Jak hostować swoją stronę internetową? Przewodnik dla początkujących dotyczący tworzenia witryny

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak hostować swoją stronę internetową? Przewodnik dla początkujących dotyczący tworzenia witryny
0 10 мин.

hostuj swoją stronę


Jeśli zastanawiasz się nad hostingiem witryny internetowej, czy to tylko osobistej, czy nawet nowego sklepu e-commerce, ten artykuł może okazać się przydatny, ponieważ przedstawimy Ci każdy ważny aspekt hostingu Twojej witryny.

Jeśli chciałeś hostować swoją stronę w czasach, gdy Internet dopiero zaczynał być głównym nurtem, musiałeś go kupić serwer internetowy (fizyczna maszyna), a jeśli nie chcesz, aby Twoja witryna była w trybie offline za każdym razem, gdy wystąpiła awaria zasilania lub nastąpiło zerwanie domowego łącza internetowego, musisz skonfigurować serwer w serwerowni. Wówczas hosting Twojej witryny kosztowałby małą fortunę, nawet bardzo prostą. Dziś jednak hosting strony internetowej jest znacznie prostszy i tańszy. Na przykład dzięki iPage.com możesz hostować swoją witrynę za jedyne 1,99 USD miesięcznie, a konfiguracja jest szybka i łatwa, nie wymaga wcześniejszego doświadczenia ani umiejętności technicznych.

Co to jest hosting?

Załóżmy, że masz witrynę internetową lub przynajmniej pomysł na nią. Jak powinien on wyglądać, jakie funkcje powinien mieć itp. Z pewnością możesz stworzyć w pełni funkcjonalną stronę internetową na swoim komputerze osobistym, ale aby udostępnić ją całemu światu, potrzebowałbyś ekspozycji tak, jak na przykład obraz. Możesz malować coś w domu i patrzeć na to przez cały dzień, ale jeśli chcesz podzielić się nim z ogółem społeczeństwa, zwykle musisz wystawiać go w muzeum lub galerii sztuki, gdzie inni ludzie również mogą się nim cieszyć. Tak więc hosting lub po prostu hosting to usługa świadczona przez niektóre firmy, które w zasadzie udostępniają twoją stronę publicznie.

Te firmy hostingowe dysponują bezpiecznymi serwerowniami, w których przechowują wszystkie swoje serwery, nadmiarowe zasilacze, nadmiarowe połączenia internetowe, monitorowanie 24/7 itp., Aby zapewnić dostępność Twojej witryny bez zakłóceń lub przestoje.

Rodzaje hostingu

Firma hostingowa to zwykle coś więcej niż zwykły hosting. Oferują one wszelkiego rodzaju dodatkowe usługi i zazwyczaj oferują wiele rodzajów hostingu, w tym hosting dedykowany, usługi w chmurze, hosting VPS, hosting dzielony, a czasem hosting specjalistyczny dla niektórych rodzajów stron internetowych, takich jak WordPress, Drupal, hosting specyficzny dla eCommerce i tak dalej.

Hosting dedykowany

Hosting dedykowany zwykle odnosi się do typu hostingu, w którym wynajmujesz kompletną maszynę fizyczną. Jest to najdroższy rodzaj hostingu, ale jest również jednym z najbardziej wydajnych. Otrzymujesz całą moc serwera: procesor wielordzeniowy, kilka gigabajtów pamięci RAM i więcej niż wystarczającą ilość pamięci opartej na HDD lub SSD. Nie jest to hosting przyjazny dla początkujących i najprawdopodobniej jest to przesada dla kogoś, kto chce prowadzić prostą stronę internetową lub blog.

Węże VPS

VPS oznacza Virtual Private Server, i zwykle osiąga się to poprzez podzielenie większego serwera dedykowanego na kilka mniejszych. Nierzadko serwer dedykowany jest podzielony na 8-16 mniejszych VPS. Jedną z zalet tej konfiguracji jest to, że jest znacznie tańsza niż serwer dedykowany, ale dostajesz dedykowane zasoby. Możesz mieć VPS z jednym rdzeniem procesora, 2 GB pamięci RAM i, powiedzmy, 40 GB miejsca na dysku SSD. Zasoby te są gwarantowane w takim sensie, że tylko Ty możesz z nich korzystać.

Hosting współdzielony

Hosting dzielony, jak sama nazwa wskazuje, to hosting, który jest wspólny dla wszystkich na serwerze. Jest to najpopularniejszy rodzaj hostingu, a także jeden z najtańszych. Wszystkie zasoby serwera są wspólne dla wszystkich stron internetowych. Ten model zwykle działa, ponieważ bardzo rzadko ktoś potrzebuje całego serwera przez cały czas, więc dopóki wszyscy nie grają ładnie, jest to świetna symbioza, a na koniec wszyscy korzystają: jest tani, za małe kwoty czasu możesz wykorzystać całą moc obliczeniową serwera, a potem ktoś inny go wykorzysta.

Jest to idealne rozwiązanie dla początkujących, ponieważ jest stosunkowo niedrogie i jest skierowane do początkujących z wieloma przykładami i gotowymi rozwiązaniami, takimi jak automatyczne instalacje oprogramowania, automatyczne kopie zapasowe, a personel pomocniczy jest przyzwyczajony do pytań, które mają początkujący.

W przypadku hostingu współdzielonego często można spotkać takie warunki, jak nieograniczone miejsce, nieograniczony ruch itp. Jest to mylące, ponieważ wszystkie serwery mają ograniczone zasoby. W rzeczywistości nieograniczony oznacza, że ​​firma hostingowa nie określa limitu zasobów pamięci i ruchu od samego początku i nie obciąża Cię opłatą w zależności od tego, ile zasobów zużyjesz w danym miesiącu. Zamiast tego mają pewien próg, który może się zmieniać z miesiąca na miesiąc, powyżej którego zostaną nałożone pewne ograniczenia, jeśli ciągle zużywasz zbyt dużo zasobów.

Jaka jest nazwa domeny?

Wracając do naszego wcześniejszego przykładu z obrazem, jeśli wystawiasz swój obraz (stronę internetową) w galerii sztuki lub muzeum (hosting), to jedno, ale aby ludzie mogli go zobaczyć, będą musieli przejść do galerii.

W świecie fizycznym możesz wskazać miejsce po jego adresie lub współrzędnych szerokości i długości geograficznej. Jeśli chcesz, aby ludzie widzieli twoje malowanie, możesz wysłać im współrzędne galerii (podobnie jak adres IP strony internetowej), ale nam ludziom łatwiej jest zapamiętać słowa i ciągi niż liczby. Dlatego bardziej niż prawdopodobne jest to, że powiesz innym osobom, aby udali się na konkretny adres (podobnie jak w przypadku hostingu nazwa domeny).

Potrzebna będzie więc nazwa domeny, pod którą można znaleźć witrynę. Prawie wszystkie firmy hostingowe świadczą również usługi rejestracji nazw domen. Wygodniej jest się z nimi zarejestrować, ponieważ zajmą się konfiguracją serwerów nazw i rekordów DNS, takich jak „MX” dla poczty e-mail, „A” dla samego hostingu itp. Większość firm hostingowych oferuje nawet bezpłatną nazwę domeny, jeśli zarejestruj się u nich przez co najmniej rok.

Jeśli chodzi o rodzaj nazwy domeny, którą powinieneś uzyskać, jest wiele dyskusji. Ogólnie dobra nazwa domeny powinna być krótka, łatwa do zapamiętania i znana (.com, .net, .org, .info). W ostatnim czasie doszło do eksplozji nazw gTLD (rodzajowych domen najwyższego poziomu), co doprowadziło do różnych rozszerzeń nazw domen (np. .Rocks, .life, .guru itp.). Jeśli stwierdzisz, że żądana nazwa domeny jest już zajęta (np. Pinapple.com), możesz ją wyszukać w tych nowych rozszerzeniach domeny (np. Pineapple.guru)

Wybierając nazwę domeny, warto rozważyć inne aspekty, takie jak prywatność domeny. Jeśli kupisz nazwę domeny, twoje imię i dane kontaktowe zostaną upublicznione dla każdego, kto jest zainteresowany jej wyszukiwaniem. Niektóre domeny gTLD obsługują funkcję o nazwie Prywatność domeny lub czasem określaną jako Prywatność Whois. .com, .net i .org obsługują tę funkcję, podczas gdy .uk, .us, .ca, .de, .eu nie obsługują. Jeśli chcesz korzystać z funkcji Privacy Domain lub WhoisGuard, możesz wybrać rozszerzenie domeny, które je obsługuje. Rejestratorzy domen i firmy hostingowe, które oferują usługi rejestracji domen, zazwyczaj świadczą również usługi ochrony prywatności domeny.

Uruchomienie strony internetowej za pomocą WordPress

Po zarejestrowaniu się w planie hostingowym i poświęceniu czasu na wybranie odpowiedniej nazwy domeny możesz rozpocząć konfigurację witryny. Jeśli masz już w pełni działającą witrynę internetową na swoim komputerze, zazwyczaj prześlij ją na konto hostingowe. Twoja firma hostingowa powinna zapewnić ci dostęp do interfejsu zarządzania, w którym możesz dostroić parametry hostingu. Zwykle jest to interfejs cPanel, Plesk lub DirectAdmin.

Możesz przesłać działającą witrynę internetową za pomocą internetowego menedżera plików dostarczonego przez hosting, ale jeśli witryna składa się z więcej niż kilku plików, zaleca się użycie SFTP lub FTP do przesłania plików na serwer. Jest bardziej niż prawdopodobne, że twoja strona korzysta z bazy danych, takiej jak MySQL, PostgreSQL, MSSQL itp. W takim przypadku musisz zaimportować.

Jeśli jednak nie masz jeszcze rozwiniętej witryny, możesz użyć funkcji instalacji jednym kliknięciem, którą obsługuje większość firm hostingowych i zainstalować nowy CMS w nazwie domeny. WordPress jest świetną opcją dla CMS, w końcu jest to CMS z wyboru 27% stron internetowych.

Istnieje wiele argumentów przemawiających za użyciem WordPress, w tym jego przyjazny charakter dla początkujących, bezpieczeństwo, możliwości dostosowywania, wspaniała społeczność wsparcia, obszerna dokumentacja i zgodność ze wszystkimi kontami hostingowymi.

Po zakończeniu instalacji WordPress za pomocą jednego kliknięcia zostaniesz przywitany przez nowo zainstalowany WordPress i możesz go uruchomić i dostosować do własnych potrzeb. Nie musisz znać HTML ani CSS, możesz kupić wstępnie zbudowany motyw WordPress i dostosować go tak, jak chcesz. Możesz zainstalować wtyczki, które mogą dodawać nowe funkcje do WordPress, na przykład możesz dodać system koszyków lub system rezerwacji spotkań. Dzięki wtyczkom możliwości są praktycznie nieograniczone do tego, co możesz osiągnąć.

Firmy hostingowe, które celują w swoje usługi dla początkujących, zwykle wykonują również sporo trzymania się za ręce. Oznacza to, że będziesz mógł skontaktować się z pomocą techniczną w kwestiach, z którymi zwykle borykają się początkujący, i które obejmują problemy napotkane podczas konfigurowania witryny. Ich strony internetowe będą również zawierać samouczki i przewodniki krok po kroku, które pomogą początkującym zapoznać się z podstawami hostingu strony internetowej.

Wniosek

Ponieważ obecność w Internecie stała się tak powszechna i ma zasadnicze znaczenie dla każdego szanowanego biznesu, każdy może nauczyć się, jak założyć stronę internetową. Ważne jest, aby wybrać renomowanego usługodawcę hostingowego witryny, ponieważ hosting może wpływać na wiele aspektów Twojej obecności w Internecie, w tym na dostępność i szybkość działania witryny.

Najlepsze firmy do hostowania witryny

Firma
Cena promocyjna

1najlepszy tani hosting1,99 USD / mies
2)najlepszy hosting stron internetowych WordPress3,95 USD / mies
3)najlepszy hosting firmy3,95 USD / mies
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector