7 najlepszych tanich alternatyw dla darmowego hostingu

01.06.2020
Artykuły i więcej… '7 najlepszych tanich alternatyw dla darmowego hostingu
0 14 мин.

najlepszy-darmowy hosting


Prowadzenie strony internetowej wiąże się z dużymi wydatkami, a administratorzy nieustannie szukają sposobów na obniżenie kosztów. Darmowy hosting jest atrakcyjny, a ostatnio zyskuje na popularności. Dostawcy bezpłatnych usług hostingowych nie są takimi, jakimi się promują, ponieważ mają ścisłe ograniczenia w zakresie przestojów, pojemności pamięci, prędkości ładowania i przepustowości. Te ograniczenia mogą sprawić, że witryna będzie działać niepoprawnie. Co więcej, niektóre z tych stron nie są odpowiednio zabezpieczone, co zagraża Twoim informacjom. Oto najlepsze alternatywy dla darmowego hostingu:

1. iPage

ipage-free-hosting-alternate

iPage

iPage rozpoczęła działalność w 1998 r., a została zakupiona przez Endurance International w 2010 r. Obsługuje ponad milion witryn z dwóch centrów danych w USA. Jest to jeden z najtańszych menedżerów hostingowych w branży za 1,99 USD miesięcznie. iPage ma jeden wspólny pakiet hostingowy, który zapewnia nieograniczoną liczbę domen, nieograniczoną liczbę baz danych i nieograniczone miejsce na dysku.

Firma przyjęła strategię „jednego rozmiaru dla wszystkich”, która zawiera wszystkie zasoby, których potrzebowałaby mała firma. iPage używa panelu sterowania vDeck, w przeciwieństwie do większości firm, które preferują cPanel. Otrzymasz również instalację jednym kliknięciem dla platform takich jak WordPress, PixelPost, Drupal i Joomla.

iPage opanował także sztukę wyceny wartości. Możesz zapisać się na stawkę wprowadzającą w wysokości 1,99 USD miesięcznie przez okres do trzech lat. Niewiele firm może konkurować ze zniżkami na hosting przez 80 lat przez trzy lata.

iPage świeci również, jeśli chodzi o obsługę klienta. Do ich zespołu 24/7 można uzyskać dostęp przez e-mail, telefon, bilet i czat. Kanały te można łatwo znaleźć i używać, co wyróżnia iPage. Czas pracy firmy na poziomie 99,8% jest imponujący, biorąc pod uwagę, jak tanio jest hostować za pomocą iPage.

Wadą iPage jest długi czas ładowania. Prędkości ładowania bezpośrednio wpływają na ranking SEO, dlatego są niezbędne. Ich ceny odnawiające również zniechęcają. Po zakończeniu okresu abonamentu możesz zapłacić nawet do 350%, aby odnowić swój plan. iPage zrezygnował również z korzystania z cPanel, który jest bardziej przyjazny dla użytkownika niż vDeck.

2. HostGator

hostgator-free-hosting-alternatywa

HostGator

HostGator obsługuje witryny małych firm z niedrogimi planami hostingowymi, dużymi prędkościami, planami chmurowymi WordPress i niezawodnym wsparciem. Zasadniczo oferuje tańsze pakiety niż konkurenci o podobnej skali, a ich zasoby są wystarczające dla większości klientów. Ich potężna infrastruktura zapewniła im również dobrą reputację hostingu.

Możesz zarejestrować się za 2,75 USD / miesiąc przez trzy lata. Firma obiecuje 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, jeśli użytkownik będzie niezadowolony ze swoich usług. HostGator przeniesie witrynę do nowej domeny za darmo w ciągu 30 dni od rejestracji w hostingu współdzielonym.

Firma dostosowała najnowszą wersję cPanel, aby była wyjątkowo przyjazna dla użytkownika. HostGator ma gwarancję dostępności na poziomie 99,9%, którą można monitorować na desce rozdzielczej. Możesz ubiegać się o miesięczny kredyt na hosting, jeśli ten obiecany czas dostępności jest krótki. HostGator ma wiele samouczków i stron z często zadawanymi pytaniami, aby informować swoich użytkowników.

HostGator stosuje standardowe sztuczki cenowe. Na przykład, aby zapisać się na wspaniałe zniżki, będziesz musiał wybrać abonament 3-letni. Jeśli zdecydujesz się na opcję miesięczną, stawka miesięczna wzrośnie o 50 do 150%, co jest kosztowne. Czasy ładowania są również średnie, a mniejsze witryny można uzyskać szybciej.

3. GreenGeeks

greengeeks-free-hosting-alternatywa

GreenGeeks

GreenGeeks rozpoczął działalność w 2008 roku po założeniu przez Trey Gardner, który współpracował z wieloma firmami hostingowymi, takimi jak iPage, Globat i Hostpapa. Jak sama nazwa wskazuje, firma świadczy usługi hostingowe przyjazne dla środowiska. Szczyci się tym, że jest „w 300% zasilany energią odnawialną”, co oznacza, że ​​zwraca trzykrotnie więcej wykorzystanych kredytów na energię wiatrową. Jego ogólną misją jest dostarczanie najszybszych ofert hostingu bez negatywnego wpływu na środowisko.

Ten niski ślad węglowy nie oznacza, że ​​jest mniej zdolny do osiągania dobrych wyników w porównaniu do swoich odpowiedników. Chociaż może być mniejszy niż konkurencja, wygrywa pod względem osobistej uwagi. Użytkownicy platformy świadczą o solidnym i szybkim wsparciu, które jest łatwo dostępne.

GreenGeeks oferuje trzy wspólne plany hostingowe, które obiecują nieograniczoną liczbę domen, przepustowość, konta e-mail i pamięć. Oferowana jest również bezpłatna domena na rok. Ceny odnowienia domeny po wolnym roku są jednak drogie. GreenGeeks nie chce być rejestratorem domen, więc lepiej byłoby zaopatrywać się w domenę gdzie indziej. Najtańszym pakietem jest Ecosite Starter za 2,95 USD / miesiąc, jeśli zdecydujesz się na dłuższy kontrakt.

GreenGeeks zapewnia ponadto hosting dla sprzedawców i WordPress. Poza ceną GreenGeeks oferuje szybką infrastrukturę, opcje centrum danych oraz niezawodne i bezpieczne technologie. Firma uzyskała wynik A w Better Business Bureau, co świadczy o doskonałej reputacji online.

GreenGeeks jest wpisany na listę Green Power Partner przez organ ochrony środowiska z siedzibą w USA. Jeśli zrównoważony rozwój znajduje się na szczycie listy twoich obaw, to GreenGeeks może być dla Ciebie platformą.

4. BlueHost

bluehost-free-hosting-alternatywa

BlueHost

BlueHost został uruchomiony w 1996 roku i obecnie obsługuje ponad dwa miliony witryn. Nawiązał długą współpracę ze społecznością WordPress i jest rekomendowany przez platformę od 2006 roku. BlueHost cieszy się dobrą opinią wśród początkujących i oszczędnych administratorów.

Firma ma wstępną cenę 2,75 USD / miesiąc. Podstawowy pakiet zawiera 50 GB miejsca na dysku, pięć kont e-mail, jedną stronę internetową, darmowy program do tworzenia witryn internetowych i nieograniczoną przepustowość. Te zasoby są wystarczające na jedną stronę internetową. Jeśli uaktualnisz do pakietu Plus, otrzymasz nieograniczoną przestrzeń dyskową, dziesięć witryn i narzędzie antyspamowe za 6,95 USD.

Użytkownicy WordPress mogą wybrać jeden z trzech dostępnych planów. Plany te obejmują setki motywów WordPress, dostarczonych z już zainstalowaną platformą, i istnieje środowisko przejściowe, w którym użytkownicy mogą opracowywać zmiany i próbkować je, zanim wejdą na stronę. Otrzymasz również dodatkowe oferty, w tym aktualizacje do WordPress Core.

BlueHost traktuje bezpieczeństwo poważnie, a Ty będziesz mieć dostęp do różnych opcji bezpieczeństwa na tej stronie. Możesz ograniczyć spam za pomocą takich narzędzi, jak Spam Hammer i Spam Assassin. Ponadto wspiera CloudFare, aby zapobiegać atakom DDoS, które mogą sprowokować do upadku strony internetowej, kierując przepływ fałszywego ruchu z wielu źródeł. BlueHost ma również jeden z najlepszych okresów dostępności w środowisku hostingowym, wynoszący 99,99%, co jest powyżej standardu branżowego wynoszącego 99,94%.

5. Hosting InMotion

inmotion-free-hosting-alternate

Hosting InMotion

InMotion prowadzi dwa centra danych w Virginia Beach i Los Angeles. Istnieje od 2001 roku i dzięki temu posiada jedne z najlepszych branżowych gwarancji. Jego czas sprawności wynoszący 99,95% jest dość sprawiedliwy, biorąc pod uwagę, że należy do kategorii budżetowej. Najtańszym planem jest uruchomienie za 5,99 USD miesięcznie, obejmujące dwie strony internetowe i nieograniczoną przestrzeń dyskową, miejsce na dysku i konta e-mail.

Najlepszą rzeczą w InMotion jest to, że możesz łatwo aktualizować podczas skalowania swojej witryny. Oprócz hostingu współdzielonego firma oferuje także VPS, hosting serwerów dedykowanych i hosting klasy biznesowej.

InMotion ma szybsze prędkości serwera przy około 808ms. Kolejnym obszarem, w którym firma się wyróżnia, jest obsługa czatu na żywo. Ma ocenę A + z BBB Business Review, a ponieważ jest często sprawdzany, musiał przeznaczyć ogromne zasoby na obsługę klienta. Ich pierwszy czas reakcji jest zwykle krótszy niż minuta, a przedstawiciele klienta mają wystarczającą wiedzę.

InMotion oferuje nowym użytkownikom bezpłatną migrację strony, chociaż nie gwarantuje zerowego przestoju w trakcie migracji. Jeśli wybierzesz hosting WordPress, Twoja strona będzie wyposażona we wtyczkę Sucuri, która często skanuje witryny pod kątem zagrożeń bezpieczeństwa i umożliwia zdalne tworzenie kopii zapasowych.

InMotion będzie stale tworzył kopię zapasową witryny do 10 GB i oferował łatwe narzędzie do ręcznego tworzenia kopii zapasowych konta. InMotion szukał również aktywnych partnerstw z głównymi platformami eCommerce, takimi jak Prestashop.

Podobnie jak większość innych firm hostingowych, ceny promocyjne inMotion są ważne tylko wtedy, gdy rejestrujesz się przez długi okres, zwykle dwa lata. Nowi klienci są weryfikowani telefonicznie i może być nawet wymagane przesłanie dokumentu tożsamości, który może zniechęcić klientów międzynarodowych.

6. FastComet

fastcomet-free-hosting-alternatywa

FastComet

Z centrali w San Francisco FastComet obsługuje tysiące klientów w 83 krajach. Ich lokalizacje serwerów obejmują Tokio, Chicago i Amsterdam. FastComet udało się zachować prywatność od momentu uruchomienia i ma wyjątkową obecność w branży zdominowanej przez konglomeraty, takie jak Endurance International.

Strona firmy zawiera zdjęcia i nazwiska zespołu potwierdzające jego niewielki rozmiar. FastComet jest w stanie zapewnić szybkie i przyjazne wsparcie ze względu na małą grupę. Mimo tej wielkości FastComet oferuje konkurencyjne usługi. Średni czas bezawaryjności wynosi na przykład 99,97%, co jest niezwykle atrakcyjne dla administratorów stron internetowych.

Na dole wspólnych planów hostingowych znajduje się StartSmart w cenie 2,95 USD / miesiąc. Obsługuje pojedynczą stronę internetową, bezpłatną domenę na całe życie, niezmierzony ruch i 15 GB miejsca na dysku SSD. Plan ScaleRight zaczyna się od 5,95 USD i pozwala na wiele witryn oraz 25 GB miejsca na dysku SSD. Pakiet SpeedUp znajduje się na dole warstwy za 9,95 USD za 35 GB miejsca na dysku SSD.

FastComet gwarantuje określoną ilość zasobów, dzięki czemu Twoja witryna nie ucierpi, jeśli ich serwery zostaną zatłoczone, jak to ma miejsce w przypadku hostingu współdzielonego. FastComet nie zwiększa ceny przedłużenia. Jeśli na przykład zarejestrujesz się w abonamencie StartSmart, zapłacisz 2,95 USD miesięcznie za przedłużenie.

Możesz także wybrać centrum danych, z którego chcesz zarządzać witryną. Gwarancja zwrotu pieniędzy dla FastComet wynosi 45 dni, co oznacza, że ​​firma jest dość pewna swoich usług wysokiej jakości. Szybkość ładowania firmy nie jest jednak tak duża, jak byś tego chciał.

7. Hostinger

hostinger-free-hosting-alternatywa

Hostinger

Hostinger został zaprezentowany w 2004 roku z misją zapewnienia wartościowego hostingu bez ograniczania możliwości, jakie użytkownicy mogą robić ze swoimi stronami internetowymi. Obecnie obsługuje 29 milionów klientów w wielu krajach. Hostinger wykorzystuje również popularne taktyki ustalania cen w branży. Jeśli na przykład zobowiązujesz się do zawarcia czteroletniej umowy, zapłacisz tylko 1,45 USD.

Cena przedłużenia wzrośnie do 7,99 USD miesięcznie po tych czterech latach. Będziesz mieć dostęp do 10 GB miejsca na dysku i 100 GB przepustowości dla jednej witryny i subdomeny. Serwery Hostingera są dystrybuowane w Azji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych i wykorzystują połączenie 1000 Mb / s dla dużych prędkości.

Użytkownicy Hostingera mogą korzystać z bezpłatnego narzędzia do tworzenia witryn udostępnianego przez platformę, które zawiera różnorodne szablony. Panel sterowania jest również łatwy w użyciu, ponieważ ma duże ikony dla łatwiejszej nawigacji. Panel ten może być mylący dla osób przyzwyczajonych do standardowego cPanel.

Hostinger korzysta z wielojęzycznej obsługi klienta dla swoich klientów, a oni przyjmują Intercom jako główny system wsparcia. Użytkownicy mogą jednak być sfrustrowani kupowaniem dodatkowych domen.

Dlaczego lepiej korzystać z płatnego hostingu?

Darmowy host może zapewnić wszystkie potrzebne zasoby, ale niektóre witryny będą wymagać dodatkowych funkcji dostępnych tylko z płatnymi pakietami. Początkujący zazwyczaj dobrze pracują z darmowymi lub tanimi planami, ale wraz z rozwojem ich witryn, potrzeba uaktualnienia planów staje się nieuchronna. Płatny hosting jest lepszy niż darmowy hosting z powodu:

Przeciążenie reklamy

Większość darmowych hostów polega na reklamach, aby pokryć koszty operacji. To po prostu przekłada się na obecność wielu niechcianych reklam. Odwiedzający twoją platformę będą traktowani jako banery reklamowe na twoich stronach oprócz wyskakujących banerów przy każdym kliknięciu. Reklamy te zaciemnią Twoje treści i zagrozą profesjonalizmowi Twojej witryny.

Niezawodność

W przypadku płatnego hostingu płacisz za niezbędne zasoby, aby utrzymać działanie witryny. Większość firm ma gwarancję bezawaryjności, a jeśli się nie powiedzie, możesz ubiegać się o miesięczne kredyty. Dzięki darmowemu hostingowi firmy są mniej niezawodne, a zasoby są rozmieszczane według własnego uznania. Firmy zajmujące się handlem elektronicznym mogą stracić sprzedaż z powodu długich przestojów, a odwiedzający również są sfrustrowani. Twoja witryna potrzebuje także wysokiej jakości infrastruktury bezpieczeństwa dostępnej w płatnym hostingu.

Przestrzeń i przepustowość

Darmowy hosting może być ograniczający, szczególnie w przypadku dużych witryn. Jeśli Twoja witryna będzie zawierała filmy, zdjęcia, mapy i pliki do pobrania w formacie MP3, płatne pakiety zazwyczaj będą miały potrzebne miejsce do przechowywania. Pliki te wymagają również zwiększonej przepustowości, czyli ilości transferu danych niezbędnego do wyświetlenia witryny, gdy odwiedzający uzyskują dostęp do serwera z ich urządzeń. Jeśli Twoi goście często publikują komentarze, robią zakupy na Twojej stronie i pobierają wskazówki, potrzebujesz hosta, który zaspokoi wysokie potrzeby w zakresie przepustowości.

Wsparcie

Niezbędny jest dostęp do zespołu wsparcia, jeśli napotkasz problemy z witryną. Płatny hosting zazwyczaj gwarantuje wsparcie 24/7 przez czat na żywo, e-mail i telefon. Bezpłatne hosty internetowe mogą spóźniać się z twoimi obawami.

Wniosek

Nawet najbardziej renomowani darmowi gospodarze oferują usługi poniżej standardu branżowego. Darmowy hosting może być uważany za narzędzie marketingowe, ponieważ warunki są ciągle ulepszane, ponieważ nie ma zachęty finansowej. Ograniczenia nałożone przez te firmy uniemożliwiają działanie witryny w najlepszym wydaniu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector