Dlaczego potrzebujesz automatycznej kopii zapasowej strony internetowej?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Dlaczego potrzebujesz automatycznej kopii zapasowej strony internetowej?
0 7 мин.

automatyczne tworzenie kopii zapasowych stron internetowych


Ochrona danych witryny powinna być najwyższym priorytetem każdego właściciela witryny. Próby włamań, awarie serwerów i uszkodzenia sprzętu mogą zakłócać prawidłowe funkcjonowanie witryny i podważać chęć zachowania danych witryny. Automatyczne kopie zapasowe witryn internetowych lub usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze są koniecznością dla każdego, kto chce, aby ich dane można było odzyskać na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. Przechowywanie danych za pomocą przestarzałej technologii naraża Cię na wszelkiego rodzaju zagrożenia, w tym awarie sprzętu i oprogramowania, hakowanie, nieautoryzowany dostęp i nieodwracalne szkody fizyczne.

Automatyczne tworzenie kopii zapasowych stron internetowych lub usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze mają kilka zalet w porównaniu z poleganiem wyłącznie na ręcznych kopiach zapasowych. Jeśli korzystasz już z usług tworzenia kopii zapasowych online, zapewne wiesz o wielu korzyściach, jakie oferuje. Chociaż usługi te są coraz bardziej rozpowszechnione, wielu właścicieli witryn internetowych jeszcze nie odkryło ich zalet. Dlaczego więc automatyczne tworzenie kopii zapasowych witryn jest ważne i dlaczego jest potrzebne??

Korzyści z automatycznych kopii zapasowych stron internetowych

Automatyczne kopie zapasowe, systemy przechowywania i odzyskiwania plików eliminują znaczne ryzyko związane z ręcznymi rozwiązaniami do tworzenia kopii zapasowych offline, takimi jak kopie zapasowe na dyskach twardych. Niektóre z najbardziej uderzających zalet automatycznych kopii zapasowych witryn, o których właściciele witryn powinni pamiętać:

Wygoda

Jeśli zdecydujesz się na usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze, dane witryny i dane komputera są przechowywane w zdalnej lokalizacji, która jest odporna na luki, które mogą zagrozić twoim plikom, gdyby zostały zapisane przy użyciu tradycyjnych rozwiązań do tworzenia kopii zapasowych. Fakt, że kopie zapasowe odbywają się automatycznie z częstotliwością dobową lub z częstotliwością wybraną przez użytkownika, eliminuje dalsze ryzyko związane z zapomnieniem tworzenia kopii zapasowych danych, co również zdarza się dość często.

Dzięki usługom tworzenia kopii zapasowych w chmurze ważne kopie zapasowe ważnych plików i danych są automatycznie aktualizowane, dzięki czemu w przypadku awarii serwera, nieautoryzowanego dostępu, prób włamań lub awarii możesz natychmiast przywrócić pliki.

Rozszerzona ochrona

Ręczne rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych i przechowywania danych nie mogą konkurować z usługami tworzenia kopii zapasowych online o zwiększonym bezpieczeństwie zapewniającymi dane. Ponieważ kopie zapasowe na dysku twardym mogą narazić twoje pliki na nieodwracalne straty danych, uszkodzenie plików, niedostępność, uszkodzenie fizyczne i awarie, usługi tworzenia kopii zapasowych online są doskonałą alternatywą dla tworzenia kopii zapasowych w tradycyjny sposób.

Usługi tworzenia kopii zapasowych w chmurze zapewniają również nadmiarową pamięć masową jako dodatkową warstwę bezpieczeństwa plików. Wiedza o tym, że Twoje pliki są bezpieczne w więcej niż jednym miejscu na serwerze, zapewni ci spokój, że w przypadku zdarzenia, które spowoduje utratę lub uszkodzenie danych, możesz łatwo odzyskać wszystkie dane z kopii zapasowej.

Natychmiastowe odzyskiwanie

Dopiero w obliczu nieodwracalnej utraty danych witryny zaczniesz rozpoznawać wartość usługi automatycznego tworzenia kopii zapasowych. O jakości usługi tworzenia kopii zapasowych online świadczy także szybki czas odzyskiwania i przywracania danych, dzięki czemu możesz mieć swoje dane na wyciągnięcie ręki, niezależnie od okoliczności, które spowodowały uszkodzenie komputera lub danych przechowywanych na zewnętrznym dysku twardym.

Jest to niewątpliwie jedna z najważniejszych korzyści, jakie można uzyskać, przechodząc z ręcznych kopii zapasowych offline na automatyczne kopie zapasowe online.

Możliwości synchronizacji

Kolejną ważną zaletą internetowych usług tworzenia kopii zapasowych jest łatwo dostępna funkcja synchronizacji, która nie jest dostępna w przypadku ręcznych kopii zapasowych. Synchronizacja między tabletami, laptopami i innymi obsługiwanymi urządzeniami ułatwia dostęp do najnowszej wersji danych z dowolnego urządzenia.

Pozwala to na ukończenie projektów lub edycję plików nawet w podróży. Dostęp do plików przez cały czas oszczędza czas i usprawnia zadania związane z zarządzaniem, edycją i aktualizacją plików.

Niedrogie i oszczędne czasowo

Oparte na chmurze rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych witryn internetowych stanowią niedrogą i efektywną czasowo alternatywę dla ręcznych kopii zapasowych. Nie musisz się już martwić o sprzęt podatny na uszkodzenia fizyczne i awarie, nie musisz też przejmować się konserwacją, ponieważ tworzenie kopii zapasowej odbywa się automatycznie.

Niezależnie od tego, czy prowadzisz małą, czy dużą firmę, tworzenie kopii zapasowych danych witryny w chmurze jest najlepszym sposobem na ochronę plików i baz danych witryny.

Renomowani dostawcy hostingu oferują bezpłatne automatyczne kopie zapasowe zawarte w niektórych planach hostingowych. Te firmy hostingowe regularnie wykonują automatyczne kopie zapasowe witryny, aby upewnić się, że w przypadku awarii serwera lub innych nieprzewidzianych okoliczności Twoje pliki są bezpieczne i można je w pełni odzyskać.

InMotion Hosting – bezpłatna automatyczna kopia zapasowa witryny do bezpiecznego przechowywania plików

inmotion organizuje darmową automatyczną kopię zapasową strony internetowejInMotion Hosting to wiodący w branży dostawca hostingu, który zapewnia różnorodne usługi hostingowe zarówno dla użytkowników indywidualnych, jak i firm. Firma ma certyfikat CNET od 13 lat z rzędu i zapewnia wysokiej jakości usługi hostingowe po przystępnych cenach. Oprócz doskonałej infrastruktury serwerów, pamięci SSD, najnowszego sprzętu i oprogramowania oraz arsenału funkcji dostępnych w każdym z ich planów hostingowych, InMotion Hosting zapewnia również usługę automatycznej zdalnej kopii zapasowej ze wszystkimi hostowanymi serwerami, serwerami VPS i plany hostingowe dla sprzedawców.

Te automatyczne kopie zapasowe są wykonywane co 24-36 godzin i zastępują dane z kopii zapasowej najnowszą wersją. Osobom, które chcą mieć dostęp do kilku poprzednich wersji kopii zapasowej witryny, zaleca się również tworzenie własnych kopii zapasowych. Najlepszym rozwiązaniem jest utworzenie pełnej kopii zapasowej strony internetowej przed dokonaniem jakichkolwiek zmian w jej witrynie.

InMotion Hosting pozwala także użytkownikom tworzyć własne kopie zapasowe za pomocą wbudowanego narzędzia do tworzenia kopii zapasowych cPanel. Dlatego możesz wykonać kopię zapasową baz danych MySQL i plików stron internetowych w cPanel. Użytkownicy mogą znaleźć informacje krok po kroku na stronie Centrum pomocy InMotion, które szczegółowo opisują sposób wykonywania pełnych kopii zapasowych cPanel i przywracania plików w cPanel, jeśli kiedykolwiek będą musieli.

Zaoszczędź jeszcze więcej dzięki tym kodom kuponu InMotion Hosting.

Wniosek

Niezależnie od tego, czy chcesz wykonać kopię zapasową plików i baz danych witryny, czy też chcesz wykonać pełną kopię zapasową plików przechowywanych na laptopie, użycie komputera lub zewnętrznych dysków do tworzenia kopii zapasowych nie powinno być jedyną opcją odzyskiwania danych. Nie ma powodu, aby nie korzystać z zalet usługi tworzenia kopii zapasowych online, która jest w stanie zapewnić lepszą ochronę plików w sposób automatyczny, wydajny i oszczędzający czas.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector