Jak korzystać z WinSCP i Notepad ++ do edycji stron internetowych

twórz strony internetowe z notatnikiem winscp plus plus


Istnieje wiele sposobów budowania i dostosowywania strony internetowej. Jeśli dopiero zaczynasz programować, ten samouczek pomoże ci w tworzeniu pierwszej strony internetowej. W tym artykule przedstawię ci, jak razem używać WinSCP i Notepad ++ do tworzenia i przesyłania swojej witryny.

Co to jest WinSCP?

WinSCP to darmowy klient FTP typu open source (protokół przesyłania plików) dla wielu wersji systemu Microsoft Windows: XP, Visa, 7, 8, 8.1 i 10 służący do zarządzania plikami z hosta w celu tworzenia stron internetowych. Oprogramowanie zostało utworzone przez Martina Prikryla w 2000 r. Ostatnie stabilne wersje zostały wydane 4 listopada 2015 r., Czyli 5.7.6, a ostatnie wersje beta: 5.8.1 beta zostały wydane 20 stycznia 2016 r. I jest napisane w C ++, mający zaledwie 5,5 MB.

WinSCP jest dostępny w 38 językach i wykorzystuje podstawowe funkcje, takie jak menedżer plików, synchronizacja plików, ale także zaawansowane funkcje, takie jak zgodność z SSH (Secure Shell) i SFTP.

Możesz pobrać WinSCP ze strony dewelopera: https://winscp.net/eng/download.php gdzie można również zobaczyć dodatkowe informacje, takie jak funkcje takie jak zdalny edytor, wersja przenośna, funkcje przeciągnij i upuść, skrypty plików wsadowych, wiersz poleceń, edytor tekstu, obsługa PuTTY, wiele interfejsów użytkownika podobnych do Eksploratora Windows lub Norton Commander, sesja sklepu informacje oraz możliwość przesyłania i przechowywania plików.

Co to jest Notatnik++?

Notepad ++ to zaawansowany edytor tekstu, ale także edytor kodu źródłowego używany do tworzenia lub edycji wielu typów plików, takich jak amx lub amxx dla wtyczek serwera gier, HTML, CSS, JS i PHP dla plików stron internetowych, C, Java, C ++ do programowania i tak dalej, stworzony przez Dona Ho, ostatnia stabilna wersja to 6.9 od 22 lutego 2016 r. i można ją pobrać z https://notepad-plus-plus.org/download/v6.9.html

Notepad ++ jest napisany w C ++, ma 6,6 MB i jest dostępny w ponad 50 językach wraz z setkami wtyczek, które są bezpłatne i obsługują edycję w kartach wraz z funkcją przeciągnij i upuść, wiele schowków, automatyczne zapisywanie, zaawansowane wyszukiwanie i zamiana używane z wyrażeniami regularnymi , wybór kwadratu, kodowanie tekstu, podział ekranu, sprawdzanie pisowni, porównanie danych, powiększanie, synteza mowy, przeglądarka FTP, podświetlanie składni, makro i wiele więcej.

Notepad ++ obsługuje wiele języków programowania, takich jak: Ada, Assembly, ASP, Autoit, Batch, C ++, C, C #, Cmake, COBOL, Caml, CoffeeScript, CSS, Diff, D, Flash ActionScript, Fortran, Gui4CLI, HML, Haskell , INNO, JavaScript, JSP, Java, KiXtart, Lua, LISP, Matlab, MS-DOS, plik INI, Makefile, normalny plik tekstowy, NSIS, Objective-C, Perl, PHP, Pascal, PostScript, Właściwości, Python, PowerShell, Plik zasobów, R, Rubin, Schemat, SQL, Shell, Smalltalk, TeX, TCL, VHDL, Visual Basic, Verilog, XML i YAML.

Jedną z najlepszych zalet korzystania z Notepad ++, oprócz dużej liczby funkcjonalności, jest obsługa wielu języków, a obsługa języków programowania to duża liczba wtyczek, obecnie ponad 140 kompatybilnych, używanych do sprawdzania poprawności W3C dla HTML i CSS, sortowania tekstu, automatycznie zapisywanie, automatyczne uzupełnianie, przeglądanie wielu stron, zakładka, automatyczna korekta i tak dalej.

Jak korzystać z WinSCP i Notatnika++?

Po pobraniu i zainstalowaniu obu z witryny dewelopera wystarczy uruchomić WinSCP ze skrótu na pulpicie i zapisać informacje dotyczące połączenia FTP witryny z hostem, w którym kupiłeś pakiet hostingowy lub utworzyłeś konto hostingowe.

Po uzyskaniu wymaganych informacji możesz użyć ich do zalogowania się na FTP swojej witryny, naciskając w lewo na przycisku Nowa witryna, a następnie po prawej stronie pojawi się protokół pliku, którym zwykle jest FTP, nazwa hosta, numer portu, nazwa użytkownika, hasło, możliwość zapisywania lub ustawiania wartości domyślnych oraz zaawansowane opcje dotyczące preferencji globalnych lub rejestrowania.

Podajesz swoje poświadczenia i naciskasz przycisk Zaloguj, aby rozpocząć połączenie FTP, w którym możesz zobaczyć wszystkie pliki w swojej witrynie, ale także pliki poczty w folderze poczty, dzienniki w plikach dzienników. Zasadniczo za pomocą klienta FTP masz dostęp do zdalnego komputera o nazwie serwer, na którym przechowywane są pliki witryny, poczty e-mail i dzienników, i gdzie możesz je edytować, mając pełną kontrolę.

Aby utworzyć stronę internetową, zazwyczaj potrzebujesz baz danych MySQL utworzonych za pomocą cPanel / phpMyAdmin, a następnie używasz poświadczeń dla tej bazy danych, aby wprowadzić je do pliku na FTP. Musisz przesłać pliki swojej witryny do public_html folder, w przeciwnym razie witryna będzie niedostępna, a także potrzebujesz pliku index.html lub pliku index.php.

Za pomocą FTP możesz przesłać dowolny system zarządzania treścią, taki jak WordPress, na którym znajduje się wp-config-sample.PHP, w którym podajesz wymagane informacje dotyczące bazy danych, o której wspomniałem wcześniej, aw tym przypadku dla WordPress musisz zmienić nazwę pliku w wp-config .php po skopiowaniu go w tym samym folderze.

WinSCP ma wiele przydatnych funkcji i masz wiele ikon i menu, dzięki czemu możesz odświeżyć, zsynchronizować, zobaczyć własne dokumenty lub dokumenty z FTP, a także znaleźć pliki i wiele więcej.

Jeśli chcesz edytować plik, możesz użyć dołączonego edytora tekstu lub ustawić Notepad ++ jako domyślny edytor, przechodząc do preferencji, a na karcie Edytory dodajesz Notepad ++ i przenosisz go w podstawowym edytorze tekstu i źródłowym.

Tutaj w Preferencjach masz również wiele opcji dotyczących środowiska: interfejs, okno, dowódca, eksplorator, języki; panele: zdalne, lokalne; transfer: przeciągnij i upuść, tło, wytrzymałość, sieć, bezpieczeństwo, logowanie; integracja: aplikacje; polecenia, pamięć i aktualizacje.

Aby edytować plik, kliknij prawym przyciskiem myszy plik, który chcesz i wybierz edytuj lub możesz nacisnąć dwukrotnie lewy przycisk myszy, a plik otworzy się w Notepad ++, umożliwiając modyfikację go według własnego uznania.

W Notepad ++ możesz albo otworzyć nowy plik, zapisać lub zduplikować jeden, albo nawet skorzystać z zaawansowanych funkcji, takich jak makro, zabezpieczenia i opcje powiększania itd. Zobaczysz komentarze CSS i HTML na zielono, podczas gdy tagi PHP są czerwone, zdefiniuj na niebiesko, a zmienne są szare, a zapytania do bazy danych jasnoniebieskie. Również w innych językach programowania kolory się zmieniają, ale są one intuicyjne i można powiedzieć, co reprezentuje każdy kolor.

Za pomocą tego edytora kodu źródłowego możesz nawet zobaczyć liczbę wierszy i użyć wyszukiwarki plików i funkcji zamiany, aby znaleźć i poprawić ewentualne błędy.

Za pomocą dodatkowych wtyczek, takich jak tag HTML, ImgTag, Nawigacja po lokalizacji, Narzędzia MIME, Konwerter, NppExport, NppFTP, możesz nawet poprawić pisanie kodu źródłowego i korzystać z Menedżera wtyczek, możesz nawet zainstalować inne przydatne wtyczki, takie jak Wtyczka ActiveX, AndroidLogger, Skrypty automatyzacji, AutoSave i wiele więcej.

Podsumowując!

Ostatecznie kombinacja WinSCP i Notepad ++ jest idealna szczególnie dla tych, którzy mają przynajmniej trochę wiedzy na temat języków programowania używanych do tworzenia stron internetowych takich jak: PHP, HTML, CSS i JavaScript, ale także dla tych, którzy nie mają ten rodzaj wiedzy, ale chcesz przetestować i eksperymentować, a nawet pracować z przesyłaniem lub pobieraniem plików z prywatnego serwera, na którym przechowują dane osobowe.

Aby opublikować swoją witrynę online, potrzebujesz dobrej usługi hostingowej. Bardzo polecam wypróbowanie eHost, który oferuje bezpłatną nazwę domeny i umożliwia przesłanie witryny przez FTP. Aby dowiedzieć się więcej o innych dostawcach hostingu, zalecamy sprawdzenie naszych recenzji hostingu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map