6 najlepszych alternatyw Joomla do budowania profesjonalnych stron internetowych

01.06.2020
Artykuły i więcej… '6 najlepszych alternatyw Joomla do budowania profesjonalnych stron internetowych
0 13 мин.

najlepsze alternatywy dla Joomla


Joomla jest nadal jedną z najlepszych opcji do budowania stron internetowych, ale jeśli nie chcesz używać Joomla z jakiegokolwiek powodu, powinieneś wiedzieć, że istnieją całkiem dobre alternatywy. Po pierwsze, Joomla to znany CMS, który istnieje od 2005 roku.

Jest całkowicie darmowy i open source, co oznacza, że ​​jego kod źródłowy można modyfikować w dowolnym momencie. Wraz ze wzrostem popularności z czasem narodziła się także ogromna społeczność projektantów stron internetowych, programistów i innych specjalistów, którzy w mniejszym lub większym stopniu przyczyniają się do rozwoju oprogramowania Joomla.

Ten CMS jest zalecany również dla początkujących i bardziej zaawansowanych użytkowników. Chociaż istnieją inne opcje CMS, od których łatwiej zacząć, Joomla jest nadal używana przez tysiące profesjonalistów na całym świecie do tworzenia szerokiej gamy niezawodnych stron internetowych.

Jednak łatwiej nie zawsze jest lepsze, więc musisz je porównać według swoich potrzeb, zanim wybierzesz jedną. Jedną z głównych zalet korzystania z Joomla jest to, że możesz znaleźć prawie wszystko, czego potrzebujesz do rozszerzenia i ulepszenia swojej witryny.

Dostępnych jest tyle rozszerzeń, poprawek i motywów, że zawsze możesz stworzyć stronę, którą sobie wyobrażałeś. Oczywiście przyzwyczajenie się do całego systemu i zdobycie dodatkowych informacji na temat jego działania zajmuje dużo czasu.

W zależności od typu strony internetowej, którą chcesz uruchomić, musisz dodać i pracować z pewnymi dodatkowymi funkcjami. Jeśli potrzebujesz poważnej witryny osobistej lub biznesowej, rdzeń Joomla CMS sam może ci nie wystarczyć, ale zdecydowanie warto nauczyć się korzystać z rozszerzeń.

Porozmawiajmy teraz o innych przydatnych CMSach, a także o usługach SaaS, które zalecamy.

Najlepszy 3 CMS jako alternatywy dla Joomla

WordPress

Odwiedź stronę “

wordpress najlepsza alternatywa dla JoomlaTo kolejny ogromny CMS, który jest obecnie bardzo popularny i jest również uważany za najprostszą bezpłatną opcję dostępną przez wielu. Możesz skorzystać z ich usług hostingowych lub po prostu dodać WordPress do własnego hostingu, a następnie zbudować swoją stronę internetową.

W 2016 r. Strony internetowe z własnym hostingiem obsługiwane przez WordPress stanowiły już 20% wszystkich stron internetowych zgodnie z danymi z tamtych czasów. To naprawdę dobry wybór, ponieważ masz znacznie większą kontrolę nad swoją witryną, zwłaszcza jeśli masz pewne cele biznesowe podczas jej uruchamiania.

Wybierając WordPress jako opcję hostingu, możesz założyć prostą stronę internetową, taką jak osobisty blog i nie możesz wyświetlać reklam ani żadnych treści komercyjnych. Z drugiej strony jest bezpłatny, a wraz z nim otrzymujesz subdomenę.

WordPress początkowo był prostym blogiem CMS, ale potem dodano tak wiele funkcji, wtyczek i aktualizacji, że stał się ogromnym systemem używanym przez wiele firm na całym świecie. Ma także swoją społeczność z wieloma osobami, które chętnie naprawiają błędy, ulepszają platformę i codziennie przekazują informacje zwrotne.

Kolejną wielką zaletą WordPressa jest jego wszechstronność, dzięki czemu jest on podstawą wielu różnych stron internetowych, takich jak sklepy internetowe, fora, portfele, restauracje, blogi i tak dalej. Jest całkowicie niezawodny, a jeśli wybierzesz odpowiednie wtyczki do pracy, z pewnością możesz zrobić cuda z tym CMS.

Drupal

Odwiedź stronę “

Drupal najlepsza alternatywa dla JoomlaPodobnie jak poprzednie dwie platformy CMS, kod źródłowy Drupala może być również dowolnie modyfikowany i zależy on w dużej mierze od jego cennej społeczności projektantów i specjalistów, którzy wspierają go na wiele sposobów.

Ponadto istnieje wielu ekspertów, którzy mogą zapewnić wymaganą wiedzę za pośrednictwem forów Drupal, a także bardzo łatwo jest znaleźć osobę, która może pomóc w przypadku utknięcia.

Wtyczki Drupal wraz z motywami można pobrać bezpośrednio ze społeczności Drupal, co oznacza, że ​​jest w pełni niezawodny i zawsze wiesz, co otrzymujesz. Ten CMS zapewnia najwyższej klasy zarządzanie użytkownikami i menu, a jednocześnie jest optymalny do tworzenia responsywnych stron internetowych, które są odpowiednie dla każdego rodzaju urządzenia mobilnego.

Jeśli chcesz założyć stronę internetową opartą raczej na społeczności, na przykład sieć społecznościową, to Drupal jest dla Ciebie doskonałym wyborem. Konfigurowanie użytkowników i zarządzanie nimi jako administratorem jest bardzo łatwe. Możesz kontrolować dostęp użytkowników, a także tworzyć unikalne, niestandardowe role, jeśli chcesz.

Drupal zwykle zaleca korzystanie z ich najnowszej wersji, ponieważ używanie starszej często prowadzi do problemów ze zgodnością. Jest to jeden z zaawansowanych, jeśli chodzi o CMS, więc oczywiście lepiej sobie z nim poradzisz z pewną wiedzą na temat kodowania i projektowania stron internetowych.

Tworzenie prostszych stron internetowych jako początkujący wcale nie jest problemem, możesz się do tego przyzwyczaić dość szybko, a społeczność bardzo pomaga. Jeśli planujesz założyć złożoną i wymagającą stronę internetową jako początkujący, powinieneś być gotowy do zatrudnienia profesjonalisty Drupal, który upewni się, że będzie w pełni funkcjonował.

Beton 5

Odwiedź stronę “

Concrete5 najlepsza alternatywa dla JoomlaBeton5 może nie być tak popularny, jak wspomniane wcześniej alternatywy, ale zgodnie z ostatnimi recenzjami i opiniami ludzie, którzy go wypróbowali, są zwykle zadowoleni i nawet nie myślą o innej opcji. Dzieje się tak głównie dlatego, że ten CMS stale się poprawia i jest zaprojektowany pod kątem przyjazności dla użytkownika i logiki pod każdym względem.

Możesz tworzyć złożone, piękne strony internetowe bez doświadczenia w projektowaniu stron internetowych. Jeśli potrzebujesz przewodnika, istnieje mnóstwo pomocnej dokumentacji, którą tworzy społeczność. Łącząc fora, przewodniki i trochę eksperymentów, możesz szybko zapoznać się z interfejsem.

Nie ma tylu dodatków i motywów dostępnych dla Concrete5 niż dla bardziej popularnych platform, ale wciąż rośnie popularność i przyciąga mnóstwo nowych projektantów, którzy chcą rozszerzyć rynek. Dodatki zawsze są aktualizowane automatycznie i można je zainstalować od razu z pulpitu nawigacyjnego.

Inną niesamowitą rzeczą w nich jest to, że do tej pory nie ma żadnych dodatków, które w jakikolwiek sposób kolidują ze sobą, co zdecydowanie nie jest w przypadku innych platform CMS. W rzeczywistości są one często bardziej niezawodne niż wtyczki, które można znaleźć na przykład dla WordPress, co sprawia, że ​​łatwiej jest używać wielu dodatków jednocześnie.

Podsumowując, możemy powiedzieć, że Concrete5 jest znacznie lepszy pod względem funkcjonalności, niż można się spodziewać na podstawie rankingów CMS, więc zdecydowanie warto spróbować.

Top 3 SaaS do rozważenia jako alternatywy dla Joomla

Wix

Odwiedź stronę “

wix najlepsza alternatywa dla JoomlaWix jest dość popularną marką, jeśli chodzi o twórców stron SaaS w ogóle. Wszystko zaczęło się około 2006 roku, kiedy opracowali oprogramowanie typu „przeciągnij i upuść” oparte na technologii Flash, oferujące proste rozwiązanie do tworzenia stron internetowych. Od tego czasu ich platforma znacznie się poprawiła, a teraz mają wiele narzędzi marketingowych i innych nowych funkcji do pracy, dzięki czemu jest całkowicie odpowiednia dla firm.

Oczywiście biznesmen, który nie ma doświadczenia w kodowaniu, zwykle chce najłatwiejszego i najskuteczniejszego rozwiązania, i właśnie to otrzymujesz dzięki Wix. Po erze Flash nadal chcieli, aby było to tak proste, jak to możliwe. Jedną z rzeczy, które mogą zwrócić twoją uwagę, jest to, że ich interfejs nie jest tak naprawdę atrakcyjny, ale kiedy zaczniesz pracę z narzędziami i elementami, zdasz sobie sprawę, że to nie ma znaczenia.

W edytorze wszystko działa płynnie, nawet funkcja przeciągania i upuszczania jest zaskakująco precyzyjna i niezawodna. Stworzenie kompletnej strony internetowej może być długim projektem i nie zawsze jest oczywiste, jak kontynuować, ale Wix zawsze może pożyczyć ci własny zestaw przewodników i narzędzi, które mogą ci pomóc w pracy. Mają też przyzwoitą liczbę nowoczesnych wzorów do wyboru na rynku tematycznym.

Jak w przypadku każdego SaaS, twoja strona Wix będzie hostowana na ich serwerach, co wcale nie jest wadą. Ich specjaliści gwarantują, że Twoje strony internetowe załadują się w ciągu 2 sekund, nawet jeśli zawartość jest ogromna. Wix z pewnością wyróżnia się jako przyjazny dla użytkownika kreator stron internetowych.

Weebly

Odwiedź stronę “

weebly najlepsza alternatywa dla JoomlaWeebly to kolejny program do tworzenia witryn, który znacznie ułatwia firmom tworzenie własnych witryn. Przeciągając i upuszczając różne elementy witryny, pierwszą rzeczą, którą zauważasz, jest zawsze jasne, jak będzie wyglądać Twoja witryna podczas procesu. Jest to również bardzo pomocne pod względem pozycjonowania i możesz modyfikować każdy element za pomocą dodatkowego modułu CSS.

Ich interfejs działa w sposób, który zdecydowanie przyspiesza proces uczenia się, wyświetlając wyskakujące bąbelki informacji, podając przydatne wskazówki. Weebly zapewnia wiele aktualnych funkcji wymaganych w najnowszych witrynach osobistych i biznesowych. Wszystkie są łatwo zintegrowane z platformą.

Jednak zawsze jest kilka innych specyficznych funkcji, które mogą być potrzebne dla Twojej witryny i możesz wyszukać te w sklepie z aplikacjami Weebly. Jeśli to ci nie pomoże, platforma nadal pozwala dodawać fragmenty kodu jako kolejny sposób konfigurowania nowych funkcji. Przy odpowiednim kodowaniu możesz dodać prawie wszystko, co może ci pomóc.

Jedną z głównych zalet Weebly jest to, że zawsze możesz liczyć na ich obsługę klienta. Mają świetną bazę wiedzy i można do nich dotrzeć również za pośrednictwem czatu, poczty e-mail i telefonu. Nie musisz nawet szukać faceta, który rozwiązuje problem. Wystarczy wysłać wiadomość do zespołu pomocy technicznej, aby mógł rozpocząć rozwiązywanie problemów.

Jeśli chodzi o funkcje i niezawodne wsparcie, Weebly z pewnością wszystko wymyślił.

WebsiteBuilder.com

Odwiedź stronę “

webbuilder com najlepsza alternatywa dla JoomlaWitryna WebsiteBuilder.com ma schludny interfejs, do którego łatwo się przyzwyczaić, a jednocześnie jest świetną opcją dla bardziej doświadczonych projektantów, którzy chcą budować złożone witryny internetowe. Jest to jedna z najnowszych platform, odkąd uruchomiono ją w 2014 roku. Ich menu i cały wygląd witryny WebsiteBuilder są ładnie zaprojektowane, a także mają najlepszą kolekcję motywów.

Możesz wybrać kategorię zgodnie ze swoimi potrzebami lub po prostu wybrać pusty szablon i zacząć od podstaw. Nie jest całkowicie pusty; wszystkie mają pomocne ramy, które określają główny układ Twojej witryny. Wielu użytkowników wybiera tę opcję, aby utworzyć witrynę we własnym stylu.

Dostępnych jest wiele elementów, ale oprócz ich przeciągania i upuszczania można zastosować wiele różnych zachowań, a także dostosować je bardzo szczegółowo. Ponadto każdy motyw jest podzielony na sekcje, zaczynając od nagłówka, a kończąc na stopce. W ten sposób możesz zmontować swoją witrynę, dodając wiele różnych elementów i dostosowując je osobno.

Z drugiej strony prędkość ładowania zapewniana przez ich gospodarzy jest znakomita. WebsiteBuilder zapewnia prawie takie same wrażenia, jak każde oprogramowanie, które działa na twoim komputerze, czasem nawet szybciej. Platforma oferuje również wiele opcji dla blogerów, zapewniając im wiele konkretnych projektów.

Wybierając WebsiteBuilder, zyskujesz kompleksową platformę, która nie ma żadnych ograniczeń i pozostawia twoją kreatywność, aby stworzyć niesamowitą stronę internetową.

Wniosek

Żadna z tych platform nie jest złym wyborem; wszyscy mają swoje zalety i wady. Musisz wziąć pod uwagę ogólne funkcje, opcje dostosowywania i niezawodność tych twórców stron oddzielnie, zgodnie z własnymi celami.

Aby wybrać najlepszy, zawsze zalecamy najpierw odwiedzić ich stronę internetową, przejrzeć kilka stron i zebrać informacje o platformie z ich punktu widzenia. Następnie, aby porównać je bardziej realistycznie, powinieneś przeczytać recenzje i komentarze na forach internetowych, napisane przez użytkowników, którzy faktycznie zbudowali własne strony internetowe na tych platformach CMS lub SaaS.

Strony te są bardzo konkurencyjne, dlatego zawsze ulepszają je dzięki nowym aktualizacjom i poprawkom, aby przyciągnąć coraz więcej użytkowników i dodawać najnowsze popularne funkcje. Ponieważ wszyscy muszą nadążyć za tempem, nie można naprawdę pomylić się z naszą listą najlepszych platform.

Po zebraniu wystarczającej ilości informacji wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada i zacznij pracę nad nową witryną.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector