Si ta gjeni ofruesin më të mirë të mbajtjes në internet PHP?

gjeni ofruesin më të mirë php web hosting


Akordim në Wikipedia, PHP është gjuha më e popullarizuar e programimit të serverit për të ndërtuar faqet e internetit me të. Në Tetor 2010, rreth 75% e të gjitha faqeve të internetit dhe në shkurt 2014 mbi 82% ishin duke përdorur PHP. Kjo gjuhë e njohur programimi me burim të hapur përdoret nga burime të vogla në komplekse të mëdha, të larta dhe uebfaqe të mëdha të trafikut, si Facebook, Wikipedia, dhe të tjerët.

Sistemi më i popullarizuar i menaxhimit të përmbajtjes si WordPress, Joomla, Drupal janë ndërtuar gjithashtu me PHP. OpenCart, osCommerce dhe skriptet e tjera të njohura të burimit të hapur të karrocave po përdorin gjithashtu gjuhën e PHP.

# 1 Pritja më e mirë e PHP-së

InMotion ofron pritje të klasës së biznesit për skriptet, faqet e internetit dhe aplikacionet PHP. Të përbashkëta, planet VPS dhe Dedicated janë gjithashtu në dispozicion, duke filluar me 4,19 $ / muaj.

më shumë detaje këtu … »

Për shkak se PHP është kaq e përhapur, shumë programues zgjedhin të mësojnë PHP si gjuhën e parë të programimit. Besoni apo jo, të gjithë ofruesit e web hosting kanë mbështetje për PHP. Pra, nëse doni të publikoni uebfaqen tuaj ose PHP-në tuaj në internet, fjalë për fjalë çdo host mund ta bëjë punën. Sidoqoftë, ka disa gjëra që duhet të merren parasysh kur bleni shërbim të mbajtjes në internet të PHP.

Pasja e një numri kaq të madh të ofruesve që ofrojnë PHP hosting mund ta çojë përdoruesin përfundimtar në një pozicion të pasigurt. Vlerësimi i veçorive të secilës kompani, cilësimet e PHP, çmimet dhe mbështetja është një detyrë e pafund. Për t’ju kursyer kohë, bëra një listë të aspekteve kryesore për t’u marrë parasysh për një host të PHP; Unë kam bërë gjithashtu një listë të ofruesve më të mirë të pritjes PHP që përdor.

Duke njohur një kompani të mirë pritëse PHP

Zgjedhja e një hosti PHP nuk ndryshon shumë nga zgjedhja e një pritjeje të rregullt në faqen e internetit. Së pari, ju duhet të dini nevojat tuaja. Farë është e rëndësishme për projektin tuaj dhe çfarë prisni nga një host në internet? Sipas mendimit tim, ofruesi juaj i mundshëm i pritjes duhet të përgjigjet në pyetjet e mëposhtme:

 • Cilat versione të PHP janë në dispozicion në serverët e tyre?
 • Cilat shtesë janë në dispozicion, ka mundësi të shtoni të tjerët?
 • Sa shpesh kryhen kopje rezervë?
 • A ofron hosti mbështetje për PHP?
 • A është paketa e përballueshme e përballueshme?

Nëse ofruesi i pritjes që pretendon të jetë një host i mirë i PHP por nuk jep informacion të mjaftueshëm për pyetjet e mësipërme, me siguri duhet të shkoni vetëm më tej. Tani le të analizojmë secilën pyetje individuale dhe të zbulojmë pse është e rëndësishme të dimë për versionin PHP, shtesat, rezervën, mbështetjen dhe çmimin?

gjeni ofruesin e pritjes së php

Versioni PHP: hosti me të cilin do të punoni duhet të ofrojë versione të shumta PHP, kështu që ju mund të vendosni se cili do të përdoret në llogarinë tuaj. Shtë e rëndësishme që të keni mundësinë për të azhurnuar edhe në versionin e fundit të PHP. Një kompani pritëse që ofron vetëm versione më të vjetra të PHP nuk është një host i mirë. Përditësimet janë shumë të rëndësishme jo vetëm për sigurinë, por edhe për përmirësimin e performancës. Shtë gjithashtu mirë të dini kur kompania po kryen një azhurnim të versionit në serverët e tyre, sepse nëse po ekzekutoni skriptet e versionit më të vjetër, një azhurnim mund të çojë në gabime PHP dhe dëshironi të shmangni këtë duke azhurnuar kodin tuaj.

Shtesat PHP: çdo ofrues pritës ofron një numër shtesash PHP. Por a instalon shtesat e reja kur përdoruesi i kërkon ato? Nëse skenari juaj ose faqja e internetit kanë nevojë për një shtrirje specifike për t’u ekzekutuar, sigurohuni që hosti juaj i mundshëm ta ketë instaluar. Përdoruesit e rregullt nuk kujdesen për këtë, dhe me gjasë zgjatjet nuk janë të listuara në faqen e promos. Pra, nëse nuk mund të gjeni informacione mbi një shtesë të caktuar të PHP, kontaktoni mbështetjen teknike të hostit. Nëse ata nuk dinë për çfarë po flisni, mos u mërzitni me atë pritës.

backups: gjithmonë duhet të keni kopje rezervë të faqes tuaj të internetit dhe skriptet. Edhe nëse firma pritëse ofron rezervë ditore, duhet të keni përfundimisht edhe një kopje të skripteteve dhe bazës së të dhënave tuaja PHP. Rikthimet janë megjithatë të mira, sepse mund të bëni një rikthim të shpejtë nëse diçka ndodh me faqen tuaj.

Mbështetje PHP: zakonisht një llogari e rregullt e hostit nuk lejohet të instalojë shtesa të reja ose versione të reja php, kështu që është e rëndësishme që të keni mbështetjen në internet për t’ju ndihmuar me atë. Për të provuar aftësinë dhe aftësitë e tyre në PHP, thjesht pyesni pyetje të lidhura me PHP para se të regjistroheni. Nëse ata i dinë përgjigjet, do të jeni në duar të mira.

çmim: kur zgjidhni një plan pritjeje, çmimi nuk është elementi kryesor përcaktues, por në një moment ju duhet të merrni parasysh koston e paketës tuaj të pritjes gjithashtu. Nëse do të blini një plan të përbashkët të pritjes, kostoja duhet të jetë diku midis 5-10 $ në muaj. Disa kompani pritëse si InMotion ose BlueHost ofrojnë zbritje për klientët e rinj, kështu që ju mund të përfitoni nga kjo gjithashtu. Kostoja e një plani hosting VPS fillon nga 20 dollarë të paguar në baza mujore, ndërsa një server i dedikuar PHP mund të kushtojë 150 dollarë në muaj. Ju lutemi vini re se në industrinë e pritjes çmimi më i lartë nuk do të thotë shërbim më i mirë, në fakt është një riprodhim.

Përfundimi dhe rekomandimi i një hostimi të mirë PHP

Ndoshta do të keni më shumë pyetje për të pyetur hostin tuaj të mundshëm. Mos hezitoni ta bëni këtë, sigurohuni që firma pritëse t’ju shërbejë në çfarëdo mënyre të mundshme; ju jeni klienti dhe i keni zgjedhur ato për një arsye, kështu që ata duhet të sigurojnë.

# 1 Pritësi i faqes kryesore të PHP në InMotion

InMotion është një zgjedhje e mirë për çdo projekt PHP, plani i tyre i përbashkët i pritjes së biznesit fillon me 4,19 dollarë në muaj dhe ata gjithashtu ofrojnë serverë VPS dhe Dedikuar.

më shumë detaje këtu … »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map