Ewolucja e-commerce – krótki przegląd

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Ewolucja e-commerce – krótki przegląd
0 9 мин.

ewolucja e-commerce


E-commerce to coś, z czym spotykamy się na co dzień, zarówno w biznesie, jak i w normalnym, codziennym życiu. Ale nie zawsze tak było.

22 lata temu Amazon sprzedał swoją pierwszą książkę online. To nie jest starożytna historia, jak to się stało w połowie lat 90. A dziś możesz kupić wszystko, co można sprzedać przez Internet. Jak więc coś wyrosło, aby stało się tak ogromne i tak znaczące w stosunkowo krótkim czasie?

Na to pytanie chcieliśmy odpowiedzieć. W tym artykule przekażemy Ci wszystkie informacje i wyjaśnimy, jak to się stało. Po przeczytaniu tego artykułu docenisz rzeczy, które zwykle uważamy za coś oczywistego we współczesnym życiu, takie jak e-commerce.

Oś czasu eCommerce

W 1991 r. Powstała sieć WWW. To było naturalne, że ludzie będą próbowali znaleźć sposób na wykorzystanie tego nowego wynalazku, głównie pod względem generowania dochodu. Jak zwykle w życiu, życzenia są jedną rzeczą, ale rzeczywistość jest czymś zupełnie innym. Było wiele rzeczy na drodze do jasnych pomysłów, ponieważ cały Internet tamtej epoki był nieznanym terytorium, które czekało na mapę.

Ludzie próbowali uzyskać dostęp do Internetu na różne sposoby, ale tak naprawdę nic nie działało. Dopiero w 1994 roku. Nastąpił przełom; Netscape uruchomił swoją przeglądarkę Navigator. Było to bardzo ważne, ponieważ była to pierwsza przeglądarka, która była szeroko stosowana na całym świecie. W tym samym roku pierwszą firmą, która wdrożyła innowację biznesową online, była Pizza Hut. Oferowali zamówienia online na swojej stronie internetowej.

Ale rokiem, w którym narodził się prawdziwy e-commerce, jest rok 1995. W tym roku założono eBay, a Amazon sprzedał i wysłał swoją pierwszą książkę. Ale nikt nawet nie miał nadziei, że Internet, nie mówiąc już o e-commerce, będzie rósł prawie tak samo jak w ciągu ostatnich 20 lat.

Ale rosło i rosło szybko. W 1996 r. Już więcej niż 40 milionów ludzi miał dostęp do Internetu, a sprzedaż online przekroczyła w tym roku ponad miliard dolarów!

internauci na świecie

Trend nie tylko był kontynuowany, ale znacznie wzrósł. Pojawiły się nowe platformy PayPal, przyspieszenie transakcji i zmiana sposobu, w jaki ludzie dokonują płatności całkowicie.

W 2000 r., Zaledwie 4 krótkie lata po pierwszym zakupie online, suma zakupów online przekroczyła 25 milionów dolarów.

Później pojawiło się więcej usług, takich jak Apple iTunes, który był pierwszym dużym cyfrowym sklepem muzycznym.

W 2006 roku, 10 lat po pierwszym zakupie online, Facebook zaczął sprzedawać reklamy i całkowicie zmieniać świat marketingu.

Wkrótce potem, w 2008 r., Po raz pierwszy dostępne stały się zakupy mobilne. Przewiń do przodu o siedem lat, a zobaczysz, że w 2015 r. 30% wszystkich zakupów online zostało dokonanych za pomocą urządzenia mobilnego.

W 2012 r. Sprzedaż online B2C przekroczyła 1 bilion dolarów. W 2015 roku tylko Amerykanie wydali online ponad 341 miliardów dolarów. Ale to nie znaczy, że wzrosły tylko przychody z e-commerce. Udział e-commerce w całkowitej sprzedaży detalicznej w USA wzrósł z 4,6% w 2010 r. Do 7,5% w 2015 r. I nadal rośnie.

Dane z USA pokazują, że prawie 80% osób dorosłych dokonało zakupu online. Kategoria produktów, którą najczęściej kupują klienci, to komputery i elektronika użytkowa. 22% całej sprzedaży należy do tej kategorii. Drugą kategorią elektroniki jest odzież z łącznym udziałem 17,2%. Książki, muzyka i filmy stanowią około 10% całkowitego udziału w rynku.

Dzisiaj są ponad 800 000 sklepów internetowych.

Plusy i minusy eCommerce

Jedną rzeczą, której brakuje e-commerce, a czegoś, czego prawdopodobnie na zawsze będzie brakować, jest brak odczucia fizycznego. Zdjęcia, dźwięki i filmy to jedno, ale trzymanie przedmiotu własnymi dziesięcioma palcami to coś zupełnie innego. W przypadku niektórych kategorii przedmiotów, takich jak komputery, nie ma to znaczenia (dlatego jest to najczęściej sprzedawana kategoria), ale w przypadku innych może to stanowić problem. Tak długo, jak potrzebujesz ogólnych przedmiotów, e-commerce jest świetny, ale jeśli musisz znaleźć coś niestandardowego, może to być trudne. Jeśli Twoja stopa jest zbyt szeroka i wiesz, że musisz wypróbować 30 różnych par w sklepie, zanim znajdziesz tę, która pasuje, powinieneś zapomnieć o kupowaniu butów przez Internet.

Przeczytaj: Dlaczego firmy eCommerce zamykają swoje pierwsze lata działalności?

Zawsze możesz zwrócić przedmiot, to prawda, ale zajmuje to trochę czasu. Wysyłka jest również wadą, ponieważ najprawdopodobniej kupisz przedmioty na całym świecie, a podatki związane z wysyłką i importem mogą być drogie. Były też pewne starsze obawy, takie jak kradzież tożsamości (ponieważ używasz kart kredytowych do robienia zakupów online), ale są one dziś mniej istotne, ponieważ bezpieczeństwo Internetu znacznie się poprawiło.

Ale kupowanie przez Internet ma również swoje zalety. Możesz to zrobić w dowolnym miejscu, przeglądając telefon. Oznacza to, że nie musisz poświęcać czasu na faktyczne zakupy, możesz to zrobić po drodze. Kupując online, możesz uzyskać przedmioty, które nie są dostępne w lokalnych sklepach. I możesz w mgnieniu oka porównać ceny z różnych sklepów.

E-commerce oszczędza również pieniądze. Możesz utworzyć listę życzeń z wybranymi przedmiotami i poczekać, aż ceny się poprawią. Wiele sklepów oferuje system powiadomień i poinformuje Cię, kiedy Twój produkt trafi do sprzedaży. Wiele zwykłych sklepów udostępnia powiadomienia e-mail i SMS, ale jest to znacznie większy problem, ponieważ musisz iść do sklepu, aby go kupić. Dzięki eCommerce i odpowiedniemu zarządzaniu pieniędzmi możesz naprawdę dużo zaoszczędzić.

Są też rzeczy, które chcesz kupić bez wiedzy innych. Zakupy można robić dyskretnie i anonimowo online.

Patrząc w przyszłość – przyszłość eCommerce

Powyższa krótka oś czasu pokazuje, jak szybko rośnie e-commerce. Ale to nie znaczy, że przestanie rosnąć, wręcz przeciwnie. Każdy dzień przynosi coś nowego w świecie technologii, a dzięki tym wynalazkom przedsiębiorcy wymyślają nowe sposoby sprzedaży swoich produktów i zadowolenia swoich klientów. Możemy się spodziewać, że w przyszłości coraz więcej firm stanie się całkowicie online. Nawet dzisiaj niektóre rzeczy są wykonywane prawie całkowicie online. Czy pamiętasz, kiedy ostatnio zamawiałeś pizzę przez telefon? Aplikacja na smartfony sprawia, że ​​jest to o wiele łatwiejsze. Nawet taksówki stają się nadwyżką, gdy masz Ubera.

Wiele osób uważa, że ​​zakupy online zabijają drobnych producentów, ale to nieprawda. Inteligentni sprzedawcy znajdują nowe sposoby wypełniania pustych miejsc. Większość klientów e-commerce narzeka, że ​​ich zakupy online są zbyt ogólne i chcą, aby ich sprzedawcy oferowali coś bardziej spersonalizowanego i dostosowywanego do indywidualnych potrzeb. Jest to coś łatwiejszego dla mniejszych detalistów, ponieważ są oni naturalnie bliżsi klientów niż duże marki. Na przykład dzisiaj można nawet kupić online garnitur na zamówienie. Jedyne, co musisz zrobić, to zmierzyć się i wybrać projekt. I będzie cię to kosztować znacznie, znacznie mniej niż klasyczny garnitur marki. To jest prawdziwa siła e-commerce uwolniona, ponieważ ubrania szyte na miarę były czymś, na co tylko najbogatsi mogli sobie pozwolić. A teraz jest szeroko dostępny.

E-commerce pozwala każdemu konkurować, o ile ma do zaoferowania jakość. Jeśli twój produkt jest dobry i tworzysz przyzwoitą stronę internetową za pomocą narzędzia do tworzenia witryn lub WordPress, sprzedaje się. Ludzie zawsze będą chcieli uzyskać najlepszy stosunek jakości do ceny i znajdą sposób, aby je zdobyć. Więc jeśli masz produkt wysokiej jakości, potrzebujesz tylko odpowiedniej strony internetowej i marketingu, aby zacząć. Potem tylko niebo jest granicą.

E-commerce szybko poprawia nasze życie na wiele sposobów, oferując nam produkty z całego świata w przystępnych cenach. Dzięki nowoczesnym smartfonom wszyscy mamy największy sklep na świecie w naszej kieszeni, dostępny w dowolnym momencie.

E-commerce oferuje nieograniczone możliwości. Jedynym problemem jest; pieniądze są bardzo ograniczone i nie można wszystkiego kupić. Ale problem wyboru jest dobrym problemem, dlatego powinniśmy być wdzięczni, że żyjemy w czasach e-commerce.

Podobał ci się ten artykuł? Prawdopodobnie chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat:

 • Ewolucja projektowania stron internetowych
 • Ewolucja mediów społecznościowych
 • Ewolucja hostingu
 • Ewolucja blogowania
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector