Pro dhe Kundër Pritjes për InMotion – A është akoma një pritje e mirë hostimi i InMotion?

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Pro dhe Kundër Pritjes për InMotion – A është akoma një pritje e mirë hostimi i InMotion?
0 9 мин.

pro dhe kundra pritjes së pritjes


Kur zgjidhni një host për uebfaqen tuaj, shumë faktorë hyjnë në lojë – reputacioni dhe besueshmëria e kompanisë së mbajtjes së faqeve në internet, llojet e planeve të disponueshme të pritjes, karakteristikat e ofruara të pritjes, koha e garantuar, përkrahja e klientit dhe sigurisht çmimi. Gjetja e një hosti në internet në vitin 2018 që kontrollon të gjitha kërkesat tuaja të pritjes kërkon pak hulumtime, por nëse jeni duke kërkuar për një partner pritjeje afatgjatë, të qenit metodik në kërkimin tuaj do të rezultojë i dobishëm në planin afatgjatë.

Si një profesionist ose biznes që kërkon për web hosting, do të detyrohesh të hasësh planet e pritjes së biznesit të përbashkët të InMotion Hosting, së bashku me planet e tyre të fuqishme të dedikuara dhe të mbajtjes në VPS. Në fakt, në fillim të këtij viti, InMotion Hosting zgjeroi paketat e tyre të pritjes VPS dhe WordPress me plane të reja, duke ju dhënë më shumë zgjedhje për sa i përket pritjes.

Rishikimi ynë i InMotion Hosting hedh një vështrim në këto plane të reja dhe diskuton nëse InMotion Hosting mund të jetë ende një zgjedhje e mirë për vitin 2018.

Rishikimi i hostimit të lëvizjeve

rishikim pritjeje për lëvizje

InMotion Hosting tregjet në vetvete si një ofrues i mbajtjes së faqes në internet që sjell klientë të vegjël, të mesëm dhe të nivelit të ndërmarrjes, si dhe profesionistë. Ky host ofron një pritje të të gjitha SSD, PCI në përputhje me databazët e kategorisë A dhe premton një shërbim 99,99% në kohën e duhur.

Planet e strehimit variojnë nga planet e biznesit të përbashkët për serverët e dedikuar për klasë komercial. Të gjitha planet janë konfiguruar me shpejtësi, siguri dhe shkallëzim në mendje, duke paraqitur mjete si azhurnime automatike për aplikacione në internet, mbrojtje nga hack, mbrojtje nga zjarri personal, mbrojtje DDoS dhe SSL falas.

Le të shohim më nga afër konfigurimin dhe çmimin e paketave të pritjes të rreshtuara nga InMotion Hosting.

Vendosni Uebfaqen Tuaj me Pritjen InMotion

Shikoni faqen zyrtare të InMotion, zgjidhni një plan pritës dhe filloni të ndërtoni faqen tuaj të internetit. Ju jeni mbështetur me mbështetje të nivelit të lartë dhe garanci për kthimin e parave 90-ditore.

Fillo tani “

Planet e hostimit të lëvizjeve

Para se të hyjmë në detajet më të rëndësishme të secilit lloj të hostit të ofruar nga InMotion, vlen të përmendet se ky host në internet ofron një migrim falas në uebfaqe me të gjitha planet, të cilat mund të vijnë në ndihmë nëse po kërkoni të kaloni në InMotion.

Sa i përket çmimit, paketat pritëse të InMotion janë pak më të larta se çmimi mesatar për këtë shkallë pritjeje, megjithatë, teknologjitë më të fundit dhe lista e dobishme e karakteristikave të ofruara me këto paketa përbëjnë një rritje të çmimit pak më të lartë. Për shembull, ndryshe nga hostet e tjerë që mund të paguajnë për transferime në internet ose kopje rezervë, InMotion i ofron ato falas.

Biznesi i përbashkët i pritur planet në InMotion janë me çmim midis 5,95 $ / muaj dhe 13.99 $ / muaj. Këto plane përfshijnë një emër domain falas, hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandwidth, dhe një suitë të marketingut (mjetet e menaxhimit të klientit, kredi falas për reklama, statistikat e vizitorëve, etj.) Dhe mjetet e sigurisë (SSL falas, rezervë automatik, mbrojtje nga hack, mbrojtje DDoS, etj).

nxitje të përbashkëta të biznesit dhe pritjeve të pritjes së biznesit

Host WordPress është një tjetër lloj pritjeje në dispozicion në InMotion me çmimet që fillojnë me 6.99 $ / muaj. Janë edhe gjashtë plane të ndryshme të hostimit të WordPress, nga të cilat mund të zgjidhni, secila duke ofruar një emër falas domain, bandë të pakufizuar, ruajtje në SSD, ndërtues të faqes në internet BoldGrid, WordPress të paravendosur së bashku me azhurnime automatike, backup falas, integrim WP-CLI , kredi falas për reklama dhe një garanci për kthimin e parave 90-ditore.

aprovime të fjalëve pritëse të WordPress dhe kundër

Planet VPS në InMotion janë në dispozicion në opsione të menaxhuara dhe të vetë-menaxhuara, me çmimet që fillojnë nga 29,99 $ / muaj dhe 19,99 $ / muaj përkatësisht.

Planet e menaxhuara të VPS vijnë me menaxhim falas të azhurnimeve, azhurnime dhe bashkim, dhe cPanel & WHM përfshirë. Planet VPS të vetë-menaxhuara përmbajnë qasje të plotë me çelësat SSH për më shumë kontroll dhe fleksibilitet.

Pamjet e gjendjes së drejtpërdrejtë, rezervat falas dhe mbrojtja nga sulmet DDoS ofrohen me plane të menaxhuara dhe të vetë-menaxhuara.

nxitje vps të mirat dhe të këqijat

InMotion-së serverë të dedikuar paketoni edhe më shumë energji dhe burime, dhe këtu, gjithashtu, mund të zgjidhni që të planifikoni nga gjashtë konfigurime të ndryshme, tre prej të cilave janë serverë të dedikuar për klasë komercial. Mimet fillojnë nga aq pak sa 99,99 $ / muaj.

Të gjithë serverët e dedikuar shfaqin performancën e SSD, 100% garanci në kohë të rrjetit, Linux OS, cPanel falas & WHM, kohë falas 1-për-1 sysadmin, dhe mbrojtje të sigurisë me shumë shtresa përmes Përditësimeve Auto & Mbrojtje Corero DDoS.

pro dhe kundra serverave të dedikuar për inovacion

Planet e hostimit të shitësit filloni me 13.99 $ / muaj, dhe paraqisni WHMCS, cPanel, eNom, IP të dedikuar, Ndihmën e nisjes dhe SSL falas. Menaxhimi falas i serverit, një garanci prej 90 ditësh për kthimin e parave dhe kopjet rezervë falas përfshihen gjithashtu me këto plane.

miratuesit e shitjes së lëvizjeve që presin pro dhe kundër

Mbështetja e klientit për strehimin e InMotion

rishikim i qendrës së mbështetjes së inovacionit

Posta, biseda dhe mbështetja telefonike janë mënyrat për të kontaktuar me mbështetjen e klientit të InMotion, i cili ofrohet 24/7. Ky web host krenohet me ofrimin e mbështetjes njerëzore, të bazuar në SH.B.A..

Qendra e Mbështetjes e disponueshme në faqen e internetit InMotion është një burim tjetër i vlefshëm i ndihmës për ata që duan të njihen me udhëzues të ndryshëm të produkteve dhe mësime video.

Padyshim, InMotion është në krye të lojës së tyre kur bëhet fjalë për pritjen e shumëllojshmërisë, sigurisë, performancës dhe teknologjisë së pritjes. Edhe kështu, le të shohim cilat janë disa nga aspektet më të mira dhe disa nga aspektet jo aq të mira të pritjes me InMotion në vitin 2018:

rekuizitë & Kundër të Hosting InMotion

Si një përmbledhje e mësipërm, këtu është një krahasim për të mirat dhe të këqijat e InMotion Hosting që mund t’ju ndihmojnë të merrni një përmbledhje më të mirë të avantazheve dhe disavantazheve për t’u bërë klient i InMotion Hosting.

Pro – Pse të Zgjedhni InMotion Hosting?

Ka shumë arsye pse InMotion duhet ta bëjë atë në listën tuaj të ushtrive për t’u marrë parasysh në vitin 2018 duke përfshirë:

 • Performanca SSD në të gjitha planet;
 • Emri i domain falas;
 • Transferim falas në internet;
 • Rezervime falas & pamjet e gjendjes së jetës;
 • Mjete falas të sigurisë;
 • Garanci e kthimit të parave 90-ditore;
 • Mbështetje me bazë në SH.B.A. në dispozicion 24/7.

Cons – farë është e keqe në lidhje me mbajtjen në lëvizje?

Këtu janë pikat kur InMotion mund të mos përputhet me pritjet tuaja:

 • Asnjë mundësi pritëse për Windows;
 • Periudha të gjata të angazhimit.

InMotion ofron SSD që mbështetet në Linux ekskluzivisht, kështu që nëse keni nevojë për pritjen e Windows, InMotion nuk është për ju.

Fakti që InMotion ofron PCI në pajtueshmëri me PCI SSD do të thotë që paketat e tyre të pritjes janë më të çmuara sesa ato të hosteve që ofrojnë pritjen tradicionale. Sidoqoftë, nëse shpejtësia dhe performanca më e mirë janë të rëndësishme për ju, dhe nuk jeni adhurues i llogaritjes së penave, InMotion mund të jetë një zgjedhje e shkëlqyeshme për vitin 2018.

Mendimet përfundimtare në Pritjen e InMotion

Nga të gjitha llogaritë, InMotion është një host i besueshëm në internet me plane të konfiguruara mirë të hostit, që furnizojnë nevojat e pronarëve të faqeve të internetit dhe bizneseve që kërkojnë pritje në përputhje me PCI që është performuese dhe e sigurt. Megjithatë, nëse jeni të kujdesshëm të periudhave të angazhimit afatgjatë, mund të mos ju pëlqejë që InMotion ju kërkon të regjistroheni për periudha më të gjata për të shijuar çmime me zbritje ose disa freebies.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector