Co to jest błąd 503 Usługa niedostępna w WordPress – jak go naprawić?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Co to jest błąd 503 Usługa niedostępna w WordPress – jak go naprawić?
0 8 мин.

błąd http 503 usługa niedostępna


Błąd Usługa 503 niedostępna nie jest błędem nieodłącznie związanym z witrynami WordPress, jest to błąd, który może pojawić się w przypadku dowolnego rodzaju witryny. W tym artykule postanowiliśmy omówić potencjalne poprawki, jeśli ten błąd pojawi się w witrynie WordPress, więc przygotuj się i dowiedz się, co zrobić, jeśli kiedykolwiek napotkasz ten błąd.

Istnieje wiele problemów, które mogą powodować niedostępność usługi Error 503, a niektóre z tych błędów mogą być powiązane z używanym systemem zarządzania treścią (w tym przypadku WordPress), podczas gdy w innych przypadkach błąd jest wynikiem jakiś problem z twoim serwerem.

Zanim przeanalizujemy różne sposoby naprawienia usługi Błąd 503 niedostępnej, zobaczmy, co to jest.

Co to jest błąd 503 Usługa niedostępna?

błąd http 503 usługa niedostępna przykład

W przeciwieństwie do błędu 404 „nie znaleziono”, który pojawia się, gdy serwer nie może znaleźć zasobu, do którego uzyskiwany jest dostęp, usługa 503 jest niedostępna, gdy dostęp do zasobu jest niedostępny, a serwer jest tymczasowo niedostępny. Tak więc zasób, do którego uzyskiwany jest dostęp, istnieje po prostu dlatego, że serwer jest obecnie niedostępny do obsługi żądania.

Jeśli chodzi o potencjalne przyczyny, oto najczęstsze przyczyny, które mogą spowodować błąd 503:

 • Skrypty PHP: często niemożność załadowania wtyczki lub motywu na żądanie serwera zwróci błąd 503;
 • Skrypty niestandardowe: ostatnio dodane skrypty niestandardowe do witryny WordPress mogą być inną możliwą przyczyną;
 • Przestój serwera: w zależności od hosta serwer może być tymczasowo niedostępny z powodu konserwacji lub przeciążenia;
 • Rozproszone ataki typu „odmowa usługi” (DDoS): jeśli Twoja witryna padnie ofiarą ataku DDoS, który powoduje zalanie witryny ruchem, przez co staje się ona niedostępna z powodu przytłaczającego ruchu.

Następnie zobaczmy, jak naprawić błąd 503 Usługa niedostępna w WordPress i co możesz zrobić, aby uniknąć jego wystąpienia w przyszłości.

Masz dość uzyskiwania błędów w witrynie WordPress?

Przenieś swoją witrynę WordPress do niezawodnej firmy hostingowej, która jest w stanie zapewnić Ci niezawodną i bezpieczną usługę. BlueHost to wszechstronny dostawca hostingu, który zalecamy do hostowania blogów lub stron WordPress.

Zacząć teraz “

Jak naprawić błąd 503 Usługa niedostępna?

Jeśli prawdopodobną przyczyną błędu usługi 503 jest niedostępność jest problem z WordPress, oto kilka poprawek, które możesz spróbować rozwiązać problem:

Wyłącz wtyczki

Jak większość ludzi, prawdopodobnie używasz wielu wtyczek, co może powodować problemy z niekompatybilnością. Wyłączając wtyczki, a następnie ponownie je aktywując, sprawdzając, czy witryna WordPress nadal działa, pojawi się wtyczka, która spowodowała problem.

Ale jak uzyskać dostęp do wtyczek, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do pulpitu nawigacyjnego, logując się do obszaru administracyjnego WordPress? Musisz użyć klienta FTP takiego jak FileZilla, co oznacza, że ​​musisz sprawdzić dane uwierzytelniające FTP, aby móc przesyłać pliki na serwer iz serwera.

Po zalogowaniu się na serwerze z FileZilla, wykonaj poniższe czynności, aby wyłączyć wtyczki:

 1. Znajdź i otwórz folder public_html (folder główny WordPress)
 2. Przejdź do katalogu wp-content
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy folder wtyczek i wybierz opcję Zmień nazwę
 4. Zmień nazwę katalogu wtyczek na dezaktywowane

Spowoduje to dezaktywację wszystkich wtyczek i dostęp do witryny WordPress powinien być możliwy, jeśli błąd 503 został spowodowany problemem niezgodności wtyczek.

Następnie musisz wrócić do FileZilla, uzyskać dostęp do folderu wp-content i zmienić nazwę folderu dezaktywowanego na wtyczki na jego pierwotną nazwę. Nie spowoduje to ponownej aktywacji wtyczek, sprawi, że WordPress je rozpozna, dzięki czemu będziesz mógł aktywować je pojedynczo w panelu WordPress, dopóki nie znajdziesz winnego. Gdy to zrobisz, wróć do FileZilla i usuń odpowiednią wtyczkę z katalogu wp-content / plugins.

Zobaczmy teraz, co zrobić, jeśli błąd 503 jest spowodowany aktywnym motywem WordPress.

Wyłącz motyw WordPress

Jeśli problem niezgodności wtyczki nie był winny, przyczyną może być Twój motyw WordPress. Tutaj również musisz polegać na kliencie FTP, aby wykonać zadanie.

Uzyskaj dostęp do katalogu wp-content / themes i zlokalizuj folder aktywnego motywu, a następnie, tak jak zmieniłeś nazwę folderu wtyczek, zrób to samo dla folderu motywów, tj. Dezaktywowany przez mytheme, i spróbuj uzyskać dostęp do swojej witryny. Jeśli ci się powiedzie, i w tym momencie zobaczysz domyślny motyw WordPress zamiast starego, oznacza to, że przyczyną błędu była niedostępna usługa 503.

Upewnij się, że pobierasz najnowszą wersję motywu od programisty, a jeśli problem nadal występuje, nawet jeśli używasz najnowszej wersji motywu, a programista nie jest w stanie naprawić, niestety musisz znaleźć inny motyw.

Debuguj kod niestandardowy

Jeśli żadna wtyczka, a nie motyw nie były przyczyną błędu, nadszedł czas, aby włączyć funkcję debugowania w WordPress, aby sprawdzić, czy przyczyną problemu mogą być niestandardowe dodatki do kodu.

Aby włączyć funkcję debugowania, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do FileZilla i zlokalizuj folder główny WordPress
 2. Poszukaj pliku wp-config.php
 3. Kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz polecenie Wyświetl / Edytuj, co otworzy plik w edytorze tekstu
 4. Znajdź linię To wszystko, przestań edytować! Miłego blogowania
 5. Dodaj następujący kod powyżej tego wiersza: @ini_set („display_errors”, 1)
 6. Zapisz zmiany i zamknij plik

Pozwoli to na włączenie funkcji debugowania i wyświetli komunikat o błędzie zwykle opisujący szczegółowo plik, a nawet określony wiersz kodu, który zakłóca działanie. W ten sposób możesz zlokalizować plik za pomocą FTP i wprowadzić niezbędne zmiany, aby przywrócić normalne działanie.

Funkcja debugowania WordPress jest domyślnie wyłączona ze względów bezpieczeństwa, więc jeśli skończysz wprowadzać zmiany, zalecamy wyłączenie.

Skontaktuj się z usługodawcą internetowym

Jeśli podejrzewasz, że jesteś pod atakiem DDoS lub masz uzasadniony wzrost natężenia ruchu, który powoduje problem z przestojami, skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej swojego hosta, który będzie mógł ocenić sytuację i zaoferować rozwiązanie.

Host może zalecić uaktualnienie twojego planu hostingowego lub może tymczasowo zwiększyć twoje zasoby, aby móc poradzić sobie z napływem ruchu, lub wdrożyć mechanizmy obrony przed atakiem DDoS, jeśli problem jest spowodowany atakiem DDoS.

Jeśli Twój hosting nie pomaga w rozwiązaniu problemu, możesz rozważyć migrację do innej firmy hostingowej. W przypadku witryn WordPress zalecamy wybranie BlueHost, ponieważ oferują one wiele planów hostingowych WordPress opartych na technologii VPS i zaprojektowanych tak, aby odpowiadały szczególnym cechom witryn WordPress pod względem optymalizacji szybkości, bezpieczeństwa i wydajności. Przeczytaj naszą recenzję BlueHost, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej firmie.

Końcowe przemyślenia

W miarę wzrostu ruchu w witrynie i wzrostu liczby gwiazd możesz zauważyć, że spowolni lub możesz napotkać problemy z przestojami.

Dlatego zalecamy uaktualnienie planu hostingowego do lepszego, aby uniknąć takich problemów.

Możesz również rozważyć zintegrowanie sieci dostarczania treści ze swoją witryną WordPress (zalecamy MaxCDN), co zmniejszy obciążenie serwera i sprawi, że Twoja strona będzie szybsza i bezpieczniejsza.

Błąd 503 Usługa niedostępna może początkowo wydawać się trudnym orzechem do zgryzienia, ale jeśli postępujesz zgodnie z naszymi instrukcjami krok po kroku, powinieneś być w stanie szybko sobie z tym poradzić.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector