Ndërtoni një Uebfaqe, Merrni një Domain Falas Domain dhe Adresë Email të Biznesit

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Ndërtoni një Uebfaqe, Merrni një Domain Falas Domain dhe Adresë Email të Biznesit
0 8 мин.

ndërtoni faqen e internetit merrni adresën e emailit të biznesit falas të emrit të domainit


Po kërkoni të krijoni një faqe në internet për biznesin tuaj? Në këtë tutorial do t’ju tregoj se si të krijoni faqen tuaj dhe të merrni një emër falas domain .com si dhe një adresë emaili biznesi. Këtu janë dy udhëzues hap pas hapi që do t’ju ndihmojnë të ndërtoni një faqe interneti profesionale:

 1. Si të krijoni një faqe interneti biznesi me WordPress
 2. Si të krijoni një faqe interneti profesionale me HTML / CSS

Rreth Emrave të Domainit

Emrat e domenit përdoren për të identifikuar një faqe në internet dhe për të hyrë lehtë në të, përndryshe, vizitorët do të duhet të hyjnë në shfletuesin e tyre IP të serverit që është shumë e vështirë të mbani mend..

Ka shtrirje të ndryshme, disa prej tyre përfaqësojnë vende specifike ndërsa të tjerët përfaqësojnë qeveri, organizata etj.

email email biznesi falas bluehost

Ju mund të blini emra domenesh nga çdo kompani pritëse në internet si Bluehost e cila ofron .com, .co, .club, .us, .space, .website, .org, .net, .info, .biz dhe. Host të produkteve. dhe menuja e domeneve ku shkruani emrin e dëshiruar të domain dhe zgjidhni zgjatjen nga një menu drop-down.

Pastaj hapi tjetër është të shtypni butonin tjetër blu dhe të kontrolloni nëse domeni i kërkuar është i disponueshëm. Në rast se është në dispozicion duhet të regjistroheni duke përdorur emrin e grushtit, mbiemrin, vendin, adresën e rrugës, qytetin, shtetin, kodin postar, numrin e telefonit dhe adresën e postës elektronike së bashku me informacionin tuaj të faturimit dhe gjithashtu mund të zgjidhni nëse dëshironi të mbroni privatësinë e domain, i cili kushton 0.99 $ në muaj dhe planin e llogarisë tuaj, ku mund të shihni sa kushton fusha e dëshiruar nëse paguani paraprakisht për një vit, në këtë rast, një .com kushton 11,99 $.

Nëse zgjidhni një web hosting ju merrni edhe një emër domain falas por çmimet janë mujore kështu që për një vit pagesa paraprakisht është 6,95 $, për dy vjet është 5,95 $, për tre vjet është 4,95 $, për një vit të biznesit Pro është 19,95 $, për dy vitet e Biznesit Pro është 16.95 dollarë, për tre vjet Biznes Pro është 14,95 $, për një server Standard Dedikuar çmimi për një muaj është 144,99 $, por muaji i parë është 75 $ ndërsa një çmim standard VPS 1 për një muaj është 24,99 $ ku muaji i parë është 15 dollarë.

Rreth Web Hosting

Pritësit në internet janë mësuar të ruajnë aplikacionet në internet dhe veçanërisht faqet e internetit, ato janë lloje të shumëfishta të pritjes falas të tilla që zakonisht është vetëm e mirë për të provuar skriptet dhe CMS, të përbashkëta janë perfekte për bloge të vogla, të grumbulluara, rishitëse, server privat virtual, host të dedikuar, kolokim qendër dhe pritje në cloud. Mund të ngarkoni pothuajse gjithçka në hostin tuaj të internetit përmes një klienti FTP siç janë skedarët, imazhet, videot ose muzika, por mund të keni kufizime në lidhje me dhunën, të drejtat e autorit ose lakuriqësinë nëse keni këto lloj skedarësh.

Bluehost ofron një pritje të përbashkët që ka çmime midis $ 3,95 dhe 14,95 $ në muaj, VPS hosting me çmime ndërmjet 14,99 $ dhe 59,99 $ dhe mbajtja e dedikuar nga 74,99 $.

planet bluehost të përbashkëta të përbashkëta

Pritja e përbashkët ka një paketë themelore që lejon 1 faqe në internet, ju mund të përdorni 50 GB hapësirë, gjerësi bandë e pa matur, performancë standarde, 5 domene të parkuar, 25 nën domene, 5 llogari emaili dhe 100 MB deponim për llogari, paketa plus lejon 10 faqe interneti dhe ka hapësirë ​​prej 150 GB, 20 domena të parkuar, 50 nën fusha, 100 llogari me email, 150 $ oferta për marketing, 1 SpamExperts, Global CDN dhe 500 MB hapësirë ​​ruajtje të postës elektronike për një llogari, ndërsa paketa pro e biznesit ju lejon të keni një faqe të pakufizuar dhe gjithashtu keni pakufizuar hapësirë ​​në internet, bandë të gjerë, performancë të lartë, domene të pakufizuar të parkuar, nënfushë, llogari të postës elektronike, ruajtje të postës elektronike, 300 dollarë oferta për marketing, 2 SpamExperts, 1 SSL, 1 IP të dedikuar, 1 privacy domain dhe SiteBackup Pro.

Ekzistojnë katër pako VPS, e para është ajo standarde me 2 bërthama CPU, 30 GB ruajtje SAN, 2 GB RAM, bandwidth TB, 1 adresë IP, e dyta është më e popullarizuara dhe emërtohet e përmirësuar me 60 GB Magazinimi SAN, 4 GB RAM, 2 bandë Bandwidth dhe 2 adresa IP. Paketa premium është përmirësuar duke pasur 3 bërthama CPU, ruajtje 120 GB SAN, 6 GB RAM, 3 bandë të bandës, ndërsa paketa përfundimtare ka 4 bërthama CPU, 240 GB ruajtje SAN, 8 GB RAM dhe 4 bandë të brezit TB..

Për mbajtjen në internet të dedikuar ka tre pako njëra prej tyre është ajo standarde me CPU x 2.4 GHZ, ruajtje 1 TB, 4 GB RAM, 5 bandë bandë TB, 3 adresa IP, tjetra është pakoja e përmirësuar me CPU 4 x 2.5 GHZ , 8 GB RAM, gjerësia e bandës 10 TB, 4 adresa IP ndërsa e fundit është ajo premium me CPU 4 x 3.3 GHZ, 16 GB RAM, 15 bandë gjerësi bandë dhe 5 IP adresat.

Pritja në cloud është ose një inovacion, një performancë ose një paketë pro biznesit, ndërsa paketa e parë lejon vetëm 1 faqe interneti, ajo ka vetëm 100 hapësirë ​​hapësirë ​​ruajtjeje, 100 llogari emaili dhe 500 MB depo të postës elektronike, dy të tjerët lejojnë një faqe të pakufizuar, llogari të pakufizuara, ruajtje të pakufizuar të postës elektronike me RAM dhe CPU të dyfishtë ose të trefishtë dhe vlera e kohës së katërt të ofertave të marketingut. Caching lokale dhe shkallëzimi i burimeve me një klikim janë në dispozicion për të tre paketat, por e dyta ka vetëm 1 SpamExpert ndërsa e fundit ka 2 së bashku me IP të Dedikuar, certifikatën SSL, privatësinë e domenit dhe kopjimin e faqes dhe rivendosjen.

Speciale per WordPress përdoruesit Bluehost ofron 4 pako të tilla si bloger, profesionist, biznes dhe ndërmarrje që kanë nga 100 milion deri në vizita të pakufizuara në muaj, 30 GB depo prej 240 GB, 30 GB në 240 GB rezervë, 2 GB RAM 8 GB, 5 deri në 30 site WP , 1 adresa IP, SSL Pozitive, SiteLock Premium ose Enterprise dhe Wildcard Pozitive SSL.

Si të merrni një Adresa Email të lirë për domain dhe com .com

Të gjitha çmimet e paketave të pritjes janë ulur ose në muajin e parë ose nëse paguani avancuar për një, dy ose tre vjet, gjithashtu duke patur një emër domain falas si www.example.com dhe nëse zgjidhni paketat më të fuqishme, ju keni një adresë emaili biznesi falas me llogari të pakufizuar dhe ruajtje të pakufizuar siç është [email protected]

Gjithashtu, paketat VPS dhe ato të dedikuara kanë një garanci për kthimin e parave dhe mbështetje 24/7, duke qenë jashtëzakonisht fleksibël dhe të përdorshme për çdo lloj klienti ndërsa paketat WordPress gjithashtu kanë një garanci për kthimin e parave, mbështetje 24/7 por edhe cPanel të përmirësuar, SiteLock CDN dhe, të paktën, SiteLock Pro si siguri.

Duke përdorur shërbimin e mbajtjes së faqes në internet nga Bluehost, jo vetëm që ju merrni llogari dhe ruajtje falas të postës elektronike ose madje të pakufizuar, por merrni një emër falas domain .com, por mund të ndërtoni një të fuqishëm, SEO të optimizuar, shumë gjuhësor dhe miqësor për përdorimin duke përdorur cPanel , Skripti automatik i instalimit Softaculous, FTP dhe redaktori i burimit si WinSCP / Notepad ++, por edhe aftësitë tuaja programuese ose thjesht krijuesi i faqes së internetit të ofruar nga Bluehost.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector