Co to jest kod błędu 105 (net :: ERR_NAME_NOT_RESOLVED) i jak go naprawić?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Co to jest kod błędu 105 (net :: ERR_NAME_NOT_RESOLVED) i jak go naprawić?
0 7 мин.

kod-błędu-105-dns


Jeśli używasz Google Chrome jako domyślnej przeglądarki, w pewnym momencie możesz napotkać kod błędu 105 (net :: ERR_NAME_NOT_RESOLVED). Ten błąd jest specyficzny dla Google Chrome, więc prawdopodobnie będziesz chciał wiedzieć, co powoduje ten komunikat o błędzie i jakie są możliwe poprawki.

Co to jest błąd 105? Co to powoduje?

Błąd 105 jest wyświetlany po niepowodzeniu wyszukiwania DNS, co oznacza, że ​​po wprowadzeniu adresu URL witryny, do której próbujesz uzyskać dostęp w przeglądarce Google Chrome, przeglądarka próbuje przetłumaczyć nazwę witryny na jej adres internetowy (adres IP) przy użyciu System nazw domen (DNS). Jeśli przeglądarka nie może uzyskać dostępu do serwera DNS, rozdzielczość DNS kończy się niepowodzeniem i wyświetlany jest błąd 105.

Oprócz niereagującego serwera DNS błąd 105 może być również spowodowany:

 • brak połączenia z Internetem;
 • źle skonfigurowana sieć;
 • zapora ogniowa, która uniemożliwia Chrome dostęp do sieci.

Ponieważ kod błędu nie wyświetla dokładnej przyczyny, która go spowodowała, musisz postępować zgodnie z wątkiem i sprawdzić wszystkie możliwe przyczyny.

Jak naprawić kod błędu 105?

W pierwszej kolejności sprawdź, czy masz połączenie z Internetem i poprawnie wpisałeś domenę lub adres URL w przeglądarce.

Jeśli masz połączenie z Internetem i nie ma błędów ani literówek w adresie URL, spróbuj odwiedzić inne niepowiązane domeny (przeprowadź losowe wyszukiwanie w Google i skorzystaj z kilku linków), aby sprawdzić, czy działają. Jeśli tak, oznacza to, że masz prawidłowy DNS i prawdopodobnie serwer DNS witryny, do której próbujesz uzyskać dostęp, ma pewne problemy.

Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do innych domen, przyczyną może być problem z serwerem DNS i może być konieczna zmiana serwerów DNS.

Oto jak zmienić DNS w systemie Windows:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Wi-Fi i wybierz Otwarta sieć & Ustawienia internetowe;
 2. Kliknij Zmień opcje adaptera;
 3. Kliknij aktywne połączenie sieciowe prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości;
 4. Kliknij lewym przyciskiem myszy Wersja protokołu internetowego 4, następnie wybierz Nieruchomości (Jeśli użyjesz IPv6, zrób to również na IPv6);
 5. Wybierz Użyj następujących adresów serwera DNS :, a następnie wpisz jeden z publiczny DNS adresy serwerów od dołu:

 1.1.1.1 = CloudFlare DNS

208.67.220.220 lub 208.67.222.222 = OpenDNS

8.8.8.8 lub 8.8.4.4 = Google DNS

Jeśli jesteś użytkownikiem MAC, możesz zmienić swój DNS:

 1. Iść do Preferencje systemuSieć;
 2. Kliknij zaawansowane;
 3. Kliknij na DNS patka;
 4. Kliknij + znak (lewy dolny róg), aby dodać nowy serwer DNS;
 5. Wpisz jeden z publicznych adresów serwerów DNS wymienionych powyżej;
 6. Kliknij Ok, następnie kliknij Zastosować.

Jeśli jesteś webmaster a Twoja witryna nie działa z powodu tego błędu, wówczas będziesz musiał rozwiązać problemy:

 1. Uzyskaj dostęp do swojej witryny z innego komputera / telefonu, aby sprawdzić, czy dotyczy to Ciebie lub wszystkich odwiedzających;
 2. Wyczyść pamięć podręczną DNS, przechodząc do chrome: // net-internals # dns i naciśnij przycisk „Wyczyść pamięć podręczną hosta”.

Jeśli to nadal nie rozwiąże problemu, być może będziesz musiał sprawdzić serwery nazw swojej domeny i rekordy A. Aby to zrobić, możesz użyć narzędzi takich jak digwebinterface.com lub https://toolbox.googleapps.com/apps/dig/.

Jeśli nazwa Twojej domeny to www.example.com, upewnij się, że domena główna (example.com) ma rekord NS i że określony NS np. ns1.hosting.com rozwiązuje zapytanie „A” example.com.

Jeśli tak, upewnij się, że Twój główny serwer nazw rozpoznaje również FQDN (www.example.com).

Jeśli nie, dodaj rekordy NS i A. Rekordy NS można zmienić u rejestratora domen (namecheap.com, godaddy.com itp.) I muszą wskazywać serwery nazw dostarczone przez firmę hostingową, np. ns1.host.net ns2.host.com.

Problemy z IPv6

Przyczyną może być błąd ERR_NAME_NOT_RESOLVED, ponieważ urządzenie łączy się z siecią IPv6 i zamiast poprosić o rekord „A”, prosi o rekord „AAA”, aby połączyć się z adresem IPv6.

Serwer DNS może nie obsługiwać poprawnie zapytań „AAA” lub może reagować wolno. W Chrome przejdź do chrome: // net-internals / # dns i poszukaj nazwy domeny. Jeśli widzisz IPv6 w Rodzina    to może być problem.

Rozwiązaniem byłoby wyłączenie protokołu IPv6 w ustawieniach internetowych.

Oto jak wyłączyć IPv6 w systemie Windows:

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Wi-Fi i wybierz Otwarta sieć & Ustawienia internetowe;
 2. Kliknij Zmień opcje adaptera;
 3. Kliknij aktywne połączenie sieciowe prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości;
 4. Przewiń w dół do Protokół internetowy w wersji 6 (TCP / IPv6), i odznacz pole wyboru;
 5. Kliknij Ok zapisać;
 6. Zrestartuj swój komputer.

Oto jak wyłączyć IPv6 na macOS:

Najpierw musisz uruchomić polecenie za pomocą aplikacji Terminal. Należy pamiętać, że może być konieczne ponowne uruchomienie tego polecenia w przypadku jakichkolwiek zmian w preferencjach sieci, ponieważ może to zmienić to ustawienie.

 1. otwarty Znalazca
 2. Kliknij Podanie
 3. Kliknij Folder narzędzi
 4. Kliknij dwukrotnie Aplikacja terminalowa., i uruchom następujące polecenie w oknie aplikacji, aby wyświetlić listę interfejsów sieciowych i ich nazw: Networksetup -listallnetworkworkservices

Po zidentyfikowaniu używanego interfejsu sieciowego wpisz następujące polecenie w oknie terminala, aby wyłączyć IPv6 na tym interfejsie:

Jeśli używasz Ethernetu, wpisz: Networksetup -setv6off Ethernet

Jeśli używasz Wi-Fi, wpisz: Networksetup -setv6off Wi-Fi

(Może być konieczne użycie znaków cudzysłowu do obwieszczenia nazwy interfejsu).

Filtry dla dorosłych lub filtry krajowe

Jeśli doświadczasz ERR_NAME_NOT_RESOLVED błędy podczas korzystania z Wi-Fi w hotelu lub w innym miejscu, być może wynika to z faktu, że stosują one filtr treści dla dorosłych, a witryna, którą próbujesz odwiedzić, może się potknąć o niektóre ustawienia filtra.

Może się zdarzyć, że witryna zostanie zablokowana w tym kraju z przyczyn prawnych (np. Hazard online, fora aktywistów itp.)

Możesz sprawdzić za pomocą innych narzędzi, takich jak Down For Everyone Or Just Me, jeśli zgłoszono, że witryna jest uruchomiona, możesz zmienić domyślne ustawienia DNS skonfigurowane przez router (zwykle domyślny ISP) na inne publiczne DNS serwer taki jak CloudFlare 1.1.1.1, Google 8.8.8.8, OpenDNS 208.67.222.222

Jak widać, naprawianie kodu błędu 105 wiąże się z pewnym stopniem trudności, ale mam nadzieję, że nasz poradnik przeprowadził Cię przez niektóre możliwe przyczyny i poprawki, dzięki czemu będziesz wiedział, co zrobić następnym razem, gdy napotkasz ten błąd kod.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector