Zgjidhni Web Hosting më të mirë të biznesit të vogël për Uebfaqen tuaj

01.06.2020
Artikuj dhe më shumë… 'Zgjidhni Web Hosting më të mirë të biznesit të vogël për Uebfaqen tuaj
0 12 мин.

mbajtja më e mirë në internet për biznesin e vogël


Ndërsa drejtoni një biznes të vogël, duhet të mendoni gjithmonë jashtë kutisë dhe të përdorni çdo mënyrë të mundshme për të promovuar produktet tuaja të shërbimeve. Për të krijuar një prani në internet për biznesin tuaj nuk është e mjaftueshme për të përdorur platformat e mediave sociale, në të vërtetë ju duhet edhe një faqe në internet. Nuk kërkohet të mendoni për një sit të madh, por një uebfaqe e vogël dhe e thjeshtë do ta bëjë punën.

Pritja më e mirë e biznesit të vogël

Zbuloni se cilët ofrues të pritjes ju rekomandojmë për mbajtjen në internet të biznesit të vogël.

Detaje … »

Në fillim të këtij viti, unë kam shkruar një artikull në lidhje me rëndësinë e të pasurit një faqe në internet nëse je një biznes i vogël. Unë gjithashtu kam shpjeguar pse bizneset e vogla duhet të shmangin përdorimin e pritjes falas. Sot unë do t’ju ndihmoj të zgjidhni web hosting më të mirë për biznesin tuaj të vogël dhe do t’ju jap disa këshilla se si të krijoni një faqe në internet pa nevojën e punësimit të një projektuesi të internetit.

Një faqe në internet mund të sjellë shumë përfitime për çdo biznes. Këtu nuk po flasim vërtet për sa, por për çfarë lloj përfitimesh. Përmes një faqe në internet ju mund të arrini klientët që ndodhen jashtë zonës suaj të punës tashmë të njohur. Ndërsa për këta klientë të mundshëm, faqja në internet do të jetë përshtypja e parë për biznesin tuaj, është mirë të keni një faqe interneti të duhur.

Një përfitim tjetër i drejtimit dhe administrimit të një faqe në internet është efektiviteti i kostos. Në planin afatgjatë, është shumë më lirë sesa reklama e shtypur dhe mund t’ju japë më shumë kontroll mbi reklamat. Për shembull, nuk mund të gjurmosh sa njerëz keni arritur me reklama të shtypura, ndërsa me reklama në internet gjithçka është e gjurmueshme dhe mund të optimizohet për t’ju sjellë shkallën më të lartë të konvertimit.

Si funksionon një faqe interneti për biznes të vogël?

Kur jeni duke zgjedhur një sit të biznesit të vogël që pret, së pari duhet të kuptoni se si funksionon një faqe në internet, si lidhen emri i domain, faqja e internetit dhe llogaria e pritjes. Ju gjithashtu duhet të dini se cilat karakteristika do të kërkojë një uebfaqe biznesi, në mënyrë që të mund të zgjidhni kompaninë pritëse përkatësisht.

Marrja e një emri të mirë të domain është hapi i parë. Domeni që po regjistroheni, me siguri do të jetë diçka si yourbusinessname.com ose mund të jetë një fushë fjalen që përmban emrin e produktit ose shërbimit tuaj, për shembull nëse biznesi juaj po shet mjete zdrukthëtari, një domain i mirë i fjalëve do të ishte carpentertools.com ose domain i ngjashëm i disponueshëm.

Hapi tjetër është të vendosni se si do të ndërtoni faqen e internetit. Ju mund të punësoni një kompani të projektimit dhe zhvillimit të uebit për të krijuar sitin për ju, por mbani në mend se kjo do të jetë shumë e kushtueshme. Nëse nuk keni mundësi të paguani mijëra dollarë për një faqe në internet, opsioni tjetër është ta ndërtoni vetë. Por ju nuk dini asgjë rreth programimit dhe ndërtimit të faqes në internet; keni vetëm përvojë me zdrukthtari. Ky nuk është problem, nëse keni dëshirën dhe kohën që mund të përdorni një ndërtues të faqes në internet ose mund të përdorni WordPress për të ndërtuar një faqe në internet. Përdorimi i një mjeti për të bërë një faqe në internet është i lehtë, nuk kërkon programim ose njohuri të përparuara të TI-së, thjesht pak kreativitet. Shikoni udhëzuesin tonë se si të krijoni një faqe në internet të thjeshtë duke përdorur WordPress.

ndërtoni një uebfaqe biznesi të vogël me wordpress

Sapo të dini se çfarë platforme do të përdorni për të bërë faqen tuaj të biznesit të vogël, është koha për të marrë planin më të mirë të mbajtjes në internet. Shtë e vështirë të pohohet se cili është pritja më e mirë e biznesit të vogël, sepse secila kompani është e ndryshme dhe ka avantazhet dhe disavantazhet e veta. Kështu që ju duhet të zgjidhni një plan pritës, që i përshtatet nevojave dhe buxhetit tuaj.

Pasi të aktivizohet llogaria juaj e hostimit, atëherë mund të ridrejtoni emrin e domain në llogarinë tuaj të pritjes dhe të instaloni WordPress gjithashtu. Por prit, disa kompani pritëse ofrojnë një emër falas domain ose transferim domain, kështu që ju me siguri do të dëshironi të merrni parasysh këtë gjithashtu, kur zgjedhni një plan të mbajtjes së biznesit.

Zgjedhja e një hosti të besueshëm të biznesit të vogël

Me një ofrues të web hosting që ju ofron një domen falas dhe përfundimisht zbritje, ju mund të kurseni disa para. Si dhe ju mund të kaloni procesin e ndryshimit të emrave të serverëve të domenit tuaj për ta ridrejtuar atë në llogarinë pritëse.

Ka shumë të ngjarë që do t’ju duhet të paktën një adresë emaili. Zgjidhni një ofrues të pritjes që ju lejon të krijoni llogari të shumëfishta me email biznesi, të tilla [email protected]

Nëse vendosni të ndërtoni faqen tuaj me WordPress, duhet të merrni parasysh një host në internet që ofron një mjet instalimi me një klik, i cili do t’ju ndihmojë të instaloni WordPress shpejt. Mjeti automatikisht do të ngarkojë skedarë, do të krijojë dhe popullojë bazën e të dhënave pa nevojën e ndërveprimit të përdoruesit.

Mbështetja e klientit është një domosdoshmëri në industrinë pritëse, veçanërisht nëse jeni i ri në ndërtimin e faqes në internet. Nëse keni ndonjë pyetje ose problem me llogarinë tuaj të pritjes, duhet të jetë gjithmonë dikush që mund t’ju ndihmojë. Kjo është kur mbështetja 24/7 është shumë e dobishme.

E fundit, kostoja është gjithashtu e rëndësishme. Ju nuk duhet të paguani një pasuri për mbajtjen në internet. Zgjedhja e një host biznesi buxhetor nuk është gjithmonë ideja më e mirë, por nëse zgjidhni një plan të besueshëm dhe të lirë të pritjes, prapëseprapë mund të kurseni para dhe të keni performancën që është e nevojshme për të drejtuar faqen tuaj si duhet.

Ofruesit e rekomanduar të hostimit të biznesit të vogël:

kompani
Pricemimi Nga

1iPage më e mirë në internet e biznesit të vogël të presë2,75 $ / muaj
2bluehost më të mirë të internetit të biznesit të vogël që pret për WordPress3,95 $ / muaj
3nxitës ofruesi më i mirë i biznesit të vogël hositng4,19 $ / muaj

Pse të zgjidhni iPage për faqet e biznesit të vogël?

Nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje të lirë dhe të pasur me karakteristikë për faqen e internetit të biznesit tuaj të vogël, iPage është një opsion i mirë. Me iPage do të keni mundësi të krijoni faqen tuaj të shpejtë, edhe nëse jeni një person jo teknik. Ju mund të zgjidhni të ndërtoni sitin tuaj me një ndërtues të faqes në internet që është në dispozicion nga paneli i kontrollit ose mund të instaloni WordPress në vetëm disa klikime. Plani Thelbësor i hostimit përfshin një domen të lirë dhe sa më shumë llogari të postës elektronike që dëshironi, si dhe kredi për marketing falas, të cilat mund t’i shpenzoni në Google Adwords ose Bing. Ka edhe përfitime të tjera, ju lutemi shikoni rishikimin tonë të plotë të iPage për më shumë detaje.

Pse të zgjidhni BlueHost për faqet e internetit të biznesit të vogël?

BlueHost është një nga zgjidhjet më të mira për faqet e internetit të biznesit të vogël të ndërtuar me WordPress. Duke pasur një gamë të gjerë të planeve të pritjes, me BlueHost ju mund të krijoni dhe rritni faqen e internetit të biznesit tuaj. Ju mund të përmirësoni ose minimizoni planin tuaj aktual të strehimit me lehtësi. Plani i tyre Plus është më i njohuri, sepse kjo lejon të presë deri në 10 site të biznesit të vogël dhe gjithashtu përfshin një emër falas domain. Për regjistrimet në kohë dhe rishikimin tonë të hollësishëm të BlueHost, ju lutemi shikoni faqen e lidhur.

Pse të zgjidhni InMotion për faqet e internetit të biznesit?

InMotion është një tjetër ofrues i lartë i pritjes së biznesit të vogël që duhet ta merrni parasysh. InMotion është e specializuar në shërbimin e pritjes së biznesit të vogël, duke ofruar një gamë të gjerë të planeve për të bashkuar llojet e ndryshme të bizneseve të vogla. Fuqia është plani i tyre më i popullarizuar i pritjes së biznesit të vogël, i cili lejon të presë deri në 6 faqe në internet, ofron një emër falas domain dhe shumë kredi marketing për të reklamuar faqen tuaj të internetit. Të gjitha paketat e pritjes së biznesit të vogël vijnë me SSD, gjë që e bën faqen tuaj të internetit deri në 20 herë më të shpejtë. InMotion është i shkëlqyeshëm për fillimin dhe rritjen e një dyqani online, si dhe për të pritur faqet e WordPress. Për më shumë informacione rreth InMotion Hosting, ju lutemi lexoni rishikimin tonë të hollësishëm.

Nëse jeni duke kërkuar për disa shërbime të tjera pritëse, unë sugjeroj shumë që të shikoni rishikimet në faqen tonë të hostit për më shumë opsione. Nëse doni të mësoni më shumë se si të ndërtoni faqen tuaj në internet me WordPress ose mjete të tjera, ose përfundimisht se si të filloni të krijoni një faqe në internet nga e para, ju lutemi shikoni seksionin e blogut dhe udhëzuesve. Nëse keni ndonjë pyetje ose sugjerim, mos hezitoni të lini një koment më poshtë. Shpresoj se ky tutorial ka ndihmuar disa prej jush, dhe në fund ju keni qenë në gjendje të zgjidhni shërbimin e pritjes së biznesit që ju nevojitet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector