8 Musi mieć frameworki GUI Python dla początkujących programistów

01.06.2020
Artykuły i więcej… '8 Musi mieć frameworki GUI Python dla początkujących programistów
0 8 мин.

Python GUI frameworki dla programistów


Rozwijanie jest istotnym elementem budowy strony internetowej i wznoszenia jej wysoko na mocniejszych fundamentach. Istnieje wiele języków programowania, z których programista może czerpać korzyści, podczas gdy Python jest najlepszym graczem wśród wszystkich. Udowodniono, że jest to interaktywne narzędzie dla programistów.

Programiści mogą zacząć pisać kody bezpośrednio w Pythonie, co wymaga znajomości określonych słów kluczowych. Jedną z opcji jest zdobycie coraz większej wiedzy na temat słów kluczowych chętnie używanych w Pythonie, ale druga korzysta z graficznego interfejsu użytkownika (GUI).

GUI wyświetla listę słów kluczowych, które są najbardziej odpowiednie dla aplikacji, którą planujesz wyprodukować. Programiści mogą więc łatwo wybrać słowa kluczowe i kontynuować kodowanie. Deweloper stron internetowych, który jest świeży i potrzebuje pomocy, aby rozpocząć kodowanie w Pythonie, może korzystać ze struktur GUI. W tym poście dzielę się cennymi frameworkami, które są wieloplatformowe i proste w użyciu.

1. Kivy

Odwiedź stronę “

Kivy to kuszący projekt dla deweloperów i należycie licencjonowany przez MIT. Jest oparty na OpenGL ES 2, który umożliwia programistom szybkie tworzenie nowego interfejsu użytkownika. Będąc strukturą opartą na zdarzeniach, opiera się na głównej pętli, co czyni ją niezawodnym rozwiązaniem do tworzenia gier. Oddzwanianie jest wykonywane z głównego spojrzenia na z góry określoną częstotliwość lub jednorazowy wyzwalacz.

Jest uważany za jeden z potężnych frameworków zarządzających animacjami, widżetami i językiem, oprócz opracowywania interfejsu użytkownika. Kivy jest kompatybilny z wieloma systemami operacyjnymi, w tym MacOSX, Windows, Linux, Raspberry Pi, Android i iOS. Otwarty kod źródłowy daje programistom swobodę dostosowywania frameworka poprzez zainstalowanie dowolnego z 20 dostępnych widżetów lub modyfikację kodu.

2. PyQT

Odwiedź stronę “

PyQT jest rozwijany w języku programowania C ++ i jest najbardziej preferowany wśród platform międzyplatformowych. Programiści są zobowiązani do uzyskania licencji komercyjnej, aby kontynuować pracę nad projektami klienta, podczas gdy początkujący i początkujący mogą korzystać z bezpłatnej wersji Qt za pośrednictwem licencji społecznościowej.

PyQt od dawna służy społeczności programistów i został niedawno przejęty przez Nokię. Programiści preferują go najbardziej ze względu na wspaniałą bibliotekę interfejsów API i użyteczne narzędzia, z których korzysta wiele branż. Kombinacja Qt i Python w tym frameworku pozwala programistom albo zacząć kodowanie od zera, albo użyć wizualnych okien dialogowych od projektanta Qt.

3. Tkinter

Odwiedź stronę “

Tkinter jest często dodawany domyślnie do Pythona ze względu na jego prosty interfejs użytkownika. Prostota i atrakcyjny graficznie interfejs użytkownika sprawiają, że ten framework jest popularny wśród globalnej społeczności programistów. Dodatkową atrakcją tego narzędzia jest jego otwarty kod źródłowy objęty licencją Pythona.

Powodem, dla którego większość programistów zwraca się do Tkinter, jest dostępność obszernych zasobów w zakresie podręczników i kodów. Będąc domyślną strukturą, więcej programistów podziwia i woli ją od początkujących. Jeśli planujesz zacząć od tego narzędzia, możesz znaleźć wsparcie i wskazówki od jego zadziwiająco aktywnej społeczności programistów.

4. WxPython

Odwiedź stronę “

WxPython to kolejna platforma open source, która jest uważana za opakowanie do użycia w WxWidgets. WxWidget, wcześniej znany jako WxWindows, to wieloplatformowa biblioteka GUI opracowana w języku programowania C ++. Za pomocą standardowych okien dialogowych deweloper może zdobyć praktyczne doświadczenie w tworzeniu aplikacji i narzędzi dla dobrze znanych systemów operacyjnych, takich jak Windows, Unix i Mac.

Oprócz obszernych zasobów do tworzenia podstawowych aplikacji, kodery mogą korzystać z innych narzędzi, takich jak dokowalne okna, interfejs API do rysowania ścieżek 2D oraz widżety do edytowania tekstu i edycji tekstu. Świeższe kodowanie może szukać wskazówek w różnych wersjach demonstracyjnych udostępnianych przez WxPython. samouczki okazują się również przydatne w rozpoczynaniu pisania kodu.

5. PyGUI

Odwiedź stronę “

PyGUI to kolejna platforma międzyplatformowa, która jest równie odpowiednia dla systemów Windows, Unix i Macintosh. Jeśli spróbujesz porównać go z innymi dostępnymi frameworkami, wydaje się to dość proste i łatwe w użyciu. API PyGUI doskonale synchronizuje się z Pythonem, co czyni go lekką aplikacją dla programistów. Opracowuje go dr Greg Ewing z University of Canterbury, Nowa Zelandia.

Głównym celem opracowania tej aplikacji było stworzenie frameworku, który dobrze wpasowuje się w ekosystem Pythona bez tworzenia przeszkód dla programistów. Podstawową zaletą tego frameworka jest wstawienie prostego i krótkiego kodu między graficznym interfejsem użytkownika a pytonem. To pokazuje dodanie kodu jako naturalnej i wrodzonej części GUI.

6. PySide

Odwiedź stronę “

PySide jest także aplikacją wieloplatformową, odpowiednio wyposażoną w narzędzia Qt. To niesamowite alternatywne narzędzie, jeśli chodzi o wybranie jednego ze standardowej biblioteki. Jest dostępny bezpłatnie, podobnie jak Tkinter omówiony powyżej w tym poście. Nokia, znana firma produkująca telefony komórkowe, rozpoczęła i rozwijała tę platformę.

Obsługiwane platformy to Linux / X11, Maemo, Mac OS X i Windows. Dostosowywanie frameworka do Andrioda jest w toku i może wkrótce być dostępne do użytku. Oferuje także narzędzia do tworzenia aplikacji do dokumentów XML, baz danych, sieci, GUI i multimediów. Podstawową siłą PySide jest niezrównana kompatybilność API z PyQt4, która pomaga programistom w szybkiej migracji do frameworku PySide.

7. Libavg

Odwiedź stronę “

Libavg jest napisany w C ++ i wykorzystuje Python jako język skryptowy. Jest to platforma innej firmy, która zawiera różne właściwości, takie jak wyświetlanie elementów jako zmiennych Pythona, czasy, które są setTimeout i setInterval, obsługa rejestrowania, najlepszy mechanizm obsługi zdarzeń itp..

Obsługuje systemy Windows, Mac OS X i Linux. Jako aplikacja typu open source może być używana na licencji LGPL. Można znaleźć wielu projektantów, artystów medialnych i programistów używających Libavg do aplikacji związanych z mediami produktów. Obsługuje także szeroką gamę elementów używanych w projektowaniu wyświetlaczy, w tym tekst, obrazy, dane wyjściowe z kamery, wideo i grafikę wektorową. Jeśli natkniesz się na duży ekran zamontowany w centrum handlowym, aby umożliwić dzieciom granie w gry za pomocą funkcji multi-touch, najprawdopodobniej będzie to produkt libavg.

8. PyGObject

Odwiedź stronę “

PyGObject to dobrze zakodowana aplikacja dla Pythona, która pomaga programistom w efektywnej pracy z projektami GNOME i aplikacjami wspieranymi przez GTK +. GTK + to pełnoprawna aplikacja, która zapewnia kompatybilność GUI z innymi systemami operacyjnymi. Jako widżet wieloplatformowy obsługuje systemy Windows, Mac OSX i Linux.

Ma integrację z GObject, który sam jest aplikacją wieloplatformową z ofertami klas podstawowych i typowych formularzy, które mogą okazać się przydatnym zasobem dla bazy kodu i innych projektów.

Ostatnie słowa

Są to renomowane nazwy w środowisku GUI, które są równie przydatne dla profesjonalistów, jak i dla początkujących. Zabezpieczenie projektu rozwoju sieci jest z pewnością łatwiejsze, ale kodowanie z łatwością i dokładnością jest dość trudne. Za pomocą frameworka GUI można po prostu użyć słów kluczowych do kodu zamiast spędzać czas na jego poszukiwaniu.

Asad Ali jest ekspertem od marketingu cyfrowego z 7-letnim doświadczeniem w SEO eCommerce, optymalizacji projektu i doświadczeniu użytkownika. Obecnie pracuje na najwyższym poziomie w GO-Gulf agencja rozwoju sieci z siedzibą w sektorze korporacyjnym w Dubaju. Możesz do niego dotrzeć LinkedIn.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector