6 głównych powodów, dla których Twój blog nie przynosi pieniędzy

01.06.2020
Artykuły i więcej… '6 głównych powodów, dla których Twój blog nie przynosi pieniędzy
0 7 мин.

powody, dla których blog nie przynosi pieniędzy


Wygląda na to, że każdy ma obecnie blog. I nie jest to niespodzianką, ponieważ jest to świetny sposób, aby usłyszeć twój głos i skontaktować się z podobnie myślącymi ludźmi na tematy, które oboje cenicie. Ale blogowanie może być również bardzo dochodowe, jeśli zostanie wykonane prawidłowo.

Łatwiej jednak powiedzieć niż zrobić, ponieważ większość blogerów skarży się na ten sam problem. Poświęcili dużo czasu na założenie bloga i regularne publikowanie postów, ale tak naprawdę nie widzieli żadnych realnych dochodów, pomimo inwestowania czasu i pieniędzy. Czasami Twój blog musi zostać zmodyfikowany i dostosowany, aby był opłacalny. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego Twój blog nie przynosi żadnych pieniędzy, a także dowiedzieć się, jak temu zaradzić, czytaj dalej.

1. Nie zarabiałeś

OK, ten jest dość oczywisty, ale zaskakuje, ilu blogerów uważa, że ​​wystarczy założyć blog i poczekać, aż zaczną się pojawiać pieniądze.

Rozpoczynając blog, zastanów się, co możesz dzięki temu sprzedać. Możesz zdecydować się na wyświetlanie reklam i otrzymywanie prowizji za każdym razem, gdy ktoś je kliknie. Możesz także prowadzić blog afiliacyjny i sprzedawać czyjeś rzeczy, jeśli nie masz własnego. Jeśli nie masz fizycznego produktu do zaoferowania, możesz sprzedawać swoje usługi, sprzedawać ebooki, kursy, ekskluzywne członkostwo na swoim blogu z bardziej szczegółowymi treściami i tak dalej. Jest tak wiele różnych sposobów zarabiaj na swoim blogu, bez uszczerbku dla jego integralności.

2. Twoje treści nie są wystarczająco dobre

Pisanie świetnych treści jest trochę trudne. Na początek wybierz niszę, która jest popularna, ale nie zawiera zbyt dużej konkurencji. Dlaczego? Cóż, jeśli jesteś pasjonatem tematu i jesteś ekspertem w tej dziedzinie, nie będzie to miało większego znaczenia w sensie finansowym, jeśli tylko garstka ludzi zainteresuje się tą niszą. Z drugiej strony, tam gdzie jest konkurencja, trzeba zarobić pieniądze, ale nie, jeśli będzie ich zbyt wiele.

Są też inne rzeczy. Jeśli piszesz wyłącznie dla wyszukiwarek, Twoje artykuły mogą wyglądać na ogólne i bez żadnej realnej wartości, ponieważ służą wyłącznie celowaniu w odpowiednie słowa kluczowe. Wciąż jednak żadne SEO nie jest równie złe, więc upewnij się, że oba są zrównoważone.

3. Nie jesteś proaktywny

„Jeśli go zbudujesz, przyjdą” to podejście, które nie działa dobrze w blogowaniu. Musisz popracować nad tym, aby Twój blog trafił do odbiorców. Jednym ze sposobów na to byłoby wykorzystanie mediów społecznościowych do rozpowszechniania informacji. Możesz linkować do swoich postów na Facebooku, Twitterze, LinkedIn lub Instagramie. Możesz nawet używać hashtagów, aby czerpać korzyści z popularnych tematów lub rozpowszechniać świadomość swojej marki w swojej niszy.

Jedną z długoterminowych strategii, która jest niezwykle skuteczna, byłoby wspomnienie o innych blogerach oraz link do ich bloga i ich treści. Najprawdopodobniej będą mieli swoje Alerty Google skonfigurowane lub coś podobnego, co pomaga im śledzić wszystkie miejsca, które o nich wspominały. Jeśli Twoje treści są dobre, możesz również oczekiwać, że odeślą do Ciebie linki.

4. Jesteś w nim tylko dla pieniędzy

Oczywiście większość blogerów chce zarabiać na blogach, ale jeśli jest to jedyny powód, aby to zrobić, istnieje bardzo, bardzo duża szansa, że ​​tego nie zrobisz. Powodem, dla którego najbardziej udane są blogi, jest to, że ich autorzy, oprócz zwracania uwagi na biznesową stronę rzeczy, są niezwykle pasjonowani tematami, o których piszą w swoich artykułach.

Jako bloger możesz doświadczać wzlotów i upadków, a jeśli brakuje ci do tego pasji, w pewnym momencie z większym prawdopodobieństwem się poddasz, zwłaszcza jeśli nic nie zarobiłeś. Oprócz kochania swojej pracy wielcy blogerzy wiedzą również, że nie chodzi tylko o to, czego chcą, ale także o to, czego chcą ich odbiorcy. Znają swoje bolączki, a co ważniejsze, wiedzą, jak się do nich zwracać za pomocą treści i produktów, które mają do zaoferowania.

5. Twój blog ma kiepski wygląd

W dzisiejszych czasach świetna treść musi być umieszczona w atrakcyjnych i przyciągających wzrok elementach wizualnych. Nie mówimy tylko o dodawaniu filmów, zdjęć lub infografik do twoich postów, ale także o projekcie samego bloga.

Dąż do eleganckiego i czystego minimalistycznego wyglądu. Upewnij się również, że na twoich stronach nie jest zbyt wiele reklam, wyskakujących okienek, wezwań do działania, banerów lub linków. Ale nawet jeśli wszystkie te elementy są zrównoważone, w twoim projekcie może nadal brakować ze względu na sposób formatowania treści. Na przykład czcionki, które są zbyt jasne, zbyt małe lub zbyt duże, rozpraszają uwagę i są datowane.

Ponadto, jeśli Twoje posty zawierają ogromne bloki tekstu, musisz podzielić je na mniejsze sekcje i dodać podtytuły, aby umożliwić odbiorcom przeglądanie go, co z pewnością zrobią.

6. Nie poświęcasz wystarczająco dużo czasu swojemu blogowi

Wiele osób bloguje tylko dla zabawy lub jako koncert towarzyszący ich regularnej pracy, i to świetnie, ale jeśli chcesz, aby przynosiło zyski, musisz poświęcić się temu w pełnym wymiarze godzin.

Zaskakujące jest to, że nadal istnieją fałszywe reklamy, które reklamują takie rzeczy, jak „Zarabiałem 9 856 USD miesięcznie, blogując raz w tygodniu”. Jeszcze bardziej zaskakujące jest to, że niektórzy uważają, że jest to możliwe. Nawet jeśli dostaniesz nieskończoną ilość gotówki, nadal nie będziesz w stanie sprawić, że Twój blog stanie się ogromny, ponieważ blogowanie wymaga czasu i ciężkiej pracy.

Nie ma magicznej różdżki.

Wniosek

Zwiększenie rentowności bloga nie jest łatwe, zwłaszcza jeśli chcesz po prostu zarobić trochę pieniędzy i nic więcej. Ale jeśli robisz to z właściwych powodów, może to być bardzo satysfakcjonujące, w każdym znaczeniu tego słowa. Powodzenia!

Karen Dikson jest przedsiębiorcą i konsultantem ds. Marketingu cyfrowego w firmie BestEssays.com.au. Jest intuicyjnym i kreatywnym myślicielem, który potrafi połączyć różne myśli w jeden temat. Karen uwielbia być na bieżąco z najnowszymi trendami marketingu cyfrowego. Jej prace zostały opublikowane na HuffPost i innych zasobach biznesowych. Połącz się z Karen na Świergot.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector