Co to jest Plesk? Czy powinieneś używać Plesk Powered Web Hosting?

co to jest plesk


Plesk jest jednym z najlepszych paneli sterowania hostingiem, z którego korzysta 50% 100 najlepszych dostawców usług hostingowych na całym świecie. Chociaż licencję Plesk można kupić osobno, ten panel sterowania jest zwykle dołączany bezpłatnie do udostępnianych, VPS i dedykowanych planów hostingowych kilku dostawców hostingu. Jako internetowy panel sterowania Plesk ułatwia codzienne działanie strony internetowej, zapewniając właścicielom jednej platformy zarządzanie funkcjami hostingu zawartymi w planie hostingowym, takimi jak konfiguracja stron internetowych, kont e-mail, zarządzanie bazami danych, kopie zapasowe, dzienniki.

Powiązane: Najlepsze panele kontrolne hostingu

Przez długi czas nie było żadnych przyzwoitych paneli kontrolnych dla serwerów Windows, potem pojawił się Plesk i wypełnił tę pustkę, aspekt, który tłumaczy jej popularność wśród tych, którzy polegają na hostingu opartym na Windows. Dlatego w przeciwieństwie do cPanel, który dominuje na scenie Linuksa, Plesk jest preferowanym panelem sterowania dla hostingu Windows.

Przegląd Plesk

Plesk to stale rozwijająca się platforma, która zawiera zaawansowane funkcje i rozszerzenia, od projektu po bezpieczeństwo. Co najmniej panel sterowania musi zapewniać co najmniej cztery usługi: pocztę, sieć, bazę danych i DNS. Jednak wiodące panele sterowania, takie jak Plesk, oferują wiele usług hostingowych, ponieważ hosting w rzeczywistości jest znacznie bardziej złożony i nie wznawia się tylko tych czterech funkcji.

Oto podsumowanie najważniejszych funkcji Pleska:

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo jest bez wątpienia jednym z głównych punktów sprzedaży firmy Plesk. Plesk umiejętnie obejmuje zabezpieczenia serwera WWW i zabezpieczenia na poziomie konta.

Plesk obsługuje zarówno uwierzytelnianie LDAP, jak i Active Directory, które umożliwiają zarządzanie kontami w centralnej lokalizacji i znacznie łatwiejsze uruchamianie dzienników kontroli. Co więcej, ma obsługę uwierzytelniania dwuskładnikowego (np. Za pośrednictwem Google Authenticator) od razu po wyjęciu z pudełka. Ma wbudowaną zaporę ogniową (Web Application Firewall) opartą na mod_security, którą można dostosować i dostroić. Możesz subskrybować Reguły Atomicore za opłatą, jeśli nie chcesz samodzielnie zawracać sobie głowy aktualizowaniem reguł.

Inną świetną funkcją, która jest dostarczana z Plesk po wyjęciu z pudełka, jest Fail2Ban, który stale monitoruje pliki dziennika i może zablokować adresy IPv4, jeśli wykryje wiele nieudanych prób logowania do usługi. Pamiętaj, że będzie działać poprawnie tylko z adresami IPv4, więc jeśli używasz IPv6 i chcesz użyć Fail2Ban, możesz wyłączyć obsługę IPv6.

Plesk obsługuje wiele serwerów internetowych, takich jak Apache, NGINX i Litespeed, ale pod względem bezpieczeństwa zapewniają one również integrację Let’s Encrypt. Możesz mieć witryny z obsługą HTTPS za darmo za pomocą kilku kliknięć w panelu sterowania. Nie ma powodu, dla którego ktokolwiek chciałby prowadzić niezabezpieczone strony internetowe lub dlaczego nikt nie chciałby przynajmniej udostępnić ich przez https. Certyfikaty Let’s Encrypt można również wykorzystać do zabezpieczenia serwerów pocztowych (IMAP, SMTP).

Jeśli prowadzisz witryny oparte na PHP, powinieneś wiedzieć, że istnieją pewne ograniczenia związane z bezpieczeństwem aplikacji PHP. Oczywiście możesz je wyłączyć, jeśli chcesz, ale domyślnie Plesk ma zaostrzone ustawienia bezpieczeństwa PHP. Na przykład ograniczenia OpenBaseDir, parametr allow_url_include ma wartość false itp.

Parallels, firma stojąca za Plesk, współpracuje z CloudFlare, aby stworzyć ServerShield, który jest rozszerzeniem do Plesk, ale zawiera Plesk 12. ServerShield chroni twoje witryny przed atakami DDoS i innymi incydentami hakerskimi, a nawet ma wbudowane CDN. Ten rodzaj współpracy wyraźnie wskazuje, że Plesk jest zorientowanym na bezpieczeństwo panelem sterowania.

Fakt, że Plesk bardzo poważnie podchodzi do bezpieczeństwa, znajduje również odzwierciedlenie w jego reakcji na luki. Problemy z bezpieczeństwem są potwierdzane w ciągu jednego dnia, a poprawki są wydawane średnio w ciągu 9 dni, w przeciwieństwie do cPanel, który zajmuje tylko 9 dni na potwierdzenie problemów z ochroną i średnio 28 dni na wydanie poprawek.

Użyteczność

Ponieważ ich rolą jest pomaganie w zarządzaniu złożonymi operacjami serwera, panele sterowania muszą być tak wysoko ocenione pod względem użyteczności, aby nawet początkujący mieli łatwość zapoznania się z funkcjami panelu.

Interfejs Plesk został znacznie zmodyfikowany w ostatnich wersjach, dlatego dodano nowy motyw interfejsu użytkownika, w pełni responsywny projekt, ikony o wysokiej rozdzielczości, wyświetlacz gotowy do siatkówki, dostosowywalny interfejs użytkownika itp. Plesk obsługuje wszystkie główne przeglądarki, zapewnia dostęp oparty na rolach i dostosowywalny interfejs użytkownika do ról użytkownika za pomocą ustawień interfejsu.

Kompatybilność z systemem operacyjnym

Rynek hostingu Windows nie jest bez znaczenia, więc jeśli planujesz przygodę na tym rynku, na pewno napotkasz Plesk. Chociaż cPanel jest tylko Linux, Plesk działa z tymi samymi zestawami funkcji zarówno w systemie Windows, jak i Linux.

Branding

Plesk umożliwia personalizację i branding, chociaż dostępne są różne skórki. Umożliwiają nawet tworzenie własnych skórek, dzięki czemu można ponownie oznakować interfejs zgodnie z własnymi potrzebami. Plesk oferuje także natywną obsługę 32 języków.

Aplikacje mobilne

Plesk umożliwia korzystanie z telefonu komórkowego do przeprowadzania operacji zarządzania serwerem za pośrednictwem w pełni obsługiwanych aplikacji na Androida, Windows i iOS. Każda funkcja dostępna w Plesku będzie również obsługiwana na urządzeniach mobilnych.

Plany & cennik

Chociaż licencja Plesk jest zawarta bezpłatnie na kontach hostingowych opartych na systemie Windows i serwerach wielu dostawców hostingu (np. HostGator, GoDaddy), masz również możliwość wykupienia licencji osobno dla niezarządzanego planu hostingowego, który możesz mieć.

Istnieją trzy plany licencyjne – Web Admin, Web Pro i Web Host. Możesz płacić miesięcznie za każdy abonament lub co roku, w którym to przypadku dostajesz dwa miesiące przerwy.

Plan administratora sieci kosztuje 3,75 USD miesięcznie (rozliczany rocznie) i jest to plan odpowiedni do administrowania witryną i serwerami, plan Web Pro kosztuje 7,50 USD miesięcznie za VPS lub 11,25 USD miesięcznie za serwery dedykowane i jest przeznaczony dla programistów i projektantów ( obejmuje pakiet deweloperski, WordPress Toolkit, zarządzanie subskrypcją i zarządzanie kontem), podczas gdy abonament Web Host kosztuje 11,25 USD / miesiąc za VPS lub 26,25 USD / miesiąc za serwery dedykowane.

Najlepsi dostawcy hostingu Plesk

Teraz, gdy masz jasną wizję tego, co to jest Plesk i jak to działa, najprawdopodobniej chcesz wiedzieć, który dostawca hostingu powinieneś wybrać, który oferuje panel sterowania Plesk. Poniżej znajdują się 3 najlepsze firmy hostingowe Plesk, które polecamy:

Firma
Cena od

1HostGator najlepszy dostawca hostingu Plesk4,76 USD / mies
2)tani hosting firmy Plesk0,99 USD / mc
3)niezawodny hosting Plesk50 USD / mies

Wniosek

Nie można zaprzeczyć, że cPanel jest standardowym w branży panelem sterowania dla serwerów Linux, i chociaż Plesk jest silniej obecny na scenie Windows, jest również godny uznania go za jeden z najlepszych paneli sterowania Linux. Plesk został zaprojektowany, aby pomóc nawet początkującym webmasterom w łatwym zarządzaniu infrastrukturą oraz w pełni bezpiecznych witryn i aplikacji automatycznie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map