Jak korzystać z Big Data, aby czerpać korzyści z małej firmy?

01.06.2020
Artykuły i więcej… 'Jak korzystać z Big Data, aby czerpać korzyści z małej firmy?
0 12 мин.

duże zbiory danych przynoszą korzyści małym firmom


Dzięki dzisiejszej technologii, takiej jak przetwarzanie w chmurze i sprytne oprogramowanie, które może przetwarzać ogromne ilości danych w ciągu kilku sekund, duże zbiory danych nie są zbyt wielkim wyzwaniem dla firmy. Jest całkowicie niedrogi i możesz go wykorzystać na swoją korzyść, nawet jeśli dopiero zaczynasz swoją firmę.

Wielu z nas nadal uważa, że ​​duże zbiory danych są czymś, co mogą zdobyć tylko duże firmy. Może rzeczywiście doprowadzić Cię do wielkiego sukcesu, jeśli zdobędziesz cenne dane, ale wszystko, co musisz zrobić, to po prostu przeczytać więcej na ten temat i zacząć koncentrować się na właściwych zadaniach w swojej firmie.

Kiedy mówimy, że duże zbiory danych, obejmują statystyki kampanii e-mail, działania klientów w sieciach społecznościowych, dane dotyczące ich zakupów i wiele więcej. Koniecznie zbierz je i zacznij uzyskiwać przydatne raporty, które mogą być pomocne dla Twojej firmy.

Big Data to cenny zasób

Jako firma działająca w Internecie, coś dzieje się w każdej chwili, pozostawiając ci przyzwoitą ilość danych, z którymi możesz sobie poradzić każdego dnia. Jeśli jednak dodasz je wszystkie, skończysz na tak dużej ilości, że użycie niektórych narzędzi do przetwarzania surowych danych będzie nieuniknione.

Dostępne są dziesiątki oprogramowania, które może analizować, a także sortować zebrane dane. Po ich zinterpretowaniu ulepszenie produktów i usług w Twojej firmie będzie znacznie prostsze.

Na przykład, kiedy przesłałbyś swój nowy produkt do swojego sklepu internetowego? Czy nie jest to najbardziej optymalne, gdy wiele osób jest online i dzieje się wiele zakupów? Korzystając z Big Data, zawsze znasz dokładny dzień, w którym większość ludzi spędza czas w Twojej witrynie.

I może być mnóstwo szczegółów, które mogą przynieść pozytywną zmianę w Twojej firmie, jeśli je zmienisz. Pokażmy teraz kilka kluczowych tajemnic biznesowych, które sprawdzają się zarówno w małych, jak i dużych firmach, zaczynając od następnego punktu.

Poznaj swoich konkurentów

Big-Data-Know-Your-CompetitionOprócz analizy własnego biznesu, rzucić okiem na sklepy konkurentów lub po prostu przeglądając ich stronę internetową może dostarczyć cennych informacji. Ale problem polega na tym, że nie jest już tak naprawdę skuteczny, możesz pójść znacznie dalej.

Pojawianie się jako klient w jednym ze sklepów w celu sprawdzenia ich ofert i cen to dość oldschoolowa metoda. Lepiej skorzystaj z Internetu i zacznij wyodrębniać dane zawierające ich ceny, klientów, oferty, najpopularniejsze produkty i wiele więcej.

Na przykład możesz zacząć Google Trends i sprawdź najnowsze trendy na rynku dla dowolnego rodzaju produktu lub marki. Ponadto, ponieważ większość firm jest dostępna w sieciach społecznościowych, możesz otrzymywać aktualne raporty dotyczące popularności marki i tego, czy ma ona dobre czy złe wyniki na podstawie opinii klientów i komentarzy.

Można to łatwo zauważyć, gdy firma ma więcej polubień, więcej wspólnych wpisów i lepsze recenzje. Oznacza to, że prawdopodobnie istnieje kilka rzeczy, które należy poprawić, aby uzyskać podobne wyniki. Na szczęście można to łatwo przeanalizować i szybko dowiedzieć się, co jest nie tak z twoim podejściem, i od razu to naprawić.

Uczenie się od zachowania klienta

zachowanie dużych klientówNie ma nic ważniejszego dla firmy niż przyciągnięcie jak największej liczby klientów, podekscytowanie ich marką i zbieranie informacji o ich potrzebach przez cały czas. To kolejna część, w której możesz wykorzystać duże zbiory danych, aby pomóc ci w zadaniach związanych z klientem.

Przede wszystkim musisz zadać pytanie: Co sprawia, że ​​Twoi klienci są zainteresowani Twoją marką? Jak cię znaleźli? Musiało być coś, co ich przekonało, zwłaszcza jeśli w pobliżu jest wielu konkurentów. Big Data może od razu odpowiedzieć na te pytania.

Możesz przeanalizować, dlaczego Twoi klienci wybrali dany produkt, i przedstawić listę powodów, dla których albo go kupili, albo nagle wybrali inny produkt. Ponadto będą też klienci, którzy polecą Twój sklep znajomym, a jeśli chcesz w przyszłości prowadzić lepsze kampanie, zdecydowanie powinieneś dowiedzieć się, dlaczego.

Pozostawienie w witrynie miejsca, w którym odwiedzający mogą zostawić swoją opinię, jest ledwie wiarygodnym źródłem. W Twojej firmie dzieje się wiele innych działań, które można uznać za informacje zwrotne, takie jak dane dotyczące zakupu, sieci społecznościowe, obsługa klienta i dzienniki przeglądarki, dane spisu ludności itp..

Jednak sieci społecznościowe są często głównymi źródłami, z których pochodzą cenne informacje. Możesz uzyskać wyraźne statystyki dotyczące zachowań klientów i informacje zwrotne, zbierając dane wyłącznie z tych platform.

Po prostu wybierz jedną z najpopularniejszych sieci społecznościowych, rozpocznij badania, a na pewno będziesz w stanie wybrać cele biznesowe dość dokładnie i zgodnie z najnowszymi trendami.

Praca z zespołem profesjonalistów

praca z dużymi danymi z profesjonalnym zespołemProwadzenie udanego biznesu powinno również oznaczać, że cały zespół jest skłonny do współpracy i doskonalenia się razem. Obejmuje to współpracę nad złożonymi zadaniami, podczas gdy każdy ma pełny potencjał. Jeśli zatrudniasz, zawsze możesz skorzystać z Big Data, aby znaleźć kandydatów z zestawami umiejętności najbardziej odpowiadającymi Twojej firmie.

Istnieje wiele różnych firm, które specjalizują się w rekrutacji ludzi, a dzięki Big Data możesz szybko znaleźć najlepsze z nich. Oboje zatrudniacie nowych pracowników lub pomagacie już istniejącym, pokazując im, jak szybciej i przy mniejszym wysiłku pracować nad ich projektami.

W tym czasie możesz również zbierać dane związane z zadaniami, które są wykonywane w Twojej firmie, a także oceniać ogólną produktywność i tempo postępu dla każdego pracownika i całego zespołu. Ostatecznie otrzymujesz kompleksowy raport na temat praw i krzywd twojego personelu.

Śledząc te procesy w firmie, możesz zagwarantować sobie miejsce pracy, w którym wszyscy bezproblemowo współpracują ze sobą i skutecznie pracują nad priorytetowymi zadaniami.

Znajdowanie najnowszych trendów

najnowsze trendy dużych zbiorów danychJak wspomnieliśmy wcześniej, możesz zebrać znaczną ilość informacji o najnowszych trendach wyłącznie poprzez zbieranie danych z sieci społecznościowych. To pierwsza rzecz, o której powinieneś pamiętać, ale przejdźmy dalej.

Przewidywanie przyszłości firmy jest również bardzo ważne i możesz to zrobić, analizując określone wzorce zachowań. W końcu twoje produkty muszą przyciągać nowych klientów nie tylko teraz, ale tak długo, jak to możliwe.

Dlatego musisz skorzystać z Big Data, aby dowiedzieć się, jakie są przyszłe trendy i jak zmienić swoją markę, aby być w pełni przygotowanym na kolejne fale. Rynek ciągle się zmienia i istnieje wiele czynników, które należy wziąć pod uwagę, jeśli nie chcesz się zgubić.

Czas zapomnieć o technikach starej szkoły

W przeszłości było wiele firm, które intuicyjnie podążały za trendami i osiągały wielki sukces na dłuższą metę, ale ta metoda jest zdecydowanie przestarzała. Dzięki dzisiejszej technologii możesz być o wiele dokładniejszy przy niewielkim wysiłku, korzystając z Big Data.

Nie wspomnieliśmy jeszcze bezpośrednio o Facebooku, ale jest to oczywiście jedna z najlepszych platform, która może gromadzić absurdalne ilości danych. Ponieważ jest tak dobry w śledzeniu zainteresowań ludzi, zawsze możesz uzyskać aktualne informacje o najnowszych wiadomościach i trendach.

Inne zdecydowanie polecane strony internetowe to Świergot i Łowca trendów, oboje z ogromną i bardzo pomocną społecznością. Gromadzą one dane, które mogą być wykorzystywane przez praktycznie każdy rodzaj działalności, co jest kolejnym powodem, dla którego należy zapomnieć o starych metodach, takich jak komentowanie w wątkach forum, aby dowiedzieć się, co ludzie lubią.

Naprawdę nie ma limitu, ponieważ nawet najdrobniejsze rzeczy mogą być analizowane. Klienci podążają określoną ścieżką od momentu wejścia do sklepu, aż do wyjścia, a to zachowanie można również śledzić na stronach internetowych. Narzędzia takie jak Google Analytics mogą pokazywać strony, na które wchodzą użytkownicy i te, na których decydują się opuścić.

Możesz zagłębić się w sytuację finansową różnych regionów i analizować możliwości biznesowe, biorąc pod uwagę bieżącą sytuację polityczną, grupy wiekowe, pogodę i inne czynniki zewnętrzne. Zasadniczo wszystko, co może zapewnić satysfakcję Twoich klientów.

Przewiduj sprzedaż, optymalizuj swoje zadania

Big Data przewiduje zadanie optymalizacji sprzedażyWcześniej rozmawialiśmy o Big Data pod względem personelu i wydajności, ale istnieje szerszy obraz, o którym powinieneś wiedzieć. Oprócz ulepszenia firmy jako zespołu, możesz również rozpocząć pracę nad nią jako całością, w tym wszystkimi jej funkcjami, wykorzystując dane w twoich rękach.

Analizuj tajniki swojej działalności, postępy kampanii i produktów, częstotliwość zamówień klientów i tak dalej. Czasami może się wydawać, że nie trzeba długo myśleć o uzupełnianiu produktów lub kierowaniu do określonej grupy klientów, ale nie należy podejmować natychmiastowych zadań.

Na przykład, kończąc na wielu niesprzedanych przedmiotach tylko dlatego, że szybko poczyniłeś błędne prognozy, możesz doprowadzić do niepotrzebnych wydatków, których można łatwo uniknąć. Korzystając z Big Data, możesz podejmować właściwe decyzje w oparciu o szereg różnych czynników, które można analizować i łączyć razem.

Te pomysły mogą ci się wydawać bardzo oczywiste, ale zarządzanie firmą staje się z czasem trudniejsze, ponieważ gromadzi ona coraz więcej danych i w końcu będziesz potrzebować pomocy.

Wtedy możesz rozpocząć wdrażanie Big Data i zadać jedno z najważniejszych pytań: Jak mogę dalej ulepszać swoją firmę? A potem zaczynasz dostrzegać różne wzory i wskazówki, które prowadzą do świetnych pomysłów.

Łatwo można uzyskać duże zbiory danych

Intuicyjne planowanie celów biznesowych i kierowanie się odwagą podczas korzystania z zasobów może przynieść pewne nieprzewidywalne różnice w przychodach i popularności Twojej firmy w perspektywie długoterminowej. Kupowanie niezbędnych danych lub nawet otrzymywanie ich za darmo może mieć ogromne znaczenie.

Może sprawić, że siły napędowe Twojej firmy staną się bardziej wyraźne, a także doda ci pewności, ustawiając ją na właściwej ścieżce. Facebook jest jednym z najlepszych przykładów, ponieważ ich firma zainwestowała ogromne pieniądze, aby potajemnie kupić dane, których potrzebowali, aby lepiej zrozumieć swoich użytkowników.

Wiedza o tym, czego chcą Twoi użytkownicy, jest kluczowa dla firmy, która chce zapewnić im najlepszą zawartość i zapewnić wszechstronną, niezawodną platformę przez cały czas.

Chociaż nie masz tylu zasobów, co mała firma, dostępnych jest coraz więcej darmowego oprogramowania i usług, które mogą ci pomóc w korzystaniu z Big Data za darmo. Nie wspominając o tym, że prawdopodobnie wokół ciebie są inne firmy, które mogą potrzebować pomocy w zamian za cenne dane.

Liderzy dużych i małych firm na całym świecie śledzą najnowsze techniki analityczne, które ewoluują, nawet gdy mówimy. Wokół nas jest ocean informacji i można je przetwarzać na wiele sposobów w celu generowania odpowiednich raportów.

Podsumowując, Big Data może ci pomóc na wiele sposobów. Możesz łatwo monitorować działania i procesy zachodzące w firmie, analizować bazę klientów, wymyślać nowe sposoby na pozyskiwanie nowych klientów i wiele więcej.

Co najważniejsze, jeśli robisz coś źle, możesz szybko zdać sobie z tego sprawę z Big Data i wymyślić lepszy sposób, zanim spowoduje to poważne szkody. Tak długo, jak masz zdrowy biznes, jesteś na dobrej drodze.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector