Pro dhe kundër GoDaddy – A është GoDaddy ende një zgjedhje e mirë?

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Pro dhe kundër GoDaddy – A është GoDaddy ende një zgjedhje e mirë?
0 9 мин.

pro dhe kundra të kota


GoDaddy njihet më së miri si një regjistrues domeni, por shërbimet e tyre në internet përfshijnë një suitë të larmishme shërbimesh të tjera në internet duke përfshirë mbajtjen në internet, sigurinë në internet, marketingun në internet, mjetet për ndërtimin e faqeve të internetit DIY dhe hostimin profesional të postës elektronike. Si një regjistrues i domain-it dhe një kompani pritjeje në internet, GoDaddy ka mbi 71 milion emra domain nën menaxhimin e saj dhe një mbresëlënës 17 milion klientë në të gjithë botën.

Shërbimet e mbajtjes së faqeve në internet të ofruara nga GoDaddy përfshijnë si planet e hostimit Windows- ashtu edhe Linux përmes hosteve të shumëfishta të përbashkëta, menaxhimit të hostuar të WordPress, serverëve virtualë privatë dhe planeve të dedikuara të mbajtjes.

Nëse jeni të interesuar të regjistroheni me ta në 2018, rishikimi ynë i GoDaddy do t’ju japë kunj në të mirat dhe të mirat e GoDaddy.

Rishikimi GoDaddy

mirat dhe të këqijat e rishikimit të zotit

Në GoDaddy, nuk ka asnjë mungesë të paketave të pritjes, duke filluar nga planet e përballueshme të pritjes së përbashkët për faqet themelore ose fillestarët, deri te planet më të avancuara për faqet me fuqi të lartë të drejtuar nga ekspertë dhe biznese.

GoDaddy ofron një emër domain falas me të gjitha planet vjetore, një garanci në kohë 99,99%, mbështetje 24/7 dhe një garanci për kthimin e parave 30-ditore.

Vazhdoni të lexoni rishikimin tonë të GoDaddy për t’u njohur me planet e pritjes, veçoritë e pritjes dhe mbështetjen e klientit të ofruar nga GoDaddy.

Planet e hostimit të GoDaddy

Planet e përbashkëta të pritjes në GoDaddy vijnë ose me Linux OS ose Windows OS. Pricesmimet për të dy llojet e planeve të përbashkëta të pritjes fillojnë në 2,99 $ / muaj nëse regjistroheni për 3 vjet.

Planet e përbashkëta të pritjes së programeve përfshijnë gjerësinë e bandës së pa-matur, rezervën e të dhënave & rivendosni, cPanel, emrin e domain falas me planet vjetore, përmirësimet e burimeve me 1 klik, instalimet me 1 klik, monitorimin e sigurisë 24/7 dhe mbrojtjen e DDoS, dhe disa plane paraqesin hostim të pakufizuar të domain me hapësirë ​​të pakufizuar në disk.

godaddy ndanë planet e pritjes së të mirat dhe të këqijat

Nëse faqja juaj e internetit ka një komponent të tregtisë elektronike ose thjesht po kërkoni një plan të nivelit më të lartë me burime të dedikuara, GoDaddy Planet e pritjes së biznesit ofroni performancën e nivelit të serverit me tarifa të përballueshme. Këto plane janë optimizuar për e-commerce dhe vendet me trafik të lartë.

Pricesmimet për mbajtjen e biznesit fillojnë nga 19,99 $ / muaj duke ofruar memorie nga 1 deri në 4 GB, 60 GB në 240 GB hapësirë ​​ruajtjeje, deri në 2 CPU, bandë të bandës së pa-ruajtur, domain të pakufizuar dhe mbajtjen e bazës së të dhënave, çertifikatë falas SSL për 1 vit dhe një falas Microsoft Office 365 email biznesi.

planifikon të mirat dhe të këqijat për pritjen e biznesit të zotit

Nëse jeni duke kërkuar Host WordPress, A e ke mbuluar GoDaddy. Ju mund të zgjidhni nga 7 planet pritëse të WordPress, katër prej të cilave janë krijuar për të përmbushur nevojat e profesionistëve. Planet e rregullta të WordPress fillojnë nga aq pak sa 3.99 $ / muaj, ndërsa planet e WordPress Pro fillojnë me 14,99 $ / muaj.

Planet e rregullta të WordPress shfaqin faqe të para-ndërtuara dhe zvarriten & redaktues faqesh, tema falas dhe shabllone, rezervë falas ditor & Rivendoset 1-klik, rivendosja e domain falas me planet vjetore, menaxhimi falas i WordPress (azhurnimet thelbësore të programeve kompjuterike dhe azhurnimet e sigurisë), skanimi dhe heqja e malware, mbështetja 24/7 dhe 99,9% premtime në kohë.

WordPress Pro përmban karakteristika SSL të instaluar në çdo sit, caching të figurës statike të CDN, rezervime sipas kërkesës, faqe në skenë, shtresa të shumta caching, hyrje sFTP / SSH për WP-CLI dhe Git, dhe më shumë.

pro-kundër dhe kundër

Planet VPS me Linux fillojnë me $ 17,99 / muaj, ndërsa planet VPS të bazuara në Windows fillojnë me 27,99 $ / muaj. Të gjitha planet përfshijnë akses të plotë rrënjësor, bandë të gjerë pa tel, IP të dedikuar falas, çertifikatë falas 1-vjeçare SSL, cPanel / Plesk, kopje rezervë të skedarëve dhe DB, azhurnime pa provizione dhe tre nivele menaxhimi: vetë-menaxhuar, menaxhuar dhe menaxhuar plotësisht.

godaddy vps hosting pro dhe kundra

Serverë të përkushtuar me Linux fillojnë me 69,99 $ / muaj, ndërsa paketat e dedikuara për Windows fillojnë me 99,99 $ / muaj. Edhe këtu, ekzistojnë tre nivele të menaxhimit të serverit për të cilët mund të zgjidhni (serverë të vetë-menaxhuar, plotësisht të menaxhuar dhe të menaxhuar). Bandwidth i palodhur, cPanel / Plesk, çertifikatë falas 1-vjeçare SSL, dhe IP të dedikuara falas ofrohen edhe me këto plane.

Shërbimet e tjera të internetit të GoDaddy përfshijnë mjete të sigurisë së faqes në internet që skanojnë, monitorojnë dhe heqin malware, duke ofruar kohë të shkurtër përgjigjeje, heqje të pakufizuara të malware, përshpejtimin e performancës së CDN dhe parandalimin e malware. Përvec ofrimit të sigurisë në internet, GoDaddy gjithashtu përpiqet të plotësojë nevojat e marketingut të faqeve, bizneseve dhe individëve të tregtisë elektronike..

Servers të përkushtuar me goditje të mira dhe të këqija

Mbështetja e Klientit GoDaddy

mbështetje të perëndive të mirat dhe të këqijat

GoDaddy ka dy kanale mbështetëse – mbështetje telefonike dhe chat live – në dispozicion për ata që kanë nevojë për ndihmë për çështje që lidhen me llogaritë e tyre të pritjes. Ndërsa mbështetja telefonike është në dispozicion 24/7, biseda live është në dispozicion vetëm gjatë orarit të punës.

Fillestarët mund të shikojnë faqet e Mbështetjes së GoDaddy që ofrojnë udhëzues hap pas hapi se si të filloni me planin tuaj të pritjes dhe disa artikuj dhe udhëzues të tjerë të dobishëm.

Një forum i Komunitetit të Mbështetjes GoDaddy është gjithashtu i disponueshëm me kontribute nga stafi i ekspertëve dhe klientët e tjerë të GoDaddy.

rekuizitë & Cons të GoDaddy

Nëse ofertat pritëse të GoDaddy duken tërheqëse për ju, nuk jeni vetëm. GoDaddy është i dashur nga miliona klientë në të gjithë botën për planet e tyre të mirë-dizajnuara të pritjes dhe shërbimit të besueshëm. Nëse jeni duke menduar të merrni biznesin tuaj në GoDaddy në vitin 2018, lexoni mirat tona & Vështrim i përgjithshëm i GoDaddy për të parë nëse ka diçka për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm para se të filloni të zhyteni të bashkoheni me GoDaddy.

Pro – Pse të zgjidhni GoDaddy?

Këto janë arsyet kryesore pse GoDaddy mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme në 2018:

 • Emri i domain falas i ofruar me të gjitha planet vjetore;
 • Zgjedhje e mirë e planeve të pritjes me bazë Linux dhe Windows;
 • panelet e kontrollit cPanel / Plesk;
 • Karakteristika të mira sigurie (çertifikata falas SSL, rezervë falas, monitorim 24/7 të sigurisë, skanim dhe heqje e malware, etj.);
 • 99.9% garanci në kohë;
 • Paketat WordPress Pro të dizajnuara për zhvilluesit, projektuesit dhe ekspertët e tjerë të industrisë;
 • 24/7 mbështetje telefonike;
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave;
 • IP të dedikuar falas;
 • Shkallëzimi i burimeve me 1 klik;
 • Rezervime me 1 klik & kthej.

Cons – Whatfarë është e keqe me GoDaddy?

GoDaddy krenohet me plane të shumta përmes llojeve të ndryshme të pritjes dhe ofron disa veçori të shkëlqyera me planet e tyre, por ato mund të bien prapa në disa aspekte, përkatësisht:

 • Me disa plane ju duhet të regjistroheni për 3 vjet për të përfituar nga çmimet e zbritur të reklamuara;
 • Mbështetje e kufizuar e bisedës live (e disponueshme vetëm në ditët e punës gjatë orarit të punës);
 • Disa upsells në arkë.

Merrni deri në 87% POLITIK në web hosting të GoDaddy. Përdorni ofertën tonë të promovimit!

Përfundim në GoDaddy

Nëse jeni duke kërkuar për një partner mikpritës afatgjatë në 2018, GoDaddy është absolutisht zgjidhja e duhur për t’u marrë parasysh. Paketat e tyre të pritjes i përgjigjen një segmenti shumë të larmishëm të klientëve nga fillestarët tek ekspertët me përvojë.

Me një prani të industrisë prej dy dekadash, GoDaddy është një nga emrat më të njohur në regjistrimin e domain dhe në web hosting, dhe ajo ka marrë shkencën e ofrimit të shërbimeve të web hosting që përgjigjen ndaj nevojave dhe buxheteve të individëve dhe bizneseve që kërkojnë për web hosting në 2018.

GoDaddy thjesht nuk është ajo që po kërkoni? Ju mund të konsideroni zgjedhjen e disa prej alternativave më të mira të GoDaddy që ju rekomandojmë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector