Angular vs Polymer – jakie są różnice?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Angular vs Polymer – jakie są różnice?
0 9 мин.

kątowy vs polimer


Ponieważ jest to artykuł, w którym porównujemy zalety korzystania zarówno z Angular, jak i Polimerów, najpierw powinniśmy odświeżyć, czym jest framework i dlaczego warto go użyć. Angular i Polymer to frameworki JavaScript.

Ale czym są ogólnie ramy? Krótko mówiąc, struktura jest środowiskiem pracy. Możesz użyć frameworka do opracowania aplikacji internetowej lub czegoś innego, w zależności od dziedziny wiedzy. Ale najważniejsze jest to, że struktura pozwala uporządkować kod w sposób odpowiadający potrzebom twojego projektu.

Ramy można podzielić na 2 kategorie:

 1. Ramy, które są używane bardziej jak biblioteka. Zapewniają one wyższy poziom swobody w dostosowywaniu sposobu pracy, a tym samym bardziej spersonalizowany proces rozwoju.
 2. Tradycyjne ramy. Innymi słowy, jest to rodzaj frameworka, który ma swój własny sposób na wykonanie zadania. Konieczne jest, aby nauczyć się składni, aby używać go poprawnie i znać podstawowe pojęcia, na których opiera się framework. Nie daje to takiego samego poziomu swobody w projektowaniu aplikacji, ale jeśli wybierzesz odpowiedni, to naprawdę pomoże ci szybciej i wydajniej wykonać pracę.

Pytanie brzmi: dlaczego warto korzystać z frameworka? W końcu, jeśli opracujesz aplikację JavaScript, cały kod można napisać przy użyciu zwykłego starego JS, bez potrzeby korzystania z frameworka. Może być wiele powodów, aby użyć jednego, ale dam ci tylko 2, które zadowolą większość programistów:

 • Struktura kodu. Czy jako programista stron internetowych lubisz kod, który nie jest dobrze zorganizowany? Oczywiście nie. Aby być znacznie lepszym w tym, co robisz, w tym przypadku opracowuj aplikacje internetowe, musisz zorganizować swój kod, aby każdy inny programista mógł go zrozumieć. Jeśli zdecydujesz się użyć frameworka (dla aplikacji, które go potrzebują), twoja praca będzie lepiej zrozumiana przez innych programistów. Obecnie ogromna część wszystkich stron internetowych opiera się w dużej mierze na kodzie JS, szczególnie po stronie klienta. Zamiast używać długich linii kodu JS, możesz lepiej zorganizować swoją pracę za pomocą frameworka JS i dzięki temu stać się bardziej produktywnym.
 • Po zakończeniu nowego projektu aplikacja musi zostać przetestowana przed udostępnieniem do szerokiego użytku. Ale w jaki sposób ramy wchodzą w ten aspekt? Cóż Pomyśl o tym. Z uwagi na fakt, że struktura strukturyzuje kod w bardziej użyteczny sposób, testowanie aplikacji jest również znacznie prostsze. Jeśli coś trzeba zmienić, możesz to zrobić szybciej i wydajniej dzięki dobrze zorganizowanemu kodowi źródłowemu.

Teraz, gdy odświeżyliśmy, co to jest framework, jak jest używany i dlaczego warto go użyć, przejdźmy dalej i porozmawiajmy o Angular i Polymer, a który najlepiej zastosować w twoim przypadku. Zaczniemy od Angular:

Kątowy

Angular to framework JS, jak zapewne już wiesz. Został wydany po raz pierwszy w 2012 roku przez Google i stworzyli go z myślą o koncepcji Model-View-Controller (w skrócie MVC). Głównym celem Angular jest pomoc deweloperowi w tworzeniu bardzo bogatych i złożonych aplikacji jednostronicowych. Coś, co pomaga użytkownikowi to osiągnąć, to możliwość tworzenia niestandardowych tagów HTML za pomocą frameworka. Ta funkcja została po raz pierwszy wprowadzona przez Angular w 2012 roku. Odbywa się to poprzez kodowanie odpowiedniej dyrektywy, która później zostanie przetworzona przez Angular i zamieniona w niestandardowy tag HTML. Oczywiście, aby tak się stało, musisz sam napisać kod tagu, ponieważ jest to funkcja niestandardowa.

Jakie są zalety korzystania z Angulara? (później omówimy je również dla Polymer)

 1. Pierwszą pozytywną rzeczą, o której wspomnę, jest fakt, że Angular można wykorzystać do tworzenia aplikacji na wszystkie typy platform. Zgadza się! Możesz użyć frameworka do tworzenia aplikacji dla IOS, Androida i Internetu. Wszystko to w jednym narzędziu. Jeśli szukasz frameworka, który pozwoli Ci później rozwinąć działającą domenę, Angular może być najlepszym wyborem.
 2. Drugim profesjonalistą oferującym Angular jest możliwość testowania. Wspomniałem już krótko, dlaczego ważne jest przetestowanie aplikacji przed jej publicznym udostępnieniem. Angular jest ważnym graczem w tej dziedzinie. Framework został opracowany, aby umożliwić programistom testowanie aplikacji zarówno przy użyciu testów jednostkowych, jak i testów kompleksowych.
 3. Ponieważ Angular istnieje już od dłuższego czasu, możesz znaleźć w Internecie wiele funkcji i narzędzi, które pomogą Ci w pełni wykorzystać możliwości frameworka w krótkim czasie. Nie wymaga dużo konfiguracji przed użyciem. To jest naprawdę dobre, ponieważ będziesz miał więcej czasu na przyzwyczajenie się do korzystania z niego.
 4. Wsparcie od Google. Jeśli próbujesz znaleźć platformę JS, która regularnie otrzymuje aktualizacje i jest wspierana przez poważną firmę, to Angular jest dobrym kandydatem. Ponieważ to Google stworzył to narzędzie, możesz spodziewać się świetnego wsparcia ze strony programistów. Ten fakt sprawia, że ​​jest to bezpieczny zakład dla każdego, kto szuka ram, które będą działać w najbliższej przyszłości.
 5. Społeczność. Może to brzmieć jak ogólna premia dostarczana z dowolnym narzędziem. Ale tak nie jest. Wiele narzędzi internetowych nie ma za sobą społeczności, a nawet jeśli tak, nie jest to bardzo pomocne dla przeciętnego użytkownika. Kąt jest lepszy w tym obszarze. Ma aktywną społeczność, z której możesz łatwo korzystać. Jeśli natkniesz się na problem, który wymaga rozwiązania, istnieje duża szansa, że ​​ktoś już go odkrył. Musisz tylko znaleźć swoją odpowiedź. Jeśli nikt nie zajął się twoim konkretnym problemem, po prostu daj mu znać na forum społeczności. Wkrótce otrzymasz swoje rozwiązanie.

Teraz, gdy omówiliśmy niektóre zalety korzystania z Angulara, czy są jakieś wady?

Bardzo ważny jest fakt, że nauka frameworka nie jest bardzo łatwa. Jeśli znasz JS bardzo dobrze, łatwiej ci będzie. Ale zajmuje sporo czasu, aby poznać wszystkie tajniki frameworka, ponieważ jest on dość złożony. Poza tym nie ma o wiele więcej minusów z jego używania.

Polimer

Polymer to framework JS, który działa bardziej jak biblioteka niż klasyczny framework. To narzędzie typu open source oznacza, że ​​masz pełny dostęp do całego kodu źródłowego za frameworkiem. Z tego powodu Polymer daje ci więcej swobody w organizowaniu środowiska pracy, ile chcesz. Biblioteka została opracowana przez programistów Google, ale każdy może przyczynić się do projektu w GitHub.

Czy są jakieś zalety korzystania z Polimeru nad Angularem? Poniżej wymieniono niektóre z nich:

 • Potrzebny jest tylko jeden plik HTML, aby programista mógł tworzyć nowe niestandardowe elementy za pomocą Polymer. Jest to o wiele bardziej intuicyjne niż Angular. Dzieje się tak, ponieważ nie musisz otwierać kilku plików, aby zrozumieć komponent, który właśnie tworzysz.
 • Jeśli tworzysz nową aplikację lub zupełnie nową stronę internetową, w pewnym momencie musisz wprowadzić stylizację, aby dobrze wyglądała dla przyszłego użytkownika. W tej dziedzinie Polymer naprawdę przoduje. Polymer obsługuje zmienne CSS i niestandardowe deklaracje mixin CSS, co czyni proces stylizacji o wiele bardziej wszechstronnym. W ten sposób możesz korzystać z nowoczesnych funkcji wprowadzonych przez CSS3.
 • Mogą zdarzyć się przypadki, gdy projekt potrzebuje wsparcia również z innych bibliotek lub frameworków, nie tylko z głównej, której używasz. W takim przypadku Polymer może być naprawdę pomocny w tej dziedzinie. Ponieważ nie ma dodatkowej warstwy, możesz łatwo udostępniać dane między nim a innymi aplikacjami innych firm, które są potrzebne do opracowania aplikacji.
 • Przyzwyczajenie się do frameworka. Kiedy zaczynasz uczyć się czegoś nowego, jest to niezwykle ważna część, którą musisz wziąć pod uwagę przed przystąpieniem do gry. Jeśli struktura, którą wybierzesz, ma bardzo stromą krzywą uczenia się, przyzwyczajenie się do niej może zająć zbyt dużo czasu . Ale jak radzi sobie Polymer w tym obszarze? Możemy śmiało powiedzieć, że Polymer ma bardzo szczegółową i aktualną dokumentację, która zawiera wiele przykładów, aby pomóc każdemu nowicjuszowi w szybkim nauczeniu się frameworka. Aby biegle posługiwać się tym narzędziem, dokumentacja Polimeru bardzo pomoże. Możesz także przyjrzeć się szybko rosnącej społeczności za tym stosunkowo nowym narzędziem do tworzenia stron internetowych.

Wniosek – Który framework jest najlepszy?

To tylko niektóre zalety, jeśli zdecydujesz się na Polymer zamiast Angular.

Pozostaje pytanie: który z nich jest lepszy: kątowy czy polimerowy? Odpowiedź jest następująca: jeśli musisz opracować bardzo bogatą i złożoną aplikację internetową, może być lepiej, jeśli wybierzesz Angular (jak wspomniano powyżej). Ale jeśli dopiero zaczynasz korzystać z frameworków JS i potrzebujesz takiego, który jest łatwy do nauczenia i prosty w użyciu, skorzystaj z Polymer. Może to pomóc w tworzeniu poważnych aplikacji w prostszy sposób.

Ostatecznie wybór należy do ciebie. To bardzo zależy od twoich konkretnych potrzeb. Weź to pod uwagę przy wyborze między Kątowym a Polimerowym.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector