Co to jest błąd WordPress 413 Zbyt duży element żądania i jak go naprawić?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Co to jest błąd WordPress 413 Zbyt duży element żądania i jak go naprawić?
0 12 мин.

wordpress-error-413-request-entity-too-large


Jeśli jesteś doświadczonym użytkownikiem WordPress, prawdopodobnie widziałeś kilka komunikatów o błędach, których naprawienie zajęło Ci trochę czasu. Błąd, o którym będziemy rozmawiać, jest dość powszechny, a także mamy kilka szybkich poprawek do pokazania. Gdy użytkownicy próbują wgrać wtyczkę, motyw lub zasadniczo dowolny nośnik, mogą uruchomić się w 413 Zbyt duże żądanie” wiadomość, która po prostu nie pozwoli im kontynuować.

Dlatego pojawia się zbyt duży błąd 413 żądania podmiotu

Możesz przesłać dowolny plik do WordPressa, o ile nie przekracza on maksymalnego rozmiaru pliku. Można to uznać za domyślny limit skonfigurowany przez dostawcę hostingu WordPress. Pozwala przesyłać stosunkowo duże treści, ale nigdy nie wiadomo, gdzie jest górna granica. Jeśli przesyłanie się nie powiedzie i pojawi się błąd 413 „Żądaj zbyt dużej jednostki”, oznacza to, że plik jest za duży.

Głównym problemem jest to, że jeśli znajdziesz przydatną wtyczkę lub fajny motyw, czasami po prostu nie możesz go zastosować ze względu na jego rozmiar. W bibliotece multimediów możesz napotkać ten sam problem, ale wyświetli się inny komunikat o błędzie: nazwa_pliku.zip przekracza maksymalny rozmiar przesyłania dla tej witryny. Może się to zdarzyć, gdy chcesz przesłać wideo lub obraz w wysokiej rozdzielczości.

Większość osób napotyka ten komunikat o błędzie, gdy chce przesłać duży obraz. Aby zobaczyć dokładny limit przesyłania, kliknij przycisk Media i opcję Dodaj nowy. Tam możesz zobaczyć tekst: Maksymalny rozmiar przesyłanego pliku: „wartość” (zwykle 2 MB).

Jak naprawić zbyt duży błąd 413 żądania jednostki?

Istnieją 3 różne sposoby naprawienia tego błędu. Pierwsze dwie metody opierają się na kilku prostych wierszach kodu, natomiast w przypadku trzeciej musisz użyć FTP. Omówimy je wszystkie, abyś mógł zdecydować, który z nich jest najprostszy.

 1. Ustaw wyższy limit rozmiaru przesyłanego pliku w pliku funkcji

Plik functions.php jest w zasadzie kompozycją o strukturze podobnej do wtyczki. Możesz otworzyć ten plik na swoich stronach frontonu i stronie administracyjnej. Zawiera on funkcje definiujące filtry, klasy i działania używane przez szablony w ramach motywu WordPress.

Jeśli nie jest dostępny plik functions.php, po prostu utwórz plik tekstowy, nazwij go functions.php i skopiuj go do katalogu motywu. Aby zwiększyć limit rozmiaru pliku, skopiuj poniższy kod do pliku functions.php motywu WordPress:

@ini_set („upload_max_size”, „128M”);

@ini_set („post_max_size”, „128M”);

@ini_set („max_execution_time”, „500”)

Można to zrobić za pomocą wtyczki specyficznej dla witryny, która pozwala dodawać wiersze kodu do witryny WordPress w celu dostosowania, bez zależności od bieżącego motywu.

128M, które widzisz w post_max_size i upload_max_size, to dokładny limit rozmiaru plików, które możesz przesłać. Ta wartość jest naprawdę dowolna, możesz ustawić ją na dowolną liczbę, o ile jest większa niż plik, który chcesz dodać. Max_execution_time określa czas oczekiwania na zakończenie przesyłania, zanim proces się zatrzyma. Możesz także zwiększyć tę wartość, aby upewnić się, że plik ma wystarczająco dużo czasu na przesłanie na serwer.

Pamiętaj jednak, że ta metoda nie zawsze działa, w niektórych witrynach WordPress nic nie da się zrobić. W takim przypadku wypróbuj następną metodę opartą na pliku .htaccess.

 1. Ustaw wyższy limit rozmiaru przesyłanego pliku w pliku .htaccess

Plik .htaccess to kolejne miejsce, w którym możesz skonfigurować serwer swojej witryny. Wiersze kodu, które piszesz, to ścisłe reguły, których serwer musi przestrzegać.

Jeśli chcesz naprawić błąd w ten sposób, otwórz plik .htaccess w folderze głównym witryny WordPress i skopiuj poniższy kod w następujący sposób:

php_value upload_max_filesize 128M

php_value post_max_size 128M

php_value max_execution_time 500

php_value max_input_time 500

Za pomocą tych poleceń plik .htaccess komunikuje się z serwerem, aby ustawić rozmiar wysyłania i czas wykonania na podane wartości. Zanim cokolwiek zmienisz w pliku .htaccess, dobrze jest utworzyć kopię zapasową. Jeśli trochę zepsujesz kod, cała witryna może ulec awarii.

Pamiętaj, że w przypadku witryn, które działają na wspólnym planie hostingowym, ta metoda zdecydowanie nie zadziała. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z dostawcą usług hostingowych za pośrednictwem jego obsługi klienta. Następnie po prostu sami otworzą plik .htaccess i zmienią limit.

 1. Prześlij i zainstaluj wszystko za pomocą FTP

Podczas przesyłania pojedynczego pliku może wystąpić błąd 413 „Żądanie zbyt duże”. W takim przypadku prawdopodobnie najprostszym rozwiązaniem jest ręczne przesłanie pliku przez FTP. Dla tych, którzy nie znają FTP, jest to skrót terminu File Transfer Protocol. Jeśli chcesz przesyłać pliki z jednego komputera na inny w sieci, możesz użyć tego protokołu internetowego.

Jest to przydatne, gdy chcesz zainstalować WordPress na swojej stronie. Najpierw potrzebujesz FTP, aby móc przesyłać pliki CMS z komputera na serwer. Interfejsem, który upraszcza te zadania, jest klient FTP, oprogramowanie, które należy zainstalować na komputerze. Po uruchomieniu można rozpocząć wymianę plików między komputerem a serwerem. Popularne oprogramowanie FTP, które są również przyjazne dla użytkownika, to WS_FTP i Filezilla.

Jeśli wiesz, jak korzystać z FTP, możesz rozwiązać wiele problemów. Kiedy instalujesz nowe wtyczki lub zmieniasz coś w pliku functions.php, może to czasem doprowadzić do awarii serwera. Może się to zdarzyć albo dlatego, że wtyczka nie jest kompatybilna, albo ktoś pomieszał kod. W takich przypadkach można uzyskać dostęp do serwera za pośrednictwem klienta FTP i pozbyć się plików, które spowodowały awarię.

Prześlij swoje pliki WordPress ręcznie za pomocą FTP

Przesyłanie plików do witryny WordPress za pomocą klienta FTP jest w rzeczywistości prostym zadaniem. Wystarczy pobrać i zainstalować klienta na komputerze, a on ustanowi połączenie między witryną a komputerem.

Wyjaśnimy, jak działa transfer plików z Filezillą, a kiedy zrozumiesz ten proces, będzie można łatwo korzystać z innego oprogramowania. Możesz pobrać i zainstalować Filezilla za darmo i działa ona również w systemach Linux, Mac i Windows.

Po pierwsze, możesz uruchomić klienta FTP tylko poprzez wpisanie poświadczeń FTP. Jest to konieczne, jeśli chcesz połączyć się z witryną i uzyskać dostęp do plików. Po subskrybowaniu planu hostingowego dostawca zwykle wysyła te dane uwierzytelniające w wiadomości e-mail lub po prostu dołącza je do interfejsu administratora cPanel.

Jeśli masz nazwę użytkownika i hasło, uruchom Filezilla i kliknij „Plik”, a następnie „Menedżer witryny”. Pojawi się okno, w którym możesz przejść do „Nowa strona”. W sekcji „Moje witryny” na liście pojawi się nowa nazwa „Moja witryna” i tam możesz ją zmienić. Po prawej stronie znajdują się pola, w których możesz dodać informacje o swojej witrynie.

W polu „Host” wpisz nazwę swojej domeny, a następnie z rozwijanego menu wybierz „Typ logowania: normalny” i możesz nawiązać połączenie. Jeśli informacje są poprawne, Filezilla nawiąże połączenie i zapisze wszystko do następnego logowania, aby nie trzeba było wpisywać ponownie.

Za każdym razem, gdy Filezilla zauważy, że chcesz połączyć się z nowego komputera, pojawi się okno „Nieznany certyfikat”. Aby utrzymać połączenie i sprawić, że oprogramowanie ufa certyfikatowi, kliknij pole wyboru „Zawsze ufaj certyfikatowi dla przyszłych sesji” i kontynuuj. Następnie będziesz mógł zobaczyć wszystkie pliki, które znajdują się na Twojej stronie. „Witryna lokalna” to Twój komputer, a pod „Witryną zdalną” – pliki Twojej witryny.

Aby przesłać pliki do swojej witryny, kliknij prawym przyciskiem myszy żądany plik i kliknij „Prześlij”.

Zainstaluj dowolną wtyczkę WordPress przez FTP

Jak wspomniano wcześniej, błąd 413 „Żądaj zbyt dużej jednostki” może pojawić się w przypadkach, gdy wtyczka, którą próbujesz dodać, jest zbyt duża i przekracza ograniczenia witryny. Na szczęście istnieje sposób ręcznej instalacji wtyczek WordPress. Ponieważ możesz przesłać dowolny plik do swojej witryny za pomocą klienta FTP, oznacza to również, że możesz również przesłać pliki wtyczki.

Zacznij od pobrania pliku źródłowego wtyczki, której chcesz użyć w swojej witrynie. Jest to zawsze plik .zip, który należy wyodrębnić na komputerze, zanim będzie można wykonać cokolwiek innego. Po zakończeniu pojawi się folder o tej samej nazwie i właśnie to musisz przesłać za pośrednictwem klienta FTP.

Pamiętaj, że WordPress ma ścisłą strukturę plików. Więcej niż nie, musisz dokładnie wiedzieć, gdzie przesłać określony plik na swojej stronie internetowej. W naszym przykładzie nowa wtyczka musi być zawsze przesłana do folderu / wp-content / plugins / każdej witryny WordPress, w przeciwnym razie nie zadziała.

Oto, co musisz zrobić, jeśli chcesz ręcznie zainstalować wtyczkę na swojej stronie WordPress. Uruchom klienta FTP i zaloguj się za pomocą nazwy użytkownika i hasła. Po nawiązaniu połączenia z witryną znajdź folder / wp-content / plugins / w „Witrynie zdalnej”. W tym miejscu musisz dodać wtyczkę z komputera – tę, którą wcześniej rozpakowałeś.

Przesyłanie zostało zakończone, ale wtyczka jeszcze nie działa. Zaloguj się w obszarze administracyjnym WordPress swojej witryny i przejdź do „Wtyczek”. Możesz tam znaleźć nazwę nowej wtyczki, którą można aktywować w dowolnym momencie.

Zainstaluj motywy WordPress za pośrednictwem FTP

Instalowanie nowych motywów WordPress to kolejny sposób na wystąpienie błędu 413 „Żądanie zbyt duże”. Jeśli motyw jest większy niż zwykle, może również przekraczać ograniczenia przesyłania serwera. Na szczęście motywy WordPress można również przesyłać ręcznie. Można to zrobić dokładnie taką samą metodą, jak podczas instalowania wtyczki lub przesyłania dowolnego nośnika za pośrednictwem klienta FTP.

Jedyną różnicą będzie ścieżka pliku, w której należy skopiować motyw. Po uruchomieniu klienta FTP połącz się z witryną WordPress, wpisując nazwę użytkownika i hasło. Po uruchomieniu menedżera plików znajdź ścieżkę / wp-content / themes / path po stronie interfejsu „Witryna zdalna”.

Ponieważ motywy są również dostępne w plikach .zip, musisz je najpierw wyodrębnić na komputerze. Następnie znajdź wyodrębniony plik w kliencie, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy i „Prześlij” go do katalogu / wp-content / themes /. Następnym krokiem jest zalogowanie się do panelu administracyjnego WordPress swojej witryny i upewnienie się, że możesz znaleźć nowy motyw w „Wyglądzie” > Menu „Motywy”. Jeśli zrobisz to poprawnie, motyw zostanie tam wymieniony i możesz go również aktywować jednym kliknięciem.

Są to główne metody, za pomocą których można odtwarzać komunikat o błędzie 413 „Żądanie zbyt dużej jednostki”. Czasami dwie pierwsze metody mogą od razu rozwiązać problem, ale jeśli masz większe doświadczenie w korzystaniu z FTP w swoich witrynach, przesłanie nowych plików dowolnej wielkości do witryny zajmie tylko kilka minut.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector