5 najlepszych alternatyw Drupal – Top CMS Open Source do budowania profesjonalnych stron internetowych

01.06.2020
Artykuły i więcej… '5 najlepszych alternatyw Drupal – Top CMS Open Source do budowania profesjonalnych stron internetowych
0 15 мин.

najlepsze alternatywne drupale


Drupal jest jednym z 3 najpopularniejszych systemów zarządzania treścią w Internecie. Deweloperzy polegają na nim, ponieważ zapewnia ono ustrukturyzowane podejście, które prowadzi do interoperacyjnego, modułowego systemu kodów, który może być wykorzystywany do wielu różnych celów. System ten zawiera jedne z najlepszych elementów pobranych z forów, witryn handlu elektronicznego, systemów zarządzania treścią i platform blogowych. Może być wykorzystywany do celów publikacji, handlu elektronicznego i komunikacji, dlatego twórcy nazywają go systemem publikacji społecznościowych.

Drupal jest bardzo elastyczny i zapewnia, że ​​możesz wprowadzać modyfikacje w dowolnym czasie i czasie. Może być również używany jako środowisko programowania aplikacji. Przyciągnęło to wielu programistów, ponieważ dzięki nim można tworzyć złożone aplikacje z maksymalną przejrzystością od początku do końca.

Ten system CMS o otwartym kodzie źródłowym obsługuje ponad milion aplikacji i witryn internetowych za darmo i ma ogromne wsparcie społeczności. Ludzie w nim konsekwentnie pracują, aby ulepszyć Drupala, tworząc wtyczki i rozszerzenia, których potrzebuje, aby przenieść swoje funkcjonowanie na wyższy poziom.

Korzyści z używania Drupala

Drupal jest prawdopodobnie jednym z najbardziej zaawansowanych systemów zarządzania treścią. Oferuje funkcje, takie jak zaawansowane zarządzanie użytkownikami, zarządzanie menu i zarządzanie typami treści. Dzięki tym funkcjom znacznie łatwiej jest prowadzić zaawansowany blog, platformę mediów społecznościowych i tworzyć całą zawartość witryny, w tym blogi, filmy, teksty, statystyki i więcej.

Drupal jest wysoce konfigurowalny, dzięki czemu zarówno projektanci, jak i programiści mogą realizować swoje pomysły. Bardzo dobrze radzi sobie z typami treści i ma potężną systematykę, która umożliwia pobieranie treści, co ułatwia kierowanie na słowa kluczowe, które badałeś.

Firmy często używają Drupala, ponieważ dzięki jego wbudowanym funkcjom i funkcjom znacznie przyspiesza proces rozwoju. Oferują one stabilny, niezawodny, bezpieczny i zarządzalny zestaw funkcji do tworzenia stron internetowych i aplikacji. W ten sposób ten system zarządzania treścią typu open source jest na równi z wieloma wiodącymi w branży systemami zarządzania treścią na poziomie przedsiębiorstwa.

Drupal ma wiele dostępnych motywów i wtyczek, dzięki czemu można je łatwo dostosować w dowolnym miejscu. Może z łatwością obsługiwać prywatne strony internetowe i możesz szybko nauczyć się z niego korzystać. Ale Drupal najlepiej nadaje się do celów korporacyjnych. Może doskonale służyć różnorodnym potrzebom i potrzebom przedsiębiorstwa. W żadnym wypadku nie jest doskonały, ale w tej sytuacji nie ma oprogramowania. Dobrą rzeczą jest to, że możesz w pełni zmodyfikować to oprogramowanie do indywidualnych potrzeb i ustawić go tak, aby dotyczył pracowników, ich poziomu umiejętności, budżetu i wszelkich innych aspektów, które mają wpływ na Twoją firmę. Jeśli szukasz systemu, który bardzo dobrze obsługuje strony B2B, Drupal jest najlepszym rozwiązaniem.

Chociaż jeśli nie masz ambicji zbudowania dużej witryny na poziomie przedsiębiorstwa, możesz skorzystać z innych popularnych systemów zarządzania treścią.

Najlepsze alternatywy dla Drupala

Jeśli jesteś blogerem lub osobą, która nie ma dużej wiedzy technicznej niezbędnej do budowy witryny, z przyjemnością dowiesz się, że masz wiele innych opcji. Tutaj znajdziesz nasze 5 najlepszych rekomendacji.

WordPress

Odwiedź stronę “

wordpress najlepsze alternatywy dla drupalaWordPress został opracowany w 2003 roku jako platforma blogowa, ale przekształcił się w kompleksowy system zarządzania treścią typu open source. Jego największą zaletą jest to, że jest niezwykle przyjazny dla użytkownika, do tego stopnia, że ​​może być używany przez niezbyt doświadczonych użytkowników. Po odrobinie eksperymentowania i obejrzeniu kilku samouczków z łatwością obejmiesz zarządzanie witryną. Z łatwością dodasz nowe strony, obrazy, posty na blogach i wiele więcej bez zbędnego bałaganu.

Nie musisz mieć praktycznej znajomości HTML, CSS, PHP lub innego języka programowania, aby Twoja witryna działała. Chociaż potrzebujesz go dużo, jeśli chcesz w pełni dostosować motyw lub wtyczkę. Jednak większość motywów WordPress oferuje wiele elastyczności i opcji dostosowywania, dzięki czemu możesz łatwo uzyskać pożądany wygląd za pomocą prostych narzędzi przeciągania i upuszczania. Możesz nawet zarządzać swoją witryną, publikować posty, moderować komentarze i robić wiele więcej w drodze z telefonu lub innego urządzenia mobilnego.

Korzyści z WordPress

WordPress to idealny CMS, jeśli zamierzasz samodzielnie budować swoją stronę internetową. Możesz pobrać ogromną różnorodność darmowych lub premium motywów i wtyczek. Niewiele innych platform ułatwia tworzenie stron internetowych i zarządzanie nimi tak jak WordPress. Właśnie dlatego budowana jest przy nim co czwarta strona internetowa. To sprawia, że ​​78 milionów stron internetowych korzysta z tego potężnego CMS. Zyskał wystarczającą popularność, aby być obecnym w nadchodzących latach, a dzięki oddanej społeczności programistów WordPress będzie jeszcze lepszy.

Będąc CMS typu open source, WordPress jest całkowicie darmowy. Ma nawet wersję hostowaną, ale zawsze lepiej, jeśli masz własny plan hostingowy. Jedno jest pewne, WordPress pomoże Ci stworzyć świetną stronę internetową przy minimalnym nakładzie pracy i pieniędzy.

Joomla!

Odwiedź stronę “

joomla najlepsze alternatywy dla drupalaJoomla! tworzy płaszczyznę pośrednią między WordPress a Drupal pod względem złożoności. Niemal każdy może zawiesić system, ale doświadczony programista może przenieść go na nowy poziom. Ma elastyczność i solidne funkcje niezbędne do tego. Ten CMS zarządza całą zawartością witryny i pomaga w przyspieszeniu rozwoju. Nie trzeba nic więcej niż tylko kliknięcie, aby uporządkować swoje treści i uzyskać właściwe wyniki. Joomla! może obsługiwać wszystkie rodzaje stron internetowych, od prostych do najbardziej złożonych. Właśnie dlatego znalazł się wśród 3 najlepszych systemów zarządzania treścią w Internecie. Jest to CMS typu open source, więc nie musisz nic płacić, aby z niego korzystać.

Korzyści z Joomla!

Joomla to niezwykle wszechstronne i bezpieczne oprogramowanie do edycji, które zapewni pełne bezpieczeństwo treści od momentu jej przesłania. Ten CMS ma także kilka unikalnych funkcji tworzenia witryn, takich jak proste narzędzie do tworzenia menu. Pozwala nawet nietechnicznym użytkownikom budować hierarchiczne menu od podstaw.

Rdzeń Joomla jest całkowicie modyfikowalny, więc każdy może modyfikować go przy wystarczającej wiedzy o PHP. W końcu musisz to zrobić, jeśli chcesz w pełni zoptymalizować Joomla do swoich indywidualnych potrzeb. Jedną z jego najważniejszych funkcji jest wbudowane buforowanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić dużo czasu podczas pracy nad budowaniem witryny. Podobnie jak WordPress i Drupal, Joomla jest całkowicie przyjazna dla SEO, co jest świetnym bonusem, ponieważ nie musisz robić dużo optymalizacji na stronie.

Jeśli potrzebujesz informacji, jak najlepiej wykorzystać Joomla lub napotkasz jakiś problem, masz silną społeczność i ogromną ilość informacji, które mogą ci pomóc. Prawie każdy problem, z którym się spotkałeś, został rozwiązany przez kogoś innego w sieci.

Nawet jeśli nie jesteś specjalistą od techniki, z łatwością obejdziesz Joomla i stworzysz stronę internetową, która spełni twoje cele.

Beton 5

Odwiedź stronę “

beton5 najlepszych alternatyw dla drupaliPo zdobyciu dużego doświadczenia z wcześniejszych systemów zarządzania treścią twórcy Concrete5 starali się przyjąć bardziej innowacyjne podejście. Stworzyli potężny system CMS typu open source, który rozwiązuje problemy związane z budowaniem i zarządzaniem stroną internetową.

Concrete5 to kompleksowa platforma, która ma wszystkie procesy, dzięki którym możesz zbudować silną obecność online bez wydawania ani grosza. Możesz także robić, co chcesz, ponieważ jest to bezpłatne oprogramowanie typu open source na licencji MIT. Concrete5 oferuje niewiarygodnie potężne funkcje i narzędzia, których niewielu oczekuje od wolnego oprogramowania.

Concrete5 ułatwia każdemu zbudowanie strony internetowej w ciągu kilku minut i edycję jej według własnych upodobań. Witrynę, którą tworzysz, możesz zmodyfikować w dowolnym momencie. Użytkownicy mogą to wszystko zrobić bez obszernej wiedzy technicznej. Programiści to lubią, ponieważ ma bardzo elastyczną i solidną strukturę, która zapewnia stabilny proces programowania dla potężnych aplikacji.

Korzyści z betonu 5

Kompleksowy interfejs edycji jest jedną z najsilniejszych zalet Concrete5. Dzięki temu dostosowywanie strony internetowej jest łatwym i wydajnym procesem. Nie ma żadnych kreatywnych ograniczeń tego, co można osiągnąć, a dzięki edytorowi WYSIWYG jest to niezwykle łatwe. Nie wymaga żadnej wiedzy na temat programowania, więc każdy, kto potrafi obsługiwać interfejs wizualny, może dowolnie dostosowywać swoją stronę internetową. Ponieważ witryny wbudowane w Concrete5 są w pełni responsywne, będą dobrze wyglądać również na urządzeniach mobilnych.

Concrete5 oferuje tysiące motywów i rozszerzeń, które pomogą Ci poszerzyć funkcjonalność Twojej witryny. Wszystkie z nich można zainstalować za pomocą kilku kliknięć za pomocą pulpitu nawigacyjnego. Możesz także bezproblemowo tworzyć i edytować formularze za pomocą konstruktora formularzy. Concrete5 ma również regulowane przepływy pracy, zintegrowane systemy raportowania, uprawnienia użytkowników i wiele innych.

Możesz łatwo zarządzać użytkownikami i administratorami witryny oraz tworzyć dla nich różne grupy. Możesz modelować swoje zasady publikowania zgodnie ze standardami organizacji i pozwolić, aby tylko ci użytkownicy pracowali nad twoimi treściami, które mają do nich dostęp.

Concrete5 jest gotowy do działania od razu po wyjęciu z pudełka, bez konieczności stosowania i dodatkowego kodu lub wtyczek. Pomoże Ci poprawić rankingi wyszukiwania zaraz po uruchomieniu witryny. Możesz także dołączyć przyciski udostępniania społecznościowego za pomocą kilku kliknięć.

Concrete5 ma wszystko, czego potrzebuje strona osobista lub witryna mniejszej organizacji. Możesz go skonfigurować w ciągu kilku minut, więc zdecydowanie warto wypróbować ten system zarządzania treścią.

MODX

Odwiedź stronę “

modx najlepsze alternatywy dla drupalaMODX jest jednym z systemów zarządzania treścią, który szczyci się tym, że zapewnia użytkownikom pełną swobodę twórczą. Został pobrany ponad milion razy od momentu uruchomienia w 2005 roku. Jest popularny, ponieważ jest również bardzo przyjazny dla biznesu. Może to wynikać głównie z elastycznych planów płatności, ponieważ są one oparte na wycenie. Zasadniczo użytkownicy płacą tylko za funkcje, których naprawdę potrzebują. Został stworzony specjalnie dla osób, którym zależy na stworzeniu czegoś naprawdę wyjątkowego, dokładnie zgodnego z ich wizją. Jest to puste płótno, które pozwala użytkownikom malować na nim swoje wizje.

Zalety MODX

Pełna swoboda w dostosowywaniu jest największą zaletą korzystania z MODX. Żaden inny system zarządzania treścią ani platforma do budowania stron internetowych nie może się z nim równać pod tym względem. MODX jest jedynym, który pozwala użytkownikom bez wiedzy technologicznej na zero ograniczeń twórczych. To właśnie sprawia, że ​​MODX jest innowatorem w branży, co czyni go jednym z najlepszych kreatywnych narzędzi dla projektantów stron internetowych. Możesz iść naprzód nawet przy najodważniejszych i najbardziej wymagających projektach internetowych.

Administratorzy mogą aktualizować, instalować lub migrować wiele dodatków, motywów, a nawet kompletować strony internetowe za pomocą instalatora MODX. Nie muszą się martwić o żadne zależności, ponieważ proces ten jest uproszczony dzięki tej platformie. Wszystko zostało zaprojektowane tak, aby było jak najbardziej przyjazne dla użytkownika, dlatego jest to idealne narzędzie dla nie znających się na technologii użytkowników. Ale doświadczeni programiści mogą tworzyć niestandardowe funkcje bez konieczności rąbania rdzenia systemu. Dzięki implementacjom JSON, MODX może również współpracować z innymi systemami. Zawiera również kompleksowe dodatki SEO, które pozwalają bez wysiłku zarządzać optymalizacją witryny i treści.

MODX jest zdecydowanie wyjątkowym narzędziem dla tych, którzy stawiają swoją kreatywność na pierwszym miejscu. Sprawdź to i zobacz, jak dobrze działa!

Typo3

Odwiedź stronę “

typo3 najlepsze alternatywy dla drupalaTypo3 to znacznie bardziej wyrafinowane i poważne narzędzie niż wiele innych systemów zarządzania treścią. To nie jest platforma dla zwykłych użytkowników, a raczej dla bardziej zaawansowanych programistów, którzy znają sposób kodu. Mają wiele zalet, ponieważ Typo3 to wszechstronna aplikacja z wieloma funkcjami. Musisz tylko zainwestować czas i energię w naukę, ale warto. Większość programistów w sieci pozytywnie oceniła oprogramowanie. Jest bardzo zaawansowany i wymaga dużej wiedzy, ale jakie ma konkretne korzyści?

Korzyści Typo3

Główną zaletą Typo3 jest jego różnorodność i modułowość, co czyni go doskonałym na stronę firmową lub masową stronę z wiadomościami. Jest łatwo rozszerzalny dzięki tysiącom dostępnych dodatków, które można bardzo łatwo zainstalować. Rozszerzają funkcjonalności systemu, pozwalając użytkownikowi na stworzenie sklepu internetowego, dodanie galerii zdjęć lub forów dyskusyjnych.

Typo3 ma również bardzo elastyczny system administratora. Pozwala ustawić określone uprawnienia dla określonych użytkowników. Nie mogą zepsuć kodu witryny ani niczego innego, co wykracza poza zakres ich obowiązków.

Dzięki typom treści znacznie łatwiej jest kontrolować to, co dzieje się w witrynie, zwłaszcza gdy chcesz ustawić układ strony, dodać filmy, obrazy lub inne skrypty. Jeśli nie wiesz, jak go w pełni wykorzystać lub masz inny problem, możesz skontaktować się z tablicą dyskusyjną. Istnieje wielu pomocnych użytkowników, do których można dotrzeć, oraz wiele dokumentacji do przeczytania.

To, co sprawia, że ​​programowanie jest łatwiejsze i znacznie mniej problematyczne, to moduł cofania zmian. Jest unikalny dla Typo3 i jest bardzo popularny wśród administratorów, dla których taka funkcja jest bardzo przydatna. Mogą łatwo przywrócić poprzednią wersję strony bez konieczności przechodzenia przez wiele kłopotów. Co więcej, zmiana struktury strony jest łatwa i odbywa się bez wcześniej ustalonej kolejności div, bloków, artykułów lub sekcji.

Typo3 to wyjątkowe narzędzie, jeśli jesteś doświadczonym programistą, ale muszę wspomnieć, że zasoby serwera nie są łatwe. Rozbudowa i modułowość oznacza, że ​​takie oprogramowanie kładzie duży nacisk na parametry serwera. Jeśli witryna nie jest zbyt duża lub nie ma tysięcy użytkowników każdego dnia, będzie działać dobrze. Ale wraz z rozwojem witryny będziesz potrzebować aktualizacji serwera.

Wniosek

Drupal nie jest jedyną platformą typu open source, która oferuje kompleksowe ramy do tworzenia wspaniałych stron internetowych. Chociaż jest to jedna z najlepszych, ale istnieje duża szansa, że ​​znajdziesz coś, co będzie dla Ciebie lepsze. Mam nadzieję, że ten artykuł pomógł ci to zrobić i do zobaczenia w następnym!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector