6 najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie

01.06.2020
Artykuły i więcej… '6 najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu na stronie
0 8 мин.

najlepsze sposoby na zwiększenie ruchu na stronie


Gdy po raz pierwszy zbudujesz witrynę i zaczniesz dodawać treść, możesz pomyśleć, że ruch w witrynie naturalnie również się pojawi. Niestety rzadko zdarza się to bez drobnej optymalizacji.

Ruch w witrynie jest parametrem, który wraz z innymi czynnikami, takimi jak projekt, wrażenia użytkownika i jakość treści mogą decydować o sukcesie witryny. Im większy ruch w witrynie, tym większa widoczność Twoich usług i produktów.

Ale jak zwiększyć ruch w witrynie, jeśli nie jesteś zadowolony z liczby odwiedzających ją odwiedzających? Czy są jakieś sprawdzone sztuczki w handlu lub zwiększenie ruchu na stronie jest próbą przez pomyłkę?

W rzeczywistości zwiększenie ruchu w witrynie może być czasem trudne i musisz eksperymentować z kilkoma różnymi metodami zwiększania ruchu w sieci, dopóki nie dowiesz się, które z nich najlepiej pasuje do Twojej konkretnej niszy. Z drugiej strony istnieją sprawdzone metody zwiększania ruchu w sieci, które mogą zwiększyć przepływ odwiedzających do Twojej witryny bez względu na wszystko.

Oto 6 kroków, które możesz zrobić, aby zwiększyć ruch w sieci:

1. Zdefiniuj swój cel

Ustawienie celów pomoże ci:

 • zdefiniuj docelowych klientów (Kim oni są? Gdzie spędzają czas online?);
 • ustal działania, które mają wykonywać podczas odwiedzania Twojej witryny (Dlaczego przyciągasz je do swojej witryny? Czy chcesz, aby kupowali określone produkty / usługi? Może coś pobrać?);
 • oraz w jaki sposób możesz zaangażować ich do wykonania tych działań (Jak długo muszą pozostać w Twojej witrynie, aby mogli podjąć działania, których pragniesz?).

Zdefiniowanie tych celów pomoże Ci ocenić, czy kierujesz reklamy do właściwych klientów, czy osiągasz któryś z celów i czy musisz wprowadzić zmiany w sposobie kierowania treści.

2. Analizuj bieżące statystyki ruchu

Pomiar statystyk ruchu zapewni użyteczny wgląd w liczbę aktualnie odwiedzanych użytkowników, rodzaj treści, z którymi najczęściej się angażują, czas spędzany na niektórych stronach witryny, skąd pochodzą, średnią liczbę odwiedzanych stron, i kilka innych parametrów.

Możesz użyć dowolnego narzędzia do analizy ruchu w sieci, ale Google Analytics jest najpopularniejszym narzędziem do tego celu. Możesz użyć Panelu Google Analytics do pomiaru różnych parametrów lub zainstalować wtyczkę Google Analytics w swojej witrynie.

Regularne sprawdzanie statystyk strony pomoże ci być na bieżąco ze zmianami, które pojawiają się w zachowaniu użytkowników pod względem treści, z którymi najczęściej się angażują, pory dnia, w której będą najczęściej odwiedzani itp. To pozwoli pomagają podejmować świadome decyzje dotyczące rodzaju treści, które należy generować.

3. Popraw zawartość

Możesz mieć jak najbardziej atrakcyjny wygląd, jeśli Twoje treści są badziewne, nikt nie będzie angażował się w twoją stronę ani do niej nie powrócił po pierwszej wizycie. Podczas ulepszania treści powinieneś skupić się na następujących rzeczach:

Tytuły & Nagłówki

Wymyśl interesujące tytuły i nagłówki, które wzbudzą zainteresowanie Twoich czytelników. Artykuł z interesującym tytułem jest częściej klikany podczas publikowania w kanałach społecznościowych.

Wymyślając odpowiedni tytuł dla swojego artykułu, pamiętaj o następujących kwestiach:

 • wyświetlać posty (np. 5 najlepszych sposobów na zwiększenie ruchu w witrynie) zwykle uzyskuje więcej kliknięć i osiąga lepsze wyniki w rankingach Google;
 • tytuły, które stanowią pytanie prawdopodobnie wzbudzą zainteresowanie czytelników;
 • posty, które budzą emocje chętniej klikają je także czytelnicy.

Zawsze umieszczaj główny tytuł swojego artykułu w tytule. Jest to przydatne zarówno dla wyszukiwarek, jak i dla czytelników.

Przyciąganie uwagi

Pierwszy akapit treści utworzy lub zahamuje treść. Jeśli nie możesz zaangażować użytkowników od samego początku, możesz stracić ich na zawsze. Uzupełnij swój pierwszy akapit odrobiną humoru, przejmującym pytaniem lub zszokuj czytelników odważnym stwierdzeniem.

Formatowanie & Czytelność

Długie akapity są trudne do odczytania i nudne. Utwórz krótkie akapity, które zawierają jeden pomysł na akapit. Użyj podtytułów, wypunktowania, kursywy i pogrubionego formatu, aby wyróżnić ważne pomysły.

Długość

Długość twojego artykułu zależy od omawianego tematu. Krótsze artykuły są łatwiejsze do odczytania i znacznie szybciej przekazują wiadomość. Wydaje się jednak, że dłuższe artykuły mają większy autorytet i są częściej udostępniane niż krótkie artykuły, które mogą nie mieć treści.

Źródła

Gdy cytujesz źródła, pokazuje to czytelnikom, że sprawdziłeś swój artykuł, a nawet wyszukiwarki zwracają uwagę na ten aspekt, dając więcej autorytetu Twojemu artykułowi.

Użyj przyciągających wzrok obrazów wizualnych

Nie ograniczaj treści do samego tekstu, urozmaicaj swój artykuł trafnymi zdjęciami, infografikami lub filmami wysokiej jakości. Łączenie różnych rodzajów treści zapewni czytelnikom bardziej angażujące doświadczenie.

Możesz użyć wewnętrznych linków, aby połączyć się ze starymi artykułami i je promować. Możesz użyć zewnętrznych linków do autorytatywnych stron internetowych lub cytować źródła. Nie przesadzaj z budowaniem linków, bo inaczej Google cię nie polubi.

4. Pobierz w mediach społecznościowych

Promowanie artykułów w mediach społecznościowych jest jednym z najprostszych sposobów na zwiększenie liczby odwiedzających witrynę. Niezależnie od tego, czy budujesz silną obecność w mediach społecznościowych, czy promujesz swoje treści za pomocą reklam, media społecznościowe to dobra platforma do zdobycia widoczności.

Zoptymalizuj treść pod kątem mediów społecznościowych, dodając przyciski udostępniania w mediach społecznościowych i utwórz profile mediów społecznościowych na wszystkich głównych kanałach, aby czytelnicy, którzy lubią Twoje treści, mogli śledzić Twoją aktywność na tych platformach.

5. Dotrzyj do wpływowych i głównych witryn w Twojej niszy

Pozyskanie wpływowych lub głównych witryn do udostępniania lub ponownego publikowania treści jest trudne, ale jest to również niezawodny sposób na zdobycie większej liczby czytelników i obserwujących. Zidentyfikuj główne czynniki wpływające w Twojej branży i udostępniaj im swoje treści.

6. Zbuduj listę e-mail

Korzystanie z usługi marketingu e-mailowego, takiej jak MailChimp lub Constant Contact, pomoże ci pozostać w kontakcie z osobami, które wcześniej kupiły produkt lub usługę od Ciebie lub odwiedzały Twojego bloga.

Chociaż ci czytelnicy wykazali zainteresowanie Twoimi produktami lub treściami, rejestrując się na liście e-mailowej, powinieneś unikać bombardowania ich e-mailami, ale od czasu do czasu sprawdzanie ich może być dobrym pomysłem, aby zmusić ich do ponownego zamówienia lub odwiedzenia Twojej witryny strona ponownie.

Podsumowując

Kluczem do zwiększenia ruchu na stronie jest spójność i różnorodność. Regularne dodawanie świetnych treści do witryny i wdrażanie więcej niż jednej metody zwiększania ruchu w witrynie zajmuje trochę czasu, ale zwiększy to czytelnictwo lub bazę klientów.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector