Czy darmowy hosting jest dobry dla biznesu?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Czy darmowy hosting jest dobry dla biznesu?
0 5 мин.

to darmowy hosting dobry dla witryn biznesowych


Tworzenie stron internetowych może być ogromnym wydatkiem dla każdej firmy. Z tego powodu wielu właścicieli małych firm zdecydowało się stworzyć własną stronę internetową, korzystając z narzędzia do tworzenia stron internetowych lub systemu zarządzania treścią, takiego jak WordPress, aby zaoszczędzić na kosztach projektowania i tworzenia stron internetowych. Oprócz kosztów stworzenia strony internetowej istnieją inne wydatki, takie jak nazwa domeny i hosting, które stanowią ułamek kosztu faktycznego rozwoju strony. Na przykład domena .com kosztuje około 10 USD rocznie, a profesjonalne konto hostingowe kosztuje około 5 USD miesięcznie, płatne z góry za rok. Istnieje jednak wielu właścicieli witryn, którzy taniej na hosting i decydują się na darmowy hosting, mając nadzieję, że mogą się obejść, kupując tylko domenę. Brzmi świetnie, możesz zaoszczędzić dużo pieniędzy, ale jakim kosztem? W tym artykule pokażę kilka z wielu powodów, dla których powinieneś unikać korzystania z bezpłatnego hostingu dla swojej witryny biznesowej.

Dlaczego nie powinieneś wybrać darmowego hosta?

Przede wszystkim należy pamiętać, że uruchomienie serwera internetowego kosztuje ponad 100 USD miesięcznie. Dlaczego ktoś miałby oferować tę usługę za darmo? Cóż, jest wiele korzyści dla firm, które oferują tę usługę za darmo, ale użytkownik może z tego wiele ucierpieć. Dostawcy bezpłatnych usług hostingowych starają się przyciągnąć jak najwięcej webmasterów, aby mogli skorzystać z bezpłatnej usługi i ostatecznie przejść na płatną subskrypcję. To dobra strategia marketingowa, jednak nie zawsze się opłaca.

Poważne problemy z bezpieczeństwem darmowego hostingu

Ponieważ serwery są bardzo drogie w wynajmie i utrzymaniu, dostawca hostingu, który zapewnia bezpłatne plany nawiązywania połączeń, zwraca mniejszą uwagę na bezpieczeństwo bezpłatnych kont, ponieważ nie generują one przychodów, a jedynie stratę pieniędzy. Z powodu niskiego poziomu bezpieczeństwa serwera bardzo często zdarza się, że hakerzy narażają serwer na szwank, usuwają strony internetowe i ostatecznie kradną tożsamość użytkowników.

Ograniczenia bezpłatnego hostingu

Jeśli dostawca pozwala na dodanie Twojej domeny, prawdopodobnie znalazłeś bardzo dobry darmowy host, ponieważ większość z nich pozwala tylko na używanie subdomen. Istnieją również drastyczne ograniczenia przestrzeni internetowej i przepustowości. Można również wykluczyć wiele typów plików, więc jeśli planujesz utworzyć stronę php z formularzem kontaktowym lub przesłać niektóre zdjęcia, możesz nie być w stanie tego zrobić na bezpłatnym koncie hostingowym.

Bezpłatne hosty mają słabą obsługę i wsparcie

Z powodu dużej liczby kont użytkowników hostowanych na tym samym serwerze spowoduje to powolne ładowanie strony i niską wydajność. W godzinach szczytu możesz nawet nie być w stanie uzyskać dostępu do swojej witryny. Jak możesz oczekiwać zapytania od potencjalnych klientów za pośrednictwem witryny? W przypadku bezpłatnego hostingu wsparcie jest bardzo nieprofesjonalne lub nie istnieje, więc możesz sam rozwiązać problem, co może zrobić tylko administrator systemu.

Wymuszone reklamy na bezpłatnych kontach hostingowych

Najczęstszą praktyką wśród bezpłatnych dostawców hostingu jest wymuszanie reklamy na stronach internetowych użytkowników. Nie można pozbyć się tych reklam, chyba że przejdziesz na wersję płatną. Niepowiązane banery mogą powodować ruch w witrynie i utratę działalności, a także są oznaką nieprofesjonalizmu. Ponadto może również zaszkodzić rankingom wyszukiwarek.

Utrata witryny i konta

Jeśli powyższe problemy nie są powodem do uniknięcia bezpłatnego hostingu, prawdopodobnie utrata witryny spowoduje ostrzeżenie. Tak, możliwe jest, że firma przestanie świadczyć bezpłatną usługę bez uprzedniego powiadomienia. W takim przypadku nie można odzyskać plików witryny. Być może masz kopię zapasową, ale minie trochę czasu, zanim znajdziesz nowego dostawcę hostingu i ponownie skonfigurujesz witrynę.

Alternatywa dla darmowego hostingu

Zawsze mówię, że hosting jest podstawą udanej strony internetowej. Jeśli wybierzesz dobrą i niezawodną usługę hostingową, możesz skoncentrować się na budowaniu swojego biznesu online i nie martw się technicznymi sprawami, które stoją za hostingiem. Jeśli zależy Ci na swoim biznesie i chcesz odnieść sukces, nie powinieneś mieć skąpstwa na hostingu. Wybierz tani płatny hosting zamiast iść za darmo. Połącz siły ze znajomym i podziel się kosztami hostingu, jeśli jest to możliwe, ale nie polegaj na darmowym hoście. Na przykład możesz uzyskać nieograniczony hosting za jedyne 2 USD miesięcznie na hosting iPage.com; będziesz musiał zapłacić z góry przez co najmniej 12 miesięcy, ale w zamian otrzymasz profesjonalne wsparcie, doskonałą wydajność, możliwość hostowania dowolnego rodzaju strony internetowej, w tym kreatora stron internetowych, a także bezpłatną domenę.

Jeśli więc poważnie podchodzisz do swojej witryny i chcesz umocnić swoją obecność w Internecie, skorzystaj z płatnego planu hostingowego. Powodzenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector