Czy powinienem rozważyć hosting w chmurze dla mojej witryny – czy jest bezpieczny?

czy hosting w chmurze jest bezpieczny dla hostingu witryn?


Zapotrzebowanie na hosting jest coraz większe, a firmy hostingowe oferują różne pakiety z różnymi funkcjami i opcjami, jednak w podsumowaniu widać, że oferowane zasoby są zbyt odrapane lub zbyt bogate. W tej chwili trudno jest znaleźć idealny pakiet hostingowy dostosowany do Twoich potrzeb. Firmy i klienci uważają to za dużą wadę, która powoduje deficyt finansowy.

Co to jest Cloud Hosting?

czym jest hosting w chmurzeCloud Hosting to idealne rozwiązanie dla klientów, którzy potrzebują dokładnej liczby zasobów, takich jak przestrzeń, ruch, przepustowość, procesor, pamięć RAM, aby zoptymalizować jedną lub więcej stron internetowych, ale także dla firm hostingowych, które chcą maksymalnie wykorzystać własne technologie i serwery wydajność.

Obecnie pojęcie przetwarzania w chmurze obejmuje wszystko, co jest związane z dostarczaniem usług hostingu. Usługi te można podzielić na trzy kategorie: usługi infrastrukturalne (IaaS), platformy (PaaS) i oprogramowanie (SaaS).

Jeśli patrzymy na hosting w chmurze mniej techniczny, ponieważ niebo ma więcej chmur, więc w centrum danych jest więcej serwerów. Każda chmura (w naszym przypadku serwer) ma swoje własne cechy, a zasada, według której kilka serwerów działa jak jeden, nazywa się Cloud Hosting. Dzięki oprogramowaniu w chmurze i dziesiątkom serwerów do dyspozycji każde centrum danych może zoptymalizować swoją moc obliczeniową, ale także swoje dochody i klienci mogą otrzymać zasoby, których naprawdę potrzebują.

Termin „chmura” został przyjęty w odniesieniu do hostingu w chmurze, ponieważ symbol ma kształt chmury, często używany do reprezentowania diagramów przepływów i innych statystyk w Internecie.

„Chmury” mogą być publiczne lub prywatne. Usługi Public Cloud można sprzedawać wszystkim w Internecie, na przykład EBay, Amazon, Facebook, Steam i tak dalej.

Zamiast tego usługi prywatne to centra danych lub sieci, z których korzysta tylko niewielka liczba klientów, na przykład osoby prywatne jednej firmy.

Usługi w chmurze zapewniające infrastrukturę (IaaS) są tymi samymi usługami, które umożliwiają zakup dostępu do serwerów lub przestrzeni do przechowywania danych. Mają także nazwę usług komunalnych i zachowują się jak inne usługi komunalne, takie jak energia elektryczna lub gaz. IaaS pozwala przez większość czasu na wirtualizację, co oznacza, że ​​użytkownicy mają możliwość stworzenia własnego wirtualnego komputera, na którym mogą wybrać systemy operacyjne i oprogramowanie, które chcą.

Usługi w chmurze mają trzy główne cechy, które odróżniają je od tradycyjnego hostingu: są sprzedawane tylko na życzenie klientów, są elastyczne (użytkownik może z nich korzystać w dowolnym momencie na poziomie zasobów, który jest potrzebny) i jest w pełni zarządzany przez usługę dostawca.

Zalety korzystania z Cloud Hosting

Podstawową zaletą Cloud Hosting jest to, że użytkownicy mogą płacić stałą cenę za ograniczone zasoby lub dostosowaną cenę dostosowaną do wymagań ich witryny. Czas, gdy wszyscy płacą te same ceny za hosting, już minął; teraz każdy może płacić tyle, ile korzysta z hostingu w chmurze. Dzieje się tak, ponieważ każdy może z łatwością złożyć wniosek z tym, czego chce, a także może zmienić kolejność, jak chce, za pomocą kilku kliknięć, w krótkim czasie bez żadnych problemów, co oznacza elastyczność na poziomie zasobów.

Dzięki hostingowi w chmurze możesz uzyskać lepszy czas pracy! Jeśli na normalnych serwerach wszystkie usługi (apache, mysql, imap) działają na tym samym komputerze, Cloud Hosting przypisuje te usługi osobno na każdym serwerze, w zależności od potrzeb klientów. W takim przypadku zwiększa się szybkość usług. Na przykład, jeśli w chmurze jest podłączonych 50 serwerów, zostaną one zaprogramowane do uruchamiania określonych usług. 2-3 serwery będą obsługiwać usługę e-mail, 30 serwerów uruchomi usługę apache, więc ostatecznie każdy serwer będzie miał dobrze zdefiniowane zadania, aw przypadku problemów wewnętrznych nie zamkną się razem, utrzymując usługi aktywne. Łączność jest dobrze wykonana w chmurze.

Kolejną zaletą jest to, że przetwarzanie mocy jest zarezerwowane i gwarantowane. Większość firm hostingowych oferuje specjalne pakiety dla hostingu w chmurze, a ceny zaczynają się od 3 $ miesięcznie, jeśli płacisz z góry na rok. Przykład dobrego pakietu do hostingu w chmurze to: 5 GB SSD, 3 GB RAM, dedykowane IP, CloudLinux, CageFS, Cpanel, Softaculous, PHP Selector, RV Site Builder Pro, Narzędzia SEO Attractiona, CloudFlare CDN, Railgun, Antywirus, antyspam, kopie zapasowe, APC, Memcache, nieograniczony ruch, jedna hostowana domena, nieograniczona baza danych, nieograniczona liczba adresów e-mail .

bezpieczeństwo hostingu w chmurzeNajważniejsze zalety to bezpieczeństwo i zwiększone bezpieczeństwo. Dobra firma hostingowa oferuje skaner eXploit, ModSecurity, zaporę sieciową, antywirus, antyspam, kopie zapasowe, zabezpieczenia ConfigServer & Firewall, CloudLinux, CageFs Hacker Protection dla Ciebie Pakiet Cloud Hosting. Tutaj mogę przypomnieć o kontrolach bezpieczeństwa w chmurze. Są to następujące kontrole odstraszające, które mają na celu ograniczenie ataków na system chmurowy, kontrole prewencyjne, które wzmacniają system przed incydentami, na ogół poprzez zmniejszenie lub nawet wyeliminowanie słabych punktów, kontrole detektywistyczne, których celem jest odpowiednie wykrywanie i reagowanie na wszelkie incydenty, które mają miejsce, oraz kontrole korekcyjne, które zmniejszają konsekwencje incydentu poprzez ograniczenie szkód. Istnieją również różne środki bezpieczeństwa dla hostingu w chmurze, takie jak zarządzanie tożsamością, które kontrolują dostęp do informacji i zasobów obliczeniowych; fizyczne bezpieczeństwo, które zabezpiecza sprzęt IT, taki jak routery, serwery i kable przed nieautoryzowanym dostępem, kradzieżą pożarów, powodziami, zakłóceniami; ochrona personelu zapewniająca działania związane z zatrudnieniem w okresie po i po zatrudnieniu, takie jak kontrola bezpieczeństwa potencjalnych rekrutów, świadomość bezpieczeństwa i programy szkoleniowe; dostępność, która zapewnia dostęp do chmury za każdym razem, bezpieczeństwo aplikacji, które zapewnia, że ​​aplikacje dostępne jako usługa za pośrednictwem chmury (SaaS) są bezpieczne, a prywatność zapewnia, że ​​wszystkie krytyczne dane (numer społecznościowy, dowód osobisty, numery kart kredytowych) są maskowane lub szyfrowane dla nieautoryzowanych użytkowników.

Cloud Hosting jest więc bezpieczny?

Aby odpowiedzieć na pytanie: czy hosting w chmurze jest bezpieczny, odpowiedź brzmi „tak”. Możesz zobaczyć powyższe listy różnych mechanizmów kontroli bezpieczeństwa w chmurze i środków bezpieczeństwa, aby Twoje dane były bezpieczne i prywatne.

Na koniec przypominam wam o BlueHost, który niedawno uruchomił kilka tanich pakietów hostingowych w chmurze i wiele innych CloudFlare która zapewnia sieć dostarczania treści (CDN) i rozproszone usługi serwerów nazw domen, wykorzystujące chmury do jeszcze większego przyspieszenia Twojej witryny.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map