12+ najlepszych alternatyw dla Gmaila do użytku osobistego i biznesowego

najlepsze alternatywy Gmail Gmail dla firm


E-maile odgrywają dużą rolę w naszym życiu zawodowym. Przekształcili i ewoluowali komunikację dalekiego zasięgu w coś, co można zrobić w kilka sekund. Dzisiaj ilość informacji, które wysyłamy i otrzymujemy za pośrednictwem naszych e-maili, może być przytłaczająca.

Jeśli masz zbyt dużo danych, byś mógł sobie z nimi poradzić, potrzebujesz dobrych narzędzi, które pomogą ci zwiększyć wydajność pracy. Klienci poczty e-mail nieustannie starają się zapewnić swoim użytkownikom jak najlepsze wrażenia i być lepsi od konkurencji. Dzięki temu dostępnych jest wiele klientów poczty e-mail.

Gmail istnieje już od dłuższego czasu i od tego czasu jest jedną z najczęściej używanych usług e-mail. Od momentu wydania ma wiele aktualizacji, a jego interfejs stał się bardziej uproszczony i przyjazny dla użytkownika, co przyniosło pewne zmiany. Wiele osób to uwielbia i oczywiście są ludzie, którzy nie mogą tego znieść.

Jest wielu użytkowników, którzy narzekaliby, że ten nowy interfejs nie jest przyjazny dla użytkownika, a przycisk tworzenia jest czasem tak niespokojny i uciążliwy. Jeśli masz więcej niż jedno konto Gmail, możesz wyświetlić tylko jedno (na jednej karcie).

Gmail nie oferuje również żadnego sposobu importowania kont z innych usług pocztowych, z których wcześniej korzystałeś. Ale najbardziej problematyczne jest to, że Google skanuje każdą z Twoich wiadomości e-mail. Google robi to, aby reklamodawcy mogli lepiej kierować reklamy do użytkowników i wyświetlać bardziej odpowiednie dla nich reklamy.

Można to uznać za kompletne brak szacunku i naruszenie prywatności.

Przeczytaj: Jeśli korzystasz z Gmaila dla Firm?

Te powody są wystarczające, aby odejść od Gmaila i wypróbować coś nowego i coś lepszego.

W tym artykule pomożemy Ci znaleźć usługę e-mail, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Mail.com

Odwiedź stronę “

Mail.com to darmowa usługa e-mail, która pozwala wybierać spośród ponad 200 domen. Możesz wybrać każdą domenę w zależności od zawodu (@ content-writer.com), hobby (@ carlover.com) i sportu (@ footballplayer.com).

Mail.com zapewnia również nieograniczone miejsce na pocztę e-mail, skanowanie antywirusowe, filtry antyspamowe, moduł zbierający pocztę, usługę mobilną, integrację kalendarza i 50 MB załączników. Posiada również funkcję Mail Collector, która umożliwia odbieranie i wysyłanie wiadomości do wszystkich zewnętrznych usług e-mail na koncie Mail.com. Obsługuje Gmail, Yahoo i Hotmail.

Outlook.com

Odwiedź stronę “

Najlepsza usługa e-mail dla każdego hardkorowego użytkownika Microsoft. Przynosi także świetne aplikacje Office Web i SkyDrive. Możesz zaimportować wszystkie wiadomości e-mail z Windows Mail, Windows Live lub Outlook Express. Możesz go również używać do wysyłania i odbierania wiadomości e-mail z innych kont e-mail.

Program Outlook ma głęboką integrację społecznościową, która umożliwia importowanie kontaktów z Facebooka w celu ułatwienia dostępu i rozmowy z nimi za pomocą funkcji Wiadomości. Możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich statusów na Facebooku, zdjęć lub filmów oraz publikować je, a także przeglądać aktualizacje znajomych.

Przestrzeń dyskowa jest w zasadzie nieograniczona i zwiększa się automatycznie, gdy jej potrzebujesz.

Inbox.com

Odwiedź stronę “

Inbox.com jest niesamowitym, bogatym w funkcje klientem poczty e-mail, który oferuje 5 GB miejsca na wiadomości e-mail i rozmiary załączników 50 MB. Ma również moduł fotograficzny, który umożliwia łatwe przechowywanie, udostępnianie i organizowanie wszystkich zdjęć.

Wśród wielu funkcji znajduje się zintegrowany Organizator, który może pomóc w zwiększeniu produktywności, a także menedżer zadań, kalendarz i przypomnienia. Aby dodać jeszcze więcej funkcji, możesz użyć funkcji Notatki do tworzenia list, rejestrowania pomysłów i zadań.

Skrzynka odbiorcza automatycznie skanuje wszystkie wiadomości w poszukiwaniu spamu, oprogramowania szpiegującego i wirusów, zapewniając ciągłą ochronę prywatności. Możesz także zainstalować pasek narzędzi Inbox.com, jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia e-mail na pulpicie.

Zimbra

Odwiedź stronę “

Zimbra jest popularnym wyborem nie tylko dlatego, że ma bardzo pożądany interfejs z kartami, ale także dlatego, że może obsługiwać konta na Facebooku i Twitterze. Jego interfejs wygląda na nieco przestarzały, ale zawiera wiele funkcji. Ogromna liczba funkcji, które oferuje Zimbra, wymaga bardziej zaawansowanego interfejsu, aby można było z nich prawidłowo korzystać. Obsługuje również pracę offline.

Yandex

Odwiedź stronę “

Yandex oferuje bezpłatny adres @ yandex.com i uproszczony interfejs, który dodaje radości do przeglądania wiadomości e-mail. Otrzymujesz 3 GB przestrzeni dyskowej na dysku Yandex, którą można rozszerzyć do 7 GB, wykonując kilka prostych czynności, takich jak instalacja aplikacji Windows, przesłanie kilku plików i skierowanie znajomego do serwisu. Yandex jest najpopularniejszy w Rosji, a także obsługuje 9 języków, w tym angielski.

Yandex pozwala również importować wszystkie wiadomości e-mail za pomocą POP lub IMAP. Aplikacje na iOS i Androida są również dostępne do pobrania.

poczta Yahoo

Odwiedź stronę “

Yahoo był kiedyś okropnym klientem poczty, ale przeszedł długą drogę w rozwoju i stał się znacznie bardziej nowoczesny. Można uzyskać do niego dostęp na komputerze lub urządzeniu mobilnym z dowolnego klienta poczty e-mail obsługującego protokół POP.

Twoje miejsce jest nieograniczone i możesz importować kontakty z Facebooka, Outlooka, Gmaila i innych. Ochrona przed spamem Yahoo została znacznie ulepszona, dostępne jest również szyfrowanie SSL, ale należy je włączyć ręcznie.

Dzięki Yahoo Messenger możesz także czatować ze znajomymi podczas czytania wiadomości e-mail, a także wysyłać i odbierać wiadomości SMS.

GMX

Odwiedź stronę “

GMX to świetna alternatywa dla Gmaila. Możesz uzyskać bezpłatne konto e-mail, które oferuje bardzo podobne funkcje jak Gmail, spodziewaj się, że Twój adres e-mail będzie używał domeny @ gmx.com lub @ gmx.de. Nie ma ograniczeń co do liczby e-maili, które można przechowywać na koncie, ale istnieje limit wielkości załącznika 50 MB. Jeśli chcesz wysłać większe pliki, możesz skorzystać z ich funkcji FileStorage.

Przychodzące wiadomości e-mail na twoje konta GMX są skanowane w poszukiwaniu wirusów i trojanów, a zaawansowane filtry antyspamowe są stosowane, aby zapobiec otrzymywaniu niechcianych wiadomości.

Facebook

Odwiedź stronę “

Czy wiesz, że możesz używać Facebooka do wysyłania i odbierania zewnętrznych wiadomości e-mail? Wszyscy wiemy, że możesz wysyłać wiadomości do znajomych lub innych użytkowników Facebooka za pomocą Facebook Messenger, ale możliwe jest również wysyłanie wiadomości e-mail na zewnętrzne adresy e-mail, takie jak Gmail, Yahoo lub inne.

Wysyłanie wiadomości do zewnętrznych wiadomości e-mail działa dokładnie tak samo, jak wysyłanie wiadomości prywatnych na Facebooku, z tą niewielką różnicą, że trzeba będzie wprowadzić adres e-mail, na który chcesz wysłać wiadomość e-mail, a nie imię znajomego. Możesz także wysyłać wiadomości grupowe, przeglądać historię konwersacji lub zaznaczać wiadomości ze spamem.

Zoho Mail

Odwiedź stronę “

Jeśli potrzebujesz adresu e-mail, który współpracuje z Twoją własną domeną, to Zoho to usługa, której potrzebujesz. W bezpłatnej wersji możesz hostować jedną domenę i utworzyć do 5 adresów e-mail z 5 GB miejsca dla każdego konta. W przypadku hostowania wielu domen konieczne będzie uaktualnienie do ich płatnej usługi, która rozpoczyna się od 2 USD / miesiąc i oferuje znacznie więcej funkcji niż wersja bezpłatna.

Usługa e-mail Zoho obsługuje POP, a także IMAP. Można go używać na dowolnym urządzeniu, a także na klientach e-mail innych firm. Możesz również pobierać pocztę z zewnętrznych adresów e-mail na swoje konta Zoho Mail przez POP.

Husmail

Odwiedź stronę “

Husmail to świetna usługa e-mail bez reklam, która oferuje 25 GB przestrzeni dyskowej, szyfrowanie poczty e-mail oraz obsługuje POP i IMAP. Możesz używać Husmaila przez przeglądarkę, ma aplikacje dla szerokiej gamy urządzeń mobilnych, takich jak Android, iOS i Blackberry, lub możesz używać go za pośrednictwem klientów e-mail innych firm.

Twoje bezpłatne konto e-mail będzie korzystało z domeny @ hushmail.com, ale jeśli potrzebujesz niestandardowego adresu e-mail, musisz zaktualizować plan.

Jedynym minusem tego dostawcy usług e-mail jest to, że aby utrzymać bezpłatne konto e-mail aktywne, musisz logować się co najmniej raz w tygodniu, co może być kłopotliwe, szczególnie jeśli wybierasz się na wakacje.

Tutanota

Odwiedź stronę “

Tutanota to prosta, bezpieczna usługa e-mail z siedzibą w Niemczech. Zapewnia kompleksowe szyfrowanie wiadomości e-mail wysyłanych między kontami e-mail Tutanota.

Darmowe konto oferuje 1 GB miejsca na pocztę e-mail z kontem e-mail @ tutanota.com. Abonament premium, który kosztuje 1 € miesięcznie, umożliwia dodanie własnej domeny i posiadanie do 5 kont e-mail. Dostosowanie skrzynki odbiorczej jest również dozwolone w abonamencie płatnym. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca na większe pliki, możesz kupić dodatkową przestrzeń do 1 TB.

Poczta AOL

Odwiedź stronę “

AOL jest jednym z najstarszych i prawdopodobnie najpopularniejszych dostawców bezpłatnych usług e-mail i alternatywą dla Gmaila. Dzięki AOL możesz mieć bezpłatne konto e-mail z nieograniczoną ilością miejsca na e-mail i opcją wyboru między wieloma domenami e-mail (@ love.com, @ ygm.com, @ games.com).

Dzięki AOL wiadomości są szyfrowane i skanowane w poszukiwaniu wirusów oraz spamu. Ich aplikacja do przesyłania wiadomości umożliwia szybkie wysyłanie wiadomości do znajomych.

Rozmiar 25 MB w załączniku może być wadą, jeśli trzeba wysyłać większe pliki.

iCloud Mail

Odwiedź stronę “

Usługa iCloud Mail jest dobrze znana wśród użytkowników iOS i Mac. Możesz skorzystać z tej usługi, jeśli masz identyfikator Apple ID i możesz uzyskać dostęp do swojej poczty e-mail za pośrednictwem aplikacji na telefonie iPhone lub iPadzie. Możesz również uzyskać dostęp do swojej poczty e-mail iCloud z komputera PC lub urządzenia z systemem Android za pomocą przeglądarki internetowej i dostępu do adresu URL icloud.com.

Usługa zapewnia 5 GB miejsca na pocztę e-mail, a pliki o maksymalnym rozmiarze 20 MB są dozwolone do przesłania. Umożliwia synchronizację danych między różnymi urządzeniami Apple. Ta usługa poczty e-mail zapewnia wysokie bezpieczeństwo i prywatność wiadomości e-mail.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to świetna alternatywa dla Gmaila, ale jest też kilka wad. Nie możesz importować kont e-mail od innych klientów i nie możesz organizować swoich e-maili w folderach.

Fastmail

Odwiedź stronę “

Fastmail oferuje prosty, łatwy w użyciu interfejs o minimalistycznym wyglądzie oraz świetną usługę e-mail. Firma stosuje wyrafinowane filtry antyspamowe, aby utrzymać skrzynkę odbiorczą wolną od spamu i oferuje funkcje podobne do Gmaila. Ich system wyszukiwania pozwala szybko znaleźć potrzebne wiadomości i szybko przeglądać wiadomości e-mail. Możesz przypiąć ważne wiadomości, które pojawią się u góry skrzynki odbiorczej.

Możesz uzyskać dostęp do swojego konta e-mail za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub możesz użyć ich aplikacji. Możliwe jest również synchronizowanie lub udostępnianie kalendarzy innym urządzeniom, takim jak tablety, telefony komórkowe lub komputery PC lub innym kontom.

Ich aplikacja e-mail jest dostępna na wszystkie platformy i obsługuje również uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Podsumowanie

Na tym kończy się lista naszych najlepszych klientów e-mail. Możesz zobaczyć, że istnieje wiele miejsc, do których możesz migrować, jeśli masz dość Gmaila. Wielu z tych klientów ma mnóstwo funkcji i jest to powód, dla którego każdego z nich wspiera miliony użytkowników. Wciąż istnieje wielu klientów, których nie omawialiśmy, ale jestem pewien, że jeden z nich idealnie spełni twoje potrzeby!

Mamy nadzieję, że znalazłeś poszukiwane informacje i do zobaczenia ponownie!

Aktualizacja:

Przydatni klienci e-mailowi

Chociaż istniały pewne nieporozumienia między usługami e-mail a klientami e-mail, zaktualizowaliśmy ten artykuł i rozdzieliliśmy je. Poniżej znajduje się kolekcja klientów e-mail, których można używać z niektórymi z wyżej wymienionych usług e-mail.

em Client

Odwiedź stronę “

Prosty interfejs klienta kładzie większy nacisk na funkcjonalność i łatwość dostępu niż nieskończona liczba funkcji. Możesz dodać wiele kont e-mail, ale bezpłatna wersja jest ograniczona tylko do 2. Unikalną funkcją jest integracja ze Skype, umożliwiająca czatowanie za pośrednictwem klienta.

Obsługuje także Exchange, iCloud, Gmail i Outlook.com. Funkcje takie jak zintegrowane kalendarze, sterowanie dotykowe, kontakty i szybkie wyszukiwanie sprawiają, że jest to naprawdę potężne narzędzie.

Atramentowy

Odwiedź stronę “

Inky jest najbardziej znany ze swojej intuicyjnej konstrukcji. Jest to prawdopodobnie najlepiej wyglądająca alternatywa dla Gmaila. Ma także dostępnych klientów mobilnych i możesz zsynchronizować wszystkie ustawienia między nimi za pośrednictwem chmury. Konfigurowanie i korzystanie z różnych kont e-mail to spacer po parku i nie musisz zbyt wiele majstrować.

TouchMail

Odwiedź stronę “

Interesujący klient poczty e-mail, który prezentuje wiadomości e-mail w unikalny, ale prosty sposób. Każdy z twoich e-maili jest podświetlony jako ich własny tytuł i masz je podzielone według kontaktów. Obsługuje także wiele kont i obsługuje każdy filtr, jaki możesz wymyślić. Jest przeznaczony dla komputerów i tabletów z systemem Windows 10, więc interfejs jest przeznaczony dla ekranów dotykowych, a nie myszy i klawiatury. Możesz mieć dwa konta z darmową wersją.

Mailbird Lite

Odwiedź stronę “

Mailbird Lite to bogata w funkcje platforma komunikacyjna, którą można rozszerzyć o różne aplikacje. Możesz dodać harmonogram, synchronizację plików, czat i pracę zespołową.

Po pobraniu Mailbird będziesz mieć dostęp do wersji pro przez 30 dni. Po zakończeniu okresu próbnego i rezygnacji z płacenia za pro, klient zostanie przywrócony do bezpłatnej wersji, która ma własne ograniczenia.

Bezpłatni użytkownicy nie będą mieli funkcji takich jak szybkie czytanie, podgląd załączników, odkładanie wiadomości e-mail, ale ten klient nadal wykonuje doskonałą robotę. Jest zoptymalizowany pod kątem szybkości, wygląda świetnie i można użyć do trzech kont e-mail.

Thunderbird

Odwiedź stronę “

Ludzie, którzy przynieśli Ci słynną przeglądarkę Firefox, stworzyli Thunderbirda kilka lat temu i odtąd go utrzymują. Jest to standardowy klient poczty IMAP i Pop, który można skonfigurować dla praktycznie dowolnego adresu e-mail, w tym także konta Gmail.

Jest to oprogramowanie typu open source i bezpłatne. Ludzie uwielbiają to za prostotę i funkcjonalność, które oferuje. Możesz także łatwo skonfigurować konto Gmail za pomocą Thunderbirda, logując się przy użyciu poświadczeń Gmaila i ustawiając Thunderbirda na używanie IMAP.

Ten wieloplatformowy klient poczty jest dostępny dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Opera Mail

Odwiedź stronę “

Opera Mail jest dostarczana z ukochaną przeglądarką Opera i bardzo łatwo jest skonfigurować ją z dowolnym dostawcą poczty e-mail. Jedyną rzeczą, która nie jest zbyt dobra w Opera Mail, jest to, że jest zintegrowana z przeglądaniem.

Opera Mail może być używana w przeglądarce internetowej Opera, a także obsługuje tryb offline. Świetne możliwości wyszukiwania ułatwiają wyszukiwanie czegokolwiek, a sekcja załączników umożliwia dostęp do wszystkich załączników w tym samym miejscu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map