Dlaczego warto wybrać Drupal do budowy witryny?

dlaczego wybrać drupal na swoją stronę


Drupal to dobrze znany kompleksowy system zarządzania treścią służący do tworzenia niesamowitych stron internetowych, który ma ponad 200 funkcji. W listopadzie CMS otrzymał 8. ogromną aktualizację.

Drupal był laureatem nagrody Pakt Publishing Open Source CMS Award w 2007 i 2008 roku, będąc wówczas bardzo popularnym, a teraz znajduje się w pierwszej piątce wraz z WordPress, Joomla i Magento.

Ponad 3200 współpracowników i 1220 firm, które korzystają z Drupala, należą do jednej dużej społeczności, która może ci pomóc w zakresie CMS.

Istnieje kilka motywów, dla których powinieneś wybrać Drupal do budowy swojej witryny, takich jak narzędzia, moc, prostota, język, rozszerzenie, open source, szybkość, kompatybilność i bezpieczeństwo.

Garść wbudowanych narzędzi

Drupal ma różne przydatne narzędzia, takie jak natywna integracja usług RESTful, HAL, uwierzytelnianie HTPP, serializacja i tak dalej. Masz szczegółową kontrolę nad zasobami i możesz użyć narzędzia do publikowania opartego na interfejsie API, aby utworzyć ustrukturyzowaną treść wyprowadzającą ją jako JSON, XML, HTML itd..

Dostępne są narzędzia buforowania, a agregacja CSS / JS jest domyślnie włączona, Drupal jest również przyjazny dla urządzeń mobilnych, więc funkcje JS są obsługiwane przez urządzenia mobilne.

Innymi interesującymi narzędziami są narzędzia do treści, które pomagają tworzyć tekst i obrazy, struktury, w których konfigurujesz strukturę witryny, wygląd, w którym możesz wybrać motyw, osoby, w których edytujesz użytkowników i uprawnienia, oraz raporty, w których możesz zobaczyć statystyki swojej witryny.

Mocny i elastyczny

Możesz używać potężnych komponentów dostosowywania, takich jak narzędzia administracyjne, listy, bloki, widoki w celu kontrolowania wyświetlanych danych i zawartości struktury, będąc przyjaznym SEO dzięki natywnemu znacznikowi Schema.org. Do dyspozycji masz również interfejs przeciągnij i upuść oraz WYSIWYG, dzięki czemu możesz tworzyć różne jednostki treści, takie jak e-mail, link, telefon, referencje, data i możesz używać bloków z unikalnymi dostosowaniami, takimi jak bułka tarta.

Kolejnym potężnym komponentem jest opcja instalacji, w której możesz dosłownie rozszerzyć swoją stronę internetową o nowe ulepszenia instalujące moduły lub je aktualizujące. I nie można zapomnieć o komponencie Pomoc, który oferuje różne przewodniki w razie potrzeby.

Prosty i łatwy w użyciu

Za pomocą Drupala możesz łatwo tworzyć treści zawierające tekst i obrazy, używając przeciągania i upuszczania lub edytora kontekstowego o nazwie CKEditor, który jest również edytorem WYSIWYG. Możesz natychmiast publikować nowe treści, takie jak wiadomości, produkty lub artykuły z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego, a nawet możesz zaplanować swoje treści.

Możesz tworzyć blogi, fora, witryny z prezentacjami lub dowolne strony za pomocą Drupala bez znajomości języków programowania WWW.

Korzystając z Cpanel i Softaculous, możesz dokonać prostej instalacji Drupala bezpośrednio z twojego hosta za pomocą kilku kliknięć, bez potrzeby posiadania wiedzy technicznej lub programowania.

Obsługa ponad 100 języków

Drupal obsługuje ponad 100 języków i oferuje obsługę tłumaczeń dla wszystkich, którzy chcą tłumaczyć Drupal na swój własny język, abyś mógł używać go tam, gdzie chcesz. Dzięki lokalizacji Drupal automatycznie wyszukuje, pobiera i instaluje pliki tłumaczeń wybranego języka bez zmiany czegokolwiek na stronie.

Możesz wybierać z katalońskiego na angielski, rosyjski i tak dalej, a te tłumaczenia są poprawnie wykonywane przez zespół wyspecjalizowanych członków, którzy znają angielski i nie musisz zmagać się z nieznanymi lub niewłaściwymi tłumaczeniami, jak inne CMS, co powoduje, że jesteś sfrustrowany.

Rozszerz rdzeń za pomocą modułów

Możesz jeszcze bardziej rozwinąć Drupala dzięki niestandardowym modułom, z których najbardziej popularnymi są Devel które mogą generować węzły, komentarze, warunki i użytkowników, Zestaw narzędzi Chaos które mogą zarządzać stronami, a zwłaszcza stronami panelu, Wtyczka układu który pozwala modułom i motywom rejestrować układy przy użyciu pliku YAML i Menedżer aktualizacji konfiguracji który poprawia rdzeń, dostarczając raporty dotyczące różnic między elementami dostarczanymi przez różne wersje modułów lub motywów, ale także z motywami takimi jak Bootstrap, AdaptiveTheme, Zurb Foundation, Mayo lub tłumaczenia.

Korzystając z przewodników, porad, wskazówek i innych porad od społeczności Drupal, możesz rozwinąć Drupal jeszcze bardziej, szczególnie jeśli znasz języki programowania PHP, CSS, JS lub HTML.

Drupal to Open Source

Drupal jest wspierany i tworzony przez jedną firmę, która korzysta również z pomocy innych programistów, którzy pracują jako wolontariusze lub współpracownicy, dzięki czemu Drupal może rozszerzyć jeszcze bardziej i rozwiązać stare błędy.

Będąc open source, każdy, kto ma wiedzę programistyczną, może pracować w Drupal CMS i dostosowywać go do własnych celów lub dla firmy założycielskiej, zwykle programiści tworzą motywy lub moduły w celu rozszerzenia funkcji Drupal dla użytkowników indywidualnych.

Po utworzeniu motywu lub modułu programiści prześlą swój projekt na oficjalnej stronie internetowej Drupal, gdzie będą go weryfikować, a następnie przypiszą stronę tylko dla tego projektu, oferując pobieranie, informacje i automatyczne testowanie.

Lekka i duża prędkość

Korzystając ze zwinnego programowania, Drupal ma jedną z najlepszych prędkości dzięki szybkiemu wdrożeniu, działając w Web 2.0 oraz dostosowując i optymalizując podstawowe funkcje, motywy i moduły w celu poprawy szybkości stron internetowych Drupal.

Ponadto społeczność Drupal zapewnia wiele przydatnych wskazówek i sztuczek dla witryny, aby jeszcze bardziej zwiększyć ich szybkość, takich jak optymalizacja pamięci podręcznej, hosting specyficzny dla Drupal, wyłączanie nieużywanych modułów lub tych, którzy używają dużej liczby procesorów, takich jak Statystyka, umożliwiając przyspieszenie, szybkie 404 stron, wyłączając filtr PHP, zmieniając rozmiar obrazów, ograniczając liczbę uruchomień crona i zmniejszając liczbę modułów.

Wysoka kompatybilność z oprogramowaniem innych firm

Jeśli chcesz umieścić zdjęcia z Flickr, filmy z YouTube lub mieć komentarze społecznościowe z Facebooka, możesz użyć Drupal do zintegrowania ich z innymi mediami społecznościowymi, takimi jak Twitter, do komentowania lub innymi serwisami internetowymi, takimi jak Dropbox do udostępniania plików.

Jeśli używasz określonych modułów, takich jak Pole YouTube możesz nawet wyświetlać filmy z YouTube o różnych rozmiarach i miniaturach wyświetlane ze stylami obrazów. Dzięki modułom Facebooka możesz autoryzować użytkowników na swojej stronie lub możesz wykorzystać całą moc Drupala w aplikacji Facebook wysyłającej treści z Drupala na twoją stronę na Facebooku.

Drupal zapewnia duże bezpieczeństwo

Drupal ma dedykowany zespół, który monitoruje i rozwiązuje wszelkie problemy dotyczące bezpieczeństwa. Ponieważ jego społeczność, Drupal ma również wiele funkcji, które zapewniają kontrolę nad użytkownikami i uprawnieniami oraz dają elastyczność właścicielowi CMS.

Ponieważ każdy programista modułu lub motywu stosuje własne środki bezpieczeństwa, Drupal ma wysoki poziom bezpieczeństwa, wzmocniony przez różnych członków Drupal, którzy stale pracują, aby zapewnić bezpieczeństwo.

Podsumowując…

Na koniec przypominam tylko, że istnieją duże firmy lub rządy korzystające z Drupala, takie jak Yahoo, Google, Metallica, FedEx, Novell, Disney, Warner Bros Music, Adobe, Nike, Królestwo Belgii i wiele innych.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map