5 błędów, które popełniają ludzie, konfigurując swoją stronę internetową

błędy podczas konfigurowania strony


Gdy założysz witrynę internetową dla swojej firmy, sklepu internetowego lub osoby prowadzącej działalność na własny rachunek, jest to świetna okazja, aby zaistnieć w Internecie i promować swoją markę. Wszystko na Twojej stronie powinno być tak zorganizowane, aby przekazać główne idee Twojej marki i problemy, które możesz rozwiązać, dostarczając swoje produkty i usługi.

Jest jednak jeszcze jedna rzecz. Zawsze należy pamiętać, że witryna jest miejscem, do którego docierają ludzie po odkryciu firmy za pośrednictwem Google, mediów społecznościowych, reklam i innych witryn. Jest to w zasadzie witryna sklepowa, kluczowy punkt Twojej działalności. Dlatego pierwsze wrażenie, jakie Twoja witryna pozostawia odwiedzającym, będzie jednym z głównych czynników decydujących o tym, czy pozostaną.

Ulepsz wygląd, układ, szybkość ładowania i SEO swojej witryny, zanim zaczniesz promować. Wciąż łatwiej jest zainwestować w to więcej czasu i wysiłku, niż odzyskać utracony ruch z powodu wadliwej witryny. Nie jest łatwo nawiązać silną obecność w Internecie, zwłaszcza jeśli masz niewielkie lub żadne doświadczenie w zakresie strategii marketingowych i projektowania stron internetowych.

Możemy pokazać Ci najczęstsze błędy popełniane przez firmy podczas konfigurowania strony internetowej, abyś mógł łatwiej dowiedzieć się, czy wszystko jest w porządku z witryną, czy nie. Po zrozumieniu tych 5 rzeczy będziesz mieć potężną stronę internetową, na której Twoja firma może polegać.

1. Brak strategii marketingowej i biznesplanu

Gdy otworzysz sklep, niekoniecznie oznacza to, że pierwszego dnia ludzie będą czekać w długich kolejkach. Wiele osób zakłada swoją stronę internetową i oczekuje tego samego – mnóstwo odwiedzających, które w jakiś sposób trafiają na ich stronę internetową. Niestety atrakcyjna nazwa domeny nie oznacza, że ​​będzie ona generować duży ruch.

Istnieją miliony popularnych witryn w Internecie, więc jeśli nie włożysz w to wysiłku, ludzie nigdy nie znajdą Twojej witryny. Jeśli Twoja strona internetowa jest jedynym źródłem dochodów, może to być trudna do przełknięcia pigułka, ale praca nad strategią marketingową zawsze się opłaca. Musisz wzbudzić zainteresowanie ludzi i sprawić, by celowo znaleźli Twoją witrynę, a jest na to wiele sposobów.

Posiadanie ścisłego biznesplanu i wdrażanie strategii marketingowych jest niezbędne, jeśli chcesz prowadzić udany biznes. Ważne jest, aby wszystko zaplanować, zanim zaczniesz w to inwestować czas i pieniądze. Pośpiech, aby Twoja witryna była uruchomiona tak szybko, jak to możliwe, zwykle nigdzie nie prowadzi.

Wymyśl biznesplan

Kompletny biznesplan nie jest tak skomplikowany, jak mogłoby się wydawać. To zdecydowanie nie jest esej obejmujący każdy krok, który musisz zrobić w swojej firmie. Jest to jednak dobry przewodnik, który może pomóc w podjęciu właściwej decyzji, ilekroć wymagają tego okoliczności.

W biznesplanie chodzi o jak najlepsze udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:

 • Jaka jest twoja grupa docelowa i jakie trendy chcesz śledzić?
 • Jakie produkty i usługi chcesz sprzedać?
 • Jakie są główne problemy odbiorców docelowych, które chcesz rozwiązać za pomocą swoich produktów?
 • Czy istnieją inne podobne firmy? Jeśli tak, jakie są ich słabości?
 • Na czym chcesz się skoncentrować, budując swoją obecność w Internecie?

Bezkonkurencyjna strategia marketingowa

Skuteczna strategia marketingowa składa się z kilku kroków, które musisz wykonać, oraz kilku przydatnych narzędzi, których musisz użyć w swojej pracy. Głównym celem jest przyciągnięcie większej liczby potencjalnych klientów do Twojej witryny. Pozwól nam pokazać następujące sprawdzone metody, które pomogą Ci osiągnąć cel:

 • Skorzystaj z popularnego narzędzia do analizy e-commerce. Jednym z najlepszych narzędzi, których możesz użyć, jest Google Analytics
 • Wykonaj małe badania, aby zrozumieć główne różnice między PPC (pay per click) a SEO
 • Im więcej profilów społecznościowych masz dla swojej firmy, tym lepiej. Są to platformy, na których można dotrzeć do jak największej liczby osób
 • Rozważ dołączenie do programu marketingu afiliacyjnego i zacznij sprzedawać za pośrednictwem najbardziej preferowanej firmy zewnętrznej

Praca nad strategią marketingową i biznesplanem może wymagać wielu badań i ciężkiej pracy, ale ostatecznie doprowadzą Cię do powstania potężnej witryny internetowej. Zachęcamy do szukania forów internetowych, przewodników i filmów na temat strategii marketingowych, ponieważ ludzie lubią dzielić się swoimi pomysłami na ten temat.

Wypróbowując niektóre z najpopularniejszych strategii w działaniu, zobaczysz, jak one działają, i pomoże ci wybrać idealną dla swojej firmy. Ponadto, jeśli nie masz doświadczenia w PPC i SEO, nie wahaj się znaleźć specjalisty, który jest gotowy do pomocy, ponieważ wymagają one bardziej dogłębnej wiedzy.

2. To trudniejsze niż myślałeś

Kiedy niedoświadczeni biznesmeni widzą popularne witryny, które generują ogromne przychody, przychodzi im na myśl pierwsza rzecz: łatwe pieniądze! Następnie myślą o szybkim założeniu własnej strony internetowej i o tym, jak zapełni ona swoje kieszenie. Niestety nie tak to działa.

Witryna nie polega wyłącznie na przyjmowaniu zamówień od klientów i wysyłaniu do nich produktów. Jest wiele drobnych rzeczy do poprawy. Będziesz musiał poświęcić dużo czasu na eksperymentowanie, aż znajdziesz techniki, które naprawdę przyciągają potencjalnych klientów do Twojej witryny i zmuszają ich do zakupu Twojego produktu. Oczywiście w tym procesie będą też niezadowoleni klienci, dopóki nie naprawisz wad witryny.

Podobnie jak lokalna firma, strona internetowa firmy wymaga również, abyś utrzymywał wszystko w porządku z dnia na dzień. Firma jest jak maszyna, potrzebuje wszystkich części, które są na miejscu i odpowiednio konserwowane, w przeciwnym razie spowoduje to tylko problemy. Witryna może wydawać się czymś, co pozostanie bez zmian po skonfigurowaniu, ale należy ją regularnie zmieniać i ulepszać, aby zapewnić jej sukces.

Możesz zebrać listę wszystkich rzeczy, nad którymi musisz pracować każdego dnia, a następnie przejść jeden po drugim, aż skończysz. Pomoże to utrzymać spójność i porządek w utrzymywaniu witryny.

3. Dostawcy bezpłatnych usług hostingowych i złe platformy e-commerce

W sieci rośnie liczba bezpłatnych dostawców hostingu lub dostawców hostingu premium, którzy zapewniają bezpłatną usługę. Jeśli dostępnych jest tak wiele darmowych pakietów hostingowych, dlaczego w ogóle płaciłbyś za serwer? Te bezpłatne usługi są również szybsze niż kiedykolwiek i możesz je skonfigurować w ciągu kilku minut.

Darmowe firmy hostingowe mogą wydawać się dobrym pomysłem na pozór, ale tak naprawdę istnieje wiele problemów, które możesz napotkać, wybierając je. Na przykład te bezpłatne opcje nie pozwalają na posiadanie nazwy domeny w pełni własnej. W rezultacie osoby odwiedzające Twoją witrynę nie biorą poważnie Twojej firmy i zamiast tego szukają innej witryny.

Podczas gdy dostawcy usług hostingowych premium oferują wiele dodatkowych funkcji, bezpłatne usługi hostingowe zwykle ograniczają Twoją witrynę na wiele sposobów. Do swojej witryny nie będzie można dołączać profili mediów społecznościowych, co już odciąga Cię od dużej liczby potencjalnych odwiedzających. Najgorsze jest to, że nie masz żadnej części swojej witryny.

Przesyłane treści należą również do firmy, która jest właścicielem serwera. Biorąc pod uwagę wszystkie te wady, czy to naprawdę tyle wydać około 10 USD miesięcznie na pakiet hostingowy premium bez żadnych ograniczeń, tylko dodatki? Nie do końca, ponieważ istnieją ogromne różnice.

Co z oprogramowaniem eCommerce?

Jeśli chodzi o platformy eCommerce, powinieneś skupić się tylko na wybraniu jednej z najpopularniejszych opcji. W eCommerce jest wiele wielkich nazwisk, a także można przeczytać niezliczone recenzje na ich temat przez witryny z recenzjami, blogi i użytkowników.

Jeśli tysiące osób korzysta z konkretnego oprogramowania eCommerce, możesz mieć pewność, że jest ono regularnie aktualizowane i skuteczne. Dostępne są dwa różne rodzaje platform eCommerce:

 • Istnieją hostowane platformy eCommerce, takie jak Big Commerce, 3dcart i Shopify
 • Inne niestandardowe rozwiązania, takie jak wtyczki i inne oprogramowanie, które musisz zainstalować i zastosować w swojej witrynie. Dwa najbardziej popularne to WooCommerce i Magento

4. Przekształcanie witryny w blog

WordPress jest znany głównie jako najlepszy CMS dla blogerów, ale nie jest zalecany dla wszystkich, którzy chcą założyć stronę internetową firmy. Zazwyczaj WordPress jest jedyną opcją, o której właściciele firm mogą pomyśleć przed założeniem swojej witryny. Powodem tego jest to, że platforma może wymagać dużo dodatkowego wysiłku, jeśli chcesz zbudować inny typ strony internetowej.

Nie zrozum mnie źle, WordPress jest rzeczywiście jednym z najlepszych i najbardziej wszechstronnych systemów CMS. Wystarczy, że niektóre witryny muszą zostać skategoryzowane i ustrukturyzowane w określony sposób, a ta platforma nie zawsze zapewnia niezbędne zasoby. Jednak każda strona internetowa firmy musi mieć sekcję blogu, na której znajdują się nowe treści. Jest świetny dla SEO witryny i może generować duży ruch organiczny.

Ale stworzenie kompletnej witryny na platformie stworzonej dla blogerów jest zdecydowanie wątpliwym pomysłem. Blog może być również potężnym zasobem, ale nie powinieneś skupiać się wyłącznie na udostępnianiu tam treści. Z pewnością może przyciągnąć wielu odwiedzających, ale musisz również popracować nad innymi częściami swojej witryny, aby zwiększyć konwersję.

5. Świetny design z kiepskim przekazem marketingowym

Jeśli projekt Twojej witryny jest świeży i czysty, z dobrym wyborem kolorów, czcionek i dobrym układem, jesteś już w połowie drogi do sukcesu. Odwiedzający z pewnością będą zadowoleni z wyglądu, ale musisz dodać coś, co zapewni im zaangażowanie i wzbudzi zainteresowanie. Atrakcyjny projekt może utrzymać je przez jakiś czas, ale jeśli nie wykorzystasz okazji, w końcu odejdą i nigdy nie wrócą.

Twoja strona docelowa jest doskonałym miejscem na powitanie użytkowników komunikatem, który podsumowuje główny cel Twojej firmy i daje im wyobrażenie o problemach, które chcesz rozwiązać za pomocą swoich produktów. Może to być również chwytliwy tekst, który buduje zaufanie do potencjalnych klientów i sprawia, że ​​przewijają one Twoją stronę główną.

Inną metodą, którą powinieneś wypróbować, jest dodanie linków i przycisków wezwania do działania do określonych części treści, aby odwiedzający zawsze mieli coś nowego do sprawdzenia. W ten sposób możesz ustawić pełną trasę, która poprowadzi odwiedzających przez ogromną liczbę stron w Twojej witrynie.

Znajdź równowagę między projektem a komunikatami, które chcesz przekazać. W końcu ludzie odwiedzili Twoją witrynę, ponieważ zainteresowała Cię Twoja wiadomość marketingowa. Powitanie ich projektem, który jest bardziej interesujący niż wiadomość, prowadzi tylko do odrzucenia.

Oczywiście możesz popełnić znacznie więcej błędów podczas konfigurowania i utrzymywania witryny. To były tylko 5 najpopularniejszych, które chcieliśmy wam pokazać. Przed uruchomieniem witryny upewnij się, że nad nimi pracujesz, ponieważ każda z nich może potencjalnie zmniejszyć ruch.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map