Czy blogowanie naprawdę nie żyje? Co powinieneś zrobić zamiast tego?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Czy blogowanie naprawdę nie żyje? Co powinieneś zrobić zamiast tego?
0 7 мин.

blogowanie nie żyje


Co jakiś czas kwestionowana jest możliwość przeżycia blogów. „Koniec blogowania” lub „blogowanie nie żyje” to terminy, które otaczały profesję blogowania w ostatnich latach. Ale blogowanie naprawdę umiera, a rok 2018 to rok, w którym blogowanie stanie się pocałunkiem śmierci?

The pierwszy blog powstał w 1994 roku i od tego czasu blogowanie jest jednym z kluczowych elementów treści online. Ale dzisiejsze blogi i blogerzy różnią się bardzo od blogów z przeszłości. Po pierwsze, konkurencja w blogosferze jest dziś o wiele silniejsza niż kiedyś.

Platformy takie jak WordPress, Tumblr, Reddit czy Squarespace sprawiły, że blogowanie jest dostępne dla wszystkich, umożliwiając powstanie setek milionów blogów, obejmujących wszelkiego rodzaju zainteresowania i zawody.

Skąd bierze się strach przed blogowaniem?

Fataliści lubią to wyjaśniać, wskazując na fakt, że inne treści cyfrowe – na przykład treści wideo – przyciągają coraz więcej tłumów ze szkodą dla treści tekstowych. Ponadto wyszukiwanie w Google Trend ujawnia znaczny spadek wyszukiwań takich terminów jak „blog” i „blogowanie”.

Ale oto nowatorski pomysł: co, jeśli blogowanie nie umiera, ale – jak we wszystkim – po prostu się zmienia?

Do czego zmierza blogowanie?

Jeśli dopiero zaczynasz pracę z blogiem lub jesteś zawodowym blogerem, cała ta rozmowa o zbliżającym się losie nad blogowaniem może cię zniechęcić, ale zapewniamy cię, że dobre blogowanie nie doprowadzi w najbliższym czasie do katastrofy.

Rzeczywiście, wyszukiwane przez Google terminy „blog” lub „blogowanie” odnotowały w ostatnich latach spadek, ale zastanawia się, czy jest to spowodowane głównie tym, że termin ten stał się już dobrze znanym i rozpowszechnionym pojęciem, i wyszukuje „to, co jest blog ”lub„ znaczenie blogu ”stały się niepotrzebne, stąd gwałtowny spadek liczby wyszukiwań. Z drugiej strony liczba wyszukiwań terminów „jak założyć blog”, „najlepsze platformy blogowe” lub „bezpłatne platformy blogowe” zdecydowanie wzrosła.

Jeśli więc blogowanie się zmienia, co się z tym różni i co powinieneś zrobić, aby być na bieżąco z tymi zmianami?

Roll With The Times

W branży blogów zawsze pojawią się nowe trendy, z których niektóre znikną, podczas gdy inne pozostaną tak, jak wszystko inne.

Jako bloger musisz sprawdzić, które trendy możesz wykorzystać, aby zwiększyć swoją czytelnictwo lub bazę klientów, ale ostrożnie twórz wątki i nie wprowadzaj żadnych poważnych zmian, dopóki nie przekonasz się, że te trendy działają dla Ciebie lub są tu zostać. Wiadomo, że upadają nawet duże marki: podczas gdy platforma społecznościowa Facebook gwałtownie wzrosła, Google+ zalała.

Aby uniknąć strzelania sobie w stopę, przeprowadź badania dotyczące sposobu, w jaki czytelnicy zużywają treści, i dostosuj strategię blogowania do swoich czytelników.

Stuknij w zawartość multiwersu

Chociaż 20 lat temu tekst był jedyną treścią, którą można zabawić czytelników, dzisiejsza rzeczywistość jest taka, że ​​treści przyjmują wiele form – filmy, infografiki, gify, podcasty, eBooki itp. Blogowanie coraz bardziej przekształca się w blogowanie wideo lub vlogowanie, z YouTube jest jednym z preferowanych kanałów dostarczania tych filmów.

Ale to nie znaczy, że treść tekstowa jest skończona. Artykuły są nadal bardzo ważne dla zapewnienia czytelnikom wartości i dobrego pozycjonowania w wyszukiwarkach. Tyle tylko, że artykuły i posty powinny być urozmaicone innymi rodzajami treści.

Nie bój się korzystać z treści dostępnych na wielu platformach, aby ożywić swojego bloga za pomocą różnego rodzaju treści dostarczanych na różne kanały.

Mówiąc o kanałach dostarczania treści, Twój blog nie powinien być jedynym kanałem, w którym czytelnicy mogą z niego korzystać. Oprócz korzystania z treści wideo i YouTube, powinieneś także prowadzić listy mailingowe i biuletyny. E-mail jest nadal silną i stabilną platformą do komunikowania się z czytelnikami i dostarczania im spersonalizowanych treści.

Poświęć czas na rozwój list mailingowych i zwiększenie liczby otwieranych wiadomości e-mail za pomocą narzędzi, które śledzą testy marketingowe e-maili, takie jak współczynniki otwierania wiadomości e-mail, współczynniki kliknięć, miękkie odbicia, twarde odbicia, rezygnacja z subskrypcji itp. Te parametry mogą pomóc w lepszym zaprojektowaniu wiadomości e-mail i wprowadź niezbędne zmiany.

Zostań guru mediów społecznościowych

Polub to czy nie, media społecznościowe się zdarzają. Platformy takie jak Facebook, Reddit, Instagram, Twitter, Tumblr lub Pinterest to wirtualne miejsca spotkań miliardów ludzi na całym świecie. Według Statista, siła sieci społecznościowych ma wzrosnąć do 2,96 miliarda użytkowników na całym świecie do 2020 r. Według tych samych szacunków globalni internauci spędzają średnio 109 minut dziennie w sieciach społecznościowych.

Jeśli jeszcze nie korzystasz z platform mediów społecznościowych, zalecamy zapoznanie się z różnymi kanałami mediów społecznościowych, które działają w Twojej niszy i opracowanie strategii mediów społecznościowych, która może przyciągnąć więcej klientów lub czytelników do Twojego bloga.

Platformy mediów społecznościowych mogą pomóc zwiększyć świadomość marki i zaangażowanie klientów, a także uzyskać informacje zwrotne w czasie rzeczywistym na temat twoich treści, mierząc polubienia, udostępnienia, komentarze i inne parametry.

Przygotuj się na urządzenia mobilne

Wyszukiwania mobilne stały się wiodącymi wyszukiwarkami w wyszukiwarkach. Coraz więcej osób korzysta z treści na urządzeniach mobilnych i robi zakupy online na swoich telefonach. Google zwróciło uwagę na tę zmianę w świecie mobilnym i zareagowało, ogłaszając swoje pierwsze indeksowanie na urządzeniach mobilnych w 2017 r.

Jeśli Twój blog nie ma responsywnego wyglądu i nie działa dobrze na urządzeniach mobilnych, możesz zauważyć, że rankingi wyszukiwarek gwałtownie spadają, a wskaźniki porzucania rosną.

Posiadanie blogu, który wygląda dobrze na urządzeniach mobilnych, zapewni, że nie przegapisz ruchu pochodzącego z wyszukiwań na urządzeniach mobilnych.

Końcowe przemyślenia

Jeśli zauważysz spadek swoich rankingów lub zmniejszenie zaangażowania, konwersji, sprzedaży lub subskrybentów, nie oznacza to, że blogowanie jako branża umiera i że powinieneś rzucić okiem. Oznacza to po prostu, że blogowanie, jakie znasz, może już nie działać tak dobrze, jak kiedyś, i nadszedł czas, abyś zmienił rodzaj publikowanej treści, sposób promowania swojego bloga i sposób komunikowania się z odbiorcami.

Analizowanie nowych trendów w swojej niszy, eksperymentowanie ze sposobami ponownego angażowania istniejących odbiorców, rozgałęzianie się na platformach społecznościowych i dywersyfikacja treści to kilka sposobów na „reanimację” bloga, który może zanikać.

Blogowanie nie jest martwe!

Przez lata blogowanie przeszło wiele zmian. Musisz dostosować się do tych zmian i sprawić, by blogowanie działało dla Ciebie. Rozpocznij blog na hostingu InMotion – darmowa domena wliczona w cenę.

Zacznij blog teraz »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector