Czy warto rozważyć użycie systemu zarządzania treścią?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Czy warto rozważyć użycie systemu zarządzania treścią?
0 18 мин.

use-cms-content-system zarządzania


Dawno minęły czasy, gdy administracja i aktualizacja strony internetowej wymagała wiedzy w zakresie kodowania. Ponieważ dostępnych jest wiele systemów zarządzania treścią, budowa strony internetowej i zarządzanie nią stało się łatwiejsze niż kiedykolwiek. Dzięki właściwemu CMS możesz obsłużyć prawie każdy aspekt swojej witryny bez dotykania kodu i sprawić, że będzie to bezproblemowy proces.

Oczywiście, im więcej masz wiedzy technicznej, tym lepiej, ponieważ jest ona wymagana w tworzeniu witryny i dostosowywaniu funkcjonalności witryny. Ale CMS będzie miał kluczowe znaczenie, jeśli chcesz poświęcić cenny czas i regularnie aktualizować zawartość swojej witryny.

Istnieje wiele powodów, dla których warto korzystać z systemu zarządzania treścią, dlatego napisaliśmy ten artykuł. Omówimy wszystkie liczne sposoby, w jakie CMS może Ci pomóc i znacznie ułatwić Ci życie.

Więc bez zbędnych ceregieli zobaczmy wszystkie zalety korzystania z systemu zarządzania treścią!

Co to jest CMS?

CMS to oprogramowanie i platforma do tworzenia witryn internetowych, która przechowuje zawartość witryny i ułatwia edycję i publikację. Wielu administratorów i twórców treści może zalogować się do tego samego systemu i współpracować, aby tworzyć i publikować najlepsze możliwe treści.

Wbudowanie witryny w system zarządzania treścią przypomina kupno nowego samochodu. Nie musisz nic wiedzieć o procesie produkcyjnym, po prostu zdobędziesz klucze i zaczniesz jechać. Nie musisz być programistą ani wykonywać skomplikowanych prac programistycznych związanych z prowadzeniem witryny. Możesz po prostu zalogować się na stronie zaprojektowanej zgodnie ze swoimi upodobaniami i rozpocząć regularne publikowanie treści. Niezależnie od tego, czy jest to sklep internetowy, prosty blog lub strona internetowa z niemal dowolną funkcją, CMS na pewno będzie w stanie sobie z tym poradzić.

Tak więc CMS jest przyjazną dla użytkownika platformą, która pozwala szybko i skutecznie budować i zarządzać stroną internetową.

Korzyści z używania systemu zarządzania treścią

Cóż, pierwszą i najbardziej oczywistą korzyścią z korzystania z już skomponowanego systemu jest ilość czasu, pracy i innych zasobów, które będziesz tracić. Pytanie nie brzmi, dlaczego warto korzystać z CMS, ale dlaczego nie.

Oczywiście można by pomyśleć, że użycie systemu zbudowanego przez kogoś innego nałożyłoby pewne ograniczenia na ich potencjał. Oczywiście istnieje wiele scenariuszy, w których przygotowanie wszystkiego na zamówienie jest właściwym rozwiązaniem, ale tak naprawdę tak nie jest w 80% przypadków. Wybór odpowiedniego typu CMS dla strony internetowej okaże się poważną zaletą. Ale o jakich zaletach tu mówimy?

Nie wymagają żadnej wiedzy na temat programowania internetowego

CMS ma własne narzędzia do budowania witryny. Niektóre mają nawet to, co widzisz, to narzędzia, które możesz pobrać i przeciągnąć i upuścić elementy, które chcesz mieć w swojej witrynie. Zbliża się edycja obrazu lub dokumentu Microsoft Word, co jest doskonałe dla początkujących.

Chociaż budowanie czegoś bardziej złożonego wymaga pomocy programisty, ale po zakończeniu pracy możesz po prostu użyć swojej witryny według własnego uznania.

Krótko mówiąc, systemy zarządzania treścią są przyjazne dla użytkownika, dzięki czemu każdy może z nich korzystać w pewnym stopniu.

Stale aktualizuj swoje treści, jak tylko chcesz

To jedna z największych zalet każdego systemu zarządzania treścią. Oferuje różne narzędzia do edycji treści, które chcesz opublikować, a jeśli potrzebujesz bardziej rozbudowanych funkcji, zawsze możesz pobrać dla nich wtyczkę.

Musisz tylko wymyślić treść, którą chcesz opublikować, niech będzie wydarzeniem, artykułem, filmem lub czymkolwiek innym i możesz ją wyświetlić za pomocą kilku kliknięć.

W większości systemów zarządzania treścią będziesz mieć prosty Edytor tekstu zaraz po wyjęciu z pudełka, który umożliwia wprowadzanie zmian w układzie treści, używanej czcionce, dodawanych obrazach i innych podstawowych rzeczach. Ale zawsze możesz ulepszyć funkcje edycji treści, w dowolny sposób. Niebo jest granicą.

Możesz także zapisać zawartość jako wersję roboczą i opublikować ją później lub skonfigurować stały strumień treści, tworząc harmonogram. Możesz ustawić swój CMS tak, aby automatycznie wypychał nowe treści, które wcześniej dostarczyłeś.

W Internecie treść jest królem. Mając odpowiedni CMS, możesz mieć cały zespół skupiający się na treści i podwajając to. Im więcej wysokiej jakości treści produkujesz, tym więcej odwiedzających będzie miała Twoja witryna i tym lepiej zrobi to w dłuższej perspektywie.

Dysponując oddanym zespołem współpracującym z Twoim systemem CMS, którego jedynym celem jest tworzenie wysokiej jakości treści, możesz zapewnić sprawny przepływ pracy i utrzymać wysokiej jakości stronę internetową.

Aby skomponować to wszystko w jednym krótkim zdaniu, jeśli chodzi o publikowanie świeżych treści na swojej stronie, CMS zapewnia Ci całą WOLNOŚĆ, jakiej potrzebujesz.

Jest kompaktowy

CMS jest wyposażony we wszystkie funkcje, których wymaga webmaster do prowadzenia witryny biznesowej i utrzymania silnej obecności online. CMS ma wszystko, czego potrzebujesz do skutecznej strategii marketingowej. Możesz to wszystko zarządzać pod jednym dachem.

Możesz zarządzać dużą bazą użytkowników, obsługiwać komentarze, posty gości i wszystkie tak ważne SEO. Większość systemów zarządzania treścią jest dostosowana do SEO, co oszczędza wiele wysiłku i zasobów. Możesz znacznie łatwiej zoptymalizować witrynę pod kątem określonych słów kluczowych.

Zapewnia bezpieczeństwo i stabilność

Możesz ustawić uprawnienia administratora i edytora treści i mieć pewność, że nikt nie wkłada nosa w treści, z którymi nie powinien się wtrącać. Możesz być jedynym korektorem wszystkich treści na swojej stronie i publikować tylko te treści, które akceptujesz lub zlecić to komuś innemu.

Jest nie tylko zabezpieczony przed własnym personelem, ale także zabezpieczony przez dużą bazę programistów i wiele świetnych technologii. Nawet wersja „out of the box” ma spory zestaw funkcji bezpieczeństwa, ale możesz ją rozszerzyć za pomocą różnych wtyczek, dzięki czemu Twoja strona internetowa stanie się niemal nieprzeniknioną fortecą dla hakerów. Ważne jest, aby wspomnieć, że nic nie jest niezawodne i wszystko może zostać zhakowane. Ale zdecydowanie możesz zbudować bezpieczną stronę internetową i zabezpieczyć wszystkie jej dane.

Kiedy mówię o stabilności, mam na myśli, że po skonfigurowaniu będzie działał przez długi czas i będzie miał spójne aktualizacje. Ponieważ większość systemów zarządzania treścią ma dużą bazę programistów i jeszcze większą bazę użytkowników, łatwo jest zapewnić ich stabilność i poradzić sobie z każdym napotkanym problemem. Ktoś inny już go spotkał i rozwiązał.

Ma aktualną funkcjonalność

Popularne systemy zarządzania treścią stale pracują nad nimi, aktualizując je o nowe funkcje. Są stale aktualne i zapewniają wszystko, co jest potrzebne, aby strona internetowa działała dobrze w środowisku online.

Systemy zarządzania treścią typu open source mają tysiące wtyczek opracowanych przez innych użytkowników. Łatwo więc zdobyć bezpłatną lub płatną wtyczkę, która poprawi funkcjonalność Twojej witryny.

Ale jeśli użyjesz zastrzeżony CMS, zawsze będziesz mieć zespół wsparcia, do którego możesz się skontaktować i zainstalować go w dowolnej funkcji. Jeśli wybierzesz zastrzeżoną opcję CMS, ten oddany zespół zajmie się Twoją witryną i upewni się, że jest ona zgodna z aktywnymi standardami online.

Łatwo przeprojektuj swoją witrynę

Jeśli budujesz witrynę od zera i chcesz dokonać przeprojektowania, gdy podejmiesz decyzję, musisz przeprowadzić kompletny przegląd witryny. Ale jeśli korzystasz z systemu zarządzania treścią, będzie on wymagał tylko kilku kliknięć, a większość witryny pozostanie nienaruszona. Oczywiście będzie to wymagało jeszcze drobnych poprawek, ale nadal można to zrobić w ciągu jednego lub dwóch dni, w zależności od tego, czy chcesz dostosować projekt, czy nie.

Ta prostota wynika z systemu szablonów wbudowanego w każdy CMS. Wystarczy pobrać szablon i zaimplementować go w swojej witrynie za pomocą kilku kliknięć. Jeszcze nigdy projektowanie stron internetowych nie było tak proste.

Możesz łatwo wymienić części swojego projektu lub całkowicie przeprojektować swoją stronę internetową bez żadnych problemów. Większość szablonów ma również własny interfejs, w którym możesz skonfigurować sposób wyświetlania witryny.

Globalne zmiany są łatwe do wprowadzenia i można je wykonać za pomocą kilku kliknięć.

Krótko mówiąc, możesz pobierać, używać i ponownie wykorzystywać szablony, aby zapewnić swojej stronie pożądany układ i funkcjonalność, którą chcesz mieć.

Idealne dla SEO

Jak już wspomniałem powyżej, większość systemów zarządzania treścią została zbudowana w sposób przyjazny SEO. Oznacza to, że masz dużo mniej pracy, jeśli chodzi o optymalizację witryny. Oczywiście jest to tylko jeden element ogólnego SEO.

Optymalizacja pod kątem wyszukiwarek jest procesem czasochłonnym z wieloma ruchomymi częściami i musisz włożyć trochę pracy, aby naprawdę wykorzystać to, co najlepsze. Ale ponieważ możesz regularnie wypuszczać świeże treści, które, jak mam nadzieję, polubią Twoi użytkownicy, możesz pracować ze względną łatwością.

Korzystając z CMS, będziesz miał nieco łatwiejszy czas na wspinanie się na stronę wyników wyszukiwania.

Jest całkowicie darmowy lub tani

Najpopularniejsze systemy zarządzania treścią, takie jak WordPress i Drupal, są otwarte i całkowicie bezpłatne. To zmniejsza początkową inwestycję o połowę. Nie ma wielu lepszych ofert niż zdobycie czegoś tak cennego za darmo! Jest to także kolejny powód, dla którego systemy zarządzania treścią są tak szeroko stosowane.

Łatwy do rozszerzenia

Jest to jedna z największych zalet korzystania z systemu zarządzania treścią. Możesz pobrać wtyczki i rozszerzenia, aby dodać dowolną funkcję, której potrzebujesz. Większość z nich jest opracowana przez innych użytkowników lub przez małe firmy.

Możesz zintegrować funkcje mediów społecznościowych, korzystać z zaawansowanych edytorów treści, mieć zaawansowane narzędzia bezpieczeństwa lub stworzyć własną wtyczkę z funkcją, o której myślisz. Masz dużą elastyczność, jeśli chodzi o zarządzanie funkcjonalnością swojej witryny.

Połącz z dowolnego miejsca w dowolnym momencie

Z systemów zarządzania treścią może korzystać wielu użytkowników, którzy mogą łączyć się z tym samym panelem administracyjnym, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Cała organizacja może łatwo współpracować i obsługiwać swoją witrynę internetową zgodnie z wymaganiami, które mają.

Optymalizacja mobilna

Ogromna część ruchu online składa się z użytkowników mobilnych. Ponieważ rewolucja mobilna ma miejsce tu i teraz, prawie każda przesyłana witryna musi mieć wersję mobilną. To absolutny wymóg sukcesu.

Na szczęście dla nas większość systemów zarządzania treścią jest w pełni przyjazna dla urządzeń mobilnych. Ponadto prawie wszystkie szablony, które można pobrać z witryny, są w pełni responsywne i świetnie wyglądają na każdym urządzeniu, na którym je otworzysz.

Analityka

Zaawansowany system zarządzania treścią zapewnia webmasterom możliwość śledzenia i analizowania aktywności użytkowników w witrynie. To pozwala im podejmować znacznie lepsze decyzje i dalej rozwijać swoją stronę internetową, dzięki czemu jest lepiej nastawiona na sukces.

Możesz łatwo zmierzyć, w jaki sposób Twoje treści wpływają na odbiorców i jak sprawić, by lepiej napędzały Twój biznes. Po uzyskaniu jasnego obrazu tego, jak działa Twoja witryna, możesz wdrożyć narzędzia niezbędne do dalszego rozwoju.

Branding online

Możesz poprawić branding online firmy na wiele sposobów, dzięki elastyczności systemu zarządzania treścią. Możesz stale przesyłać strumieniowo treści do użytkowników na wielu kanałach, takich jak kanały RSS, media społecznościowe, hiper-strony i e-maile itp..

Niezależnie od tego, w jaki sposób reklamujesz swoją stronę internetową, a nawet jeśli wybierzesz wszystkie z nich, możesz skonfigurować odpowiedni arsenał narzędzi, aby Ci pomóc.

Jakiego rodzaju systemów zarządzania treścią możesz użyć?

Po pierwsze, masz dwie główne opcje. Możesz wybrać CMS typu open source lub własny CMS.

Jeśli wybierzesz opcję open source, będziesz miał znacznie mniejszy koszt początkowy, ale może się okazać, że wydasz sporo pieniędzy na rozwój witryny.

Jeśli wybierzesz zastrzeżoną opcję CMS, wszystko, co musisz zrobić, to zarejestrować się i mieć wyobrażenie o tym, jak ma wyglądać Twoja strona internetowa. Firma, która stoi za Twoim wybranym, autorskim systemem CMS, zajmie się każdym szczegółem technicznym Twojej witryny, po prostu musisz z niej skorzystać. Jest to idealne rozwiązanie dla każdego właściciela firmy, który nie dba zbytnio o swoją obecność w Internecie i po prostu chce mieć witrynę internetową dla swojej firmy. Jeśli ta opcja brzmi lepiej dla Ciebie, sugeruję, abyś sprawdził, który zastrzeżony system zarządzania treścią będzie dla Ciebie odpowiedni.

Dla wszystkich innych, oto trzy najlepsze systemy zarządzania treścią typu open source, z których możesz teraz zacząć korzystać za darmo.

WordPress

Odwiedź stronę “

WordPress jest jednym z najlepszych dostępnych systemów zarządzania treścią. Jest to pełnoprawny system zarządzania treścią, który powstał jako platforma blogowa. Jest bardzo przyjazny dla użytkownika i ma wiele dostępnych wtyczek i motywów (około 40 000, a dokładniej). Ilość motywów i szablonów, których możesz użyć, jest przytłaczająca i prawdopodobnie masz więcej do wyboru niż w jakimkolwiek innym CMS. Aby było jeszcze lepiej, wszystkie te tematy są w pełni responsywne.

Ludzie uwielbiają go za jego elastyczność, prostotę i wiele solidnych funkcji, które czynią go wyjątkowym systemem zarządzania treścią. Nic dziwnego, że co czwarta strona jest z nim zbudowana.

Drupal

Odwiedź stronę “

Drupal to nieco bardziej złożony system zarządzania treścią w porównaniu do WordPress i wymaga pewnej wiedzy technicznej, jeśli chcesz tworzyć niestandardowe projekty i funkcje na swojej stronie internetowej. Ale dzięki temu, że jest bardziej złożony, ma także szerszą funkcjonalność. Ma więcej funkcji, do których przyzwyczajenie się trochę czasu, ale czas i wysiłek włożony w zrozumienie podstawowych terminów Drupala, takich jak typy treści, taksonomie, bloki treści i widoki itd..

Drupal oferuje również taką samą elastyczność, jaką ma większość systemów zarządzania treścią, na przykład wielu użytkowników, oraz funkcje ułatwiające komfortową współpracę i regularne aktualizacje treści.

Możesz pobrać wiele modułów i motywów, aby ulepszyć swoją witrynę i dopasować ją do swoich wymagań. Ale możesz również opracować własne.

Drupal wymaga więcej wiedzy, ale opłaca się, ponieważ możesz wprowadzić więcej poprawek w swojej witrynie i mieć o wiele bardziej zaawansowane funkcje. Ale jeśli chcesz tylko zbudować prostą stronę internetową, która wyświetla niektóre treści, możesz zrobić to sam, oglądając kilka samouczków i rozumiejąc podstawy.

Joomla!

Odwiedź stronę “

Joomla! to wielokrotnie nagradzany CMS, którego można używać do tworzenia świetnych stron internetowych i aplikacji internetowych. Ma zalety właściwego systemu zarządzania treścią, takie jak rozszerzalność, elastyczność i niezawodność. Za jego pomocą możesz również budować kompletne portale internetowe, witryny e-commerce, a nawet własną witrynę społeczności. Ma wiele zintegrowanych funkcji i regularnych aktualizacji, które pomogą szybko i łatwo zbudować silną obecność w Internecie.

Około 2,8% wszystkich stron internetowych na świecie korzysta z Joomla, co jest dość imponujące. Ma 6000 rozszerzeń i mnóstwo wspaniałych szablonów.

Joomla! jest pobierany raz na około 2,5 sekundy. Może będziesz następnym, który to zrobi!

Więc powinieneś użyć CMS?

Korzystanie z systemu zarządzania treścią nie jest wymagane do prowadzenia strony internetowej, ale zdecydowanie ułatwia pracę. Dzięki temu Ty i cały personel jesteś bardziej produktywny i pozwala im skupić się na wysokiej jakości treści zamiast na wszystkich szczegółach technicznych związanych z jej edycją i publikowaniem.

Możesz łatwo skalować swoją witrynę w miarę jej rozwoju i dostosowywać ją do wszelkich zmian, które możesz chcieć wprowadzić.

Korzystanie z systemu zarządzania treścią to kompleksowe rozwiązanie wielu problemów napotykanych podczas tworzenia witryny i zarządzania nią. Większość z nich jest darmowa, więc zdecydowanie warto spróbować!

Mam nadzieję, że podobało Ci się czytanie tego artykułu i że znalazłeś informacje, których szukałeś. Mamy o wiele więcej artykułów na temat systemów zarządzania treścią i ich korzyściach dla Ciebie i Twojej firmy, więc zachęcamy do ich sprawdzenia!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector