Si të krijoni faqen tuaj të internetit për kriptocurrency?

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Si të krijoni faqen tuaj të internetit për kriptocurrency?
0 13 мин.

krijoni uebfaqen e kriptocurrency


Që nga shfaqja e tyre, Cryptocurrency kanë tërhequr shumë vëmendje. Monedhat dixhitale sigurisht kanë ndikuar në mënyrën e shkëmbimit të aktiveve dixhitale në internet dhe ato shtyhen drejt kontrollit të decentralizimit, por duke shtuar transparencën, verifikueshmërinë dhe besimin tek ekuacioni..

Nëse po mendoni të lansoni një uebfaqe në lidhje me monedhën e kriptove, qoftë një uebfaqe për llogaritësin e cryptocurrency, një uebfaqe për shitjen e pajisjeve minerare, një portofol ose një faqe këmbimi, ose një blog profesional të dedikuar për monedhat dixhitale, ne do t’ju tregojmë se si të krijoni tuajin uebfaqja e cryptocurrency në lidhje me metodat më të reja të pagesave që kanë marrë tregjet financiare në befasi.

Por së pari, le të shohim se cilat janë monedhat e fshehta:

Farë është Cryptocurrency?

Me pak fjalë, cryptocurrency mund të përcaktohet si një pasuri dixhitale, mediumi i këmbimit i të cilit përdor kriptografinë për të gjeneruar njësi shtesë, por edhe për të siguruar dhe verifikuar transaksionet. Ato janë një metodë nga kolegët për të transferuar vlerën, e cila përjashton ndërhyrjen e palëve të treta (p.sh. kontrollin e një banke) duke eliminuar kështu aspekte të tilla si joproduktive, censura ose mashtrimi.

Disa nga konceptet me të cilët veprojnë cryptocurrency përfshijnë:

 • Minierave: Minierat i referohen procesit të gjenerimit të monedhave të reja cryptocurrency. Minatorët krijojnë njësi të reja cryptocurrency zakonisht nga një shumë e kufizuar dhe ndërsa bëjnë kështu ata kryejnë dhe lehtësojnë transaksionet midis adresave.
 • Ledger: Të gjitha transaksionet e cryptocurrency regjistrohen në një libër publik. Transaksionet e reja i shtohen librit dhe firmosen nga minatorët për një tarifë të vogël.
 • Wallet: Në thelb, një portofol i cryptocurrency është një skedar, i cili përbëhet nga një palë çelësa privatë dhe publik. Keyelësi juaj publik është adresa juaj e cryptocurrency (ekuivalenti i parë është numri i llogarisë suaj bankare), ndërsa çelësi privat ju lejon të shpenzoni para nga ajo llogari. Shtë e rëndësishme të mbani një kopje rezervë të sigurt të portofolit tuaj, edhe nëse jeni duke përdorur një ofrues të portofolit në internet cryptocurrency, sepse humbja e portofolit tuaj, d.m.th. duke e fshirë atë përgjithmonë, ju bën të mos jeni në gjendje të përdorni fondet tuaja;
 • Blockchain: Një bllokues është teknologjia që fuqizon kriptocuroinet si Bitcoin, ku një bllok në zinxhir është një grup transaksionesh, të cilat sigurohen dhe firmosen nga kriptografia. Shtë një rekord i të gjitha transaksioneve në rrjet dhe është i arritshëm për të gjithë pjesëmarrësit.

cryptocurrency lartë

Edhe pse ka mijëra Cryptocurrency, aktualisht, Bitcoin dhe Ethereum janë ato më të njohurat. Bitcoin ishte cryptocurrency e parë në sipërfaqe në vitin 2009. Aktualisht, Bitcoin mbetet cryptocurrency më e vlefshme, e cila është gjithashtu për shkak të mungesës së saj të integruar – ekziston një numër i kufizuar i bitcoin që duhet të bëhet, dhe kufiri është vendosur në 21 milion markë bitcoin.

Ethereum, nga ana tjetër, u shfaq në 2015. Në kontrast me Bitcoin, Ether është i hapur, që do të thotë se furnizimi i tij është konstant dhe zgjerohet. Shtë gjithashtu një platformë e aplikacioneve blockchain dhe një gjuhë programimi për të ndihmuar zhvilluesit të ndërtojnë aplikacione të shpërndara.

Edhe pse të dy Bitcoin dhe Ethereum mundësohen nga parimi i librave të shpërndarë dhe kriptografisë, përfundimisht qëllimi i tyre është shumë i ndryshëm: Ndërsa Bitcoin u krijua si një alternative për paratë e fiat, Ethereum është platformë që lehtëson kontratat shoqërore dhe aplikacionet e shpërndara.

Duke parë sesi këto monedha të reja po fitojnë terren dhe po hapin rrugë për mënyra të reja për të lëvizur vlerën, gjatë gjithë kohës duke u larguar nga sistemet tradicionale, është një vend interesant për tu marrë parasysh nëse ju jeni një analist financiar ose një entuziast i kriptocurrency.

Krijimi i faqes tuaj të internetit të Cryptocurrency

Për platformën e faqes suaj të internetit, ju rekomandojmë të zgjidhni WordPress, i cili është një sistem i menaxhimit të përmbajtjes i përshtatshëm për krijimin e pothuajse çdo lloji të faqes së internetit, duke përfshirë një faqe interneti të përqendruar në cryptocurrency.

Si një platformë fleksibël, WordPress ju lejon të shtoni funksionalitete të ndryshme në faqen tuaj përmes shtojcave. Për shembull, Cryptocurrency All-in-One Shtojca WordPress përmban shfaqjen e çmimeve dhe të kursit të këmbimit, kalkulatorin e cryptocurrency, pranimin e porosive dhe pagesave, pranimin e dhurimeve, etj..

Shtojcat e tjera premium si Coinbest shfaqin kuotat, tregtimet dhe grafikët interaktivë në kohë reale për më shumë se 2000 monedha cryptocurrency. Kjo shtojcë mund të ndihmojë në identifikimin e monedhave në trend dhe të krahasoni performancën historike të monedhave të ndryshme kriptocuruduale.

Përveç aspekteve funksionale, trajtimi i dizajnit të faqes tuaj mund të bëhet thjesht përmes temave, të cilat do të përcaktojnë se si duket faqja juaj e internetit për vizitorët. Temat Premium zakonisht shfaqin modele modele të gatshme për t’u përdorur, të cilat mund t’i ndryshoni dhe përshtatni sipas dëshirës tuaj.

Edhe nëse nuk përdorni WordPress si platformën tuaj, por dëshironi një uebfaqe të thjeshtë HTML, prapëseprapë mund të përdorni shabllone HTML që mund të personalizohen dhe redaktohen më tej për t’iu përshtatur nevojave tuaja.

Por përpara se të instaloni shtojcat e nevojshme dhe të personalizoni dizajnin e uebfaqes suaj të cryptocurrency, së pari do t’ju duhet një emër domaini dhe pritjeje në internet.

Merr domenin & Hosting nga InMotion Hosting

Ju mund të blini emrin e domain nga regjistruesit e njohur të domain si Namecheap, ose mund të regjistroni emrin e domain direkt me hostin tuaj të internetit, veçanërisht nëse ata ofrojnë një emër falas domain me planet e tyre të pritjes.

Kompanitë e mbajtjes së faqeve në internet shpesh ofrojnë shërbime të regjistrimit të domain, përveç mbajtjes së faqeve në internet. Por, host-in e Internetit si InMotion Hosting do të ofrojnë regjistrim falas të domenit me pritjen e përbashkët të biznesit, mbajtjen e WordPress dhe planet VPS. Nëse keni blerë tashmë një domen tjetër diku, do të merrni kredi domain që mund të përdoret më vonë.

Filloni Uebfaqen Tuaj Crypto me Hosting InMotion

InMotion Hosting është i popullarizuar për pritjen e tij gjithëpërfshirëse SSD që ofron një performancë dhe besueshmëri shumë më të mirë në krahasim me disqet mekanikë të fortë. Kopje rezervë falas, mbrojtje ndaj malware, mbrojtje ndaj spamit, një garanci prej 90 ditësh për kthimin e parave, transferime falas në internet, krijues falas të faqes në internet dhe mbështetje rreth orarit janë vetëm disa nga karakteristikat e tjera të shkëlqyera të ofruara nga InMotion.

Fillo tani “

Lloji i uebfaqes së cryptocurrency që po planifikoni të filloni do të përcaktojë llojin e hostit që duhet të zgjidhni. Nëse është një blog personal rreth monedhave dixhitale, mund të filloni me një plan të përbashkët të pritjes dhe të përmirësoheni në planet e tjera nëse kërkesat tuaja ndryshojnë gjatë rrugës. Nëse është një sit i uritur nga burimet, mund t’ju duhet më shumë sesa një plan i thjeshtë i përbashkët i pritjes nga ndërmarrja.

Paketat e përbashkëta të pritjes të InMotion fillojnë me 3,49 dollarë në muaj. Secili plan i përbashkët përmban ruajtje të pakufizuar, bandë të pakufizuar, llogari falas të postës elektronike dhe kredi falas për reklamim që do të përdoret në platformat e reklamimit të motorëve të kërkimit si Google AdWords, Bing ose Yahoo.

biznesi i lëvizjes që pret monedhën e kriptos

Nëse po ndërtoni uebfaqen tuaj të valutës dixhitale me WordPress, mund të zgjidhni gjithashtu një plan pritjeje të rregulluar mirë për WordPress duke filluar nga 6.99 $ / muaj.

Platforma e menaxhuar e WordPress-it e menaxhuar e InMotion siguron memorim të përparuar të serverëve, rezervë falas automatik, mbrojtje nga keq dhe keqdashës, azhurnime automatike dhe arna sigurie, të cilat përkthehen në performancë dhe siguri superiore për faqen tuaj të internetit.

Në WP-2000 dhe planet më të larta, ju gjithashtu mund të merrni një abonim premium për qindra shtesa dhe tema premium, duke përfshirë një shtojcë SEO që mund t’ju ndihmojë të menaxhoni më mirë renditjen e motorit tuaj të kërkimit dhe një shtojcë faqesh skenë, e cila ju lejon të provoni ndryshimet dhe azhurnimet në faqen tuaj përpara se faqja juaj të shkojë drejtpërdrejt.

Për pjesën më të madhe, një plan i përbashkët i pritjes ose një plan i menaxhuar i WordPress-it do të jetë i mjaftueshëm nëse nuk po kërkoni të ekzekutoni aplikacione të ndryshme me porosi ose aplikacione me intensitet të burimeve. Nëse kjo ndodh, dhe ju doni të instaloni një softuer personal, ju rekomandojmë të zgjidhni një plan VPS, i cili ofron më shumë burime dhe qasje rrënjësore në serverin tuaj.

Në InMotion, planet VPS të vetë-menaxhuara fillojnë me 19,99 $ / muaj, ndërsa planet e menaxhuara VPS fillojnë me 27.99 $ / muaj. Vetëm opsionet e menaxhuara VPS vijnë me cPanel dhe WHM, menaxhim falas të serverëve, azhurnime dhe arna sigurie. Këto plane janë gjithashtu të optimizuara për eCommerce, përfshijnë adresa IP të dedikuara falas dhe SSL falas të aktivizuara në cPanel.

Me shqetësimet e domenit dhe të pritjes nga jashtë, ju mund të përqendroheni në bërjen e faqes suaj të internetit të cryptocurrency të duket mirë, dhe kjo mund të arrihet shpejt përmes shablloneve ose temave të WordPress, gjë që na çon në hapin tjetër të ndërtimit të faqes tuaj të internetit:

Zgjidhni një Model Uebfaqe

Pavarësisht nëse po ndërtoni faqen tuaj me WordPress ose po krijoni një faqe në internet HTML5, temat dhe shabllonet falas janë në dispozicion për të dy. Sidoqoftë, nëse dëshironi të keni akses në azhurnime dhe arna sigurie, atëherë ju këshillojmë fuqimisht të shkoni me një opsion premium.

Ju mund të gjeni tema premium dhe shabllone të dizajnuara posaçërisht për cryptocurrency në platforma si Themeforest. Modeli HashCoin është një shabllon HTML i krijuar për faqet e internetit të kalkulatorëve bitcoin, faqen e internetit të pajisjeve të minierave bitcoin ose faqet e internetit të tjera të monedhës dixhitale. Sshtë një model i bazuar në Bootstrap 3 që është plotësisht i përgjegjshëm dhe përfshin 100+ faqe HTML (opsione të shumëfishta të faqes në shtëpi, faqosjet e blogut, llojet e postave me porosi, 404 faqe, etj.).

temë wordpress hashcoin html

HashCoin vjen me Visual Page Builder, i cili ju lejon të krijoni faqet tuaja me blloqe ndërtimesh të paracaktuara, bibliotekë animacioni CSS3, e cila ju lejon të gjallëroni çdo element, Seksionet Parallax për efekt vizual me shkëlqim dhe modern, dhe pajisje të ndryshme PHP (formulari i pajtimit MailChimp, Kontakti) Forma, widget në Twitter, etj).

HashCoin gjithashtu ka një version të WordPress, Coinster, i cili është një minierë e përgjegjshme dhe shkëmbim cryptocurrency temë WordPress. Tema vjen me tërheqjen dhe lëshimin e faqes Builder të Unyson, mbështetjen e WooCommerce, Formularin e Kontaktit 7 dhe integrimet e tjera të shtojcave shtesë.

përfundim

Me shfaqjen më të shpejtë dhe më me ndikim të Cryptocurrency, çdo ditë, monedhat dixhitale janë një vend i ngrohtë për t’u marrë parasysh për projektin tuaj të ardhshëm në internet. Nëse dëshironi të zhyteni thellë në sferën e kriptofonëve dhe të krijoni një blog në lidhje me Bitcoin ose Ethereum, ose po mendoni një uebfaqe për shkëmbimin e cryptocurrency, një host i mirë në internet dhe një shabllon i faqes së internetit të çuditshëm mund të hidheni në faqen tuaj të internetit të dedikuar për hapësirën e kriptove.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector