Dlaczego nie powinieneś wybrać bezpłatny hosting?

dlaczego nie wybrać darmowego hostingu dla swojej witryny firmowej


Istnieje wiele powodów, dla których nie powinieneś wybierać bezpłatnych pakietów hostingowych dla swojej witryny, takich jak ograniczone miejsce na dysku, ograniczona przepustowość, ograniczone domeny dodatkowe, bezpłatna nazwa domeny, ograniczona kopia zapasowa, niski czas dostępności gwarancji, ograniczona liczba obsługiwanych baz danych , brak prywatnego certyfikatu SSL, niskie środki bezpieczeństwa i prywatności, brak obsługi bazy danych INNODB, brak pamięci podręcznej APC PHP, brak zdalnego połączenia MYSQL, brak dostępu FTP przez SSL (SFTP), brak kontroli SSH, brak zaawansowanych zadań cron, ograniczone subdomeny, zaparkowane domeny , ograniczone konta e-mail i brak dostępu SMTP, brak odpowiedniego wsparcia, niska prędkość sieci, mało pamięci RAM i słaby procesor oraz stary system operacyjny.

Zwykle bezpłatny hosting jest wystarczający dla osobistych blogów lub rozmów pokojowych bez wielu funkcji, a tam, gdzie treści nie są pisane zbyt często, w tym przypadku nie tworzysz witryn komercyjnych. Płatny hosting ma nieograniczone zasoby, jest szybszy, bezpieczny i niezawodny i oferuje dziesiątki skryptów, CMS i innych zasobów do tworzenia nawet komercyjnych stron internetowych.

Oto kilka powodów, dla których nie powinieneś wybierać darmowego hostingu dla swojej witryny:

 1. Ograniczone miejsce na dysku jest dużym problemem, jeśli chcesz utworzyć dużą społeczność online, więc potrzebujesz więcej niż 2 GB oferowanych przez Twoją bezpłatną firmę hostingową. Możesz wykorzystać to miejsce do przechowywania danych osobistych i prywatnych w tym samym czasie na swojej stronie internetowej, a jeśli zbudujesz dużą społeczność, będziesz musiał mieć miejsce na awatary, obrazy, podpisy, ikony, HTML, PHP, CSS, js i filmy i tak dalej. Problemem w tym przypadku jest liczba plików. Zwykle nie są one zbyt duże, ale są to tysiące plików rozmieszczonych w setkach folderów.
 2. Ograniczona przepustowość oznacza ograniczoną liczbę odwiedzających twoją stronę, zwykle potrzebujesz więcej niż 100 GB na popularną stronę, a zwłaszcza jeśli chcesz mieć wielu klientów, naprawdę musisz kupić hosting premium / biznesowy, w przeciwnym razie otrzymają podobny błąd, taki jak „Przekroczono limit przepustowości Serwer tymczasowo nie może obsłużyć Twojego żądania, ponieważ właściciel witryny osiągnął swój limit przepustowości. Spróbuj ponownie później.” Dzięki płatnemu hostingowi masz nieograniczoną przepustowość, więc Twoi klienci nie otrzymują już tego błędu i możesz pracować coraz więcej przy ruchu w Twojej witrynie.
 3. Ograniczone domeny dodatków to kolejny duży problem, zwłaszcza jeśli chcesz utworzyć wiele projektów na tym samym hoście lub jeśli utworzysz duży projekt z wieloma dodatkowymi małymi projektami w różnych domenach. Zwykle darmowy hosting oferuje tylko 2 domeny dodatkowe, zamiast nieograniczonej liczby domen dodatkowych, które otrzymujesz na płatnym serwerze internetowym. Domena dodatkowa kosztuje około 1 USD, a koszty jej rejestracji zależą od rozszerzenia domeny.
 4. Darmowe nazwy domen są oferowane, jeśli kupisz i zapłacisz z rocznym pakietem hostingowym premium, dzięki czemu możesz bezpłatnie uzyskać domenę .com, .org lub inną domenę. Ta opcja nie jest dostępna, jeśli korzystasz z bezpłatnego hostingu. Zwykle w przypadku bezpłatnego hostingu używasz nazwy subdomeny wstępnie zdefiniowanej i dostępnej domeny.
 5. Ograniczone automatyczne kopie zapasowe są dostępne co miesiąc na bezpłatnym hostingu, ale w hostingu premium otrzymujesz te procesy codziennie i możesz ręcznie wykonać kopię zapasową w dowolnym miejscu, aby nie stracić pracy i danych.
 6. Na darmowym hostingu dostępna jest niska gwarancja dostępności, ale w wersji premium masz 99,999%, więc Twoja strona jest stabilna i nie będzie żadnych błędów dotyczących jej funkcjonalności. W celu utrzymania swoich kosztów małe firmy oferujące bezpłatny hosting nie gwarantują dobrego czasu pracy.
 7. Ograniczona liczba obsługiwanych baz danych jest podobnym problemem z ograniczoną liczbą obsługiwanych domen dodatków. Host Premium oferuje nieograniczoną liczbę baz danych i powinieneś wiedzieć, że złożone strony internetowe z systemami zarządzania treścią potrzebują co najmniej jednej bazy danych. Nawet jeśli możesz użyć różnych tabel dla każdego oprogramowania w jednej bazie danych, możesz ponownie rozważyć, ponieważ jeśli w bazie danych pojawi się jakikolwiek problem, utracisz wszystkie dane dla całego zainstalowanego oprogramowania na swojej stronie internetowej, takich jak Joomla, PrestaShop i WordPress i tak dalej na. Posiadanie wielu baz danych dla każdego oprogramowania również zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ każda baza danych ma swoją unikalną nazwę, użytkownika i hasło.
 8. Brak prywatnego certyfikatu SSL i obsługa bazy danych INNODB to dwie specjalne funkcje, których nie ma w darmowym hoście, ale potrzebne są platformy e-commerce, takie jak OpenCart, WooCommerce i PrestaShop i tak dalej. Za pomocą tych dwóch funkcji zwiększasz bezpieczeństwo swojego klienta, gdy kupuje coś z Twojej witryny.
 9. Na bezpłatnym serwerze internetowym nikt nie przejmuje się bezpieczeństwem i prywatnością, więc możesz spodziewać się prawdziwych problemów w tych obszarach, zwłaszcza, że ​​jeśli twój hosting jest bezpłatny, nikt nie zapłacił specjalistom za wdrożenie środków bezpieczeństwa i prywatności.
 10. Nie PHP Pamięć podręczna APC jest oferowana na bezpłatnym hoście, więc wiele witryn z plikami PHP nie przyspiesza, a Twoja witryna wcale nie poprawia swojej prędkości.
 11. Nie MYSQL połączenie zdalne oznacza, że ​​nie można zapewnić zdalnego dostępu do serwera bazy danych z domu lub z innego serwera WWW.
 12. Brak dostępu FTP przez SSL (SFTP) i kontrola SSH oznacza, że ​​nie można używać Putty do nawiązywania bezpiecznych połączeń z witryną i przesyłania plików lub wydawania różnych poleceń.
 13. Brak dostępu do tworzenia zaawansowanych zadań cron oznacza, że ​​nie można używać złożonych skryptów, takich jak phpSFP (PHP Post Facebook Posts), w których należy utworzyć zadania cron, aby działać poprawnie.
 14. Bez nieograniczonych subdomen i bez zaparkowanych domen nie możesz zarządzać swoją domeną, jak chcesz, ani wstrzymywać niektórych projektów, ani rozwijać lub testować innych projektów przy użyciu subdomen.
 15. Ograniczone konta e-mail i brak dostępu SMTP oznacza, że ​​możesz wysłać tylko kilka wiadomości e-mail i nie możesz prawidłowo zarządzać swoim kontem e-mail. Dzięki hostingowi premium możesz nawet wysyłać masowe wiadomości e-mail i planować wiadomości e-mail według własnego uznania.
 16. Brak odpowiedniego wsparcia oznacza, że ​​w razie kłopotów nikt nie może pomóc, a jedynym rozwiązaniem jest zapłacenie komuś za rozwiązanie problemu. Nawet jeśli chcesz tylko coś zmodyfikować lub występują problemy z serwerem, wsparcie nie odpowie ci zbyt szybko i będziesz wstrzymywał się ze swoimi projektami.
 17. Niska prędkość sieci, mało pamięci RAM i słaby procesor oraz stary system operacyjny to problemy sprzętowe bezpłatnego hostingu i powinieneś naprawdę kupić pakiet premium, aby je poprawić. Jeśli masz więcej pamięci RAM, mocniejszy procesor i zaktualizowany system operacyjny, możesz zrobić znacznie więcej niż w przypadku darmowego.

Przeczytaj także: Czy bezpłatny hosting jest dobry dla witryn biznesowych?

Jeśli chcesz być sprzedawca powinieneś kupić odpowiedni pakiet hostingowy i nie korzystać z darmowego, ponieważ będziesz dzielić się swoimi zasobami z ludźmi i będziesz otrzymywać pieniądze na te zasoby, więc nie możesz w ogóle korzystać z bezpłatnego pakietu hostingowego, ponieważ nie możesz zagwarantować jakości świadczone usługi.

Na koniec, jak widać, bezpłatny hosting ma o wiele więcej wad, niż można by zaoszczędzić na hostingu. Zamiast korzystać z darmowego konta hostingowego, zdecydowanie sugeruję uzyskanie taniego planu hostingowego. Oto 3 niezawodne i tanie firmy hostingowe, z których możesz wybierać:

Firma
Cena promocyjna

1najlepszy hosting dla wielu domen1,99 USD / mies
2)najlepszy hosting wielu domen3,95 USD / mies
3)najlepszy tani hosting dla wielu stron internetowych3,49 USD / mies

Wyżej wymienione plany hostingowe obejmują również bezpłatną nazwę domeny, nieograniczone miejsce na dysku i miesięczną przepustowość, wiele bezpłatnych kredytów marketingowych i inne wspaniałe funkcje.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map