Co to jest marketing online? Dlaczego jest niezbędny dla Twojej firmy?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Co to jest marketing online? Dlaczego jest niezbędny dla Twojej firmy?
0 12 мин.

co to jest marketing online


Znalezienie klientów i budowanie wizerunku marki jest dziś jedną z najważniejszych rzeczy w prowadzeniu firmy. Nie widzisz, że Nike ma tylu podekscytowanych klientów i sprzedaje tyle butów tylko dlatego, że robią świetne produkty. Sukces zawdzięczają głównie brandowaniu i wysiłkowi, jaki nieustannie inwestują w marketing online i reklamy.

Prawdę mówiąc, firma jest skazana na porażkę na rynku, jeśli nie wykorzysta rozwiązań marketingowych online. Nie mówię o twoim ulubionym sklepie spożywczym za rogiem. Mówię więcej o firmach, które stale wymagają większej ekspozycji, a nie tylko uwagi mieszkańców. Dlatego przedstawię najważniejsze zalety marketingu online.

Po prostu czytaj dalej, a dowiesz się, w jaki sposób i dlaczego Twoje rozwiązania marketingowe online wprowadzą Twój biznes na wyższy poziom.

Definicja marketingu online

Przed poszerzeniem wiedzy na temat różnych narzędzi i strategii marketingowych musisz najpierw zrozumieć, czym jest marketing online.

Inne słowa, takie jak reklama internetowa i marketing internetowy, odnoszą się do tej samej rzeczy. Jest to dowolne narzędzie lub strategia, aby Twoja firma i jej produkty znalazły się w oczach opinii publicznej. Reklama online może przybierać różne formy. Niektóre z nich oparte są na subtelnych wiadomościach zamiast przejrzystych i przejrzystych reklam.

Jednak sposób, w jaki marketing online może promować Twoją firmę, jest dość prosty. Zwiększa reputację Twojej firmy, zwiększając jej szanse na znalezienie przez potencjalnych nabywców online. Ludzie stale szukają informacji, a ich ulubionym zajęciem w przeszłości jest przeglądanie Internetu.

Jeśli skorzystasz z niektórych narzędzi i strategii marketingowych, możesz pokazać nazwę swojej firmy publicznie i zachęcić ją do zobaczenia, co masz do zaoferowania.

Oto kilka innych korzyści marketingu online:

Większość Twoich klientów jest teraz online

Internet jest tętniącym życiem miejscem i korzysta z niego 3 miliardy ludzi przez całą dobę, co jest najbardziej oczywistym powodem, dla którego warto tam sprzedawać. Marketerzy zawsze starali się docierać do klientów tam, gdzie mieszkają, gdzie robią zakupy, gdzie pracują i gdziekolwiek indziej uzyskują informacje. Teraz, gdy Internet stał się tak popularny, marketerzy mogą docierać do potencjalnych klientów gdziekolwiek się znajdują.

ZA ostatnie badania wykazało, że około 80% Amerykanów korzysta z Internetu do wyszukiwania produktów, które chcą kupić. Około 58% spośród nich kupiło co najmniej jedną pozycję w poprzednim roku.

To opłacalne rozwiązanie

Reklamy telewizyjne kosztują zdecydowanie za dużo pieniędzy, podobnie jak billboardy. Marketing to kosztowny biznes, ale marketing cyfrowy kosztuje znacznie mniej. Nie zrozumcie mnie źle, ma swoją własną cenę, ale biorąc pod uwagę jej skuteczność, jest to świetna inwestycja. Dzieje się tak, ponieważ ułatwia dotarcie do osób, które prawdopodobnie kupią od Ciebie.

Załóżmy, że sprzedajesz sprzęt sportowy w Kopenhadze. Możesz umieścić jedną z reklam w gazecie i płacić stałą miesięczną cenę i mieć nadzieję na najlepsze. Tysiące ludzi przegląda gazetę tego dnia lub tygodnia, ale bardzo niewielu z nich będzie faktycznie zainteresowanych twoim produktem. Co więcej, mogą po prostu pominąć całą sekcję reklam.

Ale co, jeśli umieścisz reklamy skierowane do określonej grupy użytkowników online? A jeśli celujesz właśnie w tych czytelników, którzy szukają „sprzętu sportowego w Kopenhadze”? Teraz jesteśmy osadzeni w zupełnie innej rozmowie. Możesz użyć metod SEO lub PPC, aby uzyskać dostęp do treści przed nimi i poprosić o ich zakup.

Bardziej interaktywne niż inne narzędzia marketingowe

Firmy inwestują miliony dolarów w marketing swojej firmy w mediach społecznościowych z jednego ważnego faktu; jest interaktywny. Ponadto posiadanie strony internetowej, na której publikujesz informacje, jest również skutecznym sposobem komunikacji.

Na przykład jest to szczególnie ekscytujące, jeśli masz ofertę ograniczoną czasowo, która ma pewne ograniczenia w taki czy inny sposób. Co jeśli twój potencjalny nabywca jest zdezorientowany? Co jeśli on / ona chce uzyskać więcej informacji? Cóż, mogą po prostu wyszukać Twoją stronę internetową lub stronę w mediach społecznościowych. Mogą zadawać pytania, czytać o konkretnych szczegółach lub kontaktować się z Tobą bezpośrednio. Mogą nawet dokonywać zakupów online.

Możliwość dwukierunkowej komunikacji może zdecydowanie wzmocnić relacje z potencjalnymi klientami. Nie zobaczą tylko firmy, która próbuje sprzedać im swoje produkty; zamiast tego zobaczą wiarygodne źródło informacji.

Internet jest zawsze dostępny

Twoja firma może być otwarta tylko 12-16 godzin dziennie, ale internet jest dostępny 24/7. Zespoły marketingowe nie będą pracować dla ciebie codziennie, ale rozwiązania marketingowe online będą. Nie możesz dotrzeć do wszystkich swoich klientów jednocześnie, ponieważ mają oni różne harmonogramy. Będziesz potrzebować czegoś, co ciągle działa i działa dla Ciebie, aby klienci mogli do niego dotrzeć, kiedy będą tego potrzebować.

Do tego służą witryny i strony mediów społecznościowych. Zawsze mogą wziąć wiadomość od klienta i nie muszą czekać na godziny pracy, dopóki nie będą mogli dowiedzieć się więcej o Twojej firmie lub dokonać zakupu.

Łatwiejsze do śledzenia

Marketing internetowy rozwiązuje jeden z najtrudniejszych problemów marketingu, śledzenia wyników. Marketing online umożliwia śledzenie aktywności użytkowników i sprawdzanie, jak wchodzą w interakcje z witryną i jej zawartością. To samo możesz zrobić na platformach mediów społecznościowych, dzięki czemu możesz sprawdzić, czy Twoja strategia jest skuteczna, czy nie.

Aby wszystko było jeszcze lepsze, możesz także sprawdzić historię zakupów, preferencje i zainteresowania użytkowników, dzięki czemu możesz tworzyć ukierunkowane oferty, które lepiej odzwierciedlają ich zainteresowania. Informacje uzyskiwane ze śledzenia wizyt w witrynie dostarczą również danych potrzebnych do kampanii sprzedaży krzyżowej.

Poradzisz sobie z konkurencją

Bez względu na to, w którą firmę się angażujesz, masz dużo konkurencji. Ludzie mają dostęp do szerokiej gamy towarów za pomocą zaledwie kilku kliknięć. Bardzo ważne jest, aby firma mogła poradzić sobie z konkurencją, niezależnie od tego, czy są to małe lokalne firmy, czy większe sklepy internetowe. Jest to jednak możliwe tylko wtedy, gdy firma prawidłowo korzysta z internetowej platformy marketingowej. Możesz dotrzeć do potencjalnych klientów wcześniej niż konkurenci.

Jest świetny do badań i rozwoju

Im częściej korzystasz z marketingu online, tym więcej informacji będziesz zbierać od swoich klientów. Ponadto musisz zbadać słowa kluczowe, które mają sens dla Twojej firmy, co pozwoli ci osiągnąć dobre miejsce w rankingach wyszukiwarek. Jeśli prawidłowo użyjesz słów kluczowych, będą one generować ruch w Twojej witrynie.

Najpopularniejsze metody marketingu online

popularne strategie marketingowe online

Zakres narzędzi i strategii marketingowych online stale się powiększa, co pozwala nam tworzyć bardziej złożone strategie i realizować je wygodniej. Istnieje jednak wiele gwiazd, które nigdy nie wychodzą z mody.

Tworzenie stron internetowych

Strona internetowa firmy jest najważniejszym narzędziem docierania do docelowych odbiorców. Powód tego jest prosty; klienci zawsze szukają informacji o określonym produkcie lub usłudze. Możesz je im przekazać na swojej stronie internetowej.

Twoja strona internetowa może stworzyć obecność, która pozwoli klientom dowiedzieć się więcej o Twojej firmie, a także o twoich produktach i usługach. Budowa strony internetowej jest bardzo prosta, niedroga, ale absolutnie niezbędna do prowadzenia dzisiejszego biznesu.

Możesz także utworzyć witrynę za darmo, ale jeśli poważnie myślisz o swojej obecności w sieci, zainwestuj w nią kilka dolarów. Nie oznacza to, że musisz zatrudnić programistę. Możesz stworzyć własną stronę internetową za pomocą prostych szablonów lub konstruktorów przeciągnij i upuść.

Jeśli jednak masz budżet, zdecydowanie lepiej będzie stworzyć niestandardową witrynę. Możesz dodać bardziej precyzyjne funkcje i dostosować projekt witryny do swoich upodobań.

SEM – Marketing w wyszukiwarkach

Wyszukiwarki są najczęściej używanymi narzędziami online. Każdy, kto ma dostęp do Internetu, korzysta z Google, dlatego jest to świetne miejsce do promowania Twojej firmy. Możesz go użyć, aby uzyskać dostęp do słów kluczowych związanych z Twoją firmą. Istnieją dwie główne metody marketingu w wyszukiwarkach: Search Engine Optimization (SEO) i Pay Per Click (PPC).

SEO – Optymalizacja wyszukiwarek

Google stara się pomóc swoim użytkownikom uzyskać odpowiednie informacje. Robią to, umożliwiając robotom „indeksowanie” stron internetowych w celu ich indeksowania. Gdy to zrobią, sprawdzą, jakie słowa kluczowe są kierowane na każdą stronę i uszeregują każdą stronę w zależności od tego, jak dobrze są zoptymalizowane.

Robienie SEO w Twojej witrynie jest całkowicie bezpłatne i konsekwentnie zyskuje użytkowników szukających tego, co oferujesz. Jest to długoterminowa strategia, która wymaga konsekwentnej pracy i produkcji treści. Niezależnie od tego, czy zrobisz to sam, czy zlecisz to innej firmie lub freelancerowi, zależy to wyłącznie od Ciebie.

Na sukces tej strategii wpływa wiele czynników, ponieważ wyszukiwarki często zmieniają algorytmy rankingowe.

PPC – Pay Per Click

Reklamy Pay Per Click świetnie nadają się do uzyskiwania szybkich rezultatów. Możesz płacić wyszukiwarkom, aby wyświetlić swoją witrynę na szczycie listy, co zapewni ponad 50% ruchu generowanego przez docelowe słowo kluczowe. Będziesz natychmiast narażony, ale tylko tak długo, jak zapłacisz za to wyszukiwarkom.

Marketing e-mailowy

E-mail marketing to coś, czego żadna firma nie powinna zapomnieć. Jest to narzędzie, które pozwala firmom dotrzeć do obecnych klientów. Mogą wysyłać im biuletyny, e-maile informacyjne lub kupony.

Możesz także pozyskać nowych klientów, jeśli uda Ci się pozyskać ich do dostarczenia e-maili. Użytkownicy często podają swoje adresy e-mail w zamian za darmową treść lub inną formę wartości.

Reklamy sponsorowane

Wiele blogów, kanałów YouTube i wszelkiego rodzaju stron internetowych zapewnia przestrzeń reklamową. W zależności od grupy docelowej możesz zwiększyć generowany ruch, umieszczając reklamy w ich witrynie. Jeśli Twoje reklamy są naprawdę trafne dla odbiorców, prawdopodobieństwo, że je klikną i wykorzystają do zakupu od Ciebie, jest bardzo wysokie.

Marketing treści

Treści online to jeden z zasobów cyfrowych, których możesz użyć do promowania swojej witryny. W zależności od tego, co robi Twoja firma, możesz korzystać z różnych treści, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele. Na przykład możesz dodać do swojej witryny eBooki, samouczki i oficjalne dokumenty lub pliki do pobrania, które zaangażują odbiorców.

Zawsze istnieje potrzeba pomocy i zaangażowania treści w dowolnej niszy, a ich dostarczenie przyniesie cenne nagrody.

Marketing mediów społecznościowych

Wszyscy i ich pies pisali o marketingu w mediach społecznościowych w ostatnich latach. To naprawdę ważny temat, jeśli chodzi o marketing online, jak już wspomniałem powyżej.

Marketing w mediach społecznościowych ma ogromny potencjał w zakresie pielęgnowania odbiorców, dostarczając im pomocnych odpowiedzi i treści. Jest to idealne miejsce do swobodnego komunikowania się z odbiorcami, które należy wykorzystać. Zapewnia również doskonałą widoczność marki i pomaga budować swoją reputację. Nie wspominając o tym, że pomaga również zwiększyć ruch w witrynie.

Podsumowując, marketing w mediach społecznościowych jest czymś, czego żadna firma nie powinna przegapić. Jest to prosty, darmowy i zapewni potężny cios. Jeśli chcesz zainwestować kilka dolarów, możesz nawet kupić płatne reklamy, które pozwalają precyzyjnie kierować reklamy do potencjalnych nabywców.

Wniosek

Masz to! Podstawy marketingu online! Mimo że postępy w zakresie większości tych metod wymagają dużo nauki, mogą to zrobić nawet osoby nie znające się na technologii. Ale jeśli masz kapitał, zatrudnienie zespołu marketingowego lub przynajmniej jednego specjalisty ds. Marketingu online pomoże Twojej firmie się rozwijać.

Jeśli poważnie myślisz o rozgałęzieniu się w Internecie, aby zbudować swoją markę i przyciągnąć klientów, marketing online Cię nie zawiedzie. Musisz po prostu zrobić to we właściwy sposób.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector