Si të krijoni një Uebfaqe të Agjencisë së Udhëtimit me WordPress?

krijoni faqen e internetit të agjencisë së udhëtimit


WordPress është deri më tani platforma më e madhe në Internet që lejon përdoruesit, profesionistët dhe entuziastët të krijojnë dhe të administrojnë bloge, faqe interneti, faqe dhe postime. E gjithë puna bëhet përmes një ndërfaqe shumë miqësore dhe të lehtë për t’u përdorur që është e përshtatshme për fillestarët dhe nuk kërkon ndonjë aftësi ose përvojë të kodimit në internet. Ne do të shohim disa baza kur bëhet fjalë për të kuptuar se si WordPress dhe faqet e internetit në përgjithësi kanë tendencë të funksionojnë.

Një diferencim i rëndësishëm duhet të bëhet kur flasim për faqe dhe postime dhe se si trajtohen ato nga WordPress. Dallimi kryesor është se faqet janë të përhershme dhe postimet mund të jenë të përkohshme. Postimet përdoren më së shumti për përmbajtje të azhurnueshme dhe faqe si faqja fillestare, faqja “Rreth” dhe faqet e arkivave janë të përhershme. Kjo është arsyeja pse faqet janë të dizajnuara për përmbajtje pa kohë që është thelbësore për çdo faqe interneti ose blog.

Një gjë e rëndësishme për tu shënuar në lidhje me postimet në një faqe në internet është se ato shfaqen në një mënyrë të kthyeshme në mënyrë kronologjike. Kjo do të thotë që botimet e reja të postimit do të shfaqen së pari, ndërsa ato më të vjetrat do të shtyhen prapa në rend. Do të keni lirinë e zgjedhjes saktësisht se sa postime dëshironi të shfaqni në njërën faqe, por kjo gjithashtu varet nga gjatësia e tyre dhe nëse ato përfshijnë imazhe të mëdha ose video të ngulitura ose media të tjera.

Ajo që e bën WordPress të dalë si një platformë udhëheqëse në këtë fushë është numri i madh i shtesave, shtojcave dhe mjeteve të disponueshme në dispozicionin tuaj. Ju madje mund të përdorni disa nga shumë tema të mundshme falas dhe premium, si një shabllon për uebfaqen ose blogun tuaj. Të gjitha këto mjete jo vetëm që ju ofrojnë një numër të madh opsionesh, cilësimesh dhe veçorish që mund të pasurojnë përmbajtjen tuaj të internetit, por gjithashtu thjeshtojnë procesin e krijimit dhe mirëmbajtjes së një faqe interneti ose blog të suksesshëm.

Hapat për të ndërtuar një Uebfaqe të Agjencisë së Udhëtimit

Pas hapave të ardhshëm, do të keni mundësi të krijoni një uebfaqe të agjencisë së udhëtimit brenda

1. WordPress Hosting

Një nga aspektet më të rëndësishme të çdo faqeje të suksesshme, veçanërisht një faqe interneti biznesi për një agjenci udhëtimesh, është padyshim një plan i mirë pritjes. Pritja e mirë jo vetëm që mund të garantojë që faqja juaj e internetit do të jetë vazhdimisht e gatshme për shfletimin e klientëve tuaj, por gjithashtu mund të sigurojë mjete dhe mundësi për të rritur renditjen e motorit tuaj të kërkimit përmes metodave të optimizmit të motorëve të kërkimit dhe kështu të rrisë trafikun dhe shitjet e faqes tuaj..

Ekzistojnë shumë lloje të ndryshme të planeve të hostimit në dispozicion për përdoruesit, ka plane falas, por të kufizuara të pritjes, Shared, Virtual Servera Virtualë si dhe plane të premtuara të pritjes së pritjes. Ata të gjithë kanë të metat dhe avantazhet e tyre, por ne do të përqëndrohemi në disa ofrues të pritjes që kemi grumbulluar posaçërisht për ju, bazuar në besueshmërinë e tyre dhe bollëkun e opsioneve dhe planeve që ata kanë për të ofruar.

Pritja për lëvizje

mbajtja e lëvizjeve krijon uebfaqen e agjencisë së udhëtimitInMotion është një tjetër ofrues i shkëlqyeshëm i hosteve që ofron disa pako mujore dhe vjetore për klientët. Ky shërbim pritës siguron një pritje të përbashkët për bizneset e vogla, si dhe serverë të dedikuar për kompani më të mëdha dhe më të përparuara. Ai gjithashtu përmban mbrojtje të përparuar kundër DDoS, kurs të zgjuar si dhe ofrues premium bandwidth.

Përveç pritjes së biznesit, ofruesi i pritjes së InMotion ka zgjidhje për ata që kanë nevojë për një server virtual virtual (VPS), serverë të dedikuar si dhe mundësinë e rishitjes së pritjes. Ky ofrues vjen me shumë programe dhe mjete të ndryshme për të ndihmuar çdo krijues të faqes në internet të fillojë biznesin e tyre. Më e rëndësishmja nga të gjitha është krijuesi i faqeve në internet BoldGrid që ju ndihmon të krijoni uebfaqen tuaj perfekte të WordPress lehtë dhe shpejt. InMotion gjithashtu siguron paketa speciale me një zbritje të madhe, veçanërisht për mbajtjen në WordPress, e cila është shumë e dobishme.

Bluehost

bluehost krijoni faqen e internetit të agjencisë së udhëtimitNjë nga ofruesit e pritjes që ne do t’ju rekomandojmë është BlueHost. Ky është një ofrues pritës që ofron plane vjetore me disa zbritje shumë të konsiderueshme. Sa më gjatë të jetë angazhimi juaj ndaj shërbimeve që ofron BlueHost, aq më të larta do të keni zbritjet që do të merrni.

Edhe paketa fillestare e shërbimit BlueHost është mjaft tërheqës. Ju do të merrni një emër domain falas që është plotësisht i juaji për aq kohë sa ju përdorni këtë ofrues hosting, si dhe një transferim falas domain në rast se ju nevojitet. Të gjitha paketat e pritjes ofrojnë transferime të pakufizuara mujore të të dhënave, si dhe kapacitete shumë të mëdha të ruajtjes, duke filluar nga 100 GB dhe më shumë. Paketat e përparuara dhe premium përfshijnë disa karakteristika shumë të dobishme, siç janë mjetet anti-spam dhe mbrojtja, kutitë postare dhe madje edhe ruajtja e pakufizuar.

Hostgator

hostgator krijoni faqen e internetit të agjencisë së udhëtimitHostGator është një nga ofruesit e pritjeve më të mëdhenj dhe më të besueshëm në të gjithë Internetin. Ajo ofron strehim të lirë dhe shumë të besueshëm me shumë paketa të ndryshme që janë zhvilluar dhe rregulluar mirë në bazë të nevojave të ndryshme të pritjes. Paketat në të cilat do të përqendrohemi janë paketat hostuese të WordPress që ofron HostGator.

Doe me karakteristika të mëdha të tilla si serverat me densitet të ulët, rrjetet e shpërndarjes së përmbajtjes, si dhe shumë shtresa mbajtëse të mbajtjes së rezervave, ofruesi i pritjes së HostGator është në gjendje të ofrojë kohë ngarkese që janë deri në 3 herë më shpejt sesa ofruesit e tjerë të pritjes. Paketat pritëse të WordPress vijnë gjithashtu me ndërfaqen e paçmueshme të cloud dhe panelin kontrollues të admin-it WordPress, i cili lejon personalizimin e plotë, si dhe rezervimet automatike..

2. Zgjidhni një temë të përshtatshme

Pasi të keni blerë hostimin në faqen e internetit të agjencisë suaj të udhëtimit WordPress, është koha për të ngritur faqen tuaj të internetit. Ne rekomandojmë fuqimisht të gjithë përdoruesit, fillestarët ose ekspertët që të përdorin një temë premium WordPress për shkak të numrit të madh të karakteristikave, mjeteve dhe zgjidhjeve që ata ofrojnë për një biznes të suksesshëm të WordPress.

Altair

temë wordpress agjenci udhëtimi altair

inspektim & Shkarkoni Altair

Tema dhe agjensia e udhëtimit Altair është një nga temat më të mira të WordPress të disponueshme në treg kur bëhet fjalë për faqet e internetit të agjencive të udhëtimit. Ka mbi njëqind mijë klientë gjatë një periudhe 7 vjeçare.

Kjo temë ka disa shabllone të ndryshme për faqet e përmbajtjes që mund të pajisen si me gjerësi fikse ashtu edhe me paraqitjet e faqeve të plota. Kjo ju lejon të krijoni faqe të bukura për ofertat tuaja turistike dhe paketat e turneut dhe t’i pasuroni ato me detaje të vogla ose të gjera. Tema e agjencisë së udhëtimit Altair gjithashtu vjen me formularin e saj unik të prenotimit që është e sigurt për të bërë përshtypje për të gjithë klientët tuaj të mundshëm.

Karakteristika shtesë që ofron kjo temë janë opsionet e përparuara të kërkimit për turne dhe destinacione, paralelja e veçantë për faqet që përbëhen nga destinacionet e udhëtimit dhe ekipi i përkushtuar dhe profesional i përkrahjes së klientit.

Udhëtimi i modës

temë e modës wordpress të agjencisë së udhëtimit

inspektim & Shkarkoni Udhëtimin Trendy

Trendy Travel është një tjetër temë e shkëlqyeshme premium WordPress e dizajnuar për uebfaqet dhe bizneset e agjencive turistike dhe turne. Shtë një temë me shumë qëllime që mund të përshtatet me nevojat e të gjitha llojeve të udhëtimeve dhe niches të lidhura me turizmin siç janë drejtoritë hoteliere, blogjet e udhëtimit, agjensitë e udhëtimit, turnet e paketave, vendpushimet, tërheqjet dhe shumë më tepër.

Dizajni i temës Trendy Travel është plotësisht i përgjegjshëm dhe retinë është gati. Ajo përmban mjete dhe mundësi të fuqishme si menuja Mega, shumë opsione me kod të shkurtër, opsione të planifikimit të pakufizuar dhe më shumë. Të gjitha këto dhe shumë karakteristika të tjera që mund të gjeni në këtë temë të shkëlqyer WordPress ju ofrojnë të gjitha mjetet e nevojshme për t’ju lejuar të ndërtoni dhe mirëmbani faqen e internetit të përsosur të agjencisë së udhëtimit për biznesin tuaj.

Udhëtim dashurie

dashuri temë wordpress agjenci udhëtimi

inspektim & Shkarkoni Dashuria Trendy

Tema e fundit dhe e fundit premium WordPress temë e agjencisë së udhëtimit që ne kemi vendosur të rekomandojmë për ju është tema e madhe krijuese e dashurisë WordPress. Kjo temë e veçantë ka mbështetje shumë-gjuhëshe të integruar në të dhe ka mbështetje të plotë për shërbimet e udhëtimit WooCommerce.

Ju do të jeni në gjendje të personalizoni plotësisht faqen tuaj të internetit duke përdorur disa nga më shumë se njëqind komponentë të disponueshëm për ju përmes temës Love Travel WordPress. Ekzistojnë përbërës të filtrit të udhëtimit për tiparin e kërkimit, ka mbështetjen dhe integrimin e shtojcës së rëndësishme të Formularit të Kontaktit 7 si dhe shtojcës Revolution Slider që ju lejon të krijoni rrëshqitësa të bukur dhe tërheqës për faqen tuaj të internetit, dhe shumë komponentë dhe veçori të tjera.

3. Ngarko përmbajtjen

Në botën konkurruese të faqeve të internetit të agjencive të udhëtimit, përmbajtja është mbretërore. Ngarkimi i përmbajtjes së pasur dhe tërheqëse të syve është një domosdoshmëri në mënyrë që të mbani faqen tuaj te internetit dhe biznesin tuaj tërheqës për klientët tuaj të mundshëm. Thjesht që trafiku i lartë shpesh nuk është i mjaftueshëm në mënyrë që të sigurohet që faqja juaj e internetit drejton shitjet.

Ekzistojnë shumë forma të ndryshme të përmbajtjes që mund të përdorni për uebfaqen tuaj të agjencisë së udhëtimit. Ju mund të futni video të destinacioneve të udhëtimit që ofron faqja juaj e internetit. Ju mund të krijoni dhe publikoni galeri të bukura dhe tërheqëse të vendeve ekzotike dhe vendpushimeve të hotelit.

Format shtesë të përmbajtjes përfshijnë oferta promovuese, oferta të kufizuara kohore dhe destinacione udhëtimi sezonale të disponueshme vetëm në periudha të caktuara të vitit. Ky lloj i përmbajtjes jo vetëm që e pasuroi faqen tuaj të internetit, por gjithashtu mund t’ju ndihmojë të promovoni faqen tuaj të internetit dhe të rrisni audiencën tuaj.

4. Promovimi i faqes në internet

Promovimi i faqes suaj të internetit është shpesh faktori kryesor për një biznes shumë të suksesshëm të agjencisë së udhëtimit. Mund të keni ofertat më të mira në dispozicion, faqen më të bukur dhe profesionale dhe përmbajtjen më të pasur në të cilën do të jepen të padobishme nëse nuk promovoni me sukses faqen tuaj të internetit dhe drejtoni trafikun drejt biznesit tuaj të agjencisë së udhëtimit.

Nëse keni zgjedhur të përdorni një temë premium për faqen tuaj të internetit të agjencisë së udhëtimit WordPress, dhe ne ju rekomandojmë të përdorni një, ju do të keni disa mjete dhe opsione promovuese në dispozicion. Një nga mënyrat më të rëndësishme për të promovuar faqen tuaj të internetit dhe biznesin është natyrisht media sociale.

Prania e mediave sociale është një domosdoshmëri absolute në botën moderne të promovimit në internet. Të qenit prezent dhe aktiv në sferën e mediave sociale të Internetit mund t’ju ndihmojë të gjeni një audiencë të madhe që mund të jetë e interesuar në atë që faqja juaj e internetit ka për të ofruar. Të kesh një faqe në Facebook për faqen tuaj të internetit ose një llogari aktive në Twitter dhe Instagram mund të dëshmojë se është shumë e dobishme.

Opsionet e integruara të mediave sociale në WordPress gjithashtu nuk duhet të injorohen. Një pjesë tërheqëse dhe aktive e komenteve në secilën prej faqeve dhe postimeve tuaja mund të inkurajojë klientët e mundshëm të ju tregojnë se çfarë mendojnë. Pasja e një faqe rishikimi ku publikoni disa nga vlerësimet më të mira që ka grumbulluar faqja juaj e internetit është gjithashtu një mënyrë e mirë për të promovuar uebfaqen tuaj të agjencisë së udhëtimit. Dëshmitë dhe komentet pozitive gjithashtu mund të shfaqen në faqen tuaj të internetit.

Një aspekt tjetër kyç i promovimit të faqes në internet është padyshim SEO. Duke e mbajtur uebfaqen tuaj të agjencisë së udhëtimit të optimizuar plotësisht për motorët e kërkimit mund t’ju ndihmojë të renditni faqen tuaj në internet shumë më të lartë se zakonisht dhe të drejtoni sasi të mëdha trafiku drejt biznesit tuaj. Të qenit një nga faqet e internetit të rangut më të lartë në kamare mund të ndihmojë biznesin tuaj të bëhet i madh. Temat premium WordPress që ju rekomanduam për ju, përfshijnë disa mjete dhe opsione të optimizmit të motorit të kërkimit që mund t’ju ndihmojnë të filloni në udhëtimin tuaj drejt promovimit të faqes suaj të internetit, në maksimumin e aftësive tuaja.

5. Mbajeni përmbajtjen tuaj të freskët

Askush nuk do të interesohet në faqen tuaj nëse përmbajtja juaj është e vjetëruar dhe e ndenjur. Kjo është arsyeja pse është absolutisht e nevojshme për të mbajtur përmbajtjen në faqen e internetit të agjencisë suaj të udhëtimit, azhurnuar dhe rinovuar vazhdimisht. Kjo gjithashtu do t’ju ndihmojë të renditni faqet dhe postimet tuaja më të larta në motorët e kërkimit dhe ta bëni përmbajtjen tuaj më tërheqëse për klientët tuaj të mundshëm.

Përveç postimit të destinacionit të ri të udhëtimit dhe ofertave dhe ofertave të reja në faqen e internetit të agjencisë suaj të udhëtimit, gjithashtu mund të freskoni përmbajtjen tuaj me një blog udhëtimesh aventureske dhe tërheqës. Ju gjithashtu mund të bëni postime javore apo edhe ditore në të cilat nënvizoni disa nga vendet e bukura, vendpushimet dhe destinacionet që agjensia juaj e udhëtimit duhet të ofrojë. Vetëm sigurohuni që i bëni azhurnimet tuaja në kohën e duhur dhe të rregullt.

përfundim

Agjensia e udhëtimit është një vend konkurrues dhe i ngopur në internet, kështu që nisja nga aventura juaj drejt një uebsajti të suksesshëm të agjencisë së udhëtimit mund të jetë një detyrë e vështirë dhe e ndërlikuar. Sidoqoftë, nëse ndiqni udhëzimet dhe rekomandimet tona, ju garantojmë se do të keni një uebfaqe të suksesshme të agjencisë së udhëtimit në asnjë kohë.

Për të rikujtuar, hapi i parë është të zgjidhni një ofrues të besueshëm dhe të besueshëm të pritjes për faqen tuaj të internetit në WordPress. Kjo siguron që faqja juaj e internetit të jetë e gjatë dhe e funksionuar gjatë gjithë kohës dhe që faqja juaj e internetit do të jetë në gjendje të trajtojë edhe sasi shumë të larta të trafikut pa përplasje. Ofruesit e pritjes që ne rekomanduam për ju gjithashtu përfshijnë karakteristika dhe mjete të rëndësishme të sigurisë për mbrojtjen e DDoS dhe më shumë.

Hapi i dytë, dhe më i rëndësishmi, është zgjedhja e një teme të përshtatshme WordPress që do të plotësojë nevojat tuaja. Ne ju rekomandojmë të përdorni një nga tre temat premium WordPress që kemi krijuar për ju. Një temë e shkëlqyeshme do t’ju ofrojë të gjitha mjetet e nevojshme për të krijuar një faqe të bukur dhe tërheqëse të faqes së agjencisë së udhëtimit WordPress dhe gjithashtu t’ju pajisin me shumë mundësi opsionesh, si dhe mjete promovuese.

Pas kësaj, ju duhet të ngarkoni përmbajtje në faqen tuaj të internetit rregullisht, të promovoni uebfaqen tuaj sa më shumë që të jetë e mundur dhe do të keni të gjitha mjetet e nevojshme për ta bërë faqen tuaj të agjencisë së udhëtimit WordPress shumë të suksesshme.

Filloni Uebfaqen tuaj të Agjencisë së Udhëtimit Tani

Zgjidhni një ofrues pritës nga lista më poshtë dhe vendosni faqen e internetit të agjencisë suaj të udhëtimit duke përdorur WordPress.

Kompania pritëse
Pricemimi i Promo

1filloni faqen e internetit të agjencisë së udhëtimit3.49 dollarë / muaj
2krijoni faqen e internetit të agjencisë së udhëtimit3,95 $ / muaj
3ndërtoni uebfaqen e agjencisë së udhëtimit3,95 $ / muaj
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map