Czy VPN naprawdę chroni Twoją prywatność?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Czy VPN naprawdę chroni Twoją prywatność?
0 9 мин.

VPN naprawdę chroni prywatność


Wirtualne sieci prywatne (VPN) umożliwiają komunikację przez sieć w prywatny, bezpieczny i zaszyfrowany sposób. Różne sieci VPN używają różnych metod i poziomów szyfrowania. Niektóre mogą być silniejsze od innych i lepiej szyfrują dane.

Co robi VPN??

VPN może szyfrować dane, aby zabezpieczyć sesję przed wszystkimi, którzy chcą wiedzieć, jakie mogą być Twoje działania w sieci. VPN może kompresować ruch na serwerze, zapewniając większy dostęp do danych, które próbujesz pobrać lub przesłać strumieniowo. Może maskować adres komputera (IP), aby chronić twoją tożsamość przed śledzeniem podczas wykonywania działań w Internecie. Na przykład, jeśli jesteś w Danii i chcesz uzyskać dostęp do amerykańskiej usługi Netflix w Danii, musisz użyć sieci VPN. Więc VPN pozwoli ci uzyskać dostęp do amerykańskiej wersji serwisu Netflix i treści, umożliwiając korzystanie z amerykańskiego adresu IP. VPN pozwala na nieograniczony i bezpieczny dostęp do czegokolwiek w Internecie. Chroni twoje dane osobowe przed hakerami w otwartym Internecie.

Czy naprawdę potrzebujesz VPN??

Jeśli jesteś w Internecie, jest ktoś, kto chciałby twoje informacje. Dotyczy to zarówno reklamodawców, którzy chcą sprzedać Ci rzeczy, jak i osób, które z chęcią podniosą informacje o koncie bankowym w celu uzyskania bardziej złośliwych działań.

Jeśli łączysz się z publicznym Internetem lub za pośrednictwem czegokolwiek, takiego jak hotspot na lotnisku, bezwzględnie musisz korzystać z VPN na swoich urządzeniach. Zli aktorzy lubią spotykać się w tych lokalizacjach i węszyć w niezabezpieczonych urządzeniach.

Przeczytaj: 10 powodów, dla których warto korzystać z VPN

Publiczne WiFi Dos i zakazów

Korzystając z publicznych hotspotów i Wi-Fi bez nich, należy wziąć pod uwagę następujące zalecenia i zakazów oraz zadbać o bezpieczeństwo swoich urządzeń.

Zrobić

 • Załóżmy, że jakikolwiek link jest podejrzany. Sprawdź adresy dokładnie.
 • Poproś pracownika o potwierdzenie nazwy sieci. Hakerzy lubią używać sieci o podobnej nazwie do rzeczywistej sieci. Na przykład CoffeeWiFiFree i CoffeeFreeWiFi. Skąd wiesz, który jest prawdziwy?
 • Przeglądaj tylko witryny, w których nie musisz wpisywać żadnych danych osobowych.
 • Zapisz inne dane logowania do witryny, takie jak banki lub te wymagające logowania do zabezpieczonej sieci.

Nie

 • Nie włączaj udostępniania plików w przypadku Wi-Fi.
 • Nie pozostawiaj WiFi podłączonego, gdy połączenie nie jest już potrzebne.
 • Nie pozostawiaj urządzenia bez opieki, nawet aby iść do łazienki.
 • Nie korzystaj z bankowości ani nie pracuj na żadnych poufnych danych publiczne WiFi.
 • Nie wysyłaj żadnych wiadomości o charakterze poufnym.

Biorąc pod uwagę powyższe scenariusze, prawdopodobnie najlepiej jest używać sieci VPN na urządzeniach mobilnych i laptopach, jeśli korzystasz z publicznych połączeń WiFi. Hakerzy nie mogą włamać się do tych połączeń, a nawet gdyby to zrobili, dostaliby tylko fragmenty zaszyfrowanych danych, z którymi nie mogliby nic zrobić.

Dzięki VPN możesz wysyłać poufne wiadomości e-mail, bank i wykonywać dowolne czynności niezbędne do bezpiecznego korzystania z urządzenia, a będziesz chroniony przed wszystkimi osobami korzystającymi z Wi-Fi, które chcą wyrządzić Ci krzywdę. Musisz tylko uważać na złodziei z prawdziwego świata i tych, którzy fizycznie uzyskaliby dostęp do twojego urządzenia.

Darmowe i płatne sieci VPN

Istnieje kilka bezpłatnych usług VPN, ale są one gorsze od usług płatnych. Oto różnice między darmową a płatną siecią VPN:

Szybkość internetu

Darmowe VPN wypychają reklamy na twoje urządzenia, spowalniając twoje połączenie. Jeśli planujesz strumieniować zawartość, Twój strumień będzie wolny z darmową siecią VPN. Jeśli chcesz mieć możliwość szybkiego przesyłania strumieniowego lub grania w gry, potrzebujesz szybkiego połączenia. Połączenia te pochodzą z płatnych usług.

Prywatność

Bezpłatna sieć VPN może przekazywać dane osobowe stronom trzecim. Prawie wszystkie płatne sieci VPN mają zasady braku logowania, co oznacza, że ​​Twoje działania online są bezpieczne i anonimowe.

Lokalizacje serwerów

Darmowe VPN mają niewielką liczbę lokalizacje serwerów. Połączenia z tymi serwerami stają się trudne. Dzięki dobrze płatnym VPNom jest wiele serwerów i wielu krajów do wyboru.

Szyfrowanie danych

Darmowe sieci VPN korzystają z podstawowych narzędzi do szyfrowania. Te narzędzia często zawodzą i powodują wyciek twojej lokalizacji i danych. Płatne sieci VPN korzystają z bardziej zaawansowanych narzędzi i protokołów, które chronią Twoją tożsamość i dane w Internecie.

Jednoczesne połączenia

Jeśli w domu jest wiele urządzeń mobilnych i komputera stacjonarnego, może być konieczne kilka połączeń. Płatne VPN oferują wiele jednoczesnych połączeń, podczas gdy darmowe VPN są tylko dla jednego połączenia.

Jak wybrać najlepszą sieć VPN

Jesteś przekonany, że musisz mieć VPN, aby chronić swoją tożsamość i swoje działania online, ale jest tak wielu dostawców. Jak możesz wybrać? Podczas oceny dostawcy VPN należy zwrócić uwagę na niektóre funkcje:

 • Niezawodne szyfrowanie danych

Obecnie najlepszymi protokołami są protokoły OpenVPN, PPTP, L2TP / IPSec. Jeśli chcesz zachować bezpieczeństwo podczas przesyłania strumieniowego, grania lub torrentowania, upewnij się, że twoja sieć VPN korzysta z jednego z tych protokołów.

 • Brak zasad dziennika

Upewnij się, że usługa VPN nie rejestruje twoich działań. Wiele darmowych sieci VPN udostępnia Twoje dane stronom trzecim. Niektóre płatne sieci VPN rejestrują ruch.

 • Wiele opcji wyboru serwera VPN

Chcesz mieć możliwość łączenia się z wieloma serwerami na całym świecie, aby oglądać treści z tych krajów. To kolejna funkcja, na którą należy zwrócić uwagę. Chociaż nadal musisz mieć konto Hulu itp., Treść, którą oferują, zmienia się po odblokowaniu ograniczenia geograficznego poprzez zmianę adresu IP.

 • Wiele połączeń

Jeśli masz wiele urządzeń lub łączysz swoje gospodarstwo domowe, taniej jest korzystać z sieci VPN, która ma wiele jednoczesnych połączeń. W ten sposób nie musisz kupować wielu kont.

 • Okres próbny

Dla użytkowników VPN po raz pierwszy dobrym rozwiązaniem jest oferta bezpłatnego okresu próbnego lub gwarancji zwrotu pieniędzy. Zanim się zarejestrujesz, przeczytaj szczegóły oferty.

Przeczytaj recenzje i niezależne oceny, takie jak ThatOnePrivacySite.net, aby sprawdzić, czy wybrana sieć VPN ma najważniejsze dla Ciebie funkcje.

Czy VPN naprawdę chroni moją prywatność?

VPN z czymś, co nazywa się „kill-switch” natychmiast rozłącza cię i zabija wszystkie wybrane wcześniej procesy. Jeśli więc masz coś dziwnego z połączeniem i uważasz, że Twój komputer może być w niebezpieczeństwie, możesz wdrożyć tę opcję.

Innym pomocnym narzędziem jest IPLeak.net, który poinformuje cię, czy twoja sieć VPN działa i czy przecieka twój adres IP, czy też używa wybranego adresu IP.

VPN uniemożliwia Twojemu usługodawcy internetowemu powiedzieć, co robisz i gdzie. Dlatego nie może rejestrować ani śledzić tych informacji, aby zachować je, jeśli jest to zwyczaj lub prawo, w którym mieszkasz (patrząc na Ciebie w Stanach Zjednoczonych). Niektóre sieci VPN z siedzibą w USA wydają się czuć, że są zobowiązane do prowadzenia rejestrów, podczas gdy sieci VPN w UE twierdzą, że przepisy dotyczące przechowywania nie mają do nich zastosowania. Kiedy i jeśli sieci VPN w UE zostaną poproszone o dane z wezwania sądowego, będą zobowiązane do ich przestrzegania, ale nie będzie żadnych danych do podania.

Innym problemem jest to, że wysyłasz swoje dane do sieci VPN i możesz wybrać taki, który prowadzi dzienniki i nie zapewnia doskonałego bezpieczeństwa danych. Musisz upewnić się, że masz wiarygodną usługę, która również nie sprzedaje Twoich danych. Dlatego powinieneś trzymać się z daleka od bezpłatnych usług… muszą jakoś zarabiać pieniądze.

Wniosek

VPN może chronić Twoją prywatność. Najlepszą radą jest wybór dostawcy usług VPN bez dzienników spoza USA, gdzie niektóre z najbardziej surowych przepisów dotyczą śledzenia i przechowywania danych. Przeprowadź badania i upewnij się, że masz wszystkie potrzebne i potrzebne funkcje VPN. Miej oko na zmieniający się krajobraz prawny UE, ponieważ rozważają również przepisy, które mogą mieć wpływ na działanie VPN.

Bram Jansen jest ekspertem od prywatności online. Pomaga firmom zabezpieczyć ich informacje online. Udziela wskazówek i porad, aby chronić firmy przed typowymi problemami i zagwarantować, że chronią prywatność online i mediów społecznościowych. Kiedy nie pracuje, Bram oddaje się kajakarstwu i wspinaczce górskiej.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector