgjidhni një kamare që është fitimprurëse dhe ka një vlerë të mirë të tregut. Për të qenë në gjendje të ndërtoni një uebfaqe të suksesshme, do t’ju duhet një bazë e fortë për të, kështu që pritja në internet nuk mund të anashkalohet. Prandaj sigurohuni që të zgjidhni një ofrues të mirë të strehimit dhe të ndërtoni faqen tuaj te internetit me një mjet të mirë. Unë rekomandoj WordPress.

Përditësim i shpejtë: Unë isha duke mbajtur një sy në Flippa, për të parë se si PotatoParcelAnkandi goes bie. U befasova që ankandi përfundoi në 28.500 dollarë dhe nuk e plotësoi çmimin e rezervës. Edhe pse në këtë kohë në internet nuk shitej, shitësi e di se dikush dëshironte të paguante atë shumë të parave për të. Ky është një shembull shumë i mirë, se si një ide e mirë u shndërrua në një faqe në internet mund t’ju sjellë shumë para. Atëherë, çfarë po pret? Shkoni dhe filloni të bëni një faqe në internet!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map