Czy Joomla CMS to dobry wybór do budowy strony internetowej?

dlaczego wybrać Joomla do tworzenia stron internetowych


Joomla to platforma open source zaprogramowana w 2005 r. W języku programowania PHP, który zwykle używa MySQL lub PostgreSQL podobnego do WordPress, będącego drugim po WP najpopularniejszym systemem zarządzania treścią z Internetu, który może zarządzać zawartością strony internetowej, blogu, prezentacja jednego lub drugiego typu.

Istnieje co najmniej 7 powodów, dla których warto wybrać Joomla na swoją stronę internetową, a są to: niskie ceny, oszczędność czasu, brak lub brak wiedzy programistycznej, wysoka kompatybilność, łatwa obsługa, doskonała organizacja zaplecza i potężne narzędzie do tworzenia menu.

Zbuduj stronę internetową za darmo lub w niskiej cenie

Na początku każdy chce wiedzieć, ile kosztuje utworzenie strony internetowej, więc Joomla jest całkowicie darmowa, mając większość szablonów i rozszerzeń również za darmo i możesz wybrać, który z nich zainstalować w zależności od twoich życzeń i potrzeb, ale są też pewne dodatki szablony i rozszerzenia z cenami od 50 USD w porównaniu z projektem stworzonym od samego początku, który kosztuje od 1000 do 2500 USD.

Joomla oferuje możliwość tworzenia, modyfikowania i usuwania własnych treści bez zatrudniania kogoś innego do tego, a także nie trzeba zatrudniać projektanta stron internetowych i programisty internetowego, aby zainstalować Joomla na serwerze lub stworzyć stronę internetową.

Rozpocznij szybko i oszczędzaj czas

Za pomocą tego systemu zarządzania treścią możesz zrobić swoją stronę internetową dokładnie tak, jak tego chcesz, bez straty czasu na rozmowy telefoniczne z pracownikiem, który musi zrozumieć, czego chcesz, a następnie zrobić to, czego chcesz i bez angażowania się w programowanie języki lub inne techniczne informatyki.

Za pomocą kilku kliknięć i maksymalnie 10 minut możesz zainstalować Joomla razem z samą bazą danych, a za pomocą kilku innych kliknięć możesz wybrać swój ulubiony szablon i rozszerzenia trwające mniej niż 10 minut, w zależności od tego, jak zdecydowałeś się na funkcje i wygląd strony internetowej.

Brak potrzebnej wiedzy programistycznej

Dzięki Joomla wcale nie potrzebujesz wiedzy programistycznej, ponieważ możesz po prostu przejść na oficjalną stronę internetową https://www.joomla.org/, pobierz Joomla lub jego najnowszą wersję Joomla 3, rozpakuj pobrane archiwum i prześlij nowy folder przez FTP za pomocą klienta protokołu przesyłania plików, takiego jak Winscp, FireFTP lub Filezilla, a na koniec po prostu utwórz bazę danych z panelu hosta i zapisz nazwę , nazwa użytkownika i hasło do pliku konfiguracyjnego Joomla.

Jest jeszcze łatwiejsza metoda, w której możesz zainstalować Joomla, bez pobierania, bez ręcznego tworzenia bazy danych lub przesyłania Joomla na FTP, za pomocą skryptu automatycznego instalatora Cpanel i Fantastico, który w 2 minuty i 5 kliknięć może zainstalować dowolną popularną platformę i skrypt udostępniony przez twojego hosta, Joomla jest również dostępna.

Joomla jest wysoce kompatybilny

Joomla jest kompatybilny z Apache 2+, Nginx Serwery 1.1 i Microsoft IIS 7 oraz dowolna wersja PHP nowsza niż 5.3.10, obsługująca następujące bazy danych: MySQL z obsługą InnoDB 5.1+, SQL Server 10.50.1600.1+, Oracle i PostgreSQL 8.3.18+.

Joomla może być używana do tworzenia korporacyjnych stron internetowych, portali, korporacyjnych intranetów i dodatkowych sieci, handlu elektronicznego, rezerwacji online, czasopism internetowych, publikacji lub gazet, aplikacji rządowych, portali społecznościowych, stron non-profit i organizacji, małych firm strony internetowe, strony szkolne lub kościelne oraz strony prywatne lub rodzinne.

Odwiedzający mogą uzyskać dostęp do strony internetowej Joomla z dowolnego miejsca, w dowolnym czasie i z dowolnego systemu operacyjnego, takiego jak Linux, Windows, Mac oraz z dowolnej przeglądarki internetowej, takiej jak Firefox, Internet Explorer, Chrome, Opera, jeśli nie ma żadnych ograniczeń po stronie serwera, więc odwiedzający może łatwo poruszać się po Twojej stronie bez żadnych problemów.

Joomla jest łatwa w użyciu

Joomla jest bardzo intuicyjna, z bardzo przyjaznym interfejsem, mając w desce rozdzielczej menu umieszczone w nagłówku z następującymi przyciskami: System, Użytkownicy, Menu, Treść, Komponenty, Rozszerzenia i Pomoc, wszystkie z własnymi specyficznymi podkategoriami . Dlatego bardzo łatwo jest zarządzać użytkownikami witryny przechodzącymi do użytkowników, w których można ich dodawać, modyfikować lub usuwać, menu z opcji Menu, strony z przycisku Treść, rozszerzenie z opcji Rozszerzenia i tak dalej. Przycisk Pomoc przekieruje cię na stronę z przewodnikami i innymi przydatnymi zasobami dla Joomla.

Dzięki Joomla możesz pisać tekst w taki sam sposób, jak piszesz w Microsoft Word, lub tabele w Microsoft Excel, możesz wybrać swój ulubiony projekt, tak jak wybierasz meble do własnego domu i możesz wybrać rozszerzenia, takie jak wybierasz, gdzie wybrać się na wakacje , nawet nastolatek lub starsza osoba może użyć Joomla do stworzenia strony internetowej.

Joomla jest wielojęzyczny, ma łatwe aktualizacje, zintegrowany system pomocy, menedżer multimediów, zarządzanie banerami, zarządzanie kontaktami, ulepszone wyszukiwanie, zarządzanie treścią, opcje oznaczania, zagnieżdżoną kategoryzację, edycję frontów, wersję treści, menedżer menu i jest dobrze obsługiwany przez większość firm hostingowych, programiści, odwiedzający i społeczność.

Backend Superior Organisation

Podczas gdy WordPress ma złożone i dobrze rozwinięte zaplecze, w którym możesz tworzyć artykuły i strony, Joomla ma jeszcze lepszy backend, w którym możesz wybrać wtyczkę dla konkretnej strony o lepszej organizacji zaplecza. Za pomocą pulpitu nawigacyjnego w Joomla możesz kategoryzować artykuły według kategorii, można łatwo zrobić nowe menu i łatwo wybrać określoną stronę, na której chcesz wyświetlać swoje treści bez kłopotów i bez pisania kodu źródłowego.

W ten sam sposób możesz łatwo wybierać szablony i rozszerzenia, tak jak wybierasz artykuł, przy czym wszystkie są dobrze zorganizowane po różnych filtrach, różnych projektach i funkcjach. Joomla ma mniej złożony pulpit nawigacyjny niż Drupal, bardziej złożony niż WordPress i jest lepiej zorganizowany niż oba.

Joomla oferuje za pośrednictwem swojego zaplecza możliwość stworzenia platformy społecznościowej z silnymi funkcjami sieci społecznościowych, podczas gdy WordPress oferuje możliwość stworzenia bloga, a jeśli chcesz więcej, musisz zainstalować dodatkowe wtyczki.

Potężne narzędzie do tworzenia menu

Joomla jest najbardziej znana, ponieważ ma niezwykle łatwe w użyciu menu bez potrzeby posiadania umiejętności programistycznych, w których możesz tworzyć na różne sposoby specjalne menu znacznie lepsze niż te z WordPress, w których możesz po prostu pisać przyciski i wybierać, gdzie mają być umieszczone menu.

Dzięki potężnemu i łatwemu w obsłudze narzędziu do tworzenia menu, Joomla może tworzyć hierarchiczne menu składające się z różnych elementów menu wskazujących różne lokalizacje wewnętrznie i zewnętrznie, a także wybierając lokalizację menu i inne funkcje.

Joomla CMS to bardzo dobry wybór do marketingu internetowego i budowy strony internetowej, szczególnie dla doświadczonych użytkowników, którzy wiedzą, czego chcą, a także znają pełny potencjał tej platformy internetowej.

Podsumowanie – czy Joomla to dobry wybór?

Jego popularność dowodzi, że Joomla jest dobrym wyborem do budowy strony internetowej: jest pobierana ponad 50 milionów razy i zasila ponad 3% wszystkich stron internetowych w 2014 roku. Aby mieć dobrą stronę internetową Joomla, potrzebujesz również niezawodnej usługi hostingowej . Polecamy InMotion Hosting dla twoich projektów Joomla, ponieważ zapewniają niezawodną i zoptymalizowaną usługę hostingową Joomla, wyszkoloną pomoc w rozwiązywaniu problemów związanych z Joomla i wiele innych funkcji objętych 90-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Uzyskaj niezawodny hosting swojej witryny Joomla

Uzyskaj niezawodną i wydajną usługę hostingową dla swojej witryny Joomla od InMotion Hosting. Ta firma oferuje zoptymalizowany hosting Joomla w bardzo dobrej cenie.

Zacząć teraz! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map