Jak i gdzie kupić tanie nazwy domen?

kup tanie nazwy domen


Po uruchomieniu witryny naturalne jest, że spróbujesz znaleźć najlepsze oferty hostingu, projektowania, a nawet nazw domen. Cięcie narożników w celu dostosowania do budżetu jest czymś, z czego wiele firm i osób jest zbyt dobrze zaznajomionych, zwłaszcza podczas uruchamiania nowego projektu.

Ponieważ znalezienie najlepszych ofert nie jest łatwe, a bezkompromisowe skracanie zakrętów może przynieść odwrót, jesteśmy tutaj, aby poprowadzić Cię przez proces wyboru wiarygodnego rejestratora domen i pomóc Ci znaleźć najlepsze opcje, gdy szukasz taniej domeny.

Domeny 101

Nazwa domeny to słowo lub sekwencja znaków (liter, cyfr i symboli), które wpisujesz w przeglądarce internetowej, aby uzyskać dostęp do strony internetowej. Sekwencja znaków odpowiada adresowi IP (adresowi protokołu internetowego) nazwy domeny używanej przez przeglądarki do komunikacji z serwerami.

Możesz uzyskać dostęp do strony internetowej, wprowadzając jej adres IP do przeglądarki internetowej, ale zapamiętywanie ciągów liczb jest znacznie trudniejsze niż zapamiętywanie nazw domen.

Nazwa domeny jest także unikalna dla witryny, co oznacza, że ​​nie mogą istnieć dwie witryny o tej samej nazwie. Jeśli chcesz, nazwa domeny jest unikalnym identyfikatorem witryny w sieci.

Każda nazwa domeny kończy się rozszerzeniem następującym bezpośrednio po ostatniej kropce na końcu nazwy domeny, np. „.Com”, „.org”, „.gov” itp. Są to tak zwane domeny najwyższego poziomu, natomiast rozszerzenia będące kodem kraju (np. .It dla Włoch, .fr dla Francji) są kodami najwyższego poziomu domeny. Przeczytaj nasz obszerny przewodnik, aby dowiedzieć się, które rozszerzenie domeny wybrać: com, net, org.

Internet Corporation for Assorted Names and Numbers (ICANN) to organizacja koordynująca zarządzanie tymi unikalnymi identyfikatorami. ICANN opracowuje zasady i prowadzi system akredytacji dla rejestratorów domen.

Domena a witryna internetowa a hosting

hosting-vs-strona-vs-domena

Niektóre osoby używają terminów „nazwa witryny” i „nazwa domeny” zamiennie, ale jak wspomnieliśmy wcześniej, nazwa domeny to adres, pod którym znajduje się Twoja witryna, czyli treść, do której chcesz uzyskać dostęp. Z drugiej strony hosting to usługa przechowywania treści witryny na serwerze internetowym.

Niektórzy usługodawcy hostingowi dołączają rejestrację domen do swoich usług hostingowych, oferując bezpłatną domenę przez pierwsze 12 miesięcy umowy. Oczywiście możesz zrezygnować z tej oferty i zarejestrować domenę u zwykłego rejestratora domen.

Jak tanie są tanie domeny?

Prawie każdy rejestrator domen będzie reklamował swoje domeny jako tanie lub niedrogie, ale skąd wiesz, że dostajesz dobrą ofertę, jeśli wszyscy obiecują, że nie zagłębią się zbyt głęboko w twoją kieszeń?

Cena nazwy domeny składa się z początkowej ceny rejestracji, która średnio może wynosić od 1,99 USD do 12 USD dla domen z dolnej części spektrum. Cena rejestracji jest zwykle niższa niż cena odnowienia domeny, ponieważ rejestratorzy domen często prowadzą promocje i podają kody kuponów oraz informacje, których nie należy rejestrować.

Cena, za którą rejestrujesz domenę, obejmuje korzystanie z niej przez 1 rok, po czym jeśli nadal chcesz zachować domenę, musisz ją odnowić. Cena odnowienia jest zwykle wyższa niż początkowa cena rejestracji i wynosi od 10 do 20 USD.

Dlatego nawet jeśli domena może początkowo kosztować 0,99 USD, cena odnowienia może wynosić 15 USD, dlatego zawsze należy brać pod uwagę współczynnik odnowienia przy porównywaniu cen między rejestratorami.

Ale ceny i same ceny nie powinny być jedyną rzeczą, którą należy ustalić przy zakupie nazwy domeny. Inne aspekty, takie jak akredytacja, niezawodność, wsparcie, prywatność są równie ważne.

Jak wybrać rejestratora domen?

Wybór rejestratora domen nie powinien być decyzją opartą wyłącznie na cenach. Kupując domeny, upewnij się, że rejestrator to:

Akredytowane przez ICANN

Wspomnieliśmy już, że ICANN jest organem, który akredytuje rejestratorów domen, aby upewnić się, że przestrzegają oni wszystkich kryteriów technicznych, operacyjnych i finansowych ustanowionych dla rejestratorów.

Obecnie wielu rejestratorów domen może twierdzić, że są akredytowani, ale jedynym sposobem sprawdzenia tego jest sprawdzenie listy akredytowanych rejestratorów domen, którą ICANN prowadzi na swojej stronie internetowej. Jeśli firma znajduje się na liście, możesz sprawdzić to wymaganie.

Niezawodny

Podczas gdy rejestratorzy domen są związani prawami i obowiązkami określonymi przez ICANN w umowach o akredytacji rejestratora, nadal powinieneś przeprowadzić sprawdzenie przeszłości firmy. Czyniąc to, dowiedz się, jak długo byli w branży, czy są jakieś złe recenzje od obecnych lub byłych klientów.

Chroni prywatność

Kiedy rejestrujesz nazwę domeny, rejestrator domeny jest odpowiedzialny za przesłanie twoich danych (nazwa, adres, numer telefonu itp.) Do bazy danych WHOIS, która jest katalogiem publicznym, który przechowuje informacje o rejestrującym w każdej domenie. Może to potencjalnie narazić Cię na spamerów, bezpośrednich sprzedawców i inne praktyki wyzysku.

Rejestratorzy domen oferują usługi ochrony prywatności domen zwykle za pośrednictwem firm zewnętrznych, które maskują twoją tożsamość w bazie danych WhoIs, przesyłając własne dane zamiast danych, jednak w oczach ICANN osoba wymieniona w WhoIs jako rejestrujący domenę również jest prawowity właściciel tej domeny. Aby uniknąć sporów prawnych dotyczących własności nazwy domeny, upewnij się, że wybierasz firmę z renomowaną historią.

Ze względu na przepisy w różnych krajach niektórych domen najwyższego poziomu nie można maskować. Na przykład. Nie można zamaskować TLD .eu w WhoIs.

Oferuje wsparcie

Możesz myśleć, że wsparcie nie jest tak ważne przy rejestracji domeny, ale możesz natknąć się na scenariusze, w których możesz potrzebować pomocy specjalisty, na przykład podczas konfigurowania serwerów nazw lub przenoszenia nazw domen. Przeczytaj recenzje na temat zespołu pomocy rejestratora domen i sprawdź, czy oferuje on całodobową pomoc przez e-mail, czat lub telefon.

Ważne jest, aby trzymać się z dala od rejestratorów domen z podejrzaną historią, nawet jeśli ich ceny są bardzo niskie. Trzymaj się z dala od firm, które są znane z złej obsługi klienta, firm o złych praktykach ochrony danych, firm, które obrzucają cię ukrytymi opłatami itp.

Teraz, gdy znasz wymagania dobrego rejestratora domen, co z wymaganiami dotyczącymi wyboru nazwy domeny?

Jak wybrać nazwę domeny?

Myślisz, że stworzyłeś idealną nazwę domeny dla swojej witryny, ale czy na pewno jest tak dobra, jak myślisz? Oto kilka pytań, które należy sobie zadać przy podejmowaniu decyzji o nazwie domeny:

Czy to jest niezapomniane?

Nawet jeśli nie wybierzesz chwytliwej i dowcipnej nazwy domeny, upewnij się, że domena jest łatwa do zapamiętania. W tym celu unikaj łączników, trudnych do przeliterowania słów lub domen zawierających liczby. Im krótsza domena i łatwiejsza do przeliterowania i wymowy, tym lepiej.

Czy to jest istotne??

Nazwa domeny powinna być jak najbardziej spersonalizowana dla Twojej firmy. Jeśli są to słowa kluczowe, które łączą Twoją firmę z marką, bądź kreatywny i włącz ją do nazwy domeny. Im łatwiej ludzie połączą Twoją domenę z Twoją marką, tym lepiej.

Czy to wyjątkowe?

Sprawdź, czy Twoja domena jest dostępna i unikaj naruszenia praw autorskich. Unikaj nazw, które powodują zamieszanie między markami lub używają popularnej nazwy marki z innym rozszerzeniem. Wszystkie te sztuczki mogą wylądować w trakcie procesu o naruszenie praw autorskich.

Improwizować!

Korzystanie z generatora nazw domen nie jest wstydem, jeśli brakuje Ci pomysłów na swoją stronę internetową. Możesz nakarmić generatory nazw kilkoma słowami kluczowymi i poczekać na sugestie.

Uważaj na przejęcie domeny

Jeśli masz więcej nazw domen zarejestrowanych u innego lub nawet tego samego rejestratora domen, dobrym pomysłem jest włączenie automatycznego przedłużania domen. Niektóre firmy mają domyślnie włączone. W ten sposób nie ryzykujesz utraty nazwy domeny, ponieważ zapomniałeś ją odnowić, ale możesz także chronić się przed praktykami przejęcia domeny.

Niektóre firmy mogą próbować nakłonić Cię do przeniesienia Twojej domeny do innego rejestratora bez Twojej wiedzy. Firmy te zazwyczaj wysyłają Ci wiadomość e-mail pod postacią zawiadomienia o odnowieniu lub rachunku, a po kliknięciu linków w tym e-mailu możesz ostatecznie przenieść się do innego rejestratora i wnieść wyższe opłaty za domenę.

Jeśli masz włączone automatyczne odnawianie na swoim koncie, łatwo znajdziesz te fałszywe e-maile i unikniesz nieautoryzowanych transferów domen. Nawet jeśli nie włączysz automatycznego odnawiania, powinieneś podejrzewać wiadomości e-mail z powiadomieniem o odnowieniu i unikać klikania jakichkolwiek łączy w tych e-mailach. Zamiast tego należy zalogować się na konto w witrynie rejestratora domen i sprawdzić, czy którakolwiek z domen wymaga odnowienia.

Innym sposobem ochrony przed nieautoryzowanymi zmianami jest włączenie blokady domeny. Zwykle możesz włączyć / wyłączyć tę funkcję na swoim koncie.

Gdzie kupić tanie domeny?

Teraz, gdy wiesz o wymaganiach i pułapkach związanych z kupowaniem nazw domen, nadal nie pozwolimy ci spędzać czasu na sucho! Oto nasze najlepsze rekomendacje dla rejestratorów domen, które są zarówno niedrogie, jak i niezawodne:

Idź Tato

godaddy-buy-cheap-domain-names

Jeśli chodzi o tanie domeny, GoDaddy jest zdecydowanie dobrym miejscem do rozpoczęcia. GoDaddy to największy na świecie rejestrator domen z kilkoma trwającymi promocjami. Możesz pobrać swoją pierwszą domenę .com za jedyne 0,99 USD.

GoDaddy to akredytowany rejestrator domen ICANN, który oferuje wsparcie 24/7, usługi transferu domen, rejestrację domen prywatnych, rejestracje domen masowych, certyfikowaną domenę i wiele innych usług, w tym niedrogi hosting.

Mimo że są firmą z USA, mają biura w Europie, Azji, Indiach i nie tylko. Obsługują ponad 17,5 miliona klientów i zarządzają ponad 76 nazwami domen.

Oprócz rejestracji domen i usług hostingowych usługi sieciowe GoDaddy obejmują również hosting poczty e-mail, marketing online, bezpieczeństwo sieciowe i tworzenie stron internetowych.

Jak w przypadku każdego hosta budżetu, spodziewaj się kilku wyprzedaży przy kasie, nieco dłuższych czasów oczekiwania na obsługę klienta i skłonności do blokowania dostawcy.

HostGator

hostgator-buy-cheap-domain-names

HostGator to kolejna renomowana usługa hostingowa, która istnieje już od ponad dwóch dekad. Oprócz przyjaznych dla kieszeni i zorientowanych na użytkownika usług hostingowych oferują one również rejestrację domen jako oddzielną usługę.

Wśród usług związanych z domenami znajdziesz blokowanie domen, aby zapobiec przejęciu domeny, domyślnie włączone automatyczne odnawianie, Ochrona prywatności domeny, aby zachować prywatność Twojej tożsamości w bazie danych WhoIs oraz usługę transferu domeny. Jeśli przeniesiesz domenę do HostGator, firma automatycznie doda 1 rok do czasu pozostałego do twojej obecnej rejestracji.

Obsługa klienta HostGator jest dostępna 24/7 na czacie na żywo. Inne kanały wsparcia obejmują telefon, e-mail i system biletowy.

Firma zyskała sobie miano gospodarza budżetu, który zaspokaja głównie potrzeby początkujących. Ich pakiety hostingowe obejmują wszystkie kategorie hostingu, oferując kilka gratisów dla każdego pakietu.

NameCheap

namecheap-register-cheap-domain-names

NameCheap to kolejny popularny rejestrator domen, któremu możesz zaufać. Ich ceny są jednymi z najniższych w branży. Podobnie jak HostGator i GoDaddy, NameCheap jest także akredytowanym rejestratorem domen ICANN.

W NameCheap możesz zarejestrować domenę, przenieść domenę, skorzystać z PositiveSSL, aby zabezpieczyć domenę, cieszyć się ochroną prywatności WhoIs Guard i całodobową obsługą klienta.

Możesz zarejestrować domenę na wiele lat, aby skorzystać ze zniżek.

Oprócz domen NameCheap zapewnia również usługi hostingowe, a także marketing online i usługi bezpieczeństwa online.

Zakończyć

Równoważenie jakości i przystępności cenowej nie zawsze jest łatwe, szczególnie w branży, w której wszyscy obiecują zaoferować najlepszą ofertę za złotówkę. Oferty, które na pozór mogą wydawać się dobre, mogą okazać się o wiele bardziej podatkowe niż Ty, dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jak i gdzie kupić domeny.

GoDaddy, HostGator i NameCheap są wiarygodnymi rejestratorami akredytowanymi przez ICANN, których zalecamy, jeśli chcesz zarejestrować domenę z myślą o przyszłości. Wszystkie firmy wymienione w tym przewodniku oferują całodobową obsługę klienta i szereg innych usług internetowych, w tym hosting i bezpieczeństwo online. Ich podstawowe usługi rejestracji domen są uzupełniane przez usługi uzupełniające, które ułatwiają zarządzanie i zabezpieczanie nazw domen.

Przedstawiony obraz: Zaprojektowany przez Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map