10 najlepszych frameworków PHP dla programistów

01.06.2020
Artykuły i więcej… '10 najlepszych frameworków PHP dla programistów
0 9 мин.

najlepsze ramy php dla programistów stron internetowych


W tym artykule zajmiemy się PHP i tym, jakich ram użyć, aby osiągnąć szybki, złożony i profesjonalny rozwój stron internetowych i aplikacji internetowych.

PHP, które pierwotnie było skrótem od Personal Home Page, a teraz oznacza Hypertext Preprocessor, reprezentuje boczny język skryptowy i służy głównie do tworzenia stron internetowych. Od czasu jego wprowadzenia w 1995 r. PHP przeszło długą drogę i jest obecnie najpopularniejszym językiem skryptowym po stronie serwera. Jest również używany jako język programowania ogólnego przeznaczenia.

Tworzenie złożonych stron internetowych i aplikacji internetowych od podstaw może być trudne i czasochłonne, dlatego zamiast korzystać z surowego kodu PHP, programiści używają struktur, które pomagają im pracować szybciej i mają kod strukturalny, który można ponownie wykorzystać.

Przeczytaj także: Budowanie witryny za pomocą PHP

W tym artykule wybraliśmy 10 frameworków, które są najpopularniejsze wśród programistów, a także są aktywnie utrzymywane.

Powody korzystania z frameworka PHP

Teraz przekonamy się, dlaczego tak wielu programistów używa frameworków PHP i jak te ramy pomagają nam w procesach tworzenia stron internetowych.

 • Naprawianie najczęstszych luk technicznych
 • Routing adresów URL
 • Osiągnij integrację z usługami pocztowymi i narzędziami, które mogą przyspieszyć działanie aplikacji internetowych
 • Organizacja plików i kodu do tworzenia dobrze nadającego się do ponownego wykorzystania i dobrze ustrukturyzowanego kodu
 • Zwiększone bezpieczeństwo strony
 • Zastosuj wzór MVC do aplikacji PHP
 • Wiele bibliotek i wtyczek, które mogą nam pomóc w bazach danych, filtrowaniu danych wejściowych / wyjściowych, formularzach

10. PHPixie

Odwiedź stronę “

PHPixie jest młodym frameworkiem, który zaczął jako mikrostruktura, ale szybko przeszedł do bardzo popularnego frameworka z pełnym stosem. Jest to platforma o wysokiej wydajności, ale jest bardzo łatwa do opanowania i ma skromną i przyjazną społeczność.

PHPixie ma wzorzec projektowy HMVC i jest wykonany z niezależnych komponentów. Niektóre funkcje PHPixie to ORM (mapowanie obiektowo-relacyjne), uwierzytelnianie i autoryzacja. Umożliwia także używanie języka znaczników HAML i ma między innymi wyrafinowany system routingu. Na stronie PHPixie znajduje się wiele samouczków, które twierdzą również, że mogą nauczyć cię PHPixie w 30 minut, co z pewnością jest intrygujące.

9. FuelPHP

Odwiedź stronę “

Ramy te są bardzo elastyczne, mają wbudowaną strukturę modułową, a także silną społeczność użytkowników. FuelPHP Oil to przyjemna funkcja wiersza poleceń, która umożliwia szybki rozwój, a także możliwość testowania aplikacji i wykonywania wielu zadań. Zapewnia to również kilka innych funkcji, takich jak pakiet, testowanie, udoskonalanie i inne.

FuelPHP to framework z pełnym stosem, który wykorzystuje architekturę HMVC. Jedną z funkcji dodanych do FuelPHP jest ViewModel, znany również jako modele prezentacji, co umożliwia dodanie warstwy między kontrolerem a widokiem. FuelPHP jest rozszerzalny i zawiera funkcje takie jak filtrowanie URI i kodowanie wyjściowe. Tak jak powiedzieliśmy, ma silną społeczność i świetną dokumentację, którą można sprawdzić na oficjalnej stronie internetowej.

8. Slim

Odwiedź stronę “

Jeśli chcesz tworzyć małe, proste i elastyczne aplikacje, Slim jest idealną platformą dla Ciebie. Ma minimalistyczny wygląd, jest prosty i nie poświęcisz dużo czasu na jego naukę.

Slim jest mikroukładem PHP i najlepiej nadaje się do tworzenia prostych interfejsów API przy zachowaniu pełnej elastyczności. Slim oferuje również kilka ciekawych funkcji, takich jak szyfrowanie sesji i plików cookie, routing adresów URL, buforowanie HTTP po stronie klienta, a także wiadomości flash w żądaniach HTTP.

Jest dobrze udokumentowany i wciąż czekamy na pełną wersję Slim 3.0

7. Zend Framework

Odwiedź stronę “

Zend Framework jest bez wątpienia jednym z najlepszych frameworków PHP wszechczasów. Ta struktura jest złożona i bardzo trudna do nauczenia, i jest stosowana głównie w bardziej złożonych projektach. Zend Framework jest używany przez niektóre duże firmy, takie jak BBC, CISCO WebEx i BNP Paribas. Również niektórzy partnerzy to IBM, Microsoft, Google i Adobe.

Obecna wersja Zend Framework 3.0 ma kilka nowych funkcji, takich jak konwerter XML na JSON, serwer JSON RPC i zgodność z PHP 7. Jest także 4 razy szybszy niż poprzednia wersja.

6. CakePHP

Odwiedź stronę “

CakePHP to projekt typu open source, który został wprowadzony w 2006 roku i wzorowany jest na koncepcjach Ruby on Rails. Wiele poprawiono dzięki najnowszej wersji CakePHP 3.0, a ta starsza platforma jest ponownie potrzebna. Niektóre funkcje nowej wersji to ulepszone zarządzanie sesjami, samodzielne biblioteki i oddzielone komponenty dla lepszej modułowości.

Dość niezwykłym faktem jest to, że CakePHP jest wykorzystywany do zasilania stron internetowych niektórych największych korporacji, takich jak BMW, Hyundai, Zumba i Express. Ponadto zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa w aplikacjach. Można to osiągnąć dzięki funkcjom bezpieczeństwa, takim jak zapobieganie wstrzykiwaniu SQL, wykonywanie skryptów między witrynami, ochrona CSRF i inne.

5. Phalcon

Odwiedź stronę “

Phalcon to wysoko wydajna platforma internetowa PHP wydana w 2012 roku i przez stosunkowo krótki czas zyskała dużą popularność wśród twórców stron internetowych. Ten framework jest napisany w C, ale możesz go użyć, jeśli nie znasz języka C, ponieważ zawiera klasy PHP, których można użyć w dowolnej aplikacji.

Ten framework oferuje wiele nowoczesnych funkcji, takich jak kontrolery, język zapytań, szablony widoków i tak dalej. Wspaniałą rzeczą w Phalcon jest to, że przyspiesza wydajność i działa na prawie każdym serwerze. Jest to bardzo dobrze udokumentowane środowisko i zalecamy jego wypróbowanie.

4. Yii 2

Odwiedź stronę “

Yii 2 jest obecnie jednym z najczęściej używanych frameworków PHP. Oferuje szeroką gamę bardzo przydatnych funkcji i istnieje wiele powodów, dla których programiści go używają. Yii 2 jest prosty i łatwy, ale także bardzo wydajny i szybki, możesz przywołać swoją stronę internetową w bardzo krótkim czasie.

Instalacja jest dość łatwa i możesz użyć Composer do procesu instalacji. Yii 2 to zorientowana obiektowo platforma programistyczna, która ma prosty i przejrzysty kod. Dzięki temu frameworkowi korzystasz z kilku wspaniałych funkcji, takich jak późne wiązanie statyczne, klasy i interfejsy SPL oraz anonimowe funkcje, a także jest on wysoce rozszerzalny. Dla kogoś, kto pochodzi z tła frontendu, Yii 2 jest przydatna, ponieważ zawiera jQuery, a także funkcje obsługujące AJAX.

Korzystając z Yii2, nie musisz się martwić o bezpieczeństwo, ponieważ jest on wyposażony w komponent aplikacji bezpieczeństwa, który pomaga w tworzeniu bezpieczniejszej aplikacji. Yii 2 pomoże ci również poświęcić mniej czasu na niektóre zadania, dzięki narzędziu o nazwie „Gill”. To narzędzie pomoże Ci opracować szablony formularzy, modeli i rozszerzeń.

3. CodeIgniter

Odwiedź stronę “

CodeIgniter został wydany w 2006 roku i wydaje się, że z czasem staje się coraz mniej popularny. Największą siłą CodeIgniter jest to, że jest prosty, lekki i bezpośredni. Zajmuje tylko około 2 MB, więc jest łatwy w instalacji i bardzo prosty w nauce.

CodeIgniter nie zmusza Cię do korzystania z MVC, więc daje swobodę programistom w zakresie konwencji kodowania i nazewnictwa oraz wspiera prostotę. Pozwala także pobierać wtyczki dla większej złożoności. Obsługuje najczęściej używane bazy danych, w tym MySQL. Obecnym wymaganiem jest PHP 5.3.7, ale działa również na prawie wszystkich współużytkowanych i dedykowanych platformach hostingowych.

2. Symfonia

Odwiedź stronę “

Framework Symphony może być używany, jeśli masz duży projekt do ukończenia. Symphony składa się z komponentów wielokrotnego użytku, a także ma bardzo aktywną i szeroką społeczność programistów.

Dzięki komponentom wielokrotnego użytku, które ma do zaoferowania Symphony, możesz wykonywać wiele czynności, takich jak: wysoka personalizacja, silnik szablonów, biblioteka e-mail, testy jednostkowe, tworzenie formularzy. Ponadto środowisko Symphony jest używane w wielu ważnych projektach, takich jak Drupal, PHPBB, PIWIk, a także „Twig”, jeden z najpopularniejszych silników szablonów zasilany komponentami Symphony.

Symfonia powstała w 2005 roku i jest dostępna na licencji MIT.

Możesz odwiedzić Symphony.com, aby przeczytać więcej o Symphony.

1. Laravel

Odwiedź stronę “

Według ankiet online Laravel stał się najbardziej popularną platformą wśród programistów. Jako stosunkowo młody framework PHP (wydany w 2011 roku) Laravel stał się królem frameworków dzięki prostocie, ogromnej i wspierającej społeczności z mnóstwem bezpłatnych samouczków i innych zasobów edukacyjnych.

Laravel jest łatwy do nauczenia i posiada wiele funkcji, które pozwalają nam szybko pracować i szybko realizować projekty na dużą skalę. Laravel zawiera „Blade”, który jest własnym językiem szablonów, który umożliwia pisanie zwykłego kodu PHP w szablonie. Laravel ma także „Lumen”, niedawno wydaną platformę micro PHP, która może budować bardzo szybkie API.

Podsumowanie

Frameworki PHP są z pewnością bardzo przydatnymi narzędziami do tworzenia złożonych aplikacji internetowych i innych projektów. Jedną z najważniejszych rzeczy w tworzeniu stron internetowych jest oczywiście szybkość, z możliwością konserwacji i wielokrotnego użytku kodu. Świat tworzenia stron internetowych ciągle się zmienia i ulepsza, i dotyczy to również frameworków. Więc tutaj próbowaliśmy przedstawić niektóre frameworki PHP, które są dzisiaj standardami jakości w tworzeniu stron internetowych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector