Weebly vs Volusion vs BigCommerce – Krahasoni ndërtuesit e dyqaneve më të lartë

tregtia e vullumit weebly


Shitja e sendeve në internet po kërcënon të zëvendësojë plotësisht blerjet e vjetra, ballë për ballë. Sigurisht, disa gjëra do të jenë gjithnjë më të mira për tu blerë personalisht, siç janë rrobat e bëra me porosi, për shembull, por për disa grupe të tjera produktesh, si për shembull elektronika, nuk ka asnjë arsye të vetme pse të humbni kohën dhe energjinë tuaj për të shkuar në një qendër tregtare.

Ju mund të blini TV tuaj nga komoditeti i shtëpisë tuaj, dhe të shfletoni sa të dëshironi, duke krahasuar produktet, pa disa shitës me pakicë që nuk duan të ofrojnë këshilla.

Komoditeti është vetëm një arsye kryesore për rritjen e popullaritetit të blerjeve në internet. Një arsye tjetër është çmimi i përballueshëm. Dyqanet në internet nuk kanë pse të paguajnë njerëzit në faturat e banesave, qiratë dhe faturat e energjisë elektrike. Ato kanë edhe disa shpenzime të tjera (për shembull hostimi), por, krahasuar me dyqanet tradicionale, në botë reale, këto kosto janë minimale.

Meqenëse ata i mbajnë shpenzimet e tyre kaq të ulëta, dyqanet në internet mund të ofrojnë çmime shumë më të ulëta. Sigurisht, klientët duhet të paguajnë transportin, por zakonisht ajo paguan, dhe ata ende kursen mjaft.

Shumë avantazhe dhe asnjë pengesë reale- Tregtia elektronike po rritet në mënyrë të qëndrueshme, dhe do të vazhdojë ta bëjë këtë. Prandaj ju, shitësi, duhet të vazhdoni me kohën dhe të filloni dyqanin tuaj online, ASAP.

Ndërtuesit e dyqaneve janë një vend i shkëlqyeshëm për të filluar. Këto mjete të thjeshta, intuitive lejojnë që edhe përdoruesit që nuk posedojnë ndonjë kodim ose aftësi teknike të ndërtojnë një dyqan në internet, të gjithë vetë. Shumica e ndërtuesve të dyqaneve përdorin teknika të thjeshta si zvarritja & rënie, shkulje themelore e vendosjes, por ato gjithashtu lejojnë përshtatjen totale të përdoruesit.

Ekzistojnë disa dallime domethënëse mes tyre, natyrisht, por të gjitha ndajnë disa parime: ata përpiqen të jenë sa më miqësorë për përdoruesit, por prapëseprapë, ato ofrojnë mjete të dobishme për ndërtimin e një dyqani të shkëlqyeshëm dhe funksional.

Zgjedhja përfundimtare do të bjerë mbi ju; do të duhet të vendosni se cilën do të përdorni për të ndërtuar dyqanin tuaj. Kriteret kryesore për të zgjedhur duhet të jenë ekspertiza juaj teknike, madhësia e dyqanit dhe çdo nevojë e veçantë. Në këtë artikull, ne do t’ju japim një përmbledhje të tre krijuesve të dyqaneve që përdoren gjerësisht: Weebly, Volusion, dhe BigCommerce.

Le të nënvizojmë një gjë para se të fillojmë edhe shqyrtimin. Pavarësisht se cilën nga këto tre zgjedhni për të ndërtuar dyqanin tuaj, nuk do të pendoheni për të. Të tre janë ndërtues me cilësi të lartë, të lehtë për t’u përdorur, por të mbushura me funksione, dhe kjo është arsyeja kryesore për popullaritetin e tyre.

Weebly

Vizitoni sitin »

ndërtues dyqanesh weebly

Ne kemi thënë sesi shumica e ndërtuesve të dyqaneve synojnë të jenë sa më të thjeshtë, por Weebly e ka marrë këtë në një nivel tjetër. Ju nuk do të gjeni një ndërtues dyqanesh aq të thjeshtë për t’u përdorur sa Weebly; ju garantojmë se. Kjo thjeshtësi është karakteristika më e dukshme e Weebly; njerëzit e duan atë, dhe më shumë se 40 milion faqe interneti janë ndërtuar në këtë ndërtues (2% e tërë Internetit!).

Një gjë: të qenit e thjeshtë nuk do të thotë e dobët, dhe Weebly ka tërhequr vlerësime pozitive jo vetëm nga përdoruesit bazë, por edhe bizneset dhe sipërmarrësit. Për më tepër, nëse dini disa kodime, Weebly ju lejon të ndryshoni kodin burimor duke përdorur HTML ose CSS. Ju gjithashtu mund të modifikoni tema, për t’u dhënë atyre edhe më shumë personalitet.

Gjithçka në të bëhet vetëm duke zvarritur dhe rënë. E gjithë ndërfaqja është e thjeshtë dhe vetë-shpjeguese, dhe nevoja juaj për ndihmë do të jetë minimale, ose plotësisht jo-ekzistente. Kjo e bën Weebly një mundësi të përsosur për ata prej jush që nuk posedojnë aftësi teknike ose koduese. Edhe një përdorues i ri fillestar që kurrë nuk ka shkruar një linjë të vetme të kodit në jetën e tyre, do të jetë në gjendje të bëjë një uebfaqe të bukur duke përdorur Weebly.

shembuj të temave falasJu gjithashtu mund të përdorni disa nga paraqitjet dhe temat e paravendosura që Weebly ofron, për të shpejtuar procesin edhe më shumë. Dhe, mos ki frikë, zgjedhja e një teme nuk është e përhershme, mund të kalosh mes tyre më vonë. Sidoqoftë, përpiquni t’i përdorni këto vetëm si një pikënisje dhe mos u bëni dembel, ju nuk dëshironi që dyqani juaj të duket si gjithë të tjerët, ose që klientët tuaj të ndjehen sikur nuk po provonit. Ka të bëjë me atë reputacion!

Gjëja e shkëlqyeshme për Weebly është mirëdashësia e saj me celular. Uebfaqet dhe dyqanet që bëni duke përdorur këtë ndërtues do të duken të shkëlqyera pavarësisht platformës nëse zgjidhni disa nga temat më të reja, miqësore me celularin. Kjo është jetike për tregëtinë elektronike pasi që numri i blerjeve celular është duke kapërcyer në mënyrë të vazhdueshme ato të bëra nga përdoruesit e desktopit.

Megjithatë, jo gjithçka është e gjelbër. Forca më e madhe e Weebly është, si në shumë raste të tjera, thembra e Akilit. Zvarritja & rënia funksionon shumë, por vetëm nëse dëshironi personalizimin më themelor. Nëse doni diçka më shumë se kaq, më falni.

Disa funksione themelore të tilla si redaktimi i gjerësisë së kolonës ose prejardhje do të kërkojnë kodim. Gjithashtu, megjithëse faqet e internetit që bëni në Weebly janë optimizuar për pajisjet celulare, nuk do të jeni në gjendje të modifikoni se si i shikojnë ato në mënyrë specifike. Dhe një çështje e madhe me Weebly nuk është opsion “prish”. Gjithashtu, nëse ndodh diçka, si një lidhje ose humbje e energjisë, ndryshimet tuaja do të humbasin, prandaj sigurohuni që të kurseni punën tuaj mjaft shpesh.

Por, për të gjitha gjërat që konsiderohen, Weebly është një shërbim i shkëlqyeshëm. Ju do të merrni një ndërtues fantastik të faqeve plotësisht falas. Ekzistojnë edhe disa plane premium, që do t’ju ofrojnë shumë më tepër, por versioni falas është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar dhe për të parë se si Weebly ndihet. Ndërtuesi më i thjeshtë i dyqaneve atje është një mjet i përsosur për fillestarët për të bërë një dyqan të bukur, dhe ne mendojmë se patjetër që duhet të konsideroni të provoni Weebly.

Volusion

Vizitoni sitin »

ndërtues dyqanesh vullnese

Një tjetër i preferuar i turmave është Volusion. Ky ndërtues dyqanesh ka rritur me shpejtësi popullaritetin e tij dhe është bërë një nga ndërtuesit më të njohur dhe të përdorur gjerësisht sot. Vëllimi është i lehtë për t’u përdorur, por nuk është aq i thjeshtë sa Weebly, dhe disa ndërtues të tjerë.

Ju do të duhet të lexoni një udhëzues që do t’ju përshkojë përpara se të filloni pasi gjërat nuk janë aq të qarta. Shumica e gjërave në Volusion bëhen përmes zvarritjes dhe rënies, si në ndërtuesit e ngjashëm. Por, pasi të keni varet, do të rrëshqitni pa probleme dhe do të filloni të shijoni procesin.

shembuj të temave të vullumitSidoqoftë, ajo që i mungon thjeshtësisë fillestare, Volusion më shumë sesa krijon karakteristika. Isshtë plotësisht i integruar me Amazon dhe eBay, i cili është jashtëzakonisht i mrekullueshëm. Gjithashtu, ai mbështet një numër të pakufizuar të produkteve, ju lejon të krijoni oferta të ndryshme speciale siç janë kuponat dhe zbritjet për klientët tuaj, ose disa përfitime periodike siç janë marrëveshjet ditore dhe javore.

Ai gjithashtu ka disa mundësi të dobishme si njoftimet e braktisura të shportës, kthimet dhe kthimet e procesit, ofertat e ngjashme dhe të ngjashme. Ju gjithashtu do të jeni në gjendje të bëni marketing fund-në-fund brenda Volusion.

Brezi i plumbit do t’ju ndihmojë në marrjen e vendimeve, duke siguruar që gjithçka që bëni është e bazuar në reagimet e vërteta të klientit. Kjo do të ndihmojë shumë marketingun tuaj, duke i bërë klientët tuaj të duan të kthehen dhe të rishikojnë dyqanin tuaj. Voluzioni ka mjaft tema, por, ndryshe nga disa ndërtues të tjerë, do të duhet të paguani për shumicën e tyre (të paktën për ato të mira).

Gjithashtu, Volusion ka një ekip mbështetës të shkëlqyeshëm, të cilin mund ta arrini gjatë gjithë kohës, përmes metodave të ndryshme; telefon, email, dhe madje edhe biseda live. Kjo është shumë e rëndësishme, veçanërisht për fillestarët që kanë më shumë të ngjarë të kërkojnë ndihmë.

Vulluzhi ka ekuilibrin e duhur; nuk është shumë e komplikuar dhe nuk do t’i largojë përdoruesit bazë, por gjithashtu është i mbushur me karakteristika që do të përmbushin pritjet e përdoruesve të përparuar.

Ky ndërtues menaxhohet dhe zhvillohet nga ekspertë të eCommerce, dhe gjithashtu do t’ju ndihmojë të krijoni strategji të shëndetshme të biznesit duke ju dhënë një avantazh në tregun e ashpër. Përmbajtja që krijoni brenda Volusion është miqësore me SEO, duke ju lejuar të mbani dyqanin tuaj të lartë në rezultatet e kërkimit. Volusion bëri një punë të shkëlqyeshme me mjetin e kërkimit të ngulitur, për të bërë të lehtë për klientët tuaj të gjejnë artikujt që u duhen.

Siç mund ta shihni, Voluzioni ka shumë përparësi. Sidoqoftë, ata vijnë me një çmim – nuk ka plane falas. Ekziston një periudhë provë falas, në mënyrë që të mund ta provoni dhe të shihni se si funksionon për ju. Mungojnë gjithashtu disa karakteristika të tjera, siç është programi i blogezimit, dhe forumi i përdoruesve, por në përgjithësi, është një ndërtues i shkëlqyeshëm.

BigCommerce

Vizitoni sitin »

ndërtues dyqanesh të mëdha

Ndërtuesi i dyqanit të tretë që shqyrtojmë është BigCommerce. Ky është një program unik sepse pa marrë parasysh planin që vendosni të zgjidhni, ai vendos disa mjete të përshtatshme në duart tuaja. Secili plan lejon një numër të pakufizuar të produkteve, llogaritë e stafit dhe gjerësinë e brezit, por për të marrë disa karakteristika më të përparuara (të tilla si kursimi i karrocave të braktisura të blerjeve, rishikimet e klientëve, SSL të dedikuara dhe të ngjashme), do të duhet të paguani pak më shumë.

Ka plane të ndryshme, por kini kujdes, BigCommerce nuk është krijuesi i dyqaneve më të lirë. Sidoqoftë, nuk keni pse të blini asgjë pa provuar- BigCommerce jep një provë bujare 15-ditore, plotësisht falas. Por paralajmërohuni, nëse nuk doni të vazhdoni ta përdorni, sigurohuni që të anuloni pajtimin tuaj – pasi të jetë bërë pagesa, nuk do të ketë rimbursime!

Gjëja e parë që do të vini re kur të filloni ndërtimin e dyqanit tuaj është pulti i BigCommerce. Ashtë pak më e detajuar në krahasim me disa ndërtues të tjerë, por nuk është shumë e vështirë për tu kuptuar.

Paraqitja është mjaft intuitive, dhe do të ndiheni menjëherë në shtëpi. Shtimi i produkteve bëhet hap pas hapi, gjë që na pëlqen. Ju mund të plotësoni informacionin bazë dhe të ktheheni dhe të redaktoni detajet më vonë.

shembuj të modeleve të biznesit të madhDuke marrë parasysh ndërfaqen – ka më shumë se 100 tema, disa falas, të tjera të paguara të cilat mund t’i përdorni, dhe modifikoni më tej. Gjithashtu, ekziston një mundësi për të blerë tema unike nga dizajnerë me porosi, për ta bërë faqen tuaj të veçantë.

Ju mund të forconi veçoritë e dyqanit tuaj edhe më tej duke shtuar disa opsione interesante, siç janë programet e besnikërisë dhe faturimet e përsëritura, ose fushatat e marketingut të integruar, anketimet e klientëve. Gjithashtu, nëse jeni njohur me HTML, ekziston një mundësi për të modifikuar kodin, duke ju lejuar edhe më shumë kontroll.

BigCommerce është optimizuar për pajisjet e lëvizshme, duke lejuar vizitorët tuaj të blejnë nga telefonat dhe tabletët e tyre. Optionshtë gjithashtu i disponueshëm një opsion vrojtimi, ku mund të shihni se si duket versioni celular i faqes tuaj.

Të gjitha gjërat e konsideruara, BigCommerce është një mjet i shkëlqyeshëm. Nuk është më e lirë, por ofron një numër të mirë të veçorive të përparuara dhe shumë fleksibilitet. Gjyqi 15-ditor falas e bën atë edhe ia vlen ta provoni.

përfundim

Weebly, Volusion dhe BigCommerce janë të gjithë krijues të shkëlqyeshëm të dyqaneve, pa dyshim për këtë. Secila është unike dhe ka grupin e vet të pikave të forta dhe të dobëta. Ne ju rekomandojmë të provoni të tre, dhe të shihni se si ndihen ata, përpara se të vendosni se cilin të përdorni për të ndërtuar dyqanin tuaj. Por sigurohuni, të tre janë zgjedhje të frikshme, dhe marrja e secilit prej këtyre tre është një vendim i shkëlqyeshëm.

Imazhi i veçuar Dizenjuar nga Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map