5 błędów, których należy unikać przy wyborze hostingu dla firm

01.06.2020
Artykuły i więcej… '5 błędów, których należy unikać przy wyborze hostingu dla firm
0 7 мин.

błędy w wyborze-biznes-hosting stron internetowych


Chcesz uzyskać najlepszą jakość hostingu dla swojej witryny internetowej? Następnie pamiętaj, aby uniknąć tych typowych błędów.

W Internecie jest mnóstwo porad na temat wyboru najlepszego hostingu dla Twojej witryny. Ta przepełniona wskazówkami, samouczkami i artykułami na temat znalezienia niezawodnego hostingu nie jest przypadkowa, po tym wszystkim, jaki rodzaj hostingu otrzymujesz i firma hostingowa, z którą się zarejestrujesz, będzie miała wiele do powiedzenia w codziennej działalności Twojej witryny.

Podczas gdy większość artykułów koncentruje się na obowiązkach związanych z wyborem hosta, zobaczmy kilka pułapek, których należy unikać podczas wyszukiwania hostingu:

1. Zakochać się w BEZPŁATNYM Hostingu

Teraz bezpłatny hosting może wydawać się świetną okazją, jeśli masz małą osobistą witrynę internetową, która nie jest często aktualizowana i nie używasz jej do przyciągania klientów lub okazji biznesowych. We wszystkich innych przypadkach darmowy hosting jest niewiarygodny i niepożądany.

Niektórzy hostingi oferują bezpłatny hosting, aby przyciągnąć więcej klientów, którzy w pewnym momencie mogą zdecydować się na uaktualnienie do płatnych pakietów lub zainteresować się innymi płatnymi usługami internetowymi sprzedawanymi przez firmę hostingową.

Jeśli dopiero zaczynasz, może pojawić się pokusa, aby zapisać się na bezpłatną usługę hostingową, ale jest wiele ostrzeżeń do rozważenia, zwłaszcza jeśli uruchamiasz witrynę internetową dla swojej firmy.

Po pierwsze, bezpłatny hosting i reklama zwykle idą w parze. Oznacza to, że Twoja witryna najprawdopodobniej będzie zaśmiecona reklamami lub banerami i zamieni się w platformę reklamową dla firmy hostingowej lub jej podmiotów stowarzyszonych. Nietrudno zobaczyć, jak hosting witryny firmowej na bezpłatnej platformie hostingowej może zaszkodzić Twojej reputacji.

Kolejnym problemem związanym z darmowym hostingiem jest wydajność. Darmowy hosting zawiera skromne zasoby i straszne problemy z wydajnością. Ponieważ za nic nie zapłaciłeś, nie możesz oczekiwać żadnych gwarancji dostępności, bezpieczeństwa ani pomocy technicznej.

Płacenie za hosting oznacza, że ​​otrzymasz pewne gwarancje dotyczące wydajności, dostępności, wsparcia lub bezpieczeństwa. Dobry hosting niekoniecznie jest drogi, a wielu hosterów internetowych oferuje niedrogie usługi.

2. Zbyt duży rozmiar swojego planu hostingowego

Firmy hostingowe oferują wiele rodzajów planów hostingowych zaprojektowanych w celu zaspokojenia potrzeb wszystkich typów stron internetowych. Hosting współdzielony jest najczęstszym i najtańszym planem hostingu oferowanym przez hosty internetowe, ale są też wirtualne prywatne serwery, serwery dedykowane i inne specjalistyczne pakiety hostingowe.

Oczywiście pakiety o dużych rozmiarach są wyposażone w różnego rodzaju dzwonki i gwizdki, których Twoja mała witryna prawdopodobnie nie będzie potrzebować, więc rozpoczęcie od wspólnego planu hostingu jest w porządku dla większości witryn.

Możesz zacząć szukać wirtualnych serwerów prywatnych lub opcji wyższego poziomu, gdy Twoja witryna zacznie rosnąć w stronę dużej ilości i dużego ruchu. Do tego czasu zaoszczędź trochę pieniędzy i zacznij od wspólnego hostingu.

3. Ignorowanie gwarancji zwrotu pieniędzy

Nie wszyscy usługodawcy hostingowi oferują gwarancje zwrotu pieniędzy za plany na poziomie podstawowym, ale istnieje wiele powodów, dla których warto znaleźć hosta, który.

Może się zdarzyć, że wybierzesz niewłaściwy plan hostingu i zdasz sobie sprawę, że po dokonaniu zakupu możesz mieć złe doświadczenia z obsługą klienta lub problemy z wydajnością, które mogą zmienić zdanie na temat wybranego hosta. We wszystkich tych przypadkach możesz ubiegać się o zwrot pieniędzy i zabrać swoją witrynę w inne miejsce.

Standardowa w branży gwarancja zwrotu pieniędzy wynosi 30 dni, ale niektóre hosty internetowe, takie jak InMotion Hosting, oferują okresy zwrotu pieniędzy sięgające nawet 90 dni.

4. Wybór hosta na podstawie samej ceny

Wybór najtańszej dostępnej opcji hostingu przy założeniu, że wszystkie są takie same, nie zapewni ci najlepszego planu hostingowego, ale żaden nie wybierze najdroższego, wierząc, że jest lepszy niż cała reszta.

Kluczem jest znalezienie pakietu hostingowego, który ma wszystkie funkcje, zasoby i gwarantuje, że jesteś zadowolony i potrzebujesz.

Innym powodem, dla którego trudno jest podjąć decyzję opartą na cenie, jest to, że wiele firm hostingowych tworzy swoje pakiety hostingowe, które zawierają różne gratisy, które mogą nie być oferowane za darmo przez innych hostów.

Na przykład możesz uzyskać bezpłatną domenę z niektórymi hostami, ale inni hosty mogą poprosić Cię o dodatkowe opłaty. To samo dotyczy narzędzi bezpieczeństwa, narzędzi do budowania stron internetowych, kopii zapasowych i innych dodatków.

Porównując ceny na różnych serwerach internetowych, należy pamiętać o kilku rzeczach:

 • Wyświetlane ceny mogą być cenami promocyjnymi obowiązującymi w pierwszym okresie obowiązywania umowy, a pakiety będą odnawiane po wyższych stawkach na koniec tego okresu;
 • Wyświetlane ceny mogą, ale nie muszą zawierać VAT (VAT będzie zwykle dodawany przy kasie);
 • Rejestrując się na dłuższy okres (2 lub 3 lata), możesz skorzystać z wyższych rabatów cenowych;
 • Nie wszyscy dostawcy usług internetowych zezwalają na comiesięczne płatności, więc reklamowane ceny mogą obowiązywać tylko wtedy, gdy zarejestrujesz się na minimalny okres umowy i zapłacisz z góry.

Najważniejsze jest to, że sposób wyceny planów może się bardzo różnić w zależności od firmy.

5. Nie wiedząc o ograniczeniach

Ilekroć zobaczysz słowa „bezpłatny” lub „nieograniczony” związane z hostingiem, zawsze zakładaj, że obowiązują warunki i zapoznaj się z warunkami usługi, bez względu na to, jak nudne mogą się wydawać.

Jeśli firma hostingowa obiecuje nieograniczone miejsce na dysku i przepustowość, oznacza to, że nie zostaniesz obciążony ilością zasobów, których używasz, ale to nie znaczy, że nie ma limitu. Zasoby są zawsze ograniczone, a gdy Twoja witryna zacznie potrzebować więcej, zwolni, a nawet przejdzie w tryb offline, chyba że przejdziesz na plan z większą ilością zasobów.

Oprócz ograniczeń dotyczących zasobów istnieją również ograniczenia dotyczące rodzaju treści, które możesz hostować na swoim koncie oraz ograniczenia związane z przesyłaniem strumieniowym. Niektóre hosty nie umożliwiają hostowania treści dla dorosłych na Twoim koncie, inne nie obsługują przesyłania strumieniowego.

W skrócie: nie pomiń drobnego druku i skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej swojego hosta, jeśli masz specjalne wymagania dotyczące swojej witryny.

Niestety musisz znaleźć firmy hostingowe i plany hostingowe, próbując znaleźć odpowiednią dla swojej witryny. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci zapoznać się z najważniejszymi aspektami wyboru odpowiedniego planu hostingowego i uniknąć popełniania błędów po drodze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector