Budowanie witryny za pomocą PHP (zalety i wady)

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Budowanie witryny za pomocą PHP (zalety i wady)
0 7 мин.

budowanie witryny za pomocą php


PHP (Hypertext Preprocessor) to język skryptowy po stronie serwera używany przez programistów internetowych do tworzenia aplikacji i stron internetowych z bazami danych i ulepszonymi funkcjami, który został zainstalowany na ponad 240 milionach stron internetowych i 2,1 miliona serwerów internetowych w 2013 roku.

Większość stron internetowych jest wykonana PHP, ale niektóre z nich są tworzone we Flashu, ASP, Javie, Pythonie, Ruby lub po prostu w HTML, CSS i JavaScript, ale te nie mają bazy danych ani skomplikowanych funkcji. W przeciwieństwie do HTML, PHP może nawiązać połączenie z bazami danych, generować ogólny kod HTML, a nawet skonfigurować serwer do przetwarzania wszystkich plików HTML za pomocą PHP, aby nie można było skopiować ani zobaczyć prawdziwego kodu źródłowego witryny.

Istnieje wiele wersji PHP, a także duże różnice między nimi, np. Między PHP 4 i PHP 5, gdzie pojawił się nowy model OOP wraz z ulepszoną obsługą MySQL i SQLite oraz innymi drobnymi funkcjami.

Pliki PHP mają kilka rozszerzeń, takich jak .php, .phtml lub .php5 i mogą zawierać kod PHP, ale także HTML, JavaScript lub CSS.

PHP może wykonywać wiele przydatnych rzeczy, takich jak generowanie dynamicznej zawartości strony, tworzenie, otwieranie, czytanie, pisanie, usuwanie i zamykanie plików na serwerze, zbieranie danych formularzy, odbieranie i wysyłanie plików cookie, dodawanie usuwania, modyfikowanie danych w bazie danych, używanie do kontroli dostępu użytkownika, szyfrowania danych i wysyłania obrazów, plików PDF, filmów Flash, plików tekstowych XHTML i XML.

Nawet jeśli PHP jest najpopularniejszym językiem programowania używanym do tworzenia stron internetowych, ma pewne wady: złożony projekt wymaga doświadczenia, kodu open source, braku narzędzi do debugowania, zarządzania pakietami, produktywności, ciągle się zmienia, niespójności i składni.

Złożony projekt wymaga doświadczenia

Przy dużych i złożonych projektach potrzebujesz doświadczenia lub pomocy bardziej doświadczonych programistów PHP, ponieważ istnieje wiele bibliotek i wiele sposobów na stworzenie funkcji, ale nie będziesz w stanie wybrać odpowiedniej ani znaleźć dokładnie czego chcesz.

Kod open source

Zwykle wszystko, co jest widoczne, może zostać skradzione, i to samo dotyczy kodu źródłowego PHP, który może zostać skradziony przez twoich klientów lub innych programistów internetowych i umieszczony w innych projektach, nawet jeśli masz oryginalne rozwiązanie lub pomysł.

Brak narzędzi do debugowania

W PHP potrzebujesz narzędzi do debugowania, aby znaleźć błędy i ostrzeżenia, ale problem polega na tym, że dostępnych jest tylko kilka z nich w porównaniu z innymi językami programowania, takimi jak Python.

Zarządzanie pakietami

PHP ma złe zarządzanie pakietami w przeciwieństwie do Pythona, który może pisać, budować i udostępniać pakiety innym programistom, aby mogli nawiązywać połączenia między wieloma projektami za pomocą tak zwanych wtyczek.

Wydajność

Ogólnie rzecz biorąc, nie masz prędkości i wydajności w tym samym czasie, a PHP oferuje prędkość w zamian za wydajność, podczas gdy platforma internetowa Ruby on Rails oferuje wydajność w zamian za szybkość.

Ciągle zmieniający się

Nowe wersje PHP pojawiają się stale z rozwiązaniami błędów i nowymi funkcjami, ale jednocześnie pojawiają się z nowymi błędami, które nie mają rozwiązania do czasu wydania nowej wersji, co może być naprawdę frustrujące.

Niezgodność

Na początku PHP zostało stworzone przede wszystkim jako narzędzie dla amatorów, więc ma wiele całkowicie losowych funkcji, losową kolejność parametrów i inne losowe funkcje.

Składnia

Większość języków programowania pozwala uporządkować kod według własnego uznania, dzięki czemu jest czytelny nawet dla osób, które nie są programistami, ale znają angielski, w PHP nie możesz tego zrobić, składnia jest trudna do zrozumienia, jeśli nie znasz PHP.

Oczywiście język PHP ma również zalety: szybki i łatwy, duża społeczność, wysoka kompatybilność z bazami danych, odśmiecanie, międzyplatformowy, tryb awaryjny, bezpieczeństwo, wysokie zwroty, osadzanie i koszty.

Szybko i łatwo

Językiem implementacyjnym skryptu PHP jest C z niektórymi elementami C ++ i częściami składniowymi z Javy i Perla, dzięki czemu łatwo jest się uczyć i używać podstawowych elementów, zwłaszcza jeśli chcesz go używać do celów ogólnych i tworzenia stron internetowych.

Duża społeczność

Będąc tak popularnym, PHP ma wielką i dużą społeczność, która zawiera strony internetowe, blogi i fora z różnymi rozwiązaniami różnych problemów, nowe pomysły na wiele projektów, dedykowane zasoby, informacje, a nawet zadania PHP.

Wysoka kompatybilność z bazami danych

PHP jest wyjątkowo kompatybilny z wieloma wersjami baz danych, takimi jak dBase, IBM DB2, InterBase, ale szczególnie z MySQL, który jest w stanie utrzymać dużą liczbę wielu połączeń w tym samym czasie. Wraz z MySQL PHP może być wykorzystywane do tworzenia skalowalnych i wydajnych aplikacji i stron internetowych.

Zbieranie śmieci

PHP ma funkcję wyrzucania elementów bezużytecznych, która jest uruchamiana, kiedy o tym powiesz, kiedy skrypt się kończy lub gdy istnieje funkcja.

Międzyplatformowy

Wszystkie aplikacje i strony PHP działają na dowolnej platformie, niezależnie od tego, czy chodzi o system operacyjny Unix, Windows lub Mac i niezależnie od rodzaju używanego serwera.

Tryb bezpieczeństwa

W przypadku niektórych problemów można użyć PHP do naprawy ich w trybie awaryjnym, funkcje te są bardzo lubiane szczególnie przez ISP (dostawców usług internetowych), a ponadto PHP umożliwia wykonywanie kodu w ograniczonym środowisku.

Bezpieczeństwo

PHP ma wysokie standardy bezpieczeństwa, ponieważ jest silny, popularny i elastyczny, więc nawet w przypadku bibliotek trzeciej części pozostaje stabilny i bezpieczny.

Koszt

PHP można pobrać i zainstalować na serwerach za darmo, a ponieważ jest tak popularny, możesz łatwo znaleźć tanie programistów, dzięki czemu 10 programistów PHP będzie cię kosztowało 1 programistę Ruby on Rails, a także większość bibliotek jest darmowa.

Wysokie zyski

Programiści używają PHP do tworzenia dynamicznych stron internetowych, aby zapewnić uczestnikom odwiedziny poprzez subskrypcje, sprzedaż produktów, komentarze lub inne działania, dlatego predysponowani są do częstszego powrotu niż użytkownicy innych stron internetowych wykonanych w innych językach programowania.

Osadzanie

Wielu programistów niskiego poziomu czasami myli PHP z HTML, ponieważ widzą oba języki w tym samym pliku, PHP jest łatwe do wdrożenia obok HTML, JAVASCRIPT i CSS.

W końcu widać, że PHP nie jest doskonałe, ponieważ nic na tym świecie nie jest, ale ma znacznie więcej zalet niż wad. Więc jeśli planujesz rozpocząć naukę tego języka programowania lub chciałbyś z nim zbudować stronę internetową, nie wahaj się.

Jeśli szukasz niezawodnego dostawcy hostingu PHP, polecam InMotion Hosting.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector