10 najważniejszych powodów, dla których powinieneś wybrać CMS dla swojej witryny

01.06.2020
Artykuły i więcej… '10 najważniejszych powodów, dla których powinieneś wybrać CMS dla swojej witryny
0 7 мин.

powody, dla których powinieneś wybrać cms do budowy strony internetowej


Systemy zarządzania treścią (CMS) zaczynają dominować w dzisiejszym sposobie tworzenia stron internetowych. Tradycyjny sposób przesyłania stron statycznych na serwery staje się przestarzały i chociaż niektóre firmy nadal polegają na tej metodzie, większość ludzi zdaje sobie sprawę z jej ograniczeń i zamiast tego wybiera CMS. System zarządzania treścią to zestaw narzędzi, aplikacji i oprogramowania, które wspierają tworzenie treści cyfrowych i zarządzanie nimi. Tworzenie treści, modyfikacja i zarządzanie witryną mogą być łatwo osiągnięte nawet przez użytkowników, którzy nie posiadają na przykład ogromnej wiedzy technicznej webmastera. ZA CMS to oprogramowanie po stronie serwera, dostępne za pośrednictwem przeglądarki internetowej, dlatego nie ma potrzeby instalowania oprogramowania klienckiego.

Jeśli masz już doświadczenie w tworzeniu stron internetowych, prawdopodobnie znasz wiele zalet CMS i już go używasz. Jednak jako nowicjusz prawdopodobnie zastanawiasz się, dlaczego warto korzystać z CMS na swojej stronie? Aby zobaczyć, dlaczego system zarządzania treścią jest najlepszym wyborem do stworzenia strony internetowej, przeczytaj 10 najważniejszych powodów, dla których powinieneś wybrać CMS dla swojej witryny:

1. Szablony oszczędzające czas & tematy

Zamiast budować rzeczy od zera, systemy zarządzania treścią takie jak WordPress lub Drupal pochodzą z gotowych szablonów stron, które można dalej dostosowywać i dodawać funkcje, aby tworzyć strony w razie potrzeby, i zachować spójność w miarę rozwoju witryny. Czas opracowywania i wdrażania jest skrócony, dzięki czemu Twoja witryna, blog, forum lub witryna eCommerce mogą być uruchomione w mgnieniu oka. Motywy są również zaletą CMS, ponieważ oszczędzają czas na wymyślanie projektu witryny. Dodaj wtyczki do równania, a już nigdy nie będziesz chciał wracać do tradycyjnych metod tworzenia stron internetowych.

2. Przyjazny dla użytkownika

Innym powodem, dla którego warto wybrać CMS, jest to, że daje on osobom bez wiedzy technicznej możliwość szybkiego nadrobienia know-how związanego z korzystaniem z CMS. Jednym z najbardziej bogatych w funkcje i przyjaznych dla użytkownika systemów zarządzania treścią jest WordPress, z którego korzystają zarówno profesjonaliści, jak i nieprofesjonaliści, ponieważ zarządzanie i konserwacja witryny internetowej stają się przedsięwzięciem bez kodowania. WordPress jest także wolnym oprogramowaniem o otwartym kodzie źródłowym, dzięki czemu każdy może swobodnie z niego korzystać.

3. Zorientowane na treść

Po usunięciu z procesu umiejętności technicznych i tworzenia projektu możesz skupić się na tworzeniu i publikowaniu treści w locie. Pozwala to skupić się na tworzeniu wysokiej jakości treści, ulepszaniu SEO, zwiększaniu ruchu w witrynie i uzyskiwaniu lepszych konwersji.

4. Obsługuje wielu redaktorów

Jeśli potrzebujesz kogoś do zarządzania Twoim blogiem, innej osoby do przesyłania produktów i opisów produktów, CMS pozwoli Ci nadać różne uprawnienia różnym osobom w celu uzyskania dostępu do określonych obszarów Twojej witryny w sposób skoncentrowany i ograniczony, bez ryzyka ujawnienia Twojego cała witryna do zmian wprowadzonych przez nieautoryzowanych użytkowników.

5. Obsługuje zmiany globalne

Korzystając z CMS, wprowadzanie globalnych zmian w witrynie jest możliwe bez konieczności aktualizacji lub zmiany poszczególnych plików. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zmienić nagłówki, logo lub inne podobne aspekty, możesz to zrobić w całej witrynie, co przyspiesza konserwację i aktualizację treści. Zapewnia również dużą elastyczność we wdrażaniu szybkich zmian, takich jak zastąpienie projektu formularza kontaktowego lub zmiana niektórych aspektów przycisku wezwania do działania, lub dodanie zupełnie nowego projektu do witryny. Wszystko to oznacza, że ​​możesz lepiej reagować na wymagania klientów, co zapewnia pewną płynność Twojej witrynie.

6. Obsługuje zaawansowane funkcje

Za pomocą wtyczek lub wbudowanych elementów możesz dodawać do swojej witryny funkcje, takie jak formularze lub kalendarze wydarzeń, które trudno byłoby wdrożyć poza granicami CMS. Możliwość wdrożenia tych funkcjonalności oznacza, że ​​możesz osiągnąć w swojej witrynie rzeczy, które w innym przypadku byłyby niezwykle czasochłonne i niewykonalne w tworzeniu.

7. Zwiększone bezpieczeństwo

Środowiska CMS mogą być dość bezpieczne, szczególnie gdy są używane z zaufanymi wtyczkami i są regularnie aktualizowane. Jeśli zdecydujesz się zainstalować wiele wtyczek, użycie WAF (Web Application Firewall) ochroni przed lukami spowodowanymi przez niezaufane wtyczki.

8. Obniżone koszty

Gotowe rozwiązania, takie jak sam CMS i jego rozszerzenia w postaci motywów i wtyczek, zmniejszają koszty budowy niestandardowego CMS lub tworzenia strony internetowej po staremu. Z czasem, gdy właściciele witryn stają się bardziej zaznajomieni z wewnętrznymi funkcjami systemu zarządzania treścią, zapotrzebowanie na zewnętrzną pomoc techniczną również maleje, a wraz z nią koszty stają się również niższe.

9. Narzędzia analityczne

CMS umożliwiają integrację zewnętrznych narzędzi SEO i narzędzi analitycznych, które mogą dać ci wgląd w wpływ twoich treści na twoich użytkowników. Narzędzia te umożliwiają śledzenie wydajności treści tekstowych, stron docelowych, formularzy kontaktowych, przycisków wezwania do działania, filmów i innych aspektów witryny, które mają na celu zaangażowanie odbiorców i zbudowanie silnej i aktywnej bazy klientów . Te informacje mogą pomóc zoptymalizować wiele elementów witryny lub sklepu internetowego, takich jak obsługa klienta, proces realizacji transakcji, formularz kontaktowy itp., A także zobaczyć, które zmiany lepiej się przekształcają.

10. Pełna kontrola

Fakt, że w krótkim czasie możesz kontrolować każdy aspekt swojej witryny, od projektu po jej zawartość, jest prawdopodobnie największym powodem, dla którego powinieneś wybrać CMS dla swojej witryny. CMS to narzędzie biznesowe, które daje Ci uprawnienia do przydzielania zadań, nadzorowania, sprawdzania postępów i daje ci wszystkie niezbędne środki do tworzenia i zarządzania treściami w najbardziej wydajny i prosty sposób.

Istnieje wiele innych powodów, dla których CMSy są wykorzystywane do tworzenia stron internetowych. Ich skalowalność, zdolność dostosowywania i dostosowywania oraz ich bezpośredniość są elementami, które mogą pomóc Ci nadążyć za dzisiejszymi trendami w projektowaniu witryn internetowych, trendami doświadczeń użytkowników, wytycznymi dotyczącymi jakości wyszukiwarek i wytycznymi branżowymi. Twoja praca będzie znacznie łatwiejsza dzięki CMS, a twój czas będzie lepiej spędzony na innych zadaniach niezbędnych do prowadzenia bardziej produktywnej działalności. Możesz prowadzić stronę internetową bez systemu zarządzania treścią, ale dlaczego miałbyś to robić?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector