Si të filloni një kompani Web Hosting me një Llogari Rishites?

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Si të filloni një kompani Web Hosting me një Llogari Rishites?
0 9 мин.

duke filluar kompaninë tuaj të mbajtjes në internet


Një ide e mirë biznesi është të krijoni një kompani web hosting me një llogari shitës nga një kompani më e madhe pritëse e internetit si HostGator, në këtë rast, nuk do të keni nevojë për shumë para, një ekip të madh teknik ose burime të tjera. Në këtë artikull do të flas për përfitimet e fillimit të një firme web hosting me një llogari shitës.

Nëse jeni një dizajnues në internet ose një programues në internet mund të shtoni një lloj të ri shërbimesh në paketat tuaja të projektimit / programimit për klientët tuaj duke shtuar hosting dhe ndoshta edhe regjistrin e emrave të domain. Për më tepër, ju mund të krijoni uebfaqen tuaj duke përdorur të njëjtën llogari të shitësit ku paraqisni shërbimet tuaja pritëse. Përdorimi i një llogarie rishitje nënkupton që ju të përdorni ekipin teknik të kompanisë, mbështetje dhe burime të tilla si serverat, antiviruset, zjarrit, CMS, skriptet e instaluesve të automjeteve, panelet etj..

Një nga përfitimet më të mëdha të shitjes së web hosting nën markën tuaj duke përdorur një plan shitës është se nuk keni nevojë për një investim të madh. Ju nuk duhet të shqetësoheni për serverat, fuqinë, rrjetin ose ndonjë aspekt tjetër me të cilin duhet të merret një ofrues i shërbimit të mbajtjes së uebit. Ju vetëm duhet të përqëndroheni te klientët tuaj.

Filloni kompaninë tuaj të pritjes Tani!

Vendosni një llogari të shitësit me HostGator dhe filloni të shisni web hosting për klientët tuaj. Planet e shitësit të hostGator përfshijnë programin e faturimit të WHM, kontrollin e alokimit të burimeve, 99.9% garanci në kohë, mbështetje çmimi fituese për çmime dhe shumë më tepër.

Fillo tani “

Bërja e hulumtimit – Planifikimi për të ardhmen

Nëse me të vërtetë dëshironi të filloni kompaninë tuaj të presë në internet, duhet të filloni duke vendosur se cilat lloje të hostit doni të ofroni dhe duhet t’i përgjigjeni pyetjeve të mëposhtme:

 • A i ofroni planet e vogla, personale apo ato të mëdhatë, llojin e biznesit? Ose mbase edhe të dy?
 • A do të përdorni HDD ose SDD?
 • Sa hapësirë ​​ju ofroni?
 • Sa bandë ju ofroni?
 • Sa baza të dhënash, domene dhe llogari emaili që ju ofroni?
 • A ju ofron akses Cpanel ose thjesht FTP?
 • A ofroni zbritje bazuar në besnikëri ose reklama?
 • Sa do të kushtojë secili plan?
 • ISfarë ISP do të përdorni ose nga ku blini një llogari të shitësit?
 • Sa do t’ju kushtojë mbështetja dhe ekipi tregtar?
 • Sa do të kushtojnë strategjitë e marketingut të tilla si SEO, SEM, Ads në Facebook, Google Adwords?

Zgjedhja e Ofruesit të Hosting Reseller

HostGator ofron pesë plane të ndryshme shitësish për biznesin tuaj duke filluar me planin e Aluminit që kushton 19,99 dollarë për herë të parë dhe 24,95 $ në muaj dhe përmban 50 GB hapësirë ​​në disk, 500 GB bandwidth dhe fusha të pakufizuara. Planet e tjera janë bakri me hapësirë ​​disk 80 GB, gjerësi bandë 700, fusha të pakufizuara që kushtojnë afatin e parë 27,96 $ dhe 34,95 dollarë që përsëriten çdo muaj; Argjendi që kushton 39,96 dollarë termi i parë, 49,95 dollarë të përsëritur çdo muaj me hapësirë ​​në disk të 120 GB, gjerësi bandë 1000 GB dhe fusha të pakufizuara, plani tjetër është ai i artë me hapësirë ​​në disk të 160 GB, bandë me gjerësi 1200 GB dhe domene të pakufizuara që kushtojnë 59,96 dollarë termi i parë dhe që përsëritet 74,95 dollarë në muaj dhe plani i fundit është ai i Diamantit me 200 GB hapësirë ​​në disk, gjerësia e bandës 1400 GB dhe fusha të pakufizuara me koston e 79,96 dollarë dhe përsëritet 99,99 dollarë në muaj.

planet e shitësit hostgator

Në këtë moment, secili plan ka një zbritje prej 20% dhe madje mund t’i krahasoni ato në pjesën e faqes së faqes, duke parë emrat, hapësirën e diskut, gjerësinë e bandës, domenet, muajin e parë dhe çmimet e përsëritura.

Karakteristikat dhe burimet

HostGator ju ofron shumë karakteristika për biznesin tuaj dhe për klientët tuaj si:

 • Fleksibiliteti që kontrollon shpërndarjen e përgjithshme të burimeve për t’iu përshtatur dëshirave dhe nevojave të klientëve tuaj.
 • Shkallueshmëria e cila ju ofron përmirësime falas dhe lehtësisht për biznesin tuaj edhe nëse rritet.
 • Intimitet i cili ofron hapësirë ​​personale dhe nuk keni nevojë të publikoni gjithçka.
 • Siguria e cila vjen me shumë metoda teknike për të mbrojtur të dhënat tuaja dhe të dhënat e klientëve tuaj.
 • 9% me kohë të garantuar, kështu që nuk do të ketë asnjë problem lidhjes.
 • Shpejtësia e cila i ndihmon faqet e internetit të klientëve tuaj që të ngarkojnë shpejt pa vonesa ose gabime gjatë ngarkimit.
 • Garancia e kthimit të parave për 45 ditë nëse nuk jeni të kënaqur dhe doni të anuloni llogarinë tuaj të rishitësit.
 • Safeertifikohet port i sigurt.
 • Transferime falas në uebfaqe për deri në 30 faqe në internet në rast se ju tashmë keni një llogari të shitësit diku tjetër dhe dëshironi të lëvizni.
 • 24/7/365 Monitoroni statusin e serverit për të parë ndonjë statistikë të disponueshme në lidhje me vizitat, uebfaqet dhe bandën tuaj.
 • 24/7/365 mbështetje premium përmes telefonit, bisedës live, postës elektronike dhe sistemit të biletave.
 • Rikthim automatik i të dhënave javore jashtë faqes.
 • Qasja në forumin HostGator.

HostGator gjithashtu ofron burimet e mëposhtme:

 • Mjete të fuqishme që ju nevojiten për të pasur sukses.
 • Domenet e pa-matura për të gjithë klientët tuaj.
 • Nënfushat e palejuara.
 • Llogaritë e pa-bashkuara të postës elektronike.
 • Bazat e të dhënave të pashlyera të MySQL.
 • Llogaritë e pashlyera të FTP.
 • Paneli i Kontrollit të Lehtë për t’u përdorur: cPanel i cili përmban menaxherë skedarësh, menaxherë domenesh, menaxherë postash, mjete SEO, mbrojtje të sigurisë, shkrime, menaxher të bazave të të dhënave, ndërtues dhe mundësi të tjera.
 • Serverë të emrave privatë bazuar në domenin tuaj kryesor.
 • Pa pagesë WHM ose WHMCS AutoPilot Klient i Menaxhimit / Faturimit të softuerit.
 • Llogaritë SideBuilder.
 • 4500 shabllone në internet të filtruar në më shumë se 30 kategori, 2 lloje dhe më shumë se 10 dizajnerë.
 • Më shumë se 400 mësime video.
 • Disponueshmëria me shumë gjuhë.
 • Modifikimi i fjalëkalimit.
 • Krijimi ose përfundimi i llogarisë.
 • Paneli i Klientëve të Markave.
 • AWStats, Webalizer, Referrer, Menaxher i Raw Log.
 • Karrocat e blerjeve.
 • Galeritë e figurave.
 • Galeritë e videos.
 • Skriptet: Fantastico, Scriptaculous.
 • CMS: WordPress, Joomla, Drupal, PrestaShop, OpenCart etj.
 • Menaxher i skedarëve të bazuar në ueb.
 • Mbrojtja e linjës së nxehtë.
 • Ridrejtoni URL-në.
 • Menaxheri i mohimit të IP.
 • Qasje e pakufizuar në bazat e të dhënave MySQL me phpMyAdmin.
 • Gjuhët e programimit: Perl, Python, PHP 5, CSS, HTML, JS, AJAX, SSL, CGI, FAST CGI, Ruby on Rails, Curls, CPAN.
 • Menaxhimet e sistemit me SSH Access dhe Programimin e Punës Cron.
 • Zgjatja FrontPage
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike POP3 me SMTP.
 • Qasje në postë elektronike përmes Horde, SquirrelMail dhe RoundCube.
 • Vrasësi Spam.
 • Emrat e postave elektronike.
 • Listat e postës.
 • Posta përpara.
 • Më shumë se 70 gTLD dhe ccTLD për t’u shitur.
 • Softuer rezervë R1Soft.
 • Certifikata SSL.

Përfitimet e drejtimit të kompanisë suaj të mbajtjes në internet

Pasi të keni filluar kompaninë tuaj të hostimit në internet, do të filloni të shihni përfitimet e këtij biznesi:

 • Shitja e domeneve nën markën tuaj.
 • Shitet hosting nën markën tuaj.
 • Vendosni çmimet tuaja.
 • Shitet llogari rishites.
 • Asnjë tarifë konfigurimi ose pagese pritjeje për faqet e internetit tuaj.
 • Ju jeni shefi juaj.
 • Ju mund ta menaxhoni kohën tuaj ashtu si dëshironi.

Ekziston gjithashtu një përgjegjësi e madhe kur hostoni faqet e internetit të klientëve tuaj. Shtë e vërtetë që ju nuk keni një shef dhe mund të caktoni kohën tuaj të punës, por gjithashtu mos harroni se duhet të jeni gjithmonë të disponueshëm për klientët tuaj.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector