Si ta gjeni ofruesin më të mirë të lirë për strehim të magjistikës?

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Si ta gjeni ofruesin më të mirë të lirë për strehim të magjistikës?
0 19 мин.

më të lirë-magento-hosting


Ka shumë zgjidhje për të zgjedhur kur bëhet fjalë për ndërtimin e një dyqani në internet. Mund ta bëni me Shopify, WooCommerce (një shtojcë WordPress), BigCommerce, Volusion etj. Edhe pse të gjitha këto janë platforma të shkëlqyera, Magento është gjithashtu një zgjidhje shumë e mirë për ndërtimin e një dyqani online.

Magento është një platformë eCommerce me burim të hapur që u siguron tregtarëve gjithçka që u nevojitet për të drejtuar një dyqan online. Isshtë krijuar për njerëzit që nuk kanë ndonjë aftësi të zhvillimit të internetit dhe gjithashtu ka një komunitet shumë të dobishëm që ndihmon shumë nëse kërkoni një zgjidhje për diçka.

Një kujdestar i dyqaneve mund të rendisë vetëm disa ose edhe dhjetëra mijëra produkte në dyqanin e tij / saj. Një numër i madh temash dhe shtojcash lejojnë përdoruesit të rregullojnë dyqanin e tyre sipas preferencës së tyre. Magento ofron një sistem shumë të fortë që mund ta trajtoni me njohuritë themelore të kompjuterit. Ju mund ta zgjeroni atë dhe të shtoni funksionalitet personal, megjithëse kjo është një pikë ku kërkohen njohuri për kodim. Për këtë, dikush do të duhet të punësojë një zhvillues i cili e kupton se si funksionon Magento.

Por nëse po kërkoni vetëm të krijoni një dyqan në internet, mund ta bëni. Shtë e thjeshtë për të shkarkuar dhe instaluar faqosjet dhe shtojcat që i përshtaten dyqanit tuaj. Pasi ta keni instaluar atë në serverin tuaj, menjëherë të keni akses në një listë të fuqishme të veçorive. Nëse jeni fillestar i plotë, do të ngatërrohet ndonjëherë dhe kërkon një kurbë të rëndësishme të të mësuarit.

Magento është një zgjidhje shumë e fuqishme për tregtinë elektronike që nuk mund të krahasohet me të tjerët, sepse ofron një sasi të pafund karakteristikash dhe mundësish nëse dini ta përdorni. Për këtë arsye, të kesh një site Magento të menaxhuar mund të jetë shumë i kushtueshëm.

Edhe pse mund të përdoret falas dhe ka një ndërfaqe të përdoruesit që përdoruesit e ndërmjetëm lehtë mund të trajtojnë, ajo kryesisht përdoret nga dyqane të mëdha me buxhet të lartë. Ka një numër versionesh nga të cilat mund të zgjidhni. Ju mund ta shkarkoni falas Edicionin e Komunitetit dhe gjithashtu mund të përdorni një demonstrim falas të planit të Ndërmarrjes nëse regjistroheni për të.

Kur një individ ose një grup individësh synon të krijojë një dyqan të madh, ata shpesh punësojnë një zhvillues ose një mësues në internet për të trajtuar instalimin e sistemit për ta. Pra, Magento është përdorur kryesisht nga njerëz që kanë përvojë profesionale në zhvillimin e internetit. Nëse nuk keni ndonjë përvojë të zhvillimit në internet dhe akoma doni të krijoni një sit vetë, është më mirë nëse gjeni një zgjidhje tjetër.

Ndërtimi i dyqanit tuaj online

Pasi ta keni funksionuar këtë sistem, mund të bëni pothuajse gjithçka kur bëhet fjalë për krijimin e një dyqani në internet. Mjetet e projektimit me porosi lejojnë përdoruesit të krijojnë modelin dhe planin e saktë që kanë në mendje. Ekzistojnë gjithashtu një numër i madh modelesh të paravendosur nga të cilat mund të zgjidhni, si ato në ThemeForest.

Magento është një paketë e tërë në një tregti elektronike, kështu që nuk duhet të përdorni mjete të tjera për të trajtuar marketingun. Pasi ta keni funksionuar, SEO do të konfigurohet automatikisht; ju do të duhet vetëm të këshilloheni me të nëse dëshironi.

inspektim & Shkarkoni Temën Coccinelle Magento

Sigurisht, pagesa trajtohen me lehtësi absolute. Magento implementon pagesa me një klik, dërgim në adresa, arka të ftuarve dhe gjëra të tjera sipas kërkesës. Ai gjithashtu integron rreth 50 sisteme pagese në internet.

Sistemi ka një siguri mjaft të fortë për të mbrojtur informacionin e përdoruesve dhe kompanisë suaj. Magento gjithashtu ofron një shërbim mjaft të shtrenjtë ($ 1,000) për të zgjidhur çdo problem që faqja juaj mund të ketë.

Ju gjithashtu keni një mbështetje të fortë. Ekzistojnë të gjitha llojet e burimeve të disponueshme në faqen e tyre të internetit që mund të ndihmojnë shumë.

Të mirat dhe të mirat e përdorimit të magentos

Si çdo sistem tjetër, asgjë nuk është e përsosur. Magento është një program shumë i fuqishëm i ndërmarrjeve që është i shkëlqyeshëm, pa dyshim për të. Por ka shumë faktorë të tjerë që duhet të merren parasysh që mund të mos e bëjnë atë tërheqës për mendimin e dytë. Problemi i përgjithshëm me Magento është se përdorimi i tij në kapacitet të plotë ka të ngjarë të konsumojë shumë kohë dhe para. Shtë e rëndësishme të shikoni avantazhet dhe disavantazhet përpara se të hidheni në një sistem edhe nëse është shumë premtues. Por nuk kam pse t’ju them, kjo është arsyeja pse ju jeni këtu.

rekuizitë

 • lakueshmëri – Duke qenë një platformë me burim të hapur, ju lehtë mund të gjeni dhe shtoni modele dhe shtojca që ju ndihmojnë të krijoni uebfaqen që ju preferoni. Ju gjithashtu mund t’i rregulloni këto shabllone dhe madje edhe kodin burimor të Magento. Të jesh kaq fleksibël është një nga pikat më të mëdha të Magento.
 • Karakteristika të plota – Magento krenohet me shumë karakteristika që platformave të tjera thjesht u mungojnë. Zbatimi i sistemeve multi-monedhë, shumë-vendëshe, me shumë gjuhë mund të jetë i vështirë të bëhet me sisteme të tjera, ndërsa Magento mund ta bëjë këtë me lehtësi.
 • Versioni i Komunitetit është falas – Bizneset e vogla dhe të mesme mund të përfitojnë shumë nga kjo, pasi ato mund të ulin shumë kostot e tyre.
 • Me shumë përgjegjësi – Sot, optimizimi i faqes tuaj për pajisjet celulare është një komponent kryesor i suksesit. Përdoruesit e celularit rriten në numër me çdo vit që kalon, dhe ata bëjnë shumë pazar nga pajisjet e tyre të dorës. Magento ju ka mbuluar, pasi ju lejon të krijoni me lehtësi faqet e internetit të lëvizshme që ofrojnë një përvojë solide për përdoruesit tuaj.
 • Komunitet i fortë dhe i dobishëm – Duke qenë ndër platformat më të përdorura të tregtisë elektronike në botë, Magento ka një komunitet të fortë dhe mbështetës të cilit mund t’i drejtoheni. Falë kësaj, ne kemi mbështetje të shpejtë dhe një komunitet kaq i madh gjithmonë punon për krijimin e shtesave shtesë. Ata gjithashtu kanë frymëzuar shumë tema ekzistuese dhe shtojca gjithashtu. Nëse keni ndonjë çështje ose pyetje, gjithmonë mund të gjeni dikë tjetër që ndoshta ka hasur dhe zgjidhur atë më parë.

Cons

 • i shtrenjtë – Ashtu siç e thashë, Magento është një program i nivelit të ndërmarrjes. Sigurisht, ju mund ta shkarkoni falas versionin e komunitetit, i cili është i shkëlqyeshëm, por versioni i Ndërmarrjes kushton më shumë se 15,000 dollarë në vit. Ajo është në shënjestër drejt ndërmarrjeve të mëdha që mund ta përballojnë atë. Kjo është ndoshta dobësitë më të mëdha të kësaj platforme shumë të popullarizuar e-commerce.
 • Kërkesat për banesa të larta – Magento kërkon një server të dedikuar që është i specializuar për të. Shumica e platformave normale të strehimit nuk mund të përdoren në të vërtetë për ta pritur atë. Ju gjithashtu duhet të keni një zhvillues të konfiguroni atë në server, i cili gjithashtu kushton para. Strehimi Magento vjen me kufizimet e veta, sepse është i madh dhe kërkon shumë optimizëm. Ju lehtë mund të keni faqet e internetit të dështuara nëse nuk është bërë siç duhet.
 • Vështirë për të gjetur Zhvilluesit – Zhvilluesit e Magento janë mjaft të pakta në treg dhe madje edhe nëse e gjeni një të tillë, ata ngarkojnë shumë. Ka disa zhvillues autentikë të cilët me të vërtetë e kuptojnë se si funksionon Magento. Sistemi gjithashtu krenohet me një bazë të dhënash tepër të madhe, kështu që ka nevojë për dikë që mund ta trajtojë atë.
 • Konsumimi i kohës – Pavarësisht se sa i aftë jeni, bërja e personalizimeve kërkon shumë kohë. Magento ngarkesat ngadalë që mund të jetë një fikje e shkëlqyeshme për shumë njerëz. Ky është problem vetëm nëse përdorni versionin e Komunitetit; versioni i Ndërmarrjes Premium ka shpejtësi mjaft të shpejtë ngarkimi.

Ndërtimi i dyqanit tuaj me Magento

Vendosja e një faqe interneti të duhur Magento për një kompani mund të zgjasë nga 50 deri në 500 orë për një zhvillues. Ka disa pyetje të rëndësishme që duhet t’i përgjigjeni përpara se të hidheni në veprim. Në varësi të përgjigjes suaj, sasia e kohës që kërkon ky proces mund të shkurtohet në gjysmë ose mund të jetë dyfish.

 1. Whatfarë lloj teme / paraqitjeje dëshironi të keni? A doni të implementoni një të par-ndërtuar ose të keni temën tuaj të personalizuar?
 2. Dëshiron të përdorësh formacionin e paracaktuar të veçorive që ofron Magento, ose do të dëshironit të krijonit disa prej tyre me porosi?
 3. A keni një ide të qartë dhe të rrumbullakosur se si duhet të duket dhe funksionojë faqja juaj e internetit?

Duke iu përgjigjur këtyre tre pyetjeve do t’ju vendosë në rrugën e duhur dhe madje do të merrni një ide më të mirë të buxhetit që do të nevojitet për të krijuar faqen tuaj të internetit.

Një tjetër komponent kryesor për ndërtimin e një faqe në internet me bazë Magento është pritja. Do të duhet të dini se çfarë lloj pritjeje është e nevojshme për uebfaqen që keni në mendje. Ka disa lojtarë të mëdhenj në mbajtjen në internet që ofrojnë shërbimet që ju nevojiten dhe ne do të flasim për ata në pjesën e mëposhtme.

Si të zgjidhni ofruesin e duhur të strehimit për Magento

Tani, Magento është një bishë e uritur, kështu që kërkon disa fuqi për të operuar dhe për këtë do të duhet të zgjidhni mikpritësin e duhur.

Ashtu si kur po ndërtoni një faqe në internet, idenë më të mirë keni atë që dëshironi dhe si duhet të funksionojë, aq më lehtë është të zgjidhni shërbimin e duhur. Ne kemi shkruar këtë udhëzues për t’ju ndihmuar në zgjedhjen e hostit të duhur dhe ne gjithashtu do t’ju rekomandojmë zgjedhjen tonë më të mirë për web hosting Magento.

Kur jeni duke kërkuar për një mori, mbani në mend faktorët e mëposhtëm:

 • Performanca e përgjithshme e faqes suaj
 • Sa produkte do të keni
 • Një trafik mesatar mujor
 • A do të jetë një dyqan i vogël apo një dyqan i madh?

Specifikimet e harduerit janë gjithashtu të rëndësishme. Zgjedhja e një serveri për faqen tuaj të internetit është e ngjashme me zgjedhjen e një kompjuteri për veten tuaj. Për fillestarët duhet të zgjidhni një makinë me server VPS, procesorë kuadro (4 bërthama), 8 GB RAM (ose më shumë). Hard Disqet SSD gjithashtu do të rrisin shpejtësinë e ngarkimit në një masë të madhe, kështu që prioritizoni makinat që i kanë ato.

Llojet e hostimit

Ju mund të zgjidhni të përdorni serverët e menaxhuar ose serverat e vetë-shërbimit.

Nëse zgjidhni një shërbim të vetë-shërbimit, do të duhet të bëni gjithçka vetë. Do të duhet të ekzekutoni serverin, të instaloni softuer dhe tinker me administrim të ndërlikuar. Por gjithashtu mund të punësoni një profesionist për ta bërë atë për ju. Nëse preferoni të keni më shumë liri dhe të zgjidhni vetë çështjet, atëherë e keni marrë atë.

Nëse zgjidhni menaxhohet-hosting, ofruesi juaj i hostit në internet do të marrë përgjegjësinë për shumë gjëra. Ata do të migrojnë faqen tuaj në serverin e tyre nëse ju nevojitet, rregulloni çdo problem në lidhje me hostimin që mund të ndodhë. Në thelb, ju do të keni një ekip profesionistësh që kujdesen për faqen tuaj të internetit. Për shembull, HostGator bën një punë të shkëlqyeshme dhe serverët e tyre kanë mbështetje të plotë për Magento.

Ka shumë hoste në internet që ofrojnë menaxhohet-hosting me një çmim të ulët. Ju mund të përdorni HostGator, BlueHost ose InMotion për të pasur një shërbim të qëndrueshëm të pritjes në të cilin mund të mbështeteni. HostGator ka plane që mbështesin Magento duke filluar me vetëm 2,95 $ / muaj. Sigurisht, çmimet ndryshojnë në varësi të cilit ofrues dhe nga planet që ju zgjidhni, por do ta gjeni lehtësisht atë që ju përshtatet.

Llojet e Hosting për Magento

Ndarja e përbashkët – Ky është plani më i lirë i strehimit që mund të gjeni. Edhe pse është një fillim i shkëlqyeshëm për ndërtimin e dyqanit tuaj të tregtisë Mangeto eCommerce, por ai nuk do të funksionojë në planin afatgjatë. Magento kërkon një sasi të mirë të burimeve të serverit, të cilat kanë ndarë mungesën e pritjes. Siguria është gjithashtu një shqetësim kryesor për pritjen e përbashkët.

VPS Hosting – Këta serverë kushtojnë shumë më pak sesa serverët e dedikuar. Kjo për shkak se ju ndani serverin me një numër faqesh të tjera në internet. Mund të instaloni pothuajse çdo softuer dhe të vendosni shpejtësinë e tij. Problemi i vetëm është se shpejtësia e ngarkimit dhe performanca e përgjithshme e makinës mund të varen edhe nga faqet e internetit fqinje.

Serverë të përkushtuar – Serverët e përkushtuar janë mjaft të shtrenjtë, por ju do të merrni performancën maksimale nga serveri juaj. Ju nuk duhet të ndani një dhomë me askënd dhe ta keni tërë makinën tuaj. Nëse doni që faqet tuaja të ngarkohen sa më shpejtë që të jetë e mundur, atëherë kjo është ajo me të cilën duhet të punoni.

Pritësit e rekomanduar

 • Në lëvizje – Ata ofrojnë një shërbim shumë të fortë për përdoruesit në çdo nivel aftësie dhe kanë zgjedhjen optimale për bizneset e vogla. Shërbimi i energjisë vjen me 5.39 dollarë në muaj, i cili është ideal nëse kërkoni të filloni një dyqan online. Ajo ofron instalim të lehtë, hard diskë SSD dhe një ekip mbështetës të besueshëm që mund të telefononi për t’ju ndihmuar.
 • Hostgator – Ky ofrues ofron një instalues ​​automatik Magento, kështu që mund ta keni duke funksionuar në serverin tuaj të dedikuar me një klik të vetëm. Ju gjithashtu mund të blini planin e tyre të biznesit që vjen me përfitime shtesë.
 • Bluehost – BlueHost gjithashtu ka një instalues ​​automatik Magento i cili ju lejon ta vendosni atë me një klik të vetëm. Ata kanë shpinën tuaj me një mbështetje 24/7. Më shumë se dy milion webmasterë besojnë në shërbimin e tyre për arsye të mira. Mimi i tyre mujor fillon nga 2,95 dollarë, gjë që është e mahnitshme duke marrë parasysh të gjitha mirësitë që ata ofrojnë.

Edhe pse Magento do të funksionojë mirë në një plan të përbashkët, të lirë të strehimit, pasi faqja juaj e internetit fillon të marrë vizitorë, do t’ju duhet të rifreskoni në një plan VPS. VPS hosting ju jep më shumë fleksibilitet dhe më shumë burime sesa pritja e përbashkët.

përfundim

Magento është drejt e përpara në atë që ka caktuar të bëjë. Kompania synon të ofrojë zgjidhjen më të mirë të tregtisë elektronike. Ata tashmë kanë pjesën më të madhe të tregut, dhe për një arsye shumë të mirë. Magento është e fortë dhe e besueshme kur bëhet fjalë për drejtimin e dyqanit tuaj në internet.

Tashmë është mjaft e qartë se ky sistem ka për qëllim ndërmarrjet e mëdha sesa përdoruesit mesatarë. Nëse jeni duke punuar vetëm, ndoshta do të jeni më mirë të përdorni një shërbim të ndryshëm si Shopify, WooCommerce ose Volusion.

Edhe pse Magento kërkon shumë kujdes, përpjekje dhe burime, do t’ju shërbejë mirë si kthim. Nëse kjo platformë eCommerce tingëllon si ajo që ju nevojitet dhe ajo që do të menaxhonit, atëherë do të keni disa klikime larg përdorimit të tij.

Shpresoj që ky artikull të ju ndihmojë të keni një ide më të rrumbullakosur se çfarë është Magento dhe që keni gjetur një web-host të duhur për faqen tuaj të internetit!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector