WooZone WooCoommerce Amazon Affiliate WordPress Plugin Rishikimi

rishikim woozone


Marketingu i filialeve është një nga mënyrat më fitimprurëse për të fituar para në internet. Ka mijëra rrjete bashkëpunëtorë, përmes të cilave ju mund të shesni produktet e të tjerëve, por Amazon është më i popullarizuari për arsye të dukshme. Shtë dyqani më i madh në internet në botë me miliona produkte të ndryshëm. Kjo është arsyeja pse shumë njerëz po kërkojnë t’i shesin përmes faqes së tyre të WordPress. Për ta bërë këtë, duhet të përdorni shtojcat e duhura.

Bërja e një liste të produkteve të Amazonës dhe vendosja e tyre në faqen tuaj te internetit, kërkon shumë punë dhe vëmendje, por për fat të mirë ne kemi disa shtesa të shkëlqyera të Affiliate Amazon për të na ndihmuar.

Një plugin Affiliate Amazon tërheq produkte të tërë nga Amazon. Ata nxjerrin pamjet, çmimin dhe përshkrimin e produktit, duke e bërë punën tuaj shumë më të lehtë. Do të kurseni shumë kohë dhe do të jeni në gjendje të përqendroheni më shumë në rritjen e të ardhurave tuaja.

Sot, ne po rishikojmë një shtojcë të re, të popullarizuar të Affiliate Amazon, të quajtur WooZone. Aktualisht është një nga shtojcat më të mira që bashkohet me WooCommerce dhe kjo e bën jetën e pjesëmarrësve të Amazon Associates një tërësi shumë më të lehtë.

inspektim & Shkarko

WooZone WooCommerce Affiliates Amazon

WooZone është një plugin plotësisht i bashkuar me Amazon Affiliate, që trajton çdo detaj të lidhur me shfaqjen e produkteve të filialeve. Kushton 42 dollarë për një sit të vetëm, i cili është mjaft i arsyeshëm, duke marrë parasysh çmimin mesatar të shtojcave dhe shërbimin e jashtëzakonshëm që bën. Por cilat janë gjërat që ju japin vlerën e parave tuaja?

Duke bashkuar këtë shtojcë me faqen tuaj të WordPress WooCommerce, mund të krijoni një dyqan krejt të ri nga toka lart. WooZone do të tërheqë produktet nga Amazon dhe do t’i tregojë në faqen tënde. Do të përdorë lidhjet tuaja të bashkëpunimit, kështu që nëse dikush blen një produkt, komisionet do të shkojnë në llogarinë tuaj.

pult plugin plugin woozone amazon

Mund ta përdorni pa asnjë rrëmujë dhe të integruar pa probleme me sistemin tuaj. WooZone është plotësisht në përputhje me çdo temë WooCommerce ose WordPress. Ju gjithashtu mund të publikoni produktet tuaja në krah të produkteve të Filialit Amazon, pa e parë askush ndryshimin.

E tëra çfarë ju duhet të bëni, është të sigurojë një fjalen, si kriter se çfarë të kërkoni, vendosni numrin e faqeve që dëshironi të importoni dhe filloni procesin! Shtë aq e lehtë sa kjo, të kursesh orë të tëra pune. Ju gjithashtu mund ta bëni këtë proces të automatizuar dhe tërheq WooZone në produkte rregullisht.

Sapo të ndodhë, do të keni të gjitha imazhet, informacionet, rishikimet dhe përshkrimet e ndonjë prej produkteve që janë tërhequr. Ju mund të zgjidhni sa imazhe dëshironi të importoni për secilin prej produkteve. Ju gjithashtu mund të rrotulloni çdo përmbajtje që keni tërhequr me veçorinë e tjerrjes së përmbajtjes.

tjerrje për përmbajtjen e përshkrimit të produktit amazon

Një tipar i ri verifikon nëse një produkt i veçantë është në dispozicion në çdo vend në Amazon, i cili mund të jetë mjaft i dobishëm. Klientët tuaj patjetër do të dinë nëse një produkt është në dispozicion apo jo.

Ju do të keni dyqanin tuaj shumë personal online që duket si një vend i duhur për tregti elektronike, por blerësit do të çojnë në faqen e Filialeve të Amazonës të një produkti për të kontrolluar.

Por WooCommerce nuk tërheq vetëm produktet dhe e lë pjesën tjetër për ju. Ajo trajton çdo detaj të lidhur me ta.

Bleni WooZone vetëm për 42 dollarë!

Karakteristikat e shtojcave WooZone

 • 90 ditë Cookie – Me këtë veçori, produkti përmes të cilit përdoruesi navigohet në Amazon, do të shtohet në shportë dhe gjithashtu do të shtojë një cookie 90 ditë. Një cookie normale e bashkëpunimit në Amazon zgjat vetëm 24 orë.
 • Në Shportën e sitit – Përdoruesit mund të shtojnë produkte të shumta në shportën në faqen tuaj të internetit dhe më pas të bëjnë procesin e arkëtimit përmes sistemit të Amazon.
 • ASIN Grabber – Mund të Graboni qindra ASIN, nga Amazon dhe t’i importoni ato përmes një skedari CSV.
 • Analitika – Ju mund të monitoroni vazhdimisht se sa keni shitur dhe sa shumë konvertime keni pasur. Ky modul quhet WooZone Report, i cili u krijua posaçërisht për të mbajtur të gjitha produktet që keni importuar nga amazon. Ai gjithashtu mund t’ju dërgojë raporte në email, i cili është vërtet i lezetshëm!
 • Moduli i Kërkimit të Avancuar dhe Bulk – Thjesht jepni një fjalen. Kërkoni për produkte dhe importoni ato në faqen tuaj të internetit. Mund të importoni të gjitha kategoritë e nënave dhe nënkategoritë gjithashtu.
 • Alshtë opsionale të shfaqni produkte ndër-shitje.
 • Moduli i sinkronizimit – Ju nuk duhet të kontrolloni vazhdimisht çmimet e produkteve dhe aksioneve. Mund të keni URL, përshkrime, tituj dhe çmime të azhurnuara automatikisht gjatë gjithë kohës!
 • Import automatik – Ju mund të importoni produkte automatikisht, vetëm duke siguruar një fjalen dhe numrin e faqeve që dëshironi të shfaqni.
 • Importi i çmendur – Ky modul siguron shumë kontroll mbi procesin e importit. Kjo ju lejon të importoni 50 menjëherë në kërkim të përgjithshëm dhe 100 produkte sipas kategorisë / kërkimit të nënkategorisë.,
 • Moduli i Statistikave të Produkteve – Ju mund të shihni statistikat e secilit prej produkteve tuaja dhe të shikoni se sa goditje ata morën dhe sa njerëz i shtuan ato në karrocën e tyre. Ju gjithashtu mund të gjurmoni se sa njerëz u ridrejtuan në amazon. Në këtë mënyrë, ju mund të dini se cilat produkte janë më të popullarizuara.
 • Synimi Gjeo – Me synimin e GEO, ju mund të ridrejtoni përdoruesit drejtpërdrejt në Amazon, pavarësisht se nga janë.
 • Disponueshmëria e transportit – Përdoruesit do të dinë, nëse produkti i tyre i zgjedhur është i disponueshëm për transportim në vendndodhjen e tyre apo jo. Ata gjithashtu do të dinë nëse është falas apo jo.
 • SEO e shkëlqyeshme në faqe – Të gjitha produktet që importoni duhet të indeksohen nga motorët e kërkimit. Fatmirësisht, WooZone merr të gjitha të dhënat nga faqet e produkteve dhe e optimizon atë në faqen tuaj duke e vendosur në kornizën e tij të personalizuar të AA.

WooZone gjithashtu ka bërë shumë ndryshime të reja dhe të dobishme gjithashtu. Kërkimi i përparuar që përmendëm e bën jetën shumë më të lehtë, por ka edhe të tjerë. Përdoruesit tani mund të zgjedhin nga variacione të ndryshme të produkteve, të tilla si madhësia, ngjyra, çmimi, dizajni dhe shumë më tepër.

Ju gjithashtu mund të përdorni dollape Amazon dhe t’u jepni zbritje shumë të dëshiruar përdoruesve tuaj.

Duke përfunduar

Aty e keni! Një nga shtojcat më të mira të Affiliate Amazon për WordPress, që do ta shndërrojë faqen tuaj në një makinë gjeneruese të fitimit. Jo çdo shtojcë është kaq e fortë dhe plot karakteristika, kjo është arsyeja pse ne e duam aq shumë.

WooZone është një shtojcë e fortë që e bën punën të bëjë sa më thjeshtë dhe sa më efikase të jetë e mundur. Pra, nëse po kërkoni të fitoni para të mira me marketingun e bashkëpunëtorëve, WooZone është një vend i shkëlqyeshëm për të filluar biznesin tuaj në internet!

Merrni këtë Plugin Tani »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map